Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. fórum

Fogyjunk együtt az új év 1. napjától. (beszélgetős fórum)


155. acuko (válaszként erre: 92. - Anccsi79)
2012. okt. 4. 22:50
163 cm magas vagyok. A képen kb. 66 kg voltam fél éve.. :) Most 70 kg vagyok. Szeretnék kb 7-8 kg-t de inkább 10-et fogyni.
154. c9f9b53798 (válaszként erre: 153. - C9f9b53798)
2012. okt. 4. 21:56
szóval téved ebben, mert az inzulin működése ekkor a legjobb, így akartam írni:)
153. c9f9b53798 (válaszként erre: 148. - Mandella)
2012. okt. 4. 20:52
BA ebben téved, hogy az inzulin működése a délutáni órákban a legjobb, így ha már nagyon nassolni szeretne az ember, vagy igazán magas cukortartalmú gyümölcsöt kíván meg (szőlő, banán), akkor ezekben az órákban célszerű azt enni. Estére valóban nem célszerű már gyümölcsöket fogyasztani (bár én is szoktam ritkán, de inkább almát), hanem sovány húsfélét salátákkal, kevés tk. kenyérrel, sovány joghurttal.
152. juvava
2012. okt. 4. 20:29

Sziasztok csajok!


Szerintem majdnem mindegyik diétában van olyan, amit az ember beilleszthet a saját étrendjébe. Eddig mindig egy meghatározott diétát követtem, és rájöttem hogy mivel legtöbbször mindegyik kihagy egy-egy ételcsoportot, így nekem mindig hiányzott valami. Pl.: alig lehet húst enni, vagy gyümölcsöt, vagy fehérjét...és így mindig azokat a termékcsoportokat kezdtem megkívánni.

Most úgy állítom össze az étrendem, hogy ne éhezzek a nap folyamán, és minden ételcsoportból eszem az arányokat betartva. Heti hatszor lecserélem a vacsorámat Pink Fit shake-re, és tudom, hogy egyszer úgyis be fog csúszni egy vacsi a barátokkal, vendégekkel, stb...így ez bele van kalkulálva. 3 liter víznek muszáj lemenni egy nap, a kávéról sikerült leszoknom, helyette gyógyteákat iszom, és egyelőre nem hiányzik.

Az a csodálatos, hogy úgyis mindegyikünk másképp működik, testünk, szervezetünk másképp reagál a különböző diétákra, a testünket meg úgyis mi magunk ismerjük a legjobban. Úgyhogy mindenki csinálja a saját kis módszerét, kitartóan, és menni fog, én hiszek benne!


Kata, azt hiszem meg fogom venni a könyvet, eddig eszembe sem jutott leemelni a polcról, de kíváncsivá tettél!


Puszi

2012. okt. 4. 20:11
szurkolok nektek csak ügyesen:):) ha megnézitek képeim nem lehetetlen a fogyás csak kitartás kell és nm koplalni
150. mandella (válaszként erre: 149. - B399a09e0e)
2012. okt. 4. 19:17

a szőlő több volt azért, mint tíz deka :)

de egyébként meg ki is jött belőlem, amit nem is értek, hogy miért, na mindegy

149. b399a09e0e (válaszként erre: 148. - Mandella)
2012. okt. 4. 19:10

Ne is foglalkozz vele. Van ahol így mondják, van ahol úgy, amúgy meg nem sok kcal-t tartalmazott egyik sm:

alma: 30kcal/100g

szőlő 76kcal/100g

2012. okt. 4. 19:07
amúgy tudom, mert már több helyről is hallottam (ma pl. a tévében Béres A.-tól), hogy lehetőleg gyümölcsöt du. és este már ne együnk, de nem érdekel! van, amikor a helyezt úgy hozza, pl. ma, hogy nekem sajnos sokkal egyszerűbb, ha a melóhelyre behozok egy almát meg egy kis szőlőt, slussz
2012. okt. 4. 19:04

Vacsorára véletlen szedtem össze a hozzávalókat. Sparba voltunk, és vásárlás során találtam ki.


Vettem vagyes káposztát (csomagos, répával keverve) tettem rá paprikát, paradicsomot, lilahagymát, 1 szelet párizsit csíkozva, pár dekányi sovány túrót, anikó sajtot.

Se kenyér, se semmi más hasonló nem kellett hozzá, és isteni finom lett.

2012. okt. 4. 18:58

leírom a napi ételeimet:

reggel: tejeskávé (előtte almaecetes víz)

tízórai: fagyasztott meggy elszopogatása egy kis light fagyival :)

ebéd: frankfurti leves (diétás, két tányérral)

vacsora: alma, szőlő

(a vacsora sajnos keresztül is ment rajtam, v.ö. hasmenés...)

2012. okt. 4. 18:52

sziasztok!

nekem lement 60 deka! :-)

tegnap 74,9 voltam, ma már csak 74,3

144. c9f9b53798 (válaszként erre: 133. - Kata218)
2012. okt. 4. 15:28

Én, hogy szoptatok, pedig ülő életmódra számítottam ki a kcal bevitelt (és ez nem igaz, mert napi három órát sétálnék, ha még nem is tornázok semmit), és még ugye van a gyerek körül elég házimunka, a kilomhoz jóval 2000 kcal felett hozta a kalkulátor a napi szükséges kaloriabevitelt. Tény, ha fogyni szeretnék, akkor úgy 1700-2000 körül kell ennem, úgy, ha a napi egy óra torna is megvan. Nagy általánosságban sikerül benne maradni. Szóval nem sanyargatom magam:).


Persze nem mindegy, hogy valaki 80 kg, vagy 60 kg, és ahogy írtad nem mindegy, hogy milyen a napi aktivitása (ülő, könnyű munka, könnyű fizikai munka, stb... végez). Egy nehéz fizikai munkát végző, 80-90 kg-os férfi akár 3500-4000 kcal-t is megehet simán egy nap! sőt várandósan is a 2500 kcal az alap.

143. b399a09e0e (válaszként erre: 127. - Zsanzi88)
2012. okt. 4. 15:11
Nekem mindenféle párolt zöldség volt 30 dekányi és mellé 5 deka sokmagvas kenyérszelet.
142. kata218 (válaszként erre: 140. - C9f9b53798)
2012. okt. 4. 13:57

Nekem is lételemem a mozgás. :)

Múlt hét végén kicsit lebetegedtem, megfáztam, így pár napig nem mozogtam... hiányzott is, így kedden elmentem egy kemény alakformáló aerobicra, még most is nagy izomlázam van.

Tegnap hagytam kicsit regenerálódni az izomzatom, de ma rámozgok... :)

A csonotzatom nekem is elég erős, így nádszál sose leszek. :) de talán nem is akarok az lenni...

165cm-emhez a 60-65 kg teljesen megfelel nekem. :)

141. kata218 (válaszként erre: 139. - C9f9b53798)
2012. okt. 4. 13:51
Szerintem teljesen rendben van az életmódod. :)
140. c9f9b53798 (válaszként erre: 137. - Kata218)
2012. okt. 4. 13:20

Nálam is hasonló:) írtam is. Úgy néz ki már ketten követjük ezt a vonalat.


Nekem valamivel több a tápanyagbevitel, de valószínű többet is mozgok (kétszer fél óra torna, és két séta naponta, valamint még szoptatok), valamint én amiatt hízok mert túlműködik a mellékvesém, ez hatással van a stresszhormonra, az anyagcserérét felelős hormonokra és a férfihormonokra is. Emiatt vagyok (bár nagyok a melleim) férfiasabb, erősebb izomzatú, csontozatú. Hosszú ebbe belemenni, de nálam csak fogyás erős fizikai igénybevételnél lehetséges. Amikor a gyerek előtt fogytam hetente háromszor tíz km futottam, hegyikerékpároztam, és emellett még itthon tornáztam is (így le is ment havi öt-hat kg), most ezt már nem tehetem meg, így lassabban mennek lefelé a kg:(, és baromira hiányzik, hogy szakadjon rólam a víz, és szó szerint minden edzésbe haljak bele egy kicsit (tudom hülyén hangzik, de én élvezem).

139. c9f9b53798 (válaszként erre: 132. - Kata218)
2012. okt. 4. 13:15

Igen, nálam is ezt vált be. Az inzulinszintet kell egyenletesen tartani, viszont én eszem ötször-hatszor is egy nap, még akár késő este is, így ettem várandósság előtt és alatt is, de tényleg a cukrot, fehérlisztes dolgokat, mindenféle üdítőt ki kell iktatni.


Én a gyerek miatt szőlőcukrot használok, van itthon nyírfacukor is, de arról azt hallottam meghajt, így maradok a szőlőcukornál, méznél (a méznek is magas a ch-tartalma, mint a cukornak, de a felszívódási üteme sokkal lassabb, így nem terheli a hasnyálmirigyet. Azonkívül amióta rendszeresen fogyasztunk mézet a férjem pl. egyáltalán nem volt beteg, és nekem is mérséklődtek a megfázások, pedig képes voltam egész télen át egyikből ki másikba be).


Mivel a gyerekkel étkezem, ezért, hogy mégis írjak az étkezéseimről:


Reggeli: tk kenyér (váltogatom), sovány sonka v. virsli, vagy tojásféle, vagy olajoshal mindig zöldségfélével (ha hagy a gyerek a joghurtból azt megeszem), egyébként tejes capuccinot iszok

Tízórai: ált. nincs, mert nyolckor reggelizünk, a gyerek séta közben eszik túró rudit, perecet, vagy banánt

Délben: én megiszom a második tejes capuccinomat, néha eszek hozzá valami tk. kekszfélét (max. két-három db), amíg alszik addig tornázok

Kettőkor ebédelünk: mindig van leves (zöldségleves, krémlevesek, gyümölcskrémleves), valami rakott zöldség, vagy sült hús, vagy hal párolt zöldségekkel, ritkán tésztaféle, és eszünk kompótfélét is hozzá

Uzsonna: gyümölcs (nagyon változatos, mindent megeszik a gyerek)

Vacsora: nekem ez mérsékelt, általában a gyerekkel a férjem eszik ilyenkor, én max. kefírt eszek búzacsírával, vagy sovány felvágottat egy vékony szelet tk. kenyérrel

Mivel későn fekszem, és még miután bealudt a tornám másik fele (kétszer fél órát tornázok) ilyenkor következik), így éhes szoktam lenni, és egy marék olajos magvat még eszem.


Próbálok minden tápanyagcsoportból bevinni. A gyerek miatt is, és egyébként is így eszem már évek óta.

138. kata218 (válaszként erre: 136. - 7b978e6a66)
2012. okt. 4. 12:37
OK-OK. :)
137. kata218
2012. okt. 4. 12:11

Ha érdekel valakit, leírom, hogy egy napom általában hogy néz ki az étkezés terén...


Reggel munkába indulás előtt iszom egy kávét nyírfacukorral és tejjel.

Amikor beérek, megreggelizem, 1 db teljes kiőrlésű kiflit eszem, próbálok változatosan regelizni, így mellé a következőket választom: felvágott vagy 1 pár virsli vagy főtt tojás vagy rántotta... paradicsomot, paprikát eszem a felvágottak mellé, a virslihez pedig csak mustárt...

Tízóraira valami gyümölcsöt fogyasztok...

Délben otthonról hozom az ebédet, ezt is változatosan. (hús, rizzsel, néha krumplival, főzelék...)

Uzsonna nem nagyon van, mert 1kor ebédelek, de néha előfordul

Vacsorára csak könnyű 6 előtt, legfeljebb 7-ig elfogyasztva. Ilynekor hús, virsli, főtt tojás,salátával, esetleg valami könnyű főzelék...


Próbálok legaláb heti 4x tornázni, nem eszem cukrot, fehér lisztet (nagy ritkán, ünnepnapokon egy-egy süti belefér... :))

Nyírfacukrot teszek a kávéba, a teát csak natúrban iszom. :)


Nektek hogy néz ki egy napotok?

136. 7b978e6a66 (válaszként erre: 135. - Kata218)
2012. okt. 4. 12:06

Mint már írtam mindent próbáltam már.

Nekem az Update, a LifeTilt és a Súlykontroll sem segített...

Mostmár csak a saját módszeremben bízom.

135. kata218 (válaszként erre: 134. - 7b978e6a66)
2012. okt. 4. 12:00

Biztosan hallottál már az Update életmódról...

Én a könyv elolvasását javaslom mindenkinek.

Lehet azt a bizonyos N. nevű embert nem szeretni, de a módszer az tényleg nagyon jó, és működik.

Egy próbát megér, és ha mégsem működik, akkor még mindig ott a "B" terved.

Még nem hallottam olyanról, aki a kódok betartása mellett nem fogyott... nem is keveset. :)

Itt szeretném elmondani, hogy nem veszem az Update termékekekt, mert anélkül is működik... :)

Én szorítok Neked is és Mindenkinek. Hajrá csajok

134. 7b978e6a66 (válaszként erre: 133. - Kata218)
2012. okt. 4. 11:44

Semmi gond. :)

Csak már minden próbáltam és nekem tényleg semmi más nem használ csakis a drasztikus kalória csökkentés.

+ arra is rájöttem, hogy hiába próbálok olyan étrendet követni ami csak husit és ssláta evést engedélyt ha egyszer igazán egyiket sem szeretem.

Ezért állítottam össze magamnak ezt, amit gond nélkül be is tudok tartani és semmilyen nehézséget nem okoz. :)

133. kata218 (válaszként erre: 131. - 7b978e6a66)
2012. okt. 4. 11:37

Ok, rendben. :)

De ne feledd, hogy az egészséges kalória bevitel a napi 1200-2000 kalória között mozog, annak függvényében, hogy milyen munkát végzel... a szervezetednek van szüksége rá, hogy egészségesen működjön, legyen energiád, és az immunrendszered is védekezni tudjon a betegségek ellen...


Ne haragudj, nem akartam kioktatónak tűnni, csak segíteni próbáltam.

Persze, az a Te döntésed...

132. kata218 (válaszként erre: 108. - C9f9b53798)
2012. okt. 4. 11:30

Ügyes vagy, így is kell ezt csinálni.

Én sem vagyok híve az önsanyargató fogyókúráknak, és én is az életmódomon változtattam.

két hónap alatt lement 6-7 kg, ami szerintem teljesen normális tempó...

Rendszeresen mozgok, és figyelek, hogy a nap melyik szakában mit eszem... délután már csak fehérje, hús, tojás és friss saláta, savanyúság... csak teljes kiőrlésű dolgok, és nulla cukor, helyette nyírfacukor, ami nem nyomja meg az inzulin szintet...


Hajrá csajok!

131. 7b978e6a66 (válaszként erre: 130. - Kata218)
2012. okt. 4. 11:26

Nekem ez nagyon beválik. Semmi más nem használ. És ha mindent tiltanék akkor sokkal nagyobb lenne a valószínűsége, hogy miután elérem a kívánt súlyt visszatérek a liszthez és a cukorhoz és akkor újra beüt majd a krakk.

Pontosan az a rossz megoldás ha valaki azt a sémát követi, hogy mindent megtilt magának.

De ez mindenkinek a szíve joga.

Hétfőn kezdtem és abból is látom, hogy jó módszert használok, hogy pontosan elegendő az a mennyiség amit fogyasztok ugyanis egyáltalán nem törnek rám éhségrohamok. :)

130. kata218 (válaszként erre: 101. - 7b978e6a66)
2012. okt. 4. 11:22

Hűha, én is csatlakoznék yuvava-hoz.

Az étrended szerintem nem túl diétás. Nem a kalóriák a fontosak, hanem a bevitt táplálék minősége... A fehér lisztet és a cukrot ki kell zárni, és ez már fél siker.

Ha sok "rossz szénhidrátot" és cukros dolgokat fogyasztasz, az megnyomja az inzulin szintedet, és éhségrohamok fognak rádtörni... Olyan élelmiszereket válassz, amik lassan szívódnak a szervezetben, így nem leszel hamar éhes.

Érdemes az egyes élelmiszerek GI-ét megnézni, és ehhez igazítani az étrendedet.

Fontos, hogy egyél főttkaját is, és időnként levest is, mert ez fontos az egészséges emésztéshez is...

A rendszeres mozgástól pedig nem fogyni fogsz majd, hanem jobban fogod érezni magad, energikusabb leszek, és gyorsulni fog az anyagcseréd is...


Remélem nem vetted rossz nével a leírtakat, csak segíteni próbáltam.

Sok sikert Neked! :)

129. juvava (válaszként erre: 127. - Zsanzi88)
2012. okt. 4. 10:12

Mivel ma rohanós napom van, nem lesz időm ebédet főzni. Tegnap csináltam magamnak teljeskiőrlésű kenyérből szendvicset, meg viszek egy almát.

"Sajnos" este vendégek jönnek, nem a legjobbkor, de mivel úgyis én főzök, csakis egészséges ételeket rakok majd az asztalra, így biztos nem fogok bűnözni!


Szép napot mindenkinek!:)

128. katus3 (válaszként erre: 127. - Zsanzi88)
2012. okt. 4. 10:12
Csirkepörkölt lesz tésztával és kovászos uborkával. Fogok enni belőle egy keveset, és délután is,de szigorúan 6 előtt. A mai tornám is megvolt... :-)
2012. okt. 4. 09:45

Sziasztok csajok!!!

Remélem mindenki jól van és küzd 1000-rel!!!

Nálunk nagyon szép napsütéses idő van , én meg nagytakarítást csinálok mert szabin vagyok ma meg holnap. A reggelin túl vagyok , az ebéd még nem tudom mi lesz , főzni kellene valami fincsit!

Ti mit fogtok ebédelni?

2012. okt. 4. 08:59

Nekem úgy néz ki elég jól kezdődött, mert -1,8kg lett ma reggelre.

Kicsit bele húzok, este meg mikor már mindenki aludni fog, jöhet a torna tv nézés közben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook