Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. fórum

Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. (beszélgetős fórum)


2012. okt. 4. 08:58

Lúgosításról annyit, hogy megtanultam tanfolyam keretében az aviva-tornát. Az aviva torna mellé a magyar oktató (a könyvben erről szó sincs!!!), és így akik tőle megtanulták is nyomatják a lúgosítást. Baromira idegesített, hogy az oktatás egynegyede erről szólt, és még adott a nőci lakmuszpapírt is, hogy a nyelvkaparékunkból nézzük meg, hogy mindenkinek savas a teste!!! Azt hittem elájulok, el kell menni vérvételre, majd ott megnézik.


Nah az összes vékony nőnek tényleg savas is volt, nekem normális:))) és előtte dumált arról, hogy a kövéreknek savas a testük, bla-bla-bla.


Szóval én nem hiszem ezt, persze méregtelenítésre biztos nem árt, de annak van más módja is.


Táplálékkiegészítők, vitaminok. Én görcsölök tőlük. Nincs már epehólyagom, de ha vitamint szedek néhány nap után szabályszerű epegörcseim vannak. Egyébként terhesség alatt alakult ki rengeteg epekövem, szülés után három héttel meg is műtöttek. Most hallottam a játszótéren, hogy egy kisfiút visznek mindenféle kivizsgálásra, mert kétévesen már 20!!! kg, és epekövekkel született, a gyerekkórházban azt mondták valószínű a terhesvitamintól alakult ki nála!!! és egyre inkább vizsgálják a terhesvitaminok dózisadagját, mert annyi problémás baba születik, és óriásbébik...


Hozzáteszem nekem a méhlepényem is elmeszesedett már a 32. héten, emiatt feküdtem egy hónapot a kórházban, epeköveim is kialakultak, vagyis mindkettő egyfajta "mészlerakódás, kőképződés", ezentúl inkább nem szedek vitamint, max. folsavat fogok.

124. pitego
2012. okt. 4. 07:02

Tegnapi napom nem volt teljesen sikeres, de ma remélem jobban igyekszem. Nekem bevált módszerem volt, hogy az első időben csak a kajákkal próbálok fogyni, aztán ha így nagyon lelassul, vetem be a mozgást. Ha így is lassul, változtatok a mozgáson.

Most is ezt próbálom egyelőre, főleg hogy nem férek hozzá a mozgáshoz.

2012. okt. 3. 21:19
ÉN is fekszek, elöbb megvolt az esti tornám is. Munka után édes a pihenés... Tartja a mondás is. Jó éjszakát és kitartást mindenkinek!
122. juvava (válaszként erre: 120. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 20:18

Igen, én is ilyenekre gondolok, meg a zöldségek is majdnem mind lúgosítanak.

Szerintem ez így tök jó, ahogy csinálod!


Most én megyek, mert nem ülhetek egész este a laptop előtt:) Kitartást mindenkinek!

121. mandella (válaszként erre: 118. - 7b978e6a66)
2012. okt. 3. 20:17
igen, ez nálam is ugyanígy van, na és jött egy újabb dolog, ami nagyon jó: szeptemberre belefogytam egy farmeromba, hihetetlenül boldog voltam (úgy két éve vettem, úgy, hogy ne ért be...), és most ezen nézem mindig, hogy ha már egy picit feszül, akkor visszább veszek :) mármint a kajából.
120. b399a09e0e (válaszként erre: 119. - Juvava)
2012. okt. 3. 20:14
Én pl a mai "menü"-met nézve annyiba veszem bele hogy iszom a lúgosító teát, vizet megcsinálom lúgosított víznek, kenyérfélét úgy hagytam el hogy már csak kizárólag magvan kenyeret vagy zsömlét eszek de azt is nagyon mértékkel
119. juvava (válaszként erre: 111. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 20:05

Ez a lúgosító dolog amúgy tök jónak tűnik, logikus, meg tök jó, de szerintem sok szempontból majdnem hogy kivitelezhetetlen.

Én megvettem valamikor ezt a Ph-csoda könyvet. Igazából rengeteg korlátozás van, gyakorlatilag a húsok mind tiltólistásak stb. És a receptek többsége olyan alapanyagokból készül ami vagy rohadt drága, vagy nem is hallottam még róla. Ja, meg persze vedd meg a zöld lúgosító port, meg a 80-féle étrendkiegészítőt. Nekem az akkor egy kicsit sok volt.

Viszont sok elemet pedig könnyen bele lehet venni a fogyókúrába.

A víznek vitathatatlanul nagy szerepe kell hogy legyen, de 6-7 litert lehetetlen meginni! Vagy nem?:D

118. 7b978e6a66 (válaszként erre: 102. - Juvava)
2012. okt. 3. 19:53

Sajnos nekem másképpen nem megy. Ez az egyetlen ami használ: a drasztikus kalória csökkentés.

Viszont ha utána is odafigyelek akkor nem szokott gond lenni a súlytartással.

Csak ugye akkor ha nagyban teszek az egészre. :D

117. mandella (válaszként erre: 115. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 19:39

írtam privibe, de lentebb is megvan


hű, akkor az sem kevés


én mindig csak kisebb célokat tűztem ki, eddig bevált. ha karácsonyra 70 alá tudnék menni, nagyon boldog lennék, ja, és persze a karácsonyi nagy kaják után se kéne hogy visszajöjjön...

2012. okt. 3. 19:37
Nekem ez a napom nagyon klassz volt! Betartottam, hogy kevesebbet ettem, és 6-ig a vacsorát is befejeztem! Valamint szobabicajon tekertem fél órát, és most úgy érzem, mint aki tele van energiával!:)
115. b399a09e0e (válaszként erre: 112. - Mandella)
2012. okt. 3. 19:27

magasság és súlyt írsz nekem? Levélben is jöhet, írlak a többiek közé.


Nekem nagy célom, hogy mire megyünk ismét barátnőmékhez Szombathelyre, ami kb áprilisban lesz, addigra kb 20-30 kiló minusz legyen.

Asszem lesz nagy meglepetés neki akkor, mert nem szóltam neki róla hogy mik a terveim addig... jobb a meglepetés

114. mandella (válaszként erre: 113. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 19:27

ne próbáld ki!

egyszer láttam egy külföldi adón, hogy valakinek a sejtjei egyszerűen "szétdurrantak", mert annyi vizet ivott

113. b399a09e0e (válaszként erre: 110. - Mandella)
2012. okt. 3. 19:25

Ezzewl én is így vagyok, a 7 liter, egyszerűen abszurd annyit meginnom.


Egyszer talán kipróbálom hogy menne annyi. Bár már belegondolni is nehéz hogy 7db 1l-es üveg sorakozzon az asztalon. :-S


Reggel óta megittam délutánig kb 1 litert, most este meg már 2,5l teánál járok.

2012. okt. 3. 19:22
karácsonyig még 82 nap, 4 óra és 36 perc van :-)
2012. okt. 3. 19:22

A tartós fogyás és az ideális testsúly hosszú távú fenntartása szervezetünk sav-bázis egyensúlyától függ. Ha sikerül helyreállítani testünk finom kémiai egyensúlyát, könnyűszerrel elérhető és fenntartható az ideális testsúly is!


Sav-bázis vagy más néven pH egyensúly helyreállításához elengedhetetlen, hogy változtassál néhány étkezési, életmódbeli szokáson! A lúgosító étrend, lúgosító diéta alábbi leírása segítségedre lesz, hogy minél hamarabb elérd a számodra kívánatos testsúlyt!


1. Igyál sok folyadékot! - A legfontosabb lépés

A lúgosító diéta első és legfontosabb lépése, hogy sokat kell inni! Megfelelő minőségű és mennyiségű folyadék nélkül szervezeted nem fogja tudni helyreállítani és megőrizni egészségét, a fogyás pedig szinte lehetetlen feladat lesz! A testünk 70%-a víz. Egy felnőtt ember napi 2-3 liter folyadékot veszít izzadáson, légzésen és mozgáson keresztül. (Intenzív sportolás vagy szaunázás közben ez a mennyiség természetesen jóval megugrik.)


Ha szervezetünk nem jut elegendő folyadékhoz, testműködésünk nem lesz optimális. Már egy enyhe kiszáradás is 3%-kal lassítja az anyagcserét, ami hosszú távon fenntartva elhízáshoz vezet. Továbbá a fogyás során nagyon sok méreganyagtól kell megszabadulnunk, amihez szintén sok folyadékra van szükség, hogy minél gyorsabban ki tudjuk mosni a nem kívánt salakanyagokat a szervezetünkből.


A kevés folyadék bevitel másik következménye, hogy gyakran a szomjúságot éhségnek értelmezzük, és ahelyett, hogy innánk, enni fogunk. Vagyis, ha nem iszunk eleget, többet eszünk a kelleténél!


A lúgosító étrend szerint a napi elegendő folyadék mennyiség testsúlyunkra kivetítve 15 kilónként 1 liter folyadék. Ha nem tudod ezt a mennyiséget rögtön az első nap meginni, fokozatosan növeld a napi adagot, amíg el nem éred a szükséges mennyiséget! (Forrás: Robert O. Young "A pH csoda fogyás" c. könyv)


Az elfogyasztott folyadék lehetőleg tiszta víz legyen, vagy még jobb ha eleve lúgos vizet iszol. Ha 1 liter folyadékhoz egy kis kávéskanál szódabikarbónát teszel, kiváló lúgos vizet tudsz magad is létrehozni! A gyümölcslevek, üdítő italok, cukrozott teák stb. nem számítanak bele a kívánt folyadék mennyiségbe, mivel ezek hátráltatják, és nem segítik a lúgosítást!


2. Fogyasszál több lúgosító ételt és kerüld a savasító ételeket!

A lúgosító étrend következő pontja, hogy fokozatosan térj át a lúgosító ételekre, és amennyire teheted kerüld a savasító ételeket. Az alábbi oldalon meg tudod nézni, mely ételek, élelmiszerek, milyen szinten savasítják vagy lúgosítják szervezetedet.


» Lúgosító ételek táblázat - Élelmiszerek viszonylagos lúgosító vagy savasító hatása


Néhány példa különböző - inkább - savasító ételekre:

- hús: emésztése során húgysavat termel;

- kóla: foszforsavban gazdag;

- buborékos italok: szénsavasak;

- cukor és finomlisztből készült tésztafélék: ecetsavat termelnek;

- sajt és a sózott, tartósított felvágottak: salétromsavat termelnek;

- bor: kénsavvá alakul;

- kávé, tea: csersavban gazdagok.


Néhány példa különböző - inkább - lúgosító ételekre:

- zöldségek (bármely zöldség);

- a gyümölcsök inkább savasítanak, kivéve a citrom, grapefruit, meggy, kókusz;

- szója;

- gabonafélék közül a hajdina, köles és tönköly búza;

- magvak közül a tökmag, mandula;

- fűszerek közül a hagyma, fokhagyma, piros-paprika, cayenne bors, gyömbér.


Ha úgy döntesz, mindent beleadsz, és már az első 1-2 héten látványos eredményeket szeretnél elérni, hagyd el teljes mértékben a savasító ételeket, és fogyassz kizárólag lúgosító ételeket!


Kövesd hajthatatlanul a lúgosító diéta lépéseit: 1. Igyál sok folyadékot, 2. Egyél lúgosító ételeket, 3. Végezz valamennyi testmozgást és 4. Szedjél lúgosítást segítő táplálék-kiegésztőket! Ha így teszel, a lúgosító étrend betartásával valóban fantasztikus eredményeket tudsz elérni már néhány hét alatt!


A lúgosító étrend másik fontos része, hogy egyél több jó minőségű zsírt! Bizony, a jó zsír fogyasztása nélkülözhetetlen a lúgosításhoz és a sikeres fogyáshoz! Az alábbi linkre kattintva többet megtudhatsz erről a területről!


» A jó zsírok fogyasztása létfontosságú a sikeres fogyáshoz!


3. Ne feledd a testmozgást!

A testmozgás természetesen a lúgosító diéta palettájáról sem hiányozhat. A zsírégetés és az anyagcsere gyorsításán kívül a testmozgás másik fontos szerepe a test fölötti irányítás visszaszerzésében van. Amikor sikeresen mozgásra bírod magad, megmutatod, hogy „ki az úr a háznál”! Éppen ezért a mozgás ténye sokkal fontosabb a minőségnél vagy a mennyiségénél!


4. Fogyassz jó minőségű táplálékkiegészítőket!

A lúgosítás, a lúgosító étrend fontos részét képezik a jó minőségű és természetes táplálék-kiegészítők. A táplálékkiegészítők óriási segítséget nyújtanak a szervezetnek, hogy minél könnyebben el tudja engedni a zsírszövetekbe burkolt savakat, valamint elegendő energiája legyen a zsírégetéshez.


Használatukkal nagy mértékben megkönnyítheted és felgyorsíthatod fogyásodat! De ne feledd, ha nemcsak néhány felesleges kilóval küzdesz, nem hagyatkozhatsz egyedül a táplálékkiegészítők szedésére! Ahhoz, hogy fogyásod hosszú távon sikeres legyen, tartsd be a lúgosító diéta első három lépését is!

110. mandella (válaszként erre: 109. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 19:19
akkor nekem 5 litert kéne meginnom. kettő simán lemegy, nyáron három is, de az ötöt túlzásnak tartom
109. b399a09e0e (válaszként erre: 106. - Juvava)
2012. okt. 3. 19:18

... és nem hiszed el, de elég is volt mára. Épp most vacsi után ittam még meg egy jó adag joshib.lúgosító teát.



Ezzel kapcsolatban találtam egy remek oldalt, amit sajnos nem enged közzé tenni a hoxa rendszere. Bemásolom a tartalmát.


Szerintem ez az aktuális folytatott diétát csak remekül kiegészítheti, talán még jobb is mint simán.

Nappal iszom a lúgosító teát, ha unom a teát, a leírtak szerint csinálok lúgos vizet. Ízre nem másabb mint a sima víz, csak jobb.


Aki gondolja próbálja ki.


Viszont amit kicsit képtelennek tartok, az a cikkben az alábbi rész:

a napi elegendő folyadék mennyiség testsúlyunkra kivetítve 15 kilónként 1 liter folyadék.

2012. okt. 3. 19:08

Én soha nem fogom írni, hogy mennyit ettem, mert én úgy adtam le a 30 kg-ot, hogy nem fogyókúráztam, inkább mozogtam, és ettem mindent mértékkel (mennyiségeket csökkentettem). Most még szoptatok, és babaprojektre készülök, tehát semmiképpen sem kívánom sanyargatni a testemet.


Érdekes, hogy ennek ellenére mégis lement már 10 kg:).

2012. okt. 3. 19:05

sziasztok, én is jövök - a motiváció miatt, ami kezd egy kissé nálam lanyhulni :)

már nem is tudom, mikor kezdtem el, de nagyon sokat fogytam, akupunktúrával, amit már abbahagytam, mert inkább a csekkekre kell a pénz...

most a magam feje után megyek, napközben odafigyelek, hús salátával, levesek, főzelékek, egytálételek, gyümölcs, kevés tej, sok folyadék, főleg víz vagy mostanában tea - és este hat után már semmi!

Perpillanat 155 centi vagyok, és a mai mérés alapján 74,9 kiló

(háát, olyan 90-ről indultam asszem, de volt olyan is, hogy 95,5)

karácsonyra jó lenne 70 alatt lenni, nagyon jó!

106. juvava (válaszként erre: 103. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 19:04

Hát nem sok:D

Szerintem olyan 800 kcal. De ami durva hogy ennek fele a pizzás twister 100 g-ban 373,3 kcal van, és egy db az 130 g-os (f ornett i-n néztem)

2012. okt. 3. 19:00

jelenlegi súlyod és magasságod?

Írlak a többiek közé.


Veled együtt már 18-an vagyunk.

104. juvava
2012. okt. 3. 19:00

Na, csajok,kinek hogy ment az első kemény nap? Remélem mindenkinek sikeresen, nekem elég jól ment, egyszer-kétszer elcsábultam, de megálltam hogy ne faljak fel mindent:) AKARATERŐ! Mindig tudatosítom magamban, hogy a kitűzött célom mennyivel fontosabb mint a pillanatnyi élvezet...

Még egy Callanetics-re is elmentem, és élveztem minden percét! Hajrá mindenkinek!


P.s: tervezi valaki hogy ír naplót? mert én kacérkodom a gondolattal..

103. b399a09e0e (válaszként erre: 102. - Juvava)
2012. okt. 3. 18:59

Bele se merek gondolni mennyi lehet akkor az enyém.


Reggeli 1/2 zsömle pici vajjal fél szelet párizsival

ebéd 30gramm málna joghurt fehérjepor vízzel ami 79kcal

délután 1 pizzás twiszter (mert ájulás és fejfájás kergetett már)

125ml tej 30gramm müzlivel keverve ami 180kcal

este: 3 deka update magvas kenyér 25 deka párolt paprika-paradicsom-hagymával(1/2 evőkanál vajon párolva)


Szerintetek?

102. juvava (válaszként erre: 101. - 7b978e6a66)
2012. okt. 3. 18:52

Phedra nem akarok beléd kötni, de ilyen kevés kalóriával én nem kezdenék bele fogyókúrába. Az ideális (persze egyénenként változik) 1200 kcal körül van, az alatt a szervezeted elkezd takarékoló üzemmódba kapcsolni, lelassul az anyagcseréd..stb.

Ha meg visszatérsz a normál táplálkozáshoz, a kilók kamatostul fognak visszajönni.

Ezt tapasztalatból is mondom:(

101. 7b978e6a66 (válaszként erre: 99. - 7b978e6a66)
2012. okt. 3. 18:02

Most számoltam ki a KalóriaBázison, hogy a napi fogyásztásom mennyi kalóriát tesz ki és amit leírtam (persze a mennyiségek megadásával): 824 kcal.

Ezért úgy döntöttem, hogy az egyik nap így fog történni a leírtak szerint pl. ma is így volt, de minden második nap a következő lesz:

2 pirítós reggel, délben és este egy bögre teával (mézzel édesítve). Tízóraira 2db mandarin, uzsira 4 szelet párizsi.

Ez így összesen: 483 kcal.

Azt hiszem ez így sikeres lesz. :)

2012. okt. 3. 17:39

Sziasztok.

No összegyűltünk szép számmal szerencsére.

1 babywasser

2 hegyipatak

3 lhoney

4 zsuzsanna

5 tabula rasa

6 beata21bea

7 kata218

8 cien

9 pitego

10 szöszi

11 zsanzi

12 phedra

13 szepeci

14 acuko

15 ancsi

99. 7b978e6a66 (válaszként erre: 1. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 17:21

Sziasztok!


Csatlakoznék hozzátok. :)

161 cm vagyok és a mai mérlegelésen szerint 62 kg.

Én hétfőn kezdtem.

Igazából csak slim toast kenyerek eszek pirítósként kettesével reggelire, ebédre és vacsira.

Párizsival, főtt baromfi virslivel vagy főtt tojással és paradicsommal.

Tízóraira gyümölcsöt eszem, uzsira pedig egy light gyümölcs joghurtot.

Ha nasira vágyom akkor megeszem a tízórai gyümi mellé 3 kocka étcsokit. Az még egészséges is. :)

Nem tűztem ki célt, de 55ig mindenképpen le szeretnék menni karácsonyig.

Sok sikert és kitartást mindenkinek! ;)

2012. okt. 3. 17:16
Nekem a mai napom kajálás terén úszott, megfőztem végigkóstoltam mindent, sütit is sütöttem, mert holnap jönnek a szüleim, mensi előtt is vagyok. Megpróbálom a helyzetet javítani a mozgással. Abból nem adok, könyörtelen vagyok magammal szemben, ha a mozgásról van szó!
97. Marcsi87 (válaszként erre: 74. - B399a09e0e)
2012. okt. 3. 16:22
Kihagytál pedig én is írtam :)))
2012. okt. 3. 13:03
Sziasztok!!! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok , ha méh lehet!? Én már fogytam 88kiló 80 dekáról 77 kilóra , de még mindig bőven van mitől megszabadulnom. Kalóriaszámolással fogyózom. Szép délutánt mindenkinek!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook