Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

2009. júl. 13. 19:32
Nekem egyébként mikor chlamydiáim voltak, volt tünete, nevezetesen gombám lett tőle, ami undorító dolog, de legalább tudod hogy van valami bajod, mert egyébként teljesen tünetmentes. Ugyanez candidánál is, úgy tudom az is tünetmentes, de nekem attól is lett gombám. Sima antibiotikumos kezelés után is néha kijön rajtam, tehát a testem mindig jelzi ha nagyobb gáz van. De még mindig jobb mint abban a tudatban élni hogy nincs semmi gond, aztán kiderül hogy mégis-és már jó ideje is akár.
87. Maggie047 (válaszként erre: 86. - Ágika30)
2009. júl. 13. 19:25
Hát meglepődök ilyeneken hogy 10ezreket kérnek. Valami magánorvos volt? Nekem ezek a vizsgálatok pl. nem kerülnek sokba. A törletek konkrétan semmibe és az éves vérvizsgálatom van 3000 Ft. körül. Ezek az orvosok nagy kópék. Csak aztán ha egy nőnek később nem lehet gyereke, kinek panaszkodjon? Legkevésbé az orvosnak tud. De volt olyan orvosom is aki havonta 1000Ft.-ot kért el, csak mert rám nézett, azzal az indokkal hogy Magyarországon dolgoztam és több adót fizet rám. Igaz, miután megszűnt a munkaviszonyom már nem kért, de más orvosok már akkor sem kértek ilyenért csak ő. Csoda hogy ilyen kitartó voltam vele, és csak most váltottam. Még nem szeretnék babát cirka 5évig, illetve szeretnék, de várom a jobb körülményeket és már gondoltam rá hogy ki kéne deríteni van e olyan vizsgálat ami fényt derít arra hogy a sok ilyen-olyan gond után lehet e még gyermeke az embernek. Tudsz erről valamit?
2009. júl. 13. 18:38
Én a candidára írtam,hogy gyakori. A hpv-ről annyit nem tudok,mint a candidáról! Főleg azért kemények ezek,mert ugye meddőséget is okozhatnak. Az a kemény az orvosokkal,hogy én el akartam menni chlamidya szürésre,mert az meg teljesen tünetmentes és tényleg,lehet egész életedbe benned van,de éppen nem okoz gondot. És csak úgy csinálta volna meg ha fizetek neki kemény 10ezreket! Aztán végül is elmentem,de máshova,ahol tb-re megcsinálták. Hál istennek negatív lett!
2009. júl. 13. 17:56
A sok candida meg chlamidya után pedig már jó lett volna megpihenni. Azok szerencsére már nincsenek. De talán az immunrendszer erősítése minden bajomra jó lenne. HPV-ben egyébként csak Szlovákiában minden második napon meghal egy nő. Ezek után nem érdekel ha gyakori, meg 10éven át fejlődik ki.
84. Maggie047 (válaszként erre: 83. - Ágika30)
2009. júl. 13. 17:51

Természetesen megijedtem hogy HPV-m van és nem nyugtat meg hogy ez mennyire gyakori. Utána olvastam szinte egyből hogy mi is ez. Röviden: megvan minden emberben és aztán előjön ha úgy gondolja. Biztos van oka, de a nőgyógyász szerint nem feltétlenül nemiség az oka ha előjön(mert én is egyből arra gondoltam), lehet a szar immunrendszer is pl. ami nekem a régi candidáim meg chlamydiáim meg ilyenek miatt is lehet pl., de csak most jött elő.(Mondjuk köztudott hogy a chlamydia nemi úton terjed, sztem az akkori partnerem adományozta, de nem ítélkezem hisz nem tuti). És akkor neten olvastam hogy ha van ilyenem akkor kijöhetnek ilyen helyes kiütések, amik fájnak, sztem nekem az van a bőröm alatt, de lehet az is hogy csak megduzzadtak a mirigyeim. Jó lenne már tudni, mindenesetre fáj...

Ennek a HPV-nek vannak fokozatai:1,2,3a,3b,4,5. Asszem ennyi. 2éve 1es voltam, ami állítólag nagyon ritka, aztán tavaly 3a, áprilisban pedig 2, ami már jónak számit, bár még mindig nyugtalanok a sejtjeim... :((

83. Ágika30 (válaszként erre: 81. - Maggie047)
2009. júl. 13. 09:40
Huh hát a HPV már kemény baj! Sajnos ezt te kizárólag szexuális úton kaphattad el. Ehhez annyira nem értek, szerencsére nekem ilyenem bajom nem volt. Az viszont jó,hogy észrevették és jársz rendszeresen szűrésekre. Én a candidára írtam az immunerősítést, de igen is kell aggódni,mert az nem jó válasz,hogy sok embernek van. Tényleg úgymond népbetegséggé vált,de az akkor sem normális,hogy ha valakinél állandó jelleggel visszatér! Jól tetted,hogy új dokihoz mész.
2009. júl. 13. 08:07
Hozzá megyek ma. Sietek is.
81. Maggie047 (válaszként erre: 78. - Ágika30)
2009. júl. 13. 08:07

Van ilyen is, olyan is. Az orvosom szerint nem kéne aggódnom, mert sok embernek van, de előjött tavaly rendesen a HPV-m, fél év múlva picit jobb lett az eredményem, következő vizsgálat októberben lesz. Addig tervezem a védőoltás elkezdését is.

Régen candidám volt állandóan meg húgyhólyag gyulladásom, mostanában e-colim szokott lenni. A szex pedig már nagyon nagy fájdalommal jár, érzek a nemi szervemen a bőröm alatt valamit, de a régi orvosom nem tudott mit erre mondani, az új meg még nem látott.

80. Cszsuka (válaszként erre: 78. - Ágika30)
2009. júl. 13. 00:14
Az agyonhajszolt imm. rendszert először fel kell szabadítani, azután lehet támogatni.
79. Cszsuka (válaszként erre: 76. - Ágika30)
2009. júl. 13. 00:13
Mindezeket nálunk mind kipróbálták, miután megmaradtak a vérvizsgálatnál. Azért döntöttek emellett, mert eddig ez tűnik a legbiztosabbnak és legpontosabbnak.
78. Ágika30 (válaszként erre: 77. - Maggie047)
2009. júl. 12. 22:28
Olyan úgynevezett jó bacik,amik segítenek a bélflóra egészséges egyensúlyának visszaállításához. Ezt úgy képzeld el,hogy a szervezetedbe vannak jó és rossz baktériumok, ha vmi ok folytán a rosszak elszaporodnak,akkor az orvos ugye antibiotikumot ír fel,ami ugyan hatástalanítja a rosszakat,de a jókat is egyaránt. Ezért fontos a pótlásuk. Rengeteg ilyen készítmény van, DM-ben és gyógyszertárban egyaránt tudsz ilyenek venni. Immunrendszerünk központjának a bélrendszert és a vele szorosan összefüggő hasi nyirokszövetet vehetjük. Tehát igen vmilyen szinten immunerősítő. De immunerősítésre kiváló még a c vitamin,annál jobb nincs! Konkrétan milyen erősségű a problémád?
77. Maggie047 (válaszként erre: 76. - Ágika30)
2009. júl. 12. 22:07
Abban mik vannak? A probiotikumokban? Az immunrendszer erősítő?
2009. júl. 12. 21:15

Sziasztok! Legjobb tudomásom szerint a candida laboratóriumi vizsgálatoknál a garat-torok váladékból, nyelv kaparékból, hüvelykenetből, székletmintából (ebben az esetben csak nagyon friss, még meleg székletből) állapítható meg.

Maggie047 kezdj el szedni vmilyen probiotikus készítményt!

75. Maggie047 (válaszként erre: 74. - Cszsuka)
2009. júl. 12. 19:55
Hát az nekem sem ártana, mert az immunrendszerem stabilitása egyenlő majdnem a nullával.
74. Cszsuka (válaszként erre: 73. - Maggie047)
2009. júl. 11. 22:58

Candidája mindenkinek van. Születésünktől fogva. Az nem mindegy, hogy mennyi.

Nálunk, a klubban a doktornő többféle vizsgálatot is kipróbált, végül a legbiztosabbnak a vérvétel mutatkozott, de az is kb. annyi %-os tévedéssel, mint mondjuk a terhességi teszt.


Itt ugyanis a candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintet mérik, s ha az immunrendszer már nem tud úgy működni, ahogy kellene, akkor lehet negatív eredmény akkor is, ha nagyon elszaporodott a gomba. Épp ezért fontos, hogy orvossal konzultáljon erről a beteg, mert az ő hatásköre eldönteni, hogy a negatív eredmény ellenére beszélhetünk-e candidáról.

Ugyanakkor bárki bármikor megcsinálhat egy candida terápiát akár előzetes szűrés nélkül is, mivel maga a terápia arról szól, hogy segítsük szervezetünket visszabilleni a normális egyensúlyba, amelyben később nemcsak a candidával, hanem egyéb "támadásokkal" szemben is helyt tud állni.

2009. júl. 11. 11:55
Értem, köszi. És akkor milyen vizsgálat mutatja ki 100%-osan hogy nincs vkinek Candidája?
72. Pirosalma (válaszként erre: 70. - Maggie047)
2009. júl. 11. 11:32

Szia!


A vékonybél és a húgyhólyag nincs közvetlen összeköttetésben egymással, így a húgyhólyagtükrözés negatív eredménye nem jelent semmit a vékonybélre nézve.

71. Cszsuka (válaszként erre: 70. - Maggie047)
2009. júl. 11. 00:19

Szia!


Nem igazán értem a kérdést. Légyszi, valahogy másképp is fogalmazd meg! KÖszi!

2009. júl. 11. 00:16

Helló Mindenki! Tehát ha a Candida a vékonybélben található, akkor a húgyhólyagtükrözésem kimutatta volna, ugye? 2hete voltam kb. Pár éve havi szinten kezeltek Candidaval(gyógyszerrel kizárólag).

Egyszer csak végleg elmúlt. De jött helyette más... Nőnek lenni néha kellemetlen.

69. Cszsuka (válaszként erre: 66. - Pirosalma)
2009. jún. 23. 21:31
Okksss :)
68. Cszsuka (válaszként erre: 67. - LeAnnie)
2009. jún. 23. 21:30

Az ex-candidás fórumban már sokszor emlegettem, tehát én nem tartom reklámnak. Összejövünk és tapasztalatot cserélünk. Januártól mostanig vállaltam a foglalkozásvezetést, most pénteken lesz az utolsó. Címe: élet a candida kúra után. Viszünk ételeket, amiket mi készítettünk otthon, meg kenyeret, amit mi sütöttünk, s ott kínálgatjuk egymásnak. Egyébként Fehérváron vagyunk.

Az olajfa egy jó szer, s mikor először a biorezonanciás mondta nekem, hogy "gombakúra", akkor hallottam az olajfáról is először. Valószínűleg nem jól lettem informálva, mert amit rá egy évre megtudtam az egészről, abból csak az olajfa meg az élesztő volt ismerős.


Hogy kinél meddig tart a gyógyulás, az nagyon egyéni. Már lassan két éve írogatok az ex-candidás fórumba, s sok ember megfordult már ott. Volt, aki rendbejött, volt, akinek ugyanaz kevés volt, s kezdte elölről, egy szigorúbbal.

Az biztos, hogy nagy kitartás kell hozzá, mert itt nem csupán arról van szó, hogy csinálok egy terápiát, aztán megint mehet minden tovább, ahogy eddig. Ennek a betegségnek a kialakulása egy figyelmeztetés: felborult a mikrobiológiai egyensúly. Ha nem segítesz, hogy mihamarabb visszaálljon, akkor az álbetegségek nemsokára rémséges valódi betegséggé növekedhetnek.


Ha a magam példáját nézzük, hogy mégis mondjak egy viszonyítást: 2003-ban derült ki, ha jól emlékszem, s kb. egy éve merem teljesen kimondani, hogy rendben vagyok, de folyamatosan "egyensúlyoznom" kell, mert megtanultam, hogy nem egy erős fallal körülvett imm. rendszert kaptam a szüleimtől, amire még nagyon sok minden rátett egy lapáttal. (Egyesek szerint csoda, hogy élek:) - de itt vagyok! S egy jó példa lehetek, hogy bármiből fel lehet állni, csak akarni kell és tenni is érte! (Persze, itt is vannak bizonyára határok).


Számomra ez az idézet egészen más jelentést vett, mikor elkezdtem gyógyulni: "Nem elég a jóra vágyni, a jót akarni kell. S nem elég a jót akarni, de: tenni, tenni kell!" (Remélem, jól idéztem, mert már régen tanultam:)

Szóval, nem elég akarni meggyógyulni, jól, szépen élni, ezért tenni kell!

Bocs, hogy ilyen szentimentális voltam :)


Várom az eredményeidet! :) Ehhez egyáltalán nem kell külön topic, az ex-candidás fórum ilyenekről szól. Nézz át oda is :)

67. LeAnnie (válaszként erre: 60. - Cszsuka)
2009. jún. 23. 20:51

Írtad a cikkedben, hogy van valamilyen Candida klub. Nos erről szeretnék érdeklődni kicsit, hogy mi is történik ott meg hasonlók. Meg hogy hol van ez így helyileg. Ha ez reklámnak minősülne, akkor priviben is elküldheted a mailcímemre - a profilomban látható :)


Gondoltam még megírom, hogy most a hétvégén vissza kellett mennem oda, ahol a tesztemet csinálták. Na most ott kaptam olajfalevél kivonatot, meg ha azt beszedtem, utána valamilyen gyógyszert is szednem kell majd. Ha lesz valami változás - úgy érdemben, akkor azt mindenképp megírom ide, remélem nem haragszol, hogy ide írom a cikkedhez és nem nyitok neki külön topikot..


Annyit még kérdezhetek hogy szerinted ilyen tünetekkel nagyjából mennyi idővel kell számoljak gyógyulás szempontjából? A környezetemben nincsenek Candidások, így náluk nem tudok kérdezősködni..

66. Pirosalma (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2009. jún. 23. 14:00

Örülök, hogy így érzed:-)


Az általam leírtakat még annyival egészíteném ki, hogy a reklámos-átveréses dolgot példának szántam, nem erre az esetre értettem, még mielőtt rosszra gondolnátok.

65. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Emmmy)
2009. jún. 23. 13:35

Kedves Emmmy!


Köszönöm, hogy megvédesz, Pirosalmát már régóta ismerem más fórumokról, s tudom, hogy a kérdései nem rosszindulatúak. Ha valamire nem tudok neki válaszolni, azt is elfogadja, mivel valóban nem vagyok sem orvos, sem tudós. Mivel azonban én vetettem fel a témát, természetes, hogy először tőlem kérdezi meg, ami eszébe jut.

Én inkább hálás vagyok, amiért érdeklődik, hisz ezzel majd ő is segíthet másoknak, még ha tőlem is hallotta, nem pedig egy orvostól, hiszen bármi is legyen az információ, továbbgondolkodásra késztet. (Őt is és engem is).


Ne aggódj, meg fogom írni a folytatást:)

64. Pirosalma (válaszként erre: 63. - Emmmy)
2009. jún. 23. 12:56

Szia!


Nem sértettél meg, csak lehetséges, hogy - érthető módon - nem tudod megérteni az én gondolkodásomat. Ez nem bűn:-)


Nekem mindig fontos a dolgok háttere, az összefüggések megértése. Ha nem így tennék, valószínűleg nekem is - mint sajnos túl sok embernek - el lehetne adni minden szart, amit reklámoznak, bekajálnám az átveréseket. Már anno a gimnáziumban is megszóltak a kérdéseim miatt, de ez engem nem érdekel különösebben.

Tudóssá csak úgy válhat az ember, ha megtanul gondolkodni, és kérdéseket föltenni. (Nem a lexikális tudás az igazi tudás.)

63. emmmy
2009. jún. 23. 11:01

Ne értsetek félre, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy Pirosalma kicsit kötekedik, vagy nem is tudom ez a megfelelő szó e rá.. mintha tesztelné szegény Cszsukát. Szerintem annyi ember megörült a cikkének és nagyon sokak kifejezetten tanulságosnak tartják, alig várva a folytatást. Ezekkel a szerintem felesleges kérdésekkel nem kellene elvenni a kedvét a következő cikk megírásától, hiszen őt a jó szándék és a segíteni akarás vezérli. Nem orvos ő, hogy pontosan meghatározza minden egyes momentumát ennek a betegségnek, hogy hol található a candida,stb. Ő csupán egy ember, akik meggyógyult és segítő szándékkal mások életét is jobbá akarja tenni a tapasztalatai által.

Fogadjuk el a segítségét, örüljünk, hogy vannak még ilyen önzetlen, segíteni akaró emberek!

Remélem nem sértettem meg ezzel Pirosalmát, nem ez volt a szándékom!

62. Cszsuka (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2009. jún. 19. 16:45

Tulajdonképpen mit szeretnél kérdezni?


A vastagbélben is van, sőt, ha már baj van, vagyis nagyon elszaporodott a gomba, akkor mindenhol van. Normál esetben azonban a káros élesztőgombák legjobb tartózkodási helye a vékonybél. Mielőtt még az ember felvehetné a fontos tápanyagokat, a gomba szolgálja ki magát. Ez elsősorban a számára fontos tápanyagokra vonatkozik: a cukorra és a könnyen emészthető szénhidrátokra. Vannak ásványi anyagokkal is kiszolgálja magát, amikre a sejtépítéshez van szüksége. Ilyen pl. a kalcium.


A vékonybélben bizonyos enzimek segítségével (de nem tudom, ezek melyikek, ha kell, megkérdezem valakitől) kapcsolódnak a bélnyálkahártyához.

Ha nagyon sok a gomba, akkor jutnak el a vastagbélbe, onnan tovább a végbélhez, aztán jön a hüvely, húgycső és húgyhólyag.

A bélen lévő érhálózaton keresztül eljutnak a keringésbe és így tovább, bárhová. De hangsúlyozom, ez csak akkor lehetséges, ha az imm. rendszer nagyon meg van tépázva.


A mai világban sajnos egyre gyakrabban fordul ez elő, mert a fokozott stressz még fokozottabb lesz, az élelmiszerek egyre kevesebb igazán jó tápanyagot tartalmaznak, s ami még lenne bennük, azt is elnyomja a sok vegyszer, amivel a növényeket kezelik, s a sok gyógyszer, amivel az állatokat, hogy nagyobb legyen a hozam.

61. Pirosalma (válaszként erre: 59. - Cszsuka)
2009. jún. 19. 15:04
A vékonybélben? Az ha nem is steril, de nincs benne számottevő mennyiségű élőlény. Nem a vastagbélre gondolsz?
60. Cszsuka (válaszként erre: 58. - LeAnnie)
2009. jún. 19. 12:57

Szívesen:)


Ajánlom figyelmedbe (és mindenkiébe, akit a téma érdekel): Dr. Harold H. Markus, Hans Finck: Betegnek érzem magam és nem tudom miért

című könyvét. Ez a könyv a hétköznapi ember számára érthető és orvosi szemszögből elfogadható magyarázatot ad sokmindenre.



Azért kérdeztem, hogy mit csinálsz tulajdonképpen, mert az egyensúlyod helyrehozatala egy egyszerű diétával már nem hozható helyre, ha a candidáról van szó. Megelőzésre alkalmanként évente 2x érdemes csinálni egy-egy hathetes diétás kúrát, de ha már baj van, kevésnek bizonyul.


Maga a terápia minden esetben (nálunk) egy vérvételes vizsgálattal kezdődik. Itt a candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintet mérik. Ha az imm. rendszer még képes normálisan reagálni, akkor az eredmény nem fals. Ennek eldöntése pedig orvosi feladat a beteg állapotától, panaszaitól, eredményeitől függően.


A kiírt terápia gombaöléssel és vele egybekötött béltisztítással kezdődik, ami kb. 2-3 hét. Ezután jön az úgynevezett "feltöltő" szakasz, amikor probiotikumot és komplex vitaminokat, plusz az egyéni problémáktól függően kiegészítőket kell szedni, meghatározott adagban. Emellé jön a diéta, ami először igen kisarkított, majd a feltöltő szakaszban bővíthető, hogy mennyire, ez is egyéntől függő.


Ezen túlmenően valóban ott van a lélek gyógyítása is, de nem minden esetben elég a pszichiáter. Itt elsősorban önismeretről van szó, s még arról, hogy vissza kell vezetni: miből indulhatott ki a baj és hogyan kell változtatni ahhoz, hogy ne tudjon visszatérni.


Az akupunktúra valóban nagyon jó az idegrendszer erősítésére, de amíg a gomba uralja a testet, addig csak fenntartásra jó.


Igen, én helyrejöttem, voltak pániktüneteim is (írtam lentebb). Nagyon fontos, hogy tudd, ki vagy, s mit akarsz a Világban, s hogy nem vagy kevesebb másoknál, nyugodtan kinyilváníthatod az egyéniséged.

59. Cszsuka (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2009. jún. 19. 12:46

Szia Pirosalma! :)


Elsősorban a vékonybél az élőhelyük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook