Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

238. e9ohil
2010. okt. 20. 10:08
Ami még érdekelne, hogy aki elkezdte csinálni a diétát, az használta a diéta során a nőgyógyász által felírt dolgokat? Félek, hogy nekem annyira nem fog komolyan foglalkozni vele, bár van otthon olyan cucc, amit tudok használni (klion, nizoral) Illetve hogy ha gombaölőt szedtetek (az is érdekelne, h kb. mennyien) akkor azt házidoki írta fel?
237. Cszsuka (válaszként erre: 229. - E9ohil)
2010. okt. 15. 10:18

Aki candidás,az esetek 90%-ában meg lehet állapítani ránézésre, s ez nem elsősorban a hüvelyi candidára értendő.

Ahol van a hüvelyben, ott tuti,hogy a bélben túlszaporodott, de ahol mondjuk ránézésre megmondja az orvos, hogy candidás a beteg - mint a te esetedben - ott nem feltétlenül van hüvelyi candida is.

Amikor az orvos ezt a témát felvállalja, akkor el ne engedd, faggasd, kérd a segítségét!!

236. Cszsuka (válaszként erre: 228. - Kapocs1)
2010. okt. 15. 09:18

Szia!

Az a helyzet, hogy én sem találok évek óta igazán jót, úgyhogy erre én is várom a választ :)

Egyébként írok privit.

235. Cszsuka (válaszként erre: 234. - Cszsuka)
2010. okt. 15. 09:17
Már a 2-3-4 hét is eléggé kimerítő, nemhogy a két hónap. Éppen ezért a béltisztítás és gombaölés után következik egy úgynevezett feltöltő szakasz, amelyben vitaminokkal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel bombázzuk a szervezetet- ez is 3-4 hét, utána pedig olyan vitaminokkal, tápl. kiegészítőkkel kell folytatni (akár évekig), melyre egyénileg a szervezetnek szüksége van. Magát a terápiát is egyénileg állítjuk fel - bár van egy sablon, ezt írja le Warj.
234. Cszsuka (válaszként erre: 227. - En-iko83)
2010. okt. 15. 09:12

Tehát a szigorú diéta lényege, hogy 2-3 hét pihenőt adunk a szervezetünknek, hogy minél kevesebb bekerülő méreganyaggal kelljen megküzdeniük a méregtelenítő szerveinknek, s hogy esélyt adjunk magunknak arra, hogy kiderüljön a későbbiekben: milyen élelmiszerekre lehetünk érzékenyek, melyek azok, amelyeket nem tolerál a szervezet.

Éppen ezért fontos, hogy a szigorú diéta időszakában béltisztítás és gombaölés is legyen.

Ezeket gyógynövény készítményekkel szoktuk elvégezni. Warj verziójában a gombaölőt orvos írja fel, de nem feltétlenül kell ehhez gyógyszer.

233. Cszsuka (válaszként erre: 227. - En-iko83)
2010. okt. 15. 09:06

Úgy látszik, sikerült most visszajönnöm:)


Valójában az nem igaz, hogy nem ehetünk gabonát és kevés szénhidrátot kell enni. A candida terápia lényege a mikrobiológiai egyensúly helyreállítása - éppen ezért itt a szénhidrát minősége számít inkább, mint a mennyisége.

Olyat nem szabad csinálni, hogy hónapokig úgymond kínzod magad, éhezel, mert a sejtjeid is éheznek és annak akár végzetes következményei is lehetnek.

Javaslom, hogy olvasd el Warj cikkét (az adatlapján megtalálod), nagyon szépen összefoglalja a candida kúra menetét.

Utána az ex-candidások fórumán találkozunk, ha gondolod, de még itt van mondanivalóm, úgyhogy igyekszem vissza :)

Mivel az előbb említettem, hogy a mikrobiológiai egyensúlyt kell helyreállítani, ebből lehet arra következtetni, hogy nem minden esetben van candida probléma,amikor azt hisszük, hogy az a ludas, de akár az, akár nem, sok esetben a kibillent egyensúly helyreállításával a gondok megoldódnak.

Ahhoz, hogy ezt bárki megértse, egy komplett programot kell végigcsinálnia és nem elég, sőt káros lehet, ha hónapokig drasztikusan koplal valaki.

232. Cszsuka (válaszként erre: 227. - En-iko83)
2010. okt. 15. 08:57

Szia Enikő!


Mivel mostanában csak ritkán tudok gép elé ülni, most vettem észre, hogy írtál.

Eléggé sok dologra kell itt válaszolni az esetedben. Ebéd időben jövök és írok :)

231. e9ohil
2010. okt. 12. 11:23
Te elmennél egy olyan dokihoz, aki ránézésre megmondja, hogy milyen bajod van??? Szerintem legalább kenetet kellett volna vennie. És mondom nem férfi nőgyógyász, hanem női. Vácott rendel (de elég ramatyul szerintem).
230. KKriszta28 (válaszként erre: 229. - E9ohil)
2010. okt. 12. 11:20
Megköszönném, ha elküldenéd a doki elérhetőségeit!
229. e9ohil
2010. okt. 12. 11:09
Sziasztok! Egy érdekessséget szeretnék megosztani veletek. Nekem is sok a nyavalyám, volt már gombás fertőzésem, de most feltehetően a streptococcus újult ki. Ma voltam nődokinál, ő tényleg nődoki. Elmondtam, hogy milyen gyógyszereket használtam eddig (akihez szoktam menni sajnos novemberig szabin van) a streptococcus miatt. Gondoltam, hogy valami gomba is betámadt most. A legjobb az az volt, hogy mondta a dokinő: hogy candidája van. Mindezt úgy, hogy kenetet sem vett, ránézésre mondta. Szerintem a gombára gondolt, de az meg nem egyenlő a candidával. A tavalyi tenyésztés és az előzőek sem mutatták ki a hüvelyemben a candidát. Ezért volt érdekes, hogy nyíltan ilyet fel mert vállalni.
228. kapocs1
2010. szept. 12. 07:56
Sziasztok!Olyan nőgyógyászt keresek Fehérváron,aki normális,reális áron dolgozik,és még foglalkozik is a beteggel!Nekem Szakács Csillát ajánlották,de több negatívumot olvastam róla,mint jót!Ha esetleg valaki visszatérő nőgyógyászati fertőzéssel küszködött,küszködik,megírhatná tapasztalatait,mit mondanak az orvosok!Köszi!
227. en-iko83 (válaszként erre: 167. - Cszsuka)
2010. szept. 11. 23:04

Szia!


Korábban olvastam a hozzászólásaidat,én csak nemrég regisztráltam.

Szigorú candida diétában szeretnék kérni segitséget.A szigorú diéta lényege az, hogy ne együnk túl sok szénhidrátot ne együnk ,tehát csak néhány zöldséget a vércsoportnak megfelelően,tehát semmilyen gabonaféleséget nem eszünk ha jól értem.Nem értem az sem, hogy mennyit lehet enni, mert én elég sokat eszem mivel sokat is mozgok és azt sem értem hogyan lehet átállni egy kevésbé szigorú diétára, mert úgy tűnik a panaszok nagy része megszűnt, de csak úgy, hogy két hónapig csak zöldséget ettem, tehát szinte semmilyen szénhidrátot nem ettem, de eléggé kimeritő.Kiegészitésként használok útifű maghéjat,fokhagymát,grapefruitcseppet,zöld algát,zöld búzafűport és zöld teát is, mivel kávé úgy tudom savasit, továbbá még csipkebogyóyteát, kamillát és citromfüvet is iszom.Húst,tojást sem eszem.


Üdv.


Enikő

226. Cszsuka (válaszként erre: 224. - Fd672cade8)
2010. szept. 3. 21:45

szia!

Arra jó, hogy megtudd, a hüvelyedben van-e candida- Ha jól tudom azonban, még a nőgyógyász is csak akkor tudja kimutatni, ha épp szaporodási fázisban vesz mintát...

225. Cszsuka (válaszként erre: 223. - 94fd59ec0a)
2010. szept. 3. 21:44
aki ennyitől meggyógyul, az valójában nem volt candidás
2010. aug. 19. 19:38
Sziasztok!Mi a véleményetek a gyógyszertárban kapható candida tesztről?Érdemes kipróbálni?Mennyire hiteles?Nekem erős hajhullásom van,a vérképem jó,viszont időnként folyással és viszketéssel küzdök.
2010. júl. 24. 16:10
Candidások figyelem! Megtaláltam a megoldást erre a betegségre!!!!! 3 éve küzdök Candida problémával. A tüneteim főként a hüvelyemben jelentkeztek. Kb 30 nőgyógyásznál voltam ezzel a problémával, diétáztam 6 hónapig (nagyon szigorúan)és kb 30 féle gyógyszerrel, kúppal kezeltek. A lényeg, hogy 11 kilót fogytam és annyira legyengültem, rosszulléteim voltak, hogy elmentem egy belgyógyászhoz és ő mondta, hogy a diétát azonnal hagyjam abba, valamint megadott egy címet, ahol kimutatják a candida gombát és felhívta a figyelmemet, hogy ők nem természetgyógyászok, kuruzslók hanem EURÓPA LEGKOMOLYABB MIKOLÓGUSAI(gombakutató professzorok), ők igazi orvosok nem holmi pénzcsaló természetgyógyászok. A vizsgálat 16000 Ft ba kerül. Kimutatják székletből, vérből, torokválladékból, hüvelyből és vizeletből a gombának még a mg-ját is a törzstipusát is egyszóval mindent. Magyarországon csak ők végeznek gombavizsgálatot laborban, azért kerül pénzbe mert a OEP nem támogatja a candida vizsgálatot. Én végig abban a tévhitben éltem(orvosok mondták) hogy akinek a hüvelyében van candida az candida beteg. Az eredményből kijött, hogy csak a hüvelyemben van candida a többi szervemben megfelelő arányban vannak mint minden emernek, tehát az orvos mondta, hogy én nem vagyok candida beteg!! Akinek a hüvelyében van csak, az nem candida beteg! Ő 11 000 ft ot kér egy kezelésért, de ami a hihetetlen, hogy ők ott helyben kitenyésztik a kenetet 20 perc alatt és így konkrétan a megfelelő típusú gombát, baktériumot kezelik, mivel azt mondják hogy a kenet szinte hetente változik. Úgyhogy minden egyes alkalommal kitenyésztik hogy mi van a hüvelyben. Megkérdezték milyen gyógyszereket, kúpokat kaptam felsoroltam vagy 30 fajtát, azt mondta, hogy szinte mindegyik ugyan az a hatóanyag mivel az orvosok nem ismerik igazán ezt a betegséget. Ő nekem egy teljesen újfajta hatóanyagú kúpot adott (ami nem is drága).És az egészben a plána NEM KELL DIÉTÁZNI!! Ezt nem én mondom hanem európa leghíresebb professzorai mondják, hogy az egész diéta egy nagy hülyeség!!! Az igaz hogy ha lehet ne nassoljunk de ennyi. A cukrot kicsit kerülni kell és kész. Ők tuti meggyógyítanak mivel ők az egyetlen gombaszakértők Magyarországon. Megadom a telefonszámom ha valakit bővebben érdekel hívjon: 06-30-822-0934 Ez nem reklám, hanem tényleg talán az egyetlen megoldás!!!!
2010. ápr. 30. 11:27

Sziasztok!

Létezik olyan ember aki diagnosztizálni tuja ma Magyarországon ezt a betegséget?

Nagyon el vagyok keseredve, sok-sok kínszenvedéses évvel és közel 50 orvossal a hátam mögött még mindig egy helyben toporgok és közben teljesen leépülök. Kérlek segítsetek, hogy kihez fordulhatnék, hogy kimutassák!!

Egyetlen eredményem, egy húgyhólyag türközési eredmény ahol az orvos szemmel látta a gombás részt a hólyag falán, de szövetmintát nem vett, tenyésztés így nem történt és én vaktában szedtem rá gyógyszert egy hónapig ami nem hatott. Vagy azért, mert nem ez volt a megfelelő, vagy kevés ideig szedtem, nem tudom. Közel 3 hónapja csinálom a szigorú diétát is, de semmi javulás, sőt alig van erőm vonszolni magamat. Tudom, hogy a diéta fontos és azt is, hogy csak úgy lehet hatásos, ha mellé szedem a megfelelő gombaellenes készítményt-gyógyszert és erősítem az immunrendszert. Az utóbbin is dolgozom, sok vitaminkészítményt szedek. De nincs senki aki diagnosztizálni tudná, és ki merné jelenteni, hogy ez Candida. Nagyjából az összes tünettel rendelkezem és ennek ellenére folyamatosan falakba ütközöm. Kérlek titeket segítsetek!!!

221. djlakko
2010. ápr. 16. 16:43
Köszönöm a választ és a bátorítást is. Szükségünk van rá... Örülök a gyors válasznak :) KÖSZÖNET
220. Cszsuka (válaszként erre: 219. - Djlakko)
2010. ápr. 15. 21:38

Szia!


Nekem sikerült és 6 éve ezzel foglalkozom. Ezért írtam a cikket, s azért nem folytattam, mert rájöttem, hogy ezt egy cikkbe nem tudom besűríteni.

Maga a candida, mint jelenség valóban megkeseríti az életünket, de csak miután mi magunk odajuttattuk magunkat. Tudom, hogy ez furán hangzik, de így van. Ezt a problémát holisztikusan kell kezelni: test-lélek-szellem szintjén. Ráadásul a nejed betegségében te is benne vagy. Mármint úgy értem, ha ő beteg, akkor veled is gond van, csak te esetleg erősebb vagy, ezért nem jön úgy ki, vagy nem tudod, hogy bizonyos tünetek mennyire erre utalnak.

Elkezdeni ott kell, hogy készítsetek önvizsgálatot. Külön-külön, aztán beszéljétek meg. Ez most így nehéznek tűnik, mert nem tudod, hol van a probléma. Ha tudnád, nem írtál volna ide, ez érthető.

Mivel minden betegség lélekből indul, érdemes odafigyelni a tünetekre, hogy a test melyik részén van több panasz. Ezeknek a lelki oldalát kell megvizsgálni, aztán keményen elfogadni, hogy változni, változtatni kell.

Maga a "candidásság" egy jel arra nézve, hogy valamivel kapcsolatban egy helyben toporgunk, nem teszünk meg egy megfelelő lépést, vagy az életünk nem abban a mederben folyik, amelyikben kellene.

Ezt így fórumon keresztül nem könnyű lekommunikálni.

Ha a lelki vizsgálat megvan, menet közben neki kell látni a belső tisztításnak, gombaölésnek és a bélflóra úrjatelepítésének, amihez a diétán kívül megfelelő gyógynövénykivonatokat használunk. Mielőtt ezeket alkalmaznánk, érdemes elmenni egy vérvételre, ahol a candida toxinja ellen termelt ellenanyag szintet nézik. Ez egy immunológiai vizsgálat, s csak akkor kapsz valós eredményt, ha az immunrendszer még győzi a munkát, s nem valótlan ellenségekre pazarolja az energiát.

Emellé pedig fontos hozzátenni valamilyen segítséget, ami a méregtelenítést megkönnyíti: sport, masszőr, reflexológus, szauna, meg ehhez hasonlók.

El kell hagyni a "műkajákat", s lehetőleg "élő" ételeket fogyasztani. Ezen kívül még nagyon sok praktika van, amit a sablonba felsorolhatnék, de tudnod kell, hogy személyreszabottan hatékonyabban működik.

Ha csak a sablonra vagy kíváncsi, akkor az "Ex-candidások tapasztalatai" c. fórumban mindent megtudhatsz.

219. djlakko
2010. ápr. 15. 21:22

Sziasztok!

Most csatlakoztam a fórumhoz...Elkelne némi segítség. A feleségem Candidában szenved - ez szó szerint veendő. Már megpróbáltunk mindenféle lehetőséget egészen a szigorú diétáig, de nem igazán van eredmény, sőt...A legrosszabb, hogy lelkileg próbál meg minket - főként a páromat. KÉRLEK TITEKET:HA VAN VALAKI, AKI KIGYÓGYULT EBBŐL A BETEGSÉGBŐL, MONDJA EL, MIT TEGYÜNK !!! Ha sikerült kigyógyulni, kérlek, oszd meg velünk a módját!!! Áldás legyen a segítőkön!!!

218. Cszsuka (válaszként erre: 216. - Miljacka)
2010. ápr. 14. 07:59

Szia!

A candida ellenes terápia egy komplex feladat, nem elég egy valamilyen diéta és néhány tápl. kiegészítő. Rendesen fel kell építeni és át kell alakítani az életed.

A húshoz való ragaszkodásod csupán egy tévhiten alapul. Fokozatos átállással észre sem veszed, hogy nem eszel húst, s ráadásul nem kell örökre így maradnod. Ismerek olyat, aki húsz éve vega, mégsem hagyta el az ereje, s fizikai munkát végez.

A titka csupán az, hogy okosan kell csinálni.

2010. ápr. 7. 12:04
3 hét az semmi még..! De menj el más kivizsgálásra is mert nem tuti hogy csak a candida a bajod, lehet, hogy ez csak egy másik betegség miatt alakult ki! Olvasd el amiket eddig írtam..! Ha kell, tudok adni egy doki címet...természetgyógyász...én most ebben bízom...mert mondott jó dolgokat!
2010. ápr. 7. 10:51

Légyszi segitsen aki tud, mert az orvosom nem tud érdemi segitséget adni! Három hete kezdtem a diétát, eddig annyi változást észleltem, hogy a nőgyógyászati tüneteim mérséklődtek, bár nem múltak el.. szerintetek érdemes folytatnom?

A másik dolog, hogy sok helyen azt olvastam, hogy minél kevesebb hust szabad enni. 150-200grammot igy is muszáj ennem naponta, mert a munkám miatt szükségem van az energiára. Ezt barna rizzsel és teljes kiőrlésű tésztával szoktam enni. Emelett persze bőven eszem a zöldségeket és a grépfrutot is. Lehet hogy a húsfogyasztás az oka hogy annyira nem látványos a javulást? Köszi a válaszokat!

215. Cszsuka (válaszként erre: 211. - HarciPuffancs)
2010. márc. 26. 08:16
Ezért írom mindenkinek azt, hogy keressen fel egy szakembert, s amit én írok bárhol, az csak kiegészítés lehet a kúrájához. A terápiát egyénileg, személyreszabottan kell felállítani!
214. szabot.88 (válaszként erre: 213. - Szabot.88)
2010. márc. 26. 07:30
Ja és szentendrei..
213. szabot.88 (válaszként erre: 211. - HarciPuffancs)
2010. márc. 26. 07:30
Szia! Keresd itt a hoxán csorieva-t neki van ilyen gépe....
2010. márc. 25. 21:48
*gyulladás
2010. márc. 25. 21:48

Új figyelemfelkeltő hír emberek!!!

Voltam egy kezelésen (BIA, ha valakit érdekel leírom milyen), kiderült, hogy nem simán csak candidám van, ez a következménye lett egy másik gondnak. Vastagbél gyuladásom van...emiatt alakult ki a candida és emiatt csináltam szinte hiába a diétát, sőt, még túl is vagyok lúgosodva! :( Jah és a gyulladás évek alatt alakult ki glutén érzékenység miatt! Úgyhogy figyeljetek erre, NE legyetek "félrekezelve" évekig, mint ahogy én! Most más diéta és bio-rezonanciás kezelés ha találok ilyet a közelben! A doki jófeh volt és bíztató, nem úgy mint eddig mások!

210. Cszsuka (válaszként erre: 209. - B.ary)
2010. márc. 7. 18:34
De, az vagyok és ezekkel a készítményekkel gyógyultam meg - Ezért én is büszke vagyok rá :)
209. b.ary (válaszként erre: 207. - Cszsuka)
2010. márc. 7. 18:05
A Ferenczy könyv életem eddigi legjobb olvasmánya,és tényleg Ökonetes vagyok amire büszke vagyok.te nem vagy az véletlenül?azért köszi a felvilágosítást,hátha más is utána olvas!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook