Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

148. Cszsuka (válaszként erre: 144. - Hegina)
2010. jan. 25. 20:49

Szia!

Én kb. 3 éve gyógyultnak számítok. Nagyjából két évig gyógyultam és előtte ugyancsak kb. két évig kerestük, hogy mi bajom lehet.

Szívesen írok róla, azért is válaszolok most, de sajnos kevés az időm most. Van egy fórum: Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. Oda csak olyanok teszik fel a recepteket, akik épp csinálják, vagy már megcsinálták a kúrát és ötletelnek folyamatosan. Mindent nem ehetsz meg az elején, de ott segítenek neked szívesen!

147. hegina
2010. jan. 25. 16:18

Most olvastam, hogy zöldborsót sem ajánlatos enni az első szakaszban...

Kukoricát sem és itt írtátok, hogy a sárga rápával is csak csinján mert az sem ajánlatos...

Akkor mit pároljak!

Lassan mindenről kiderül, hogy nem ehető! :(

Segítség!!!

Ti mit mivel esztek????

146. 5b8441029f (válaszként erre: 145. - Hegina)
2010. jan. 25. 14:26

Én grapefruitmag cseppet és protexint szedtem közben. Ebből van direkt candidás is, de a sima is jó.

A kukoricás ételeknek magas a szénhidrát tartalma, nem túl jó. Kölesgolyó hasonlít hozzá, és vannak ízesített változatai is. Bioboltokban lehet anti-candidás rágcsákat, kenyeret, pástétomokat kapni, egész finomak. Én eleinte húst sem ehettem, de neked biztos bemérték, hogy lehet.

Valóban cél lenne az idényzöldségeken élni, de ez most elég nehéz. Sok sok hagyma!!!

145. hegina
2010. jan. 25. 13:46

A candida diétán kívül használtok még valamit kiegészítés képpen candida gomba irtásra???

Én iszok még mellette napi 2-3 bögre Anti-Candida Teát...

144. hegina (válaszként erre: 142. - Cszsuka)
2010. jan. 25. 12:59

Szia!

Te mióta csinálod ezt a diétát?

Én még nagyon az elején vagyok és az internetes oldalakon ahol a candidával foglalkoznak sajnos sokszor ellentmondásokat találni, hogy mit lehet és mit nem.

Például nálam nasinak nagyon bejött a puffasztott kukorica (pufi) -> az összetételéhez csak annyi van írva, hogy kukoricadara, étolaj, só.

Vagy a paprikás változata: kukoricagríz, növényi olaj, őrölt fűszerpaprika(2,5%), só, antioxidáns(BHT) -> gluténmentes.

De azt sem tudom, hogy ehetem-e egyáltalán mivel a kukoricát mint zöldséget legalábbis a diéta első felében nem javasolják...


Ti miket esztek egész nap???

És ha nassolni szeretnétek, mivel helyettesítitek az édességet?


Párolt zöldséget szoktam csinálni húshoz pl. köretnek.

De nekem nyersen annyira nem jön be nasi helyett pl. a répa.


Nálam nincs az akarattal és a kitartással sem probléma, csak még nagyon az elején vagyok és nem minden információ egyértelmű...

143. hegina (válaszként erre: 141. - 5b8441029f)
2010. jan. 25. 12:36

Szia!

Igen, mióta a hajhullás miatt megritkult a hajam nagyon érzékeny és fáj a fejbőröm...

Próbálok nem foglalkozni vele, mert ha visszadúsul amit nagyon remélek, hogy előbb utóbb bekövetkezik, azzal együtt biztosan a fájdalom is elmúlik...

Nekem biorezonanciális vizsgálat után merült fel a candida.

Gyulladás van a beleimnél, és először annak tulajdonították a tápanyag felszívódási problémáimat.

A második ilyen vizsgálatnál mikor látta az orvos, hogy nem múlt csak mérséklődött a gyulladás, azután merült fel benne a candida gomba...

Én már nagyon sok mindenen átestem a hajhullásom miatt hiába

(több góckutatás, műtét,...)semmi sem hozott eredményt...

Most nagyon reménykedem benne, hogy ez a candida okozza...

Mert az igaz, hogy nem jó, de legalább tudom, mivel állok szembe, és hogy mit kell tennem a megoldáshoz...

És Nálad mi a helyzet, hogy jöttek rá a candida gondra?

Mennyire tartod még a diétát?

Három hónap alatti javulásod után, ahogyan írtad elkezdett azért dúsulni a hajad???

142. Cszsuka
2010. jan. 24. 23:19

Sokféle vélemény van. A paprikának most nálunk nincs idénye. Csak akkor edd, ha jobb ötleted nincs. A sárgarépa és a sütőtök is ehető. Mindkettőnek több a haszna, mint ami kárt tud okozni.


Maga a candida elleni tevékenység fontos, hogy komolyan átgondolt, felépített terápia legyen. Van ugyan egy sablon, de azért mégis egyénileg kell felállítani.


Tünet rengeteg lehet, legalább 180 féle. Érdemes talán abból kiindulni, ha van olyan tüneted, amit kivizsgáltattál és negatív az eredmény, vagy pozitív ugyan, de a felírt kezelés nem használ, folyton kiújul a probléma. Főleg a makacs gombás fertőzések lehetnek gyanúsak, s mindegy, hogy a fejbőrről, a test egyéb bőrfelületeiről, körömről, vagy az intim részekről van szó.

141. 5b8441029f (válaszként erre: 139. - Hegina)
2010. jan. 24. 21:09
Neked is fáj a fejbőröd? Hol állapították meg neked a candidát?
140. 5b8441029f (válaszként erre: 139. - Hegina)
2010. jan. 24. 21:07
Első 3 hétben ne egyél sütőtököt, túl édes. Utána is max. heti 1 alkalommal. Paprikát eheted. Nekem a sárgarépa volt a desszertem, szokták mondani azt is csak módjával. Nekem a 3. héten volt holtpontom, ki kell bírni. Ha édesíteni szeretnél, ajánlom a nyírfacukrot, interneten megtalálod, kifejezetten szabad. Drága, de nem kell sok.
139. hegina
2010. jan. 23. 20:00

Vannak dolgok amikre még nem kaptam választ sehol, ha Valaki biztosra tudja kérem segítsen!

A candida diéta első szakaszában lehet enni sütőtököt vagy nem?

Mert azt tudom, hogy tököt lehet enni, csak azt nem, hogy milyet, mert végül is lehet az a tök sima tökfőzeléknek való tök is...

És konkrétan kaliforniai paprikát lehet-e enni?

Előre is köszi, ha Valaki válaszol!!! :)

138. hegina (válaszként erre: 135. - 5b8441029f)
2010. jan. 23. 19:53

Szia!

Nálam is hasonló a helyzet már több mint fél éve hullik a hajam és most jött szóba a candida.

Azt hallottam illetve olvastam is, hogy nagyon hosszadalmas folyamat, és könnyen kiújulhat!

A három hónap alatti javulás nagyon bíztató...

Én egy hete csinálom még csak de nagyon szigorúan betartok mindent, mert nálam már nagyon brutális mértékű volt a hajhullás...

Nekem sem használtak a hajhullásra való tabletták!

Lucernát kezdtem el a diéta mellett szedni többek között, állítólag gombaölő hatású tele vitaminnal és nagyon jól lúgosít...

Én is kitartást kívánok Mindenkinek a diétához!

137. hegina (válaszként erre: 134. - Moncsi000)
2010. jan. 23. 19:41

Szia!

Beütöd a Google-be és ott részletesen levannak írva a tünetek!

Nem feltétlen kell, hogy nálad mind fenn álljon, rám is csak vagy 2-3 tünet jellemző...

A diétával és minden mással kapcsolatban tudsz itt tájékozódni, én is ezt tettem miután az orvos megállapította nálam a candidát...

A diétát pedig csak ajánlani tudom mindenkinek, mert szerintem csak egészségesebb táplálkozásra szoktat...(mondjuk én nem rég kezdtem és elég kemény)

136. 5b8441029f (válaszként erre: 135. - 5b8441029f)
2010. jan. 23. 17:02
SZIGORÚ diéta (nem kúra)
135. 5b8441029f (válaszként erre: 133. - Hegina)
2010. jan. 23. 17:00

Sziasztok!

Nekem 7 hónapos hajhullás és rengeteg vizsgálat, kúra után derítették ki a candidát SZERENCSÉRE!

3 hónapi SZIGORÚ kúra is már segített, persze jobb, ha tovább csináljuk. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Ja, és a hajhullásra való tabletták is csak rontják a helyzetet, mert általában élesztő is van bennük. Mindenkinek kitartás a diétához, vannak mélypontok, de megéri!

2010. jan. 23. 16:32
sziasztok valaki eltudná nekem mondani mik a candida tünetei! légyszi privátba. előre is kösszönöm....
133. hegina (válaszként erre: 132. - Skorpiokisagyszony)
2010. jan. 21. 12:55

Szia!

Szerintem is feltétlenül járj utána ennek a candida dolognak...

Az én esetemben nem rég állapította meg egy orvos, hogy valószínűleg emiatt a gomba miatt hullik a hajam több mint fél éve...

Aztán én is utána olvastam itt a neten és valóban több tünetem is a candidára jellemző...

És több helyen írták azt is, hogy pontosan konkretizálni nem is lehet ezt a mérgezést mert a véráramba bekerülve a test lekülönböző tájain a legkülönfélébb problémákat okozhatja...

( De vannak olyan "szerencsések" is akiknek semmilyen tüntet nem okoz )

Hát én és lehet Te is nem ebbe a táborba tartozunk...

Én úgy tudom vannak gyors tesztek a candida fertőzés megállapítására (vizeletből vagy nyálból).

Érdemes lenne egy olyat beszerezned!

Amíg nem találsz egy jó dokit addig legalább kevésbé lesz bizonytalan a helyzeted...

A candida diétát pedig bármikor nyugodtan elkezdheted csak javadra válhat,

mert csak egészségesebb leszel tőle, lugosit, méregtelenít...

Én már diétázom és borzasztó nagy erő/kitartás kell hozzá, de ha ezen múlik, hogy jobban legyél/legyünk szerintem nem kérdés, hogy lemondok dolgokról mert megéri, ha lesz eredmény...

2009. dec. 25. 06:02

Sziasztok!

Egy 19 éves Budapesti zenész lány vagyok. Két barátnőm beszélt nekem erről a Candida gombáról, bár már régebben is hallottam 1-2 dolgot. Az az igazság, nagyon el vagyok keseredve. . . 172 cm magas vagyok és 96 kiló. . voltam 101 is, tavaly nyáron meg lefogytam 22 kg-ot, de fél év alatt visszajött 10-13. . Persze, mert nem tartottam továbbra is diétát, és az edzése se úgy ment már, de korai gimnazista éveimben és egész kiskoromtól kezdve sportoltam rendszeresen, csak amóta ennyire elhiztam, azóta nehezebben is veszem rá magam 1 óra futásra. . bezzeg régen. . Mindent csináltam, tényleg szinte mindent, gyorskorcsolyától kezdve Thai-box-Röplabda-Kosárlabda-Tollas. . minden. . Most is mozgékony és hajlékony vagyok és mindenki azt mondja, hogy maximum 80 kg-osnak nézek ki, és nem puszta jóindulatból. . Komoly izomszövet van rajtam. . viszont. . amikor tavaly elkezdtem egy komolyabb fogyókúrát és 3 honap alatt fogytam le ezt a 20-on akárhány kilót, akkor kezdődtek a problémáim. . Már régóta feszült és ingerlékeny vagyok. . Gimi első évétől kezdve, kollégista voltam, és ott voltak nagy zabálások, cigi, pia. . . minden ami. . . "KELLETT". . és ez ment is eddig a diétáig. . ahogy elkezdtem csinálni, elkezdett égni a nyelvem. . az ember ugye azt hinné, ha áttér a helyes étkezésre, meg edzés akkor minden jóra fordul. . nosza, nem foglalkoztam vele, a személyi edző, akit az akkori kiadóm fizetett, annyit mondott, hogy biztos a fehérjepótlással van baj. . . majd elmúlik. . na ez másfél éve volt. . . és még mindig ugyanúgy minden nap erre kelek és ezzel fekszem le, hogy ég a nyelvem. . Tavaly decemberben pedig egyik nap felkeltem és egy 100%os narancslé volt az ágyam mellett, nagyon szomjas voltam és jól meghúztam. . onnantól kezdve három napig nemtudtam semmit enni, annyira kikészült a gyomrom. . előtte sose volt komolyabb panasz a gyomrommal, legalábbis elkerülte a figyelmemet. . Na akkor a háziorvosom írt fel savlekötőt, mondta szedjem 3 hétig , ha elmúlik a gyomorpanaszom , akkor oké. . jobban lettem. . abbahagytam kész. . Onnantól kezdve időszakosan a gyomromra vannak panaszaim, és a nyelvégés még mindig nem múlt el. . Én először refluxra gondoltam, mostanában ráadásul gyakori a légcsőgyulladásom is, ami szintén lehet attól, hogy marja a sav már a légcsövemet is, de fehér a nyelvem már nagyon régóta, ilyen "szőnyegnyelv" szerűségnek olvastam utána multkor, na olyasmi, és az ingerlékenységem határtalan, plusz a hajam is hullik. . szerintem a hormonjaimmal is gondok vannak, és nőgyógyászati problémáim is vannak 2 éve. . Skorpió vagyok, és bízom a megérzéseimben, azt mondta a körzeti orvos, hogy el kéne mennem egy gyomortükrözésre. . de valahogy úgy érzem, többre jutnék, ha egy ilyen candida szűrésre mennék el előbb. . Ahogy így utána olvastam a dolognak most, rengeteg tünetem van, ami jellemző a candidára. . egyedül erről a nyelvégésről nemtaláltam sok infót, az biztos, hogy túl vagyok savasodva és igen lehet reflux, de kiváncsi vagyok a véleményetekre, megéri előtte elmenni egy candida szűrésre? mert egy gyomortükrözés az mégiscsak kellemetlenebb, és összetenném a két kezem, ha "CSAK" candidám lenne. . Olvastam egy hozzászólást, ami nagyon tetszett : hogy minden fejben dől el, és az a mondat, hogy : annyira megharagudtam a cukorra. . . na igen! Sok természetgyógyászt ismerek, de még senki nem mondott nekem ilyen jó érvet. . Mellesleg a candidára sem gondolt soha egyik se. . érdekes. . . Ha valaki tud nekem telefonszámot adni, olyan emberét, akinek tényleg van fogalma erről az egészről, nagyon megköszönném!. . .

Köszönöm a fáradtságot, hogy elolvastátok a hozzászólásom. . .


Sziasztok,


K. Diána

131. momo65 (válaszként erre: 129. - Halimamy)
2009. nov. 24. 16:53

Szió!

Annyit kérdeznék Tőled, hogy miből állt a teljes kivizsgálás?

Nem tudnád megadni a dokid elérhetőségét? Az enyém eléggé szkeptikus a candidával kapcsolatban, mint a legtödd orvos.:(

Köszi szépen,M.

130. momo65 (válaszként erre: 129. - Halimamy)
2009. nov. 23. 18:40

Szia!

Fogalmad sincs, hogy mennyit segítettél!!!:))))

2009. nov. 22. 19:59

Sziasztok!


Én mindet végig próbáltam a candidás hasmenésemmel, de csak átmenetilag javultam. A diéta segített, de nagyon lefogytam és amikor bővítettem az étrendet, újból kezdődött minden. Végül a barátnőm ajánlott egy gasztroenterológust, aki elég részletesen kivizsgált. Neki is az volt a véleménye, hogy candida. Egy speciális holland probiotikus port ajánlott (úgy hívják, hogy ProGastro Immun-aktív), amitől 3 hónap alatt rendbe jötten. Most lesz egy éve, hogy panaszmentes vagyok. Mindenkinek javaslom, hogy forduljon szakemberhez és ne barkácsoljon a saját egészségével.


Halimamy

128. Cszsuka (válaszként erre: 127. - 035bae3aff)
2009. aug. 3. 15:18
Nem, az nagyon finom :)
2009. aug. 3. 09:58
Na nagyjából összeirtam mit szabad és mit nem, összeállitottam egy salátát de hogy mit öntsek rá magam se tudom, esetleg natúr joghurtot? De az nem lesz kicsit durva hagymával együtt?
126. Cszsuka (válaszként erre: 125. - 035bae3aff)
2009. aug. 1. 11:57

Szia!

Semmiképp se éhezzél, addig ne láss neki a diétának élesben, amíg ki nem tapasztalod, hogy mit, hol, mennyiért lehet kapni, mit tudsz elkészíteni, s egyáltalán az ára alapján meg tudod-e venni, de ha megcsináltad, ízlik-e?


Szóval, ezek mind fontos kérdések.

Az Ex-candidások fórumában sok jó ötletre és segítő emberre találsz. Javaslom, hogy keresd fel! :)

125. 035bae3aff (válaszként erre: 55. - LeAnnie)
2009. aug. 1. 11:25

szia nekem mély depresszióm és pánikbetegségem, generalizált szorongásom van és pszichiáterhez járok, sose jutott eszembe hogy a candida is okozhatja ezeket. De lehet ez a főbűnös? Amiket leirtál szóról szóra igazak rám!!!


most viszont mindjárt éhen halok mert nem tudom mit ehetek és mit nem és már kivagyok teljesen. valaki valami diétát könyörgöm

2009. aug. 1. 07:08

De nem lesz gondom ha lefagyasztom?

Lesz valami károm belőle?

Az imm.renszeremet erősítem folyamat.

Köszi a segitséget

Lali

123. Cszsuka (válaszként erre: 122. - Lalipapi79)
2009. júl. 31. 22:14

Szia!


Mivel a HPV egy vírus, szemölcsleszedővel és bármi (csak)külsőleges cuccal nemigen tudsz ellene tenni. Egy vírus akkor tud támadni, ha az immunrendszer valami miatt legyengül.

Ezért az imm. rendszert kell először rendbetenni.

Ezt lehet sokféleképpen, de érdemes szakember tanácsát megfogadnod.

Ezen kívül nagyon jó és hatékony vírusellenes szer az olajfalevél kapszula, a grape csepp, az ezüstkolloid is.

2009. júl. 31. 20:11

Sziasztok

Mi van akkor ha sima szemölcsleszedőt használok?

Van valami mellékhatása?

Rá van írva hogy intim részen ne használjuk.

Köszi a segitséget

Lali

2009. júl. 31. 18:21
Sziasztok 16 éves koromban jelentkezett előszőr candida a hüvelyemben és évekig szenvedtem vele, miután végre sikerült kiirtani és nem jött elő most újra visszatért :((( ma voltam nőgyógyásznál és újra ez van , nem hiszem el nagyon idegesit. Valaki ha tud és szenvedett ebbe kérem adjon valami jó tanácsot, vagy diétát vagy bármit köszönöm szépen!
120. millilu (válaszként erre: 119. - Cszsuka)
2009. júl. 26. 22:39
Köszönöm szépen a gyors választ!
119. Cszsuka (válaszként erre: 118. - Millilu)
2009. júl. 26. 11:30

Szia!


Megadom az elérhetőséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook