Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. fórum

Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
185. b399a09e0e (válaszként erre: 184. - Mandella)
2012. okt. 5. 20:39

Ne is mondd, nagyon szeretem, no meg még a töltött káposzta is...


Karácsonyig még sokat kell dolgoznom hogy 1-2 töltelékkel megehessek belőle.

2012. okt. 5. 20:30
sziasztok, én székelykáposztát csináltam, nagyon-nagyon finom lett!
183. b399a09e0e (válaszként erre: 182. - B399a09e0e)
2012. okt. 5. 20:25

Ja és lemaradt: reggelhez képest csak 60 dekával vagyok több.


Most kísérletezem hogy a legjobb.

182. b399a09e0e (válaszként erre: 181. - Juvava)
2012. okt. 5. 20:24

Nem teljesen tudom mit gondoljak a cikk olvasása után,mindenesetre van benne valami, mert ma reggel óta megettem:

4 alma reszelve

1 müzliszelet

1 szelet magvas kenyér káposztával 1 szelet felvágottal paprika paradicsom

kevés karfiolleves sok káposzta párolt paprika pari hagyma

egy csomó almakompót

2 kicsi csokis puszedli (ezt nem szabadott volna)

vacsira sok káposzta paprika pari 1/2 tormás sonkatekercs pici túró pici zsírszegény sajt 2 deci tej


Ittam 2,5 liter lúgosító teát, 1 liter vizet


Eddzés aqua fitness volt (nem is annyira könnyű mint gondoltam. Ezentúl minden kedden és pénteken fogok járni erre 1 órát.

181. juvava (válaszként erre: 172. - B399a09e0e)
2012. okt. 5. 18:14

Szerintem is igaz ez a dolog:) Bár azért ez a minél többet eszel, annál többet fogysz dolog kicsit önámításnak tűnik, de valójában igaz amit a cikkben írnak!


Amúgy milyen a mai napotok? Ja, és még valami. Ti milyen sűrűn méritek magatokat? Én még nem álltam rá, majd az első közös mérés alkalmával fogok:)


Sajnos a sport eddig kimaradt a napomból, de szerintem rubintrékázni fogok az este folyamán, ahogy lesz egy szabad 20-40 percem:)

A kajával jól alakult a mai nap, reggelire natúr joghurt, kevés korpa, alma és szőlő, ebédre natúr hal, zöldbab, zöldsaláta olivaolajos-citromos öntettel, uzsonnára alma, és most mehet a shake.


Nektek hogy telt a nap? Mit ettetek?

180. pitego
2012. okt. 5. 16:50

Sziasztok!

Végre itt vagyok. Visszaolvastalak titeket, jó sokat írtatok. Nálam beköszöntöttek a piros napok így a fogyás helyett jó egy kilóval több lettem. A mérlegen a víz-százalék jelző a legnagyobb tartományba került.Remélem ez a plusz víz párnap alatt kimegy és normalizálódik a helyzet, mert ez így gáz.

179. lhoney
2012. okt. 5. 14:32
Hat igen erre szeretnek figyelni ma mar csak joghurtot szeretnek enni van egy bax natur joghurtom meg kene egyem :P
178. lhoney
2012. okt. 5. 14:30
Olyan sokat irtatok nem gyozom olvasni vissza :) faj a szemem igy minel kevesebbet probalok netezni virusos kotohartyagyulladast kaptam es mar 6 hete huzom de nem igazan gyogyul eleg homalyosan latok es sminket se hasznalok :( igaz nem is nagyon szoktam de az a kicsi hianyzik
177. kata218 (válaszként erre: 176. - Lhoney)
2012. okt. 5. 14:29

Semmi baj azzal, ha Te magad főzöl, sőt!:)

És nem is kell kétfelé főzni, mert mindenből lehet enni, csak nem mindegy mikor, és mennyit... ez a titka az egésznek, és a rendszeres mozgás. :)

176. lhoney
2012. okt. 5. 14:26
nalunk zoldsegleves volt csirkeszarnnyal es turos teszta de durumtesztabol muszaj azt egyek amit fozok mert 2fele nem fogok fozni de probalok mertekkel enni
175. kata218 (válaszként erre: 172. - B399a09e0e)
2012. okt. 5. 13:52

Igen, tudtam én, hogy nem mondok hülyeséget, amikor azt mondtam, hogy nem jó, ha keveset eszik az ember, mert akkor nem működik rendesen az anyagcsere...

Valószínűleg nem véletlen az, amikor azt mondják, hogy többször kell enni keveset, mert így tud az anyagcsere optimálisan működni, állandóan mozgásban van. :)

És a reggeli a legfontosabb étkezés, hoszen a máj6epe működést ekkor indítjuk be, ami az emésztés szerves része... :)

174. kata218 (válaszként erre: 173. - Katus3)
2012. okt. 5. 13:43

Ma paradicsomos káposztát hoztam hússal, ahogyan tegnap is...

A főzelékekekt otthon mindik keményítővel sűrítjük és édesítőt használunk vagy nyírfacukrot...

Ez teljesen Update 1-es így. :)

Próbáld meg a sültkrumplit tepsiben, kevés olajjal elkészíteni, tudom, hogy kicsit más, de így eheted, én pl csak délig max 2-ig ennél. :)

173. katus3 (válaszként erre: 171. - Kata218)
2012. okt. 5. 13:16
Mindig tejföllel csinálom,csak az a baj, a sült krumplit sem tudom kihagyni, de majd csak módjával eszem... :-) Mit ebédelsz?
2012. okt. 5. 13:02

Találtam egy igen jó cikket:


Minél többet eszel, annál többet fogysz!

Negatív kalóriás ételek


A negatív kalóriák titka


Igencsak természetellenes lenne, ha a karcsúság és az egészség zálogát kizárólag a folyamatos éhezés jelentené – vélik a negatív kalóriás diéta megalkotói.

Szerintük igenis kell enni, sőt minél többet eszel, annál jobb – azonban csak negatív kalóriás ételekből! Hogy léteznek-e olyan ételek, melyek nem tartalmaznak kalóriát, sőt „negatív kalória” található bennük? Nem léteznek… Azonban olyan ételek igen, melyeknek a megemésztése és feldolgozása sokkal több kalóriát éget el, mint amennyit az étel eredetileg tartalmaz.


A diéta kiötlői szerint ha fogyókúrád ideje alatt keveset eszel, anyagcseréd lelassul, és eleve kudarcra vagy ítélve, így a sikeres fogyás egyetlen módja az, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit elfogyasztasz. A testednek nem csak egy kemény edzés során van szüksége energiára, hanem magához az emésztéshez is. Ha például megeszel egy 25 kalóriás brokkolit, a feldolgozásához tested 80 kalóriát éget el, a 80 kalóriás alma esetében pedig 100 kalóriát.


A negatív kalóriás ételek többsége zöldség és gyümölcs, melyeket gazdag rosttartalmuknak köszönhetően a szervezet nehezebben dolgoz fel, így nehezebben alakulnak át zsírokká; a bennük található ásványi anyag és vitamintartalom pedig hozzájárul a kalóriabontó, zsírégető enzimek termeléséhez. A negatív kalóriás ételek mindemellett felpörgetik anyagcserédet, így tovább fokozzák a zsírégetés hatékonyságát. Fontos azonban, hogy a gyümölcsöket és zöldségeket nyersen fogyaszd, ugyanis a főzés vagy az egyéb feldolgozási módok pluszkalóriákat adhatnak az ételhez, továbbá a vitamin- és ásványi anyag tartalom is csökkenhet.


A negatív kalóriás ételek:

Gyümölcsök: áfonya, alma, ananász, citrom, eper, görögdinnye, grépfrút, málna, mandarin, mangó, papaya, sárgadinnye, barack, szeder, cseresznye, szőlő, kivi, narancs, ribizli.

Zöldségek: brokkoli, zeller, céklafélék, fehérrépa, cukkini, erőspaprika, káposzta, fejessaláta, fokhagyma, karfiol, paradicsom, retek, sárgarépa, spárga, spenót, uborka, vöröshagyma, zöldbab, kelbimbó, petrezselyemlevél.



Szerintetek?

171. kata218 (válaszként erre: 169. - Katus3)
2012. okt. 5. 12:54

A gyros-szal semmi gond nincs. :) A húst nyugodtan eheted, és mellé a sali is ideális. Öntethez joghurtot vagy tejfölt használj, és akkor nincs probléma :)

Az Update szerint is 1-es kaja :)

Hmmmmm, megéheztem! Most megyek majd ebédelni...

A gyros jó ötelt, lehet csinálok hétvégén!

170. katus3 (válaszként erre: 169. - Katus3)
2012. okt. 5. 12:43
Húúú de sok lett a majd. :-) Bocsi...
169. katus3 (válaszként erre: 168. - B399a09e0e)
2012. okt. 5. 12:42
Majd így is kipróbálom. Holnap gyrost csinálok, azt sem fogom kihagyni, csak én majd extra adag uborkával,paradicsommal és lilakáposztával eszem majd... :-)
168. b399a09e0e (válaszként erre: 165. - Katus3)
2012. okt. 5. 12:39

Én is ezt ettem ebédre, mármint ezt a répa káposzta keveréket.

Ezt eszem összepárolt paprika, paraicsom, hagymával, összekeverve isteni, kis csípős paprikával felpezsdítve. Még kenyér se kell hozzá.

Meg volt fél adak karfiolleves amit a gyerek meghagyott az iskolai kajájából.


Délután ismét veszek csomagos káposztasalit, hétvégére bevásárolok hogy legyen kajám. Joghurtra nem vágyok egyedül.

167. katus3 (válaszként erre: 166. - Kata218)
2012. okt. 5. 12:38
Kell a torna, és bizony nagyon kell kényszerítenem magam,hogy végigcsináljam,de remélem lesz látható eredménye. :-) Én is mindig pénteken takarítok,hogy hétvégén ne kelljen ilyenekkel foglalkoznom... Már fél 6-kor elkezdtem,hogy végezzek időben...
166. kata218 (válaszként erre: 165. - Katus3)
2012. okt. 5. 12:29

Én is szoktam hasonló salátákat kitalálni. :)

Ügyes vagy, hogy tornáztál is :)

Jöhetnél hozzám is takarítani, mert nagyon nincs kedvem. :(

Ha hazamegyek, estefelé túlesek rajta, hogy már holnap ne kelljen...

165. katus3
2012. okt. 5. 11:00
Sziasztok! Takarítás kész,és tornáztam is 30 percet. Ez egy nap sem maradhat ki. :-) Én nagyon rá vagyok kattanva a salátákra, szoktam venni én is ezt a csomagolt reszelt káposzta sárgarépa keveréket, 1 csirkemellet kevés fűszerrel 1 ek. olajban megpirítok, rászórom a saláta keverékre,és salátaöntet porral ízesített light tejföllel nyakon öntöm. Kicsit cézás saláta jellegű és nagyon finom. :-)
164. kata218
2012. okt. 5. 08:48

Na sikerült végigolvasnom a hozzászólásokat, és reagálnom... úgy látom elég hosszan, bocsi-bocsi :)

Itt a péntek, jön a hétvége!!!

Szép napot Mindenkinek! :)

163. kata218 (válaszként erre: 157. - Juvava)
2012. okt. 5. 08:46

Ha esetleg belefogsz (előtte mindenképp olvasd el valamelyik könyvet, szerintem inkább az összefoglaló kiadást, mert abban minden benne van) majd írd meg kérlek, hogy mennyire sikeres a módszer...

Nem nagyon hallottam olyat, hogy valaki a módszerrel nem fogyott... Készülj fel, hogy működik! :)

Hajrá! :)

162. kata218 (válaszként erre: 156. - Acuko)
2012. okt. 5. 08:43

Én is örülök, hogy itt vagy. :) Azt a 8 kg-ot könnyedén le fogod adni, ismered a módszert, és már rutinná vált minden nálad. :)


Igen, az sem utolsó, hogy amióta ezt az életmódot követem, energikusabb lettem...

Még nem írtam róla, de tavaly elég sok túlsúly volt rajtam, szerintem inkább már az elhízott kategóriába lehettem... kb 87 kg.

Stresszes a munkám, így előfordult, hogy éjszakánként felriadtam, gyorsan vert a szívem, pánikrohamaim voltak...

Akkor döntöttem el, hogy ez így nem ok, elolvastam több Update életmódrólról szóló könyvet, és elkezdtem mozogni, és 1-2 hónap alatt leadtam kb 5-6 kg-ot, el is múltak a rosszullétek, és majd valamiért nem figyeltem rá, és elkezdtem újra egészségtelenül étkezni, elhagytam a mozgást... Nagy hiba volt, mert a kg-ok visszajöttek és velül együtt az éjszakai nyugtalan alvás is, és akkor azt mondtam magamnak, hogy fiatal vagyok, szeretnék családot, és boldog szeretnék lenni... fejben ekkor dőlt el, ez most júliusban volt :)

Most elszántabb vagyok, mint bármikor, leadtam kb 7 kg-ot, és 77 kg-nál járok. A cél 60 kg, ami nem elérhetetlen, mert 2008-ban 62 kg voltam. :)


Én vagyok az élő példa arra, hogy a túlsúly, és az élelmiszerek nem megfelelő időben fogyasztása milyen egészségügyi problémákat tud okozni.

Persze a stressz is hozzájárul ehhez, de ezt sajnos a mai rohanó világban lehetetlenség teljesen kiszorítani az életünkből...


Hátha valakinek ez erőt ad, és segít ezért írtam ezt most le... ha 1 ember elindul a jó úton ettől, akkor már megérte :)

161. kata218 (válaszként erre: 152. - Juvava)
2012. okt. 5. 08:22

Szerintem jól döntöttél, hogy elolvasod a könyvet...

Nagyon sok olyan dolgo van benne, ami elgondolkodtatja az embert, és rálátást kapsz majd a szervezet működésére... Elég szókimondóan írja le... :)

Tudom, hogy sokakat a hideg is kiráz a szerzőtől, de azért tud valamit. Saját tapasztalatairól ír, és ha valaki, akkor Ő megjárta a hadak útját a túlsúlyosság terén...


Én minden ember számára kötelező olvasmánnyá tenném... :)

160. kata218 (válaszként erre: 146. - Mandella)
2012. okt. 5. 08:16
A szőlővel este vigyázni a cikortartalom miatt! :)
159. kata218 (válaszként erre: 144. - C9f9b53798)
2012. okt. 5. 08:13

:) Ha nekem is lesz babám (kb 1 év múlva bele is kezdünk a projektbe)biztosan át fogom alakítani az étrendemet úgy, hogy ne szedjek fel sokat, és a tejelválasztást is pozitívan befolyásolja...

Most még nem kell ilyennel foglalkoznom, de addig szeretném, ha nem lenne túlsúlyom, és úgy kezdenénk hozzá. :)


És valóban nagyon sok dolog befolyásolja a napi kalóriaszükségletet. Én irodai ülömunkát végzek, így eléggé oda kell fogyelnem az evésre és a rendszeres testmozgásra, mert nagyon könnyen felszaladnak a kg-ok...

2012. okt. 5. 07:26

Ma reggelre már -2kg-nál járok, és a mai napom szuperül kezdődött.


Meg is volt a reggelim, ami 30 deka reszelt alma volt pici fahéjjal és édesítő porral. Igarán finom lett, és nem több mint 100kcal.


Ebédre zöldségek lesznek, vacsira még nem tudom mi lesz.

157. juvava (válaszként erre: 156. - Acuko)
2012. okt. 5. 00:19

Acuko, örömmel olvastam a sikertörténeted!:) Biztos vagyok benne, hogy sikerül ledobnod azt a 8 kilót és nagy kedvet csináltál nekem is,hogy kicsit jobban megismerkedjek az update-tel:)

üdv

156. acuko (válaszként erre: 135. - Kata218)
2012. okt. 4. 23:43

Pontosan igy gondolom én is és már ezzel a módszerrel fogytam 4 évvel ezelőtt 15 kg-ot 3 hónap alatt, szinte észrevétlenül.

Az Update szerint, kódok szerint étkeztem, és miden nap mozogtam, nem jártam sehova sem, hanem otthon, ingyen tornáztam, futottam, táncoltam.

Az első héten semmit sem fogytam, de nem adtam fel, és beteartottam a szabályokat. Meg is lett az eredménye. 2-3 hét után, scak úgy apadtak le a kilók, miközben izmosodtam, erősödtem, könnyebb és mozgékonyabb lettem, és teljesen átalakultam. SOHA olyan jól nem néztem ki, még huszonévesen sem, mint akkor, 40 évesen.

Miután lefogytam, és baromi jól éreztem magam a bőrömben, kissé elhagytam a kódos étkezést és a mozgást is csökkentettem, és mégsem hiztam vissza semmit sem. :)

Viszont volt egy betegségem, ami miatt meghiztam megint, de nem annyira mint azelőtt.

Most "csak" kb. 8 kg-al vagyok több, mint szeretnék lenni, de szeretném ezt a 8 kg-ot szépen lassan ,de biztosan leadni.

Sajnos csak igy este felé tudok ide jönni, igy lemaradok a párbeszédekről, de mindet vissza olvasok.

Örülök, hogy itt lehetek.. :) :)

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook