Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? fórum

Gyermekem szeptember óta egyedül jár óvodába, szerintetek felelőtlenség ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
464. jozsi.38 (válaszként erre: 463. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 18:29
valószínűleg :) az USA-ban most lett műsora annak a nőnek aki New Yorkban elengedte tömegközlekedni a 9 éves fiát, mert ott is sok a túlféltés
2012. jan. 24. 18:22

ez a nem engedem el a gyerekemet csak a mai kor hóbortja vagy elvárása?sokan csakis azért hordják a gyereküket,mert megszólják őket ..a jó szülő nem kifelé jó szülő..nem másnak akar megfelelni.


aki a út másik oldalára nem hajlandó elengedi a gyerekét.mert istenem elütik..az nem engedi..de aki bízik a kisgyerekben..annak teljesen szíve joga.


amúgy szerencsétlen gyerekek nem mehetnek sehová..se játszani..se biciklizni..se sehová...üljenek csak benn a szobába még csak napot se lássanak..mert ugye így felelősségteljes a szülő..!!

2012. jan. 24. 18:20
hű pedig őszre azt az elvetemültséget tervezem, hogy az öccse is megy vele, csak felteszem a buszra mindkettőjüket :PP már persze ha felveszik
461. ad0b329974 (válaszként erre: 460. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 18:16
hm..)
460. 72542cb970 (válaszként erre: 447. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 18:04
Egyeseknek az..Azert ne szulj te sem inkabb...
459. 72542cb970 (válaszként erre: 452. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 18:03

Az hogy ez az 'anyuka' mit csinal a gyerekevel az o dolga NEM IDE tartozik..Valamint O nem inditott forumot hogy mi a felelotlenseg es mi nem:-)

Lehet hogy az neked okori felfogas hogy feltem a gyerekeimet es nem fogom oket egyedul elengedni ovodaba..Hat Istenem vagyunk meg igy ezzel par millioan..

458. aniko.k (válaszként erre: 456. - Libalány)
2012. jan. 24. 17:53
Egyebkent igen, en annak tartom magam ! Es ami ezt az ovis temat illeti en felelossegteljesen megtanitottam a fiamat arra, hogy hogy kell atmenni egy uttesten, es o be is bizonyitotta hogy raszolgalt a bizalmamra :-)
457. aniko.k (válaszként erre: 456. - Libalány)
2012. jan. 24. 17:50
en ezt tartom felelotlennek , es nem azt hogy atengedem a fiamat az oviba.
456. libalány (válaszként erre: 449. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 17:26
és ettől már te felelősségteljes szülő lettél?
2012. jan. 24. 17:23
Nem ide tartozik, de ma a lányom kérte, hogy holnap hadd menjen egyedül a zeneiskolába. Eddig kísértem, mert a belvárosban 2 forgalmas zebrán kell átmenni. Én elengedném, mert alkalmas rá hogy egyedül közlelkedjen 10 éves lesz nyáron. Csak félek a hülye autósoktól.
454. Timicicaanyuka (válaszként erre: 449. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 17:17
Hát ez nagyon durva! Biztos beszóltam volna a nőnek, hogy legközelebb inkább hallgasson a lányára.
453. Babi11
2012. jan. 24. 16:57
Felelőtlenség! a SZABÁLYZAT IS TILTJA!
452. aniko.k (válaszként erre: 445. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 16:52
Remelem vetted a faradsagot, es elolvastad a cikket, es most legyen nagy a szad ! ki itt a felelotlen szulo ?
451. mimmo33 (válaszként erre: 450. - Mimmo33)
2012. jan. 24. 16:22
Szóval, nálunk is így van:D
450. mimmo33 (válaszként erre: 434. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 24. 16:22
Nálunk is van a suliban!
449. aniko.k
2012. jan. 24. 16:14

Akkor is átmegyünk ezen a piroson!

A minap végignéztem egy alig félperces történetet. Persze most is mint máskor, a történet nem ott és nem akkor kezdődött, és valószínűleg még nem is ért véget. Unottan ballagok hazafelé. Előttem egy formás combú nő próbál sietni. Kézenfogva vezet egy három (talán négy)éves pink sapkás kislányt. Csendesen átkozom az időjárást meg az évszakot. Ha ennek a nőnek ilyen combjai vannak, akkor igazi tragédia, hogy az ormótlan csizma és a kissé megkopott kabát minden mást eltakar. A kutya hideg monnyon le!

Útkereszteződés. Zebra. Lámpa. Naná, hogy piros! FormásCombú körülnéz, és mert gyérnek ítéli az autóforgalmat, elindul át a piroson. Vagyis csak indulna, mert PinkSapkás megmakacsolja magát. Lecövekel, teljes testtel hátradőlve húzza vissza FormásCombú bal karját.

– Anyaaaa! Nem szabaaaad! Pi'ooosss van! – érdekes, hogy nem raccsol. Egyszerűen kihagyja a számára kimondhatatlan mássalhangzót.


FormásCombú megáll, visszanéz, kicsit lehajol PinkSapkáshoz. A kabátja elöl nyitva, a szél és a hátrafordulós mozdulat szétlebbenti, láttatni engedi szinte az egész alakját. Feszesnek, keménynek tűnik, de ahol kell, ott lágyan ível. Az arca is gyönyörű. Nem sminkeli magát, vagy nagyon ügyesen csinálja. És olyan, de olyan érzéki ajkai vannak!

– Sietünk! Nem érted? Gyere! – és ránt egy erőteljeset PinkSapkás kezén. Sietve újra körülnéz, és határozott léptekkel elindul a túlsó járda irányába. Csóri PinkSapkás szinte repül mellette a levegőben, de nem adja fel! Szabad kezével letépi a sapkáját, a szél belekap rakoncátlan gesztenyeszín fürtjeibe. Mindkét lábával rúgkapál, és közben ordít:


– Anyaaaa! Neeee! Fáááááj... – és közben még mindig vadul vonaglik. Picivel a felezővonal előtt elejti a sapkáját. Picivel a vonal után kicsúszik a keze FormásCombú ujjai közül, és nyekken az aszfalton.


Állok meredten. Most jut el a tudatomig, hogy „Istenem, ezeket mindjárt laposra vasalják!” Szerencsére a koszos fehér furgon sofőrje nem olyan bamba, mint én. Nyomja a dudát, és vészfékez. A szemközti sávban egy kék WRX lepadkázza a járdát, rezzenti a várakozó gyalogosokat, és továbbhajt. A furgonnak mázlija van, hogy PinkSapkás a felezővonal túlfelén ért földet. A vészfékezés ellenére simán ráment volna. így csak a sapkát koszolta össze. Ezalatt FormásCombú villámként csap le PinkSapkátlan sajgó csuklójára, és boszorkányszélként jut át vele a túloldalra.

Zihál. Leteszi a földre a még mindig nyüszítő PinkSapkátlant. Elereszti a csuklóját, de azonnal ráfog a felkarjára. A biztonság kedvééért mindkét felkarját jól megmarkolja. Legugol hozzá. Próbálja magához ölelni. Látszik az arcán a kissé megkésett pánik és az őszinte féltés.


Zöld. Megindulunk, félúton felveszem a sapkát.

– Miért nem fogadtál szót? Majdnem meghaltunk miattad!

– Anyaa... sze'etlek...

– Miért nem fogadtál szót? Ha nem hisztizel, simán átértünk volna.


Állok bután, nézem őket, de egymás tekintetébe veszve kizárták a külvilágot. FormásCombú még mindig zihál. PinkSapkátlan hangtalanul ontja a könnyeit, és közben nagy, egész mellkast megrázó lélegzetvételek közepette, néha kicsit szipogva beszél:


– Anyaa... sze'etlek... szót fogadok... de apa mondta... ha pi'os, akkoo sose.... sose szabad menni... csak a buták mennek... sze'etlek... tényleg csak a buták... meg a halottak... meg a vesék... anya én nem vagyok buta... én nem aka'tam halott vese lenni... és kellesz nekem... sze'etlek...


– Nem érdekel mit mondott apád. Apád hülye. Ha azt mondom, hogy „sietünk” és hogy „gyere”, akkor fogadj szót, és gyere!

PinkSapkátlan nem felel. Orrlukai tágulnak, csorog a könny az arcán.


– Érted amit mondok? Fogadj szót! Hallod?


– É'tem... Sze'etsz?


Elpattan a varázsburok. Észrevesznek. PinkSapkátlan kezébe nyomom a sapkát.

– Elejtetted... Koszos lett, de megvan... – hebegek, mint valami idióta.

– Köszönjük, Igazán kedves tőled! – erőltetett mosoly, erőltetett nyugalom.

A kislány Újra PinkSapkássá válik, bár kissé csálén teszi föl. Bújik FormásCombú kabátja alá. Összebújva lassan továbbmennek. Állok hülyén. Örülök, hogy nem lett baj, és közben arra gondolok, hogy micsoda gyáva férget csinált belőlem a netfüggőségem. Néhány éve még biztosan elbeszélgettem volna FormásCombúval, most meg csak belül üvöltök. Látni vélem, ahogy a georgia betűk futnak ki a monitorra. Aztán hazaérek, és rájövök, hogy fölösleges az egész. Úgysem olvasná.

Vajon a hülye apa mennyi időt és energiát ölt bele abba, hogy PinkSapkás megtanulja, hogy a piroson csak a buták és a donorok mennek át? Vajon PinkSapkás szereti annyira formás combú anyukáját, hogy hülye apját ignorálja? Vajon mi lesz a következő piros lámpánál?

448. aniko.k (válaszként erre: 443. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 16:11
Felfogasod az okorba valo, es veszelynek nem az a szulo teszi ki a gyereket aki elengedi a hazzal szemben levo oviba egyedul, hanem az aki igy viselkedik pl:
447. ad0b329974 (válaszként erre: 445. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 15:43

istenem!!..)

a kiskorú veszélyeztetése egyáltalán megszülni is!!!..))

446. ad0b329974 (válaszként erre: 444. - 72542cb970)
2012. jan. 24. 15:42

én értelek és elfogadom természetesen a Te nézetedet,de kérlek ne hangsúlyozd a felelősségteljességet.


a felelősségről órákat lehetne vitatkozni,hogy milyen a felelősségteljes szülő...

2012. jan. 24. 15:41
Kicsit nyugatabbra levo orszagokban ez,amit Te csinalsz kimeriti a 'kiskoru veszelyeztetes' fogalmat es a birosagra mennel erte:-)
444. 72542cb970 (válaszként erre: 441. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 15:37
Es ahogyan kiengedtek a gyereket az iskolabol onnantol kezdve NEM az iskola felelossege..Sajnos olyan idoket elunk amikor felelossegteljes szulo NEM engedi el az 5-6 eves gyereket az ovodaba iskolaba egyedul..Ez van..
2012. jan. 24. 15:35

Kedves Forumindito!

Attol mert Te 15 evesen kulfoldre utaztal egyedul nem lesz a kisfiad onallo..Ha szerinyed ez az onallosagra neveles hogy a gyereked egyedul jar oviba akkor valami nagy gaz lehet nalad..

Persze minden gyerek mas,es mas..DE!!A szulonek KOTELESSEGE lenne megovni a gyereket..Te nem megovod ellenkezoleg VESZELYNEK teszed ki..

A majdnem 3 eves kisfiam is ugy gondolja O egyedul kepes at menni a 2 hazra levo baratjahoz..Akkor most at kellene egyedul engednem mert milyen belevalo vagany kissrac??Lehet hogy szepen atsetalna lehet hogy nem..Nem fogjuk soha megtudni mert szepen kezen fogom es atkiserem felelossegteljes szulo leven..

Attol mert valaki realisan iteli meg a helyzetet nem azt jelenti hogy veszmadarkent karog..A pozitivas sem jelenti azt hogy az ablakbol nezem vegig ahogyan a gyerekem ballag az oviba egyedul..Szanalmat sem keltesz senkiben ezzel maximum haragot hogy veszelynek teszed ki a gyerekedet es meg buszke is vagy ra...

2012. jan. 24. 15:23

Szerintem ezen kár vitatkozni! Ha kicsi öcsi is önálló lesz én sem fogok ragaszkodni ahhoz, hogy én vigyem, kísérjem az oviba vagy suliba! Későbbiekben jó hasznát veszik a gyerekek az életben!

A fiam egy hónap után úgy kiismeri magát itt az új városban, hogy el sem hinnétek!!! Az ikertesója telefonos segítséggel közlekedik...Már talán nem kell a telefonos segítség az otthonunk és a suliközt!

2012. jan. 24. 15:18

nálunk kap az óvónéni egy papirost ,amit a szülő ír,hogy a gyerek egyedül közlekedhet..elengedhető haza és egyedül érkezhet.

nekem az apukám írta.ezt meg valamikor..


míg nő a gyerek..ki van vele a legtöbbet? az anya..és minden nap minden mozdulatából..reakciójából tudod,hogy mire képes és mire nem.


nálunk az iskolában..mert a keresztlányom most elsős kiengedik a gyerekeket és nincs az,hogy ki megy érte,vagy az a gyerek hogyan jut haza.és egyházi iskolába jár.


ja..ezt szurikátának címeztem..)

440. 9536810fa1 (válaszként erre: 439. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 15:17
:D dehogy magyarázom... 20 éves és 17 éves gyerekeim vannak, nem gondolod, hogy annyira érdekel, hogy hogyan kerül a gyermeked az óvodába... :)))))
439. aniko.k (válaszként erre: 435. - 9536810fa1)
2012. jan. 24. 15:15

"A gyermekeket az óvodából a szülők, illetve az általuk írásban meghatalmazott 14 éven felüli

személy viheti el."

Ez benne van, de az nincs hogy ki hozhatja, de majt te biztos ezt is megmagyarazod.

438. 9536810fa1 (válaszként erre: 433. - Ágica...)
2012. jan. 24. 15:09
... elfogadom persze... semmi gond vele, nem is írtam sehova, hogy húúúú, rossz anya... vagy bármi hasonlót.
437. 4c1a787e8f (válaszként erre: 432. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 15:08
Ők tudják. Akkor meg ennyi.
436. 4c1a787e8f (válaszként erre: 431. - Ad0b329974)
2012. jan. 24. 15:08

Ez mint szép.


De a házirend akkor is házirend.. Azt miért szeghetné meg valaki? És biztos minden szülő jól ítélné meg, hogy az ő gyereke már érett erre?


Messzire vezet ez a téma..

435. 9536810fa1 (válaszként erre: 432. - Aniko.k)
2012. jan. 24. 15:07

... ez nem olyan rész egy szabályzatban, amit kihagyhatnak úgy, hogy nem kívánt rész törlendő. :) Egész biztos benn van... és ez is "A gyermekeket az óvodából a szülők, illetve az általuk írásban meghatalmazott 14 éven felüli

személy viheti el."

Az, hogy a vezető elnézi, az ő dolga, de szabályozva van, az tuti. Tudom, hogy elvihetik testvérek is haza az óvodást, de elvileg erről írásban kellene nyilatkozniuk, mert egyébként, ha hazafelé bármi történik, az óvodát terheli a felelősség.

Szóval szabályozva van... ki mennyire tartja kis hazánkban a szabályokat, az egy más kérdés.... éééés iiiigen, tudom, hogy a szabályok azért vannak, hogy legyen mit áthágni. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook