Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

2010. febr. 15. 20:39
Jah és egy még fontosabb dolog!!! Rák szűrést elviekben nem csinálnak ha candidás az ember...és ha évtizedekig az leszek akkor sosem lesz vagy mi? :/
2010. febr. 15. 19:49
Mi van akkor, ha valaki nem kezeli a candidát? Meddőség stb...azt tudom, de más? A kellemetlen tünetek nem múlnak el és elfajulnak, vagy mi? :(
176. Cszsuka (válaszként erre: 175. - Hegina)
2010. febr. 11. 10:05

Javaslom, hogy írj az e-mail címemre (az adatlapomon), jelezd, hogy te vagy az, s küldök anyagot, meg írok is néhány dolgot, csak türelmedet kérem, előfordul, hogy több mint egy hét eltelik, mire válaszolok.


Az ex-candidások tapasztalatai c. fórumban egyébként már oda-vissza kiveséztük a módszerünket, s készült egy fórumkivonat, azt is el tudom küldeni.

175. hegina (válaszként erre: 174. - Cszsuka)
2010. febr. 9. 15:03

Szia!

Igen, csak vizet iszom semmilyen más folyadékot ezen kívül csak az ízesítetlen anti candida teát.

Egyébként engem nagyon érdekelne ettől függetlenül a Ti módszeretek ahogyan írtad!

Mit lehet még tenni a diétán kívül, a candida irtás érdekében?

174. Cszsuka (válaszként erre: 173. - Hegina)
2010. febr. 8. 19:17

Nos, nagyon remélem, hogy ez egy jó megoldás. Sajnos nem tudok hozzászólni, mert a homeopátiás dolgokhoz nem értek. azt tudom felajánlani, ha eltelik fél év és nincs javulás, akkor keress meg, segítek a mi módszerünkkel. Most azonban ebbe nem lehet beleszólni.

Javaslom, hogy nézz át az ex-candidások tapasztalatai c. fórumra, ahol sok jó ötletet és tanácsot kaphatsz.

Amúgy egyébként teljesen jó dolgokat írtál a változtatással kapcsolatban. Még annyit tennék hozzá, hogy a napi folyadék az lehetőleg tiszta, jó minőségű víz legyen, nem gyümölcslé vagy tea.

173. hegina
2010. febr. 8. 19:08

Szia!

Én a hajhullásom miatt több vizsgálaton(góckutatás) is részt vettem...

Ezeket követően találtam ezt a dokinőt aki biorezonanciális(teljes állapotfelmérés) vizsgálat és tüneteim/előző vizsgálati lapjaim alapján javasolta a diétát, és említette, hogy szerinte a candida gomba okozhatja a hajhullásom, ill. nagyon savas volt a szervezetem...

Az Ő tanácsi alapján kezdtem el a diétát, és emellett a lúgosítást/méregtelenítést...

Azóta sportolok és odafigyelek a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelre(ami eddig nem volt). :(

Homeopátiás cseppekkel méregtelenítek(azt mondta, hogy ez nagyon jó lesz béltisztítás, méregtelenítés szempontból) plusszban, és iszom az anti candida teát.

Ezeken kívül: probiotikum, grapefruitmag cseppek, lucerna, vitaminok...

Igaz konkrétan candidára vonatkozó vérvételem nem volt, de az eddigi helytelen táplálkozásom alapján és tüneteim miatt ill. e vizsgálat után valószínűsíthető...

Utólag már tudom, a táplálkozás nálam eddigi életem során nagyon helytelen volt, rengeteg édességet ettem, volt, hogy napi több tábla csokit, szinte minden ételt cukroztam, süti töménytelen mennyiségű, és mindezek mellet alig ittam folyadékot( sztem általában nem volt meg a napi 1 liter sem)...

Most persze mindennek meg van a böjtje, mert az utóbbi időben teljes életmód váltás történt, és nagyon remélem, hogy ez a hajam állapotán is tükröződni fog előbb-utóbb...

Szerinted ezenkívül mit tehetek még a candida irtás érdekében?

Ha másik orvost keresek fel ezenkívül van még hatékonyabb eljárás az én segítségemre?

A kifejezetten candidára vonatkozó vérvétel akkor is szükséges, ha a biorezonanciális vizsgálat alapján látja az orvos a beleimben történő pozitív vagy negatív változást?

172. Cszsuka (válaszként erre: 171. - Cszsuka)
2010. febr. 8. 17:59
Válaszolnék, csak most látom, hogy még nem írtad meg :) Szóval, akkor várom a leveled :)
171. Cszsuka (válaszként erre: 169. - Skorpiokisagyszony01)
2010. febr. 8. 17:57
Az elhatározásod nagyon jó. Lehet, hogy te olyan típus vagy, akinek egész életében oda kell figyelnie a helyes táplálkozásra. Meg kell találnod az egyensúlyt. Neked is írom, hogy a diéta önmagában kevés, egy új életet kell megtanulnod. Először kezdd azzal, hogy megváltoztatod az étrendedet, utána jöhet a candida terápia. Neked is javaslom a vérvételt. Válaszolok a leveledre.
170. Cszsuka (válaszként erre: 168. - Hegina)
2010. febr. 8. 17:55
Egyáltalán nem kéne megenned, de a rossz hírem az, hogy csak diétázással nem nagy a valószínűsége, hogy helyre tudod hozni magad. Előszöris meg kellene nézetni egy vérvétellel azt, hogy mennyire lehetsz candidás. Utána terápiásan helyrehozni magad, ami a diéta mellett gombaölésből, béltisztításból és az életvezetés helyreállításából áll. Meg kell találnod, hogy konkrétan miért jutottál ide. Ez jelzem lehet lelki eredetű is, s okozhatja helytelen táplálkozás, antibiotikum, gyenge idegrendszer, hosszan tartó állandó stressz, vagy az, hogy önmagaddal nem vagy kibékülve, de akár az is, hogy nem azt az utat járod, amit kellene. Ehhez jó lenne egy szakember.
169. skorpiokisagyszony01 (válaszként erre: 168. - Hegina)
2010. febr. 6. 23:48

Igen,jól érzed..

Nemtudom,hogy pesti vagy-e,de ha igen,akkor pl ferencköruton van egy jo biobolt,ahol tudsz venni anti-candidás kenyeret,amit megehetsz...


Sziasztok!

Nemtudom ki olvasta a baromi hosszú bemutatkozómat 1 oldallal visszább...de azóta voltam orvosnál..

és igen,van candidám,meg mellette még minden más.. ami szerintem szintén a candida miatt alakult ki (reflux,krónikus mandulagyulladás,lehet,h a pajzsmiriggyel is vannak gondok).. szó mi szó,a zabálás miatt..

meg dohányzás,meg alkohol..

20 éves vagyok,élni akarok.. kb 5-6 éve dohányzom-- 2-3 éve napi 1 doboz.. nem volt olyan nap,hogy ne lett volna nálam cigi..

1,5 éve ég a nyelvem folyamatosan,fáj a gyomrom,hullik a hajam és állandóan visszatérő nőgyógyászati problémám van.. Na most kijöttem az orvostól, és eldöntöttem,hogy itt most vége..

Tavaly fogyókúrázgattam,lefogytam 20 kg-t.... 1 hete mértem magam,... mind visszajött..

szépen lassan,alattomosan...

Ahogy kijöttem az orvostól, vettem egy doboz cigit,elmentem egy pizzériába.. bekajáltam... 1 este alatt elszivtam a cigit.. Hazamentem,és a holnaptól más lesz cimű müsorral feküdtem le...

Persze ezt eljátszottam már nem egyszer... és nem is tudtam,hogy tényleg ennyire komolyan gondolom..

Mostmár 4 napja nem gyujtottam rá,csak és kizárólag cukormentes ételeket eszem,tejtermék semmi,csak zöldség.. most még egy kis gyümit nyomattam,hogy hozzászokjak a koplaláshoz,de jövöhéttől azt is megszüntetem,csak a tavalyi fogyorkúrámból okulva nem akartam megint nagyon drasztikus váltást...

A lényeg a lényeg,hogy én ezt most el akarom kezdeni komolyan venni,meg úgy unblock az életet is... és végig csinálni...

pár dologgal nem vagyok tisztában még,hogy pl burgonyát azt első szakaszban nem lehet fogyasztani,ugye?...

és a zabtejital? az mehet tej helyett,ha főzök vmit??? ez a két dolog aminek még nem néztem utána rendesen.. de addig nem is használom őket...


előre is köszi a visszajelzéseket,és MINDENKINEK KITARTÁST!!!

168. hegina
2010. febr. 6. 16:39

Szia!

Hát én már nem értek semmit.

Szűnni nem akaró drasztikus hajhullással fordultam az orvoshoz, aki előtt már tucatnyit felkerestem...

Ez a doki megállapította, hogy szerinte candida gomba könnyedén okozhatja a hajhullásomat, azok után, hogy az általános szokásos góckutatásokon már régen túl voltam érdemi eredmény nélkül...

A doki azt mondta, hogy kezdjek hozzá a diétához, de nem mondott sok konkrétumot csak annyit, hogy ne egyek

-> cukrot/cukrozott dolgokat, tejtermékeket, búzalisztes dolgokat, kivit, banánt.

Azt mondta, hogy egyek -> rizst, húsokat főleg halat, párolt zöldséget, tojást, gluténmentes élelmiszereket, puffasztott rizst.

És mást nem is mondott...

Itt a neten néztem utána ennek az egész candida gombának bővebben...

És olvastam, hogy az első ,szigorú diétás szakaszban egyáltalán nem is lehet pl. gyümölcsöt enni.

Nekem viszont az orvos csak a kivit, banánt tiltotta.

Saját döntésből az interneten olvasottak alapján, végül is semmilyen gyümölcsöt nem ettem.

Két hét múlva kontrollon most viszont azt mondta, hogy ő úgy látja,(fogytam is) hogy szüksége lenne a szervezetemnek időnként egyek meg pirítósnak egy egy szelet kenyeret (teljeskiörlésüt pl.)

Vissza is kérdeztem, hogy most komolyan gondolja- e és azt mondta, hogy igen.

De ez a teljes kiőrlésű kenyér amit pl. megvettem tartalmaz 28,5% teljeskiörlésű búzalisztet, búzakorpát, élesztőt, többek között...

Most nem tudom, hogy merjek-e belőle enni vagy sem.

Az itt és máshol olvasottak teljes ellentmondásban vannak azzal amit az orvos tanácsol nekem.

És ha tényleg a candida gomba okozza nálam a bajt akkor az orvos tanácsai alapján nem halnak meg a gombáim.

Eddig tartottam azt hiszem a szigorú diétát( legalább is nem ettem olyat amit tudomásom szerint nem lehet), de elég nehéz így hogy nincs semmi biztos séma előttem ezzel kapcsolatban.

És az orvos tanácsit sem értem min alapszik...

Most akkor ugye akkor jól érzem, hogy nem kéne megennem azt a kenyeret???

167. Cszsuka (válaszként erre: 166. - Hegina)
2010. febr. 2. 12:53
Az a helyzet, hogy maga a candida terápia valójában egy sablonra épül, de azon belül személyre szabott. Mivel nem tudok rólad semmit, ami támpont lenne, nemigen válaszolhatok. Az azonban biztos,hogy két hét élesztőmentes és fehérlisztmentes időszak annyi, mintha semmi lenne. Ha belegondolok, hogy nálunk a diéta is szakaszokból áll, s az első szakasz, ami 2-3 hét, lehetőség szerint húsmentes, a második szakaszban megengedett néhány tejtermék és fehérhúsok ritkán, s a fehérlisztet élesztőt csak hónapok múlva ajánljuk kipróbálásra, akkor korai. Vannak olyan személyek, akiknél pl. nem ajánljuk a hirtelen átállást a fehér lisztről a teljes kiőrlésűre, mert emésztési problémákat okozhat. Lehet, hogy csak az átállás eltart hetekig, akkor mihez képest lehet enni két hét után élesztős kenyeret? Bár, azt nem írtad, hogy milyen kenyeret- tehát élesztő nélkülit bármikor ehetsz.
166. hegina
2010. febr. 2. 11:33

Sziasztok!

Két hete csinálom a candida diétát, és tegnap az orvos azt mondta, hogy ritkán de megehetek egy egy szelet kenyeret...

Nem túl korai még ez???

165. hegina (válaszként erre: 164. - Cszsuka)
2010. febr. 2. 11:00

Szia!

Köszönöm szépen a hozzászólásodat, és egyet értek az általad leírtakkal!

Én biztosan nem fogok édesíteni semmilyen formában, főleg nem mesterséges édesítőkkel, mert azt hallottam azok ugyanúgy táplálják a candidát...

A stevia- ról még nem hallottam, de a későbbiekben a nyírfacukor biztosan jó megoldás lenne...

Igen tipikus példája lehettem a cukorfogyasztás eltúlzásával kapcsolatban...

Most, megvan a böjtje!

Szerencsére az én esetemben kitartásban, akaratban nincs hiány!

164. Cszsuka (válaszként erre: 163. - Hegina)
2010. febr. 2. 06:58

Valóban nem szoktuk ajánlani. Próbáljuk megtanítani mindenkinek, hogy lehetőleg főleg a diéta elején egyáltalán ne édesítsenek, aztán később jöhet a nyírfacukor vagy a stevia.

A legtöbb candidásnál az a probléma, hogy átestek a ló túloldalára a cukorfogyasztással, ezért nagyon szenvednek, amikor ezt le kell tenni. Néhány embernél elvonási tünetek is jelentkeznek. Ilyenkor derül ki, hogy milyen kitartása van és képes lesz-e helyrehozni magát.

163. hegina (válaszként erre: 162. - Pirosalma)
2010. febr. 1. 21:07

Értem!

Én meg úgy tudom, hogy candida diétakor nem ajánlatos az édesítő szerek használata sem...

A fórum nevéből adódóan gondoltam, hogy diétázol!

162. Pirosalma (válaszként erre: 161. - Hegina)
2010. febr. 1. 21:03

Szia, Hegina!


Nem csinálok Candida-diétát, csak az édesítőszerre reagáltam.

161. hegina (válaszként erre: 160. - Pirosalma)
2010. febr. 1. 21:03

Szia!

Mióta csinálod a candida diétát?

160. Pirosalma (válaszként erre: 159. - Hegina)
2010. febr. 1. 21:00
Én Canderelt használok, szerintem semmi baj nincs vele, ha az ember napi 1-2-szer valamit édesít vele.
159. hegina (válaszként erre: 158. - Timy78)
2010. febr. 1. 20:58

Szia!

A mák szerintem ok!:)

De mit teszel hozzá, hogy fincsi legyen mondjuk a mákos tészta?

Mert én cukor nélkül nem tudok elképzelni semmilyen mákos kaját...

Az édesítőkről meg szintén nagyon megoszlanak a vélemények...

Én nem használok.

158. timy78
2010. febr. 1. 19:23

Igen nekem is ez a problémám hogy egyik helyen ezt olvasom a másikon meg azt és olyan sokszor teljesen ellentétes dolgokat írnak!

És szerinted a mák az ehető?

157. hegina (válaszként erre: 156. - Timy78)
2010. jan. 31. 20:29

Szia!

Én nem régen kezdtem ezt a diétát, de az orvostól hallottak és amit innen onnan összeszedtem infók alapján, a diéta szigorú szakaszában biztosan nem ajánlanám!

Sőt, az én orvosom semmilyen tejterméket nem javasolt a diéta első szakaszára, kivéve a rizstejet, és a kecske tejet...

De nehéz eligazodni, sajnos túl sok az ellentmondás!

Én most nem fogyasztok semmilyen tejterméket...

156. timy78
2010. jan. 31. 10:28

Sziasztok!


Az érdekelne még hogy a Norbis joghurtot lehet enni?Nincs benne cukor de bifidus viszont van4 Tehát ez jó,nem ?


Köszi

155. timy78
2010. jan. 30. 15:59

Sziasztok!

Mákot és darált diót lehet enni?

Vettem teljes kiőrlésű durum tésztát csak nem tudom mivel egyem és a mákot azt nagyon szeretem,szeretném ha lehetne! Lehet?:-)

154. Cszsuka (válaszként erre: 153. - Timy78)
2010. jan. 28. 12:56

Szia!


Az a helyzet, hogy leginkább abban bízom, amit magam készítek el. A bébiételekben elvileg párolt zöldségek vannak összemixelve. Miért ne csinálhatnád meg magadnak? Nem hinném, hogy neked is össze kell mixelni...

Még a gyerekeim is csak akkor kaptak bébiételt, ha hosszú útra mentünk és menet közben meg kellett etetni őket.

153. timy78
2010. jan. 27. 19:33

Sziasztok!

Sajna nekem is el kellett kezdenem ezt a diétát de abba bizom hogy egyszer csak vége lesz.

Nekem legnagyobb gondom ugyan úgy mint ahogy látom sokaknak azzal van hogy mit lehet és mit nem lehet enni.

A bébiételek amibe nincs cukor az jó,lehet enni? És a köles golyó?


Köszi a választ,kitartás mindenkinek!

152. hegina (válaszként erre: 150. - 5b8441029f)
2010. jan. 27. 11:37

Köszike!

Még bele kell jönnöm ebbe a diétás táplálkozásba...

Főleg, hogy eddig nem éltem valami konyhatündér életet :)

151. hegina (válaszként erre: 148. - Cszsuka)
2010. jan. 26. 17:52

Szia!

Hát most úgy látom nagyon nagy fába vágtam a fejszémet ezzel a candida gyilkolással! :)

Köszönöm szépen a tanácsot!

Feltétlenül utána nézek majd annak a fórumnak!

150. 5b8441029f (válaszként erre: 147. - Hegina)
2010. jan. 25. 20:59
Én pestot pirítóssal, vagy tésztával. Sokat készítek wokban padlizsán, cukkini, póré-, lila-, fokhagyma "ragut" sok-sok maggal megszórva. Padlizsánkrémet. Brokkolit párolva, levesnek.
149. Cszsuka (válaszként erre: 145. - Hegina)
2010. jan. 25. 20:53

Teljes komplett, személyreszabott terápia kell. Ebben benne van a testmozgástól a lélek gyógyításán keresztül a táplálékkiegészítők szedése is.

Több szakaszra bontjuk a mi megoldásunkban. Első szakaszban van a gombaölés és béltisztítás, ilyenkor a diéta is szorosabb, ez kb. 3-4 hét. Ezután jön a feltöltés vitaminokkal, probiotikummal.

Jó, ha előtte kivizsgáltatod magad a panaszaid alapján, mert ha candida gyanúd is van, attól még lehet megbújó betegséged, amit ki kell kezelni.


Van egy fórum: Ex-candidások tapasztalatai. Javaslom, látogasd meg, ott sok infót kapsz, már abból is, ha csak egyszerűen elkezded olvasni az elejétől :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook