Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

208. Cszsuka (válaszként erre: 204. - 8ffbd63a25)
2010. márc. 4. 18:49

Amennyiben neked hüvelyi candidád van, azt átadhatod és visszaadhatja a párod. Egyébként csak olyan értelemben "fertőz", hogy a candidás állapot helytelen életmód következtében jön létre. Az életmód pedig általában családon belül azonos. Amit az egyik helytelenül csinál, a másik is úgy csinálja, mert ezt látják egymástól.

Meg kell tanulni a helyes életmódot, s közben végigcsinálni egy terápiát.

Érdemes elmenni candida szűrésre. Ha gondolod, tudok adni pesti vagy fehérvári elérhetőséget.

207. Cszsuka
2010. márc. 4. 18:46
A Reg-enor valóban jó candidásoknak, de csak kiegészítésképpen a terápiához. Önmagában nem elég. Ha használod, akkor szerintem Ökonetes vagy. Szerezz be egy Ferenczy füzetet és olvasd el, mit ír a candida programhoz!!
2010. márc. 4. 15:36

Batrafen krémet kaptam 6-szor lehet használni(krém)

és FlucoHEXAL kapszulát amiben 4 szem van.3300 ft+krém 2200 ft.ismeri ezt a kettőt valaki?

205. b.ary
2010. márc. 4. 13:36
pingpong elven működik a candida,oda vissza!te hiába kezelteted magad,kellene a párodnak is!egy teljes test tisztitásra lenne szükségetek!
2010. márc. 4. 10:44

nálam vagyis még nem biztos de minden tünet megvan...

és azt kérdezném még,hogy"ez nemi úton terjed"vagyis fertőzhetjük a párommal egymást oda-vissza?vagy ez a betegség honnan miből ered?

203. Cszsuka (válaszként erre: 199. - 8ffbd63a25)
2010. márc. 3. 19:26

Szia!


Előfordult már ilyen, de ha a candida miatt van, akkor megfelelő kezeléssel helyre lehet hozni, amíg túl sok kárt nem okoz!


Kinél van ilyen probléma? Nálad?

202. nikletty (válaszként erre: 199. - 8ffbd63a25)
2010. márc. 3. 17:06
de mindenképp kezeljétek ki
201. nikletty (válaszként erre: 199. - 8ffbd63a25)
2010. márc. 3. 17:06

szia

a candida gomba én úgy tudom, nekem anno a nődoki mondta, hogy az nem okoz meddőséget

2010. márc. 3. 16:54
Van már hasonló fórum, illetve keresd Cszsukát<-bocsi, lehet a nevet nem jól írtam...
2010. márc. 3. 16:53

kérem aki tud adjon bővebb felvilágosítást "candida ügyben"!

valóban meddőséget okoz?

198. Cszsuka (válaszként erre: 197. - Skorpiokisagyszony01)
2010. márc. 2. 18:33
mindenképp!
2010. márc. 2. 18:10

sziasztok....

voltam vérvételen,igaz sztk-s....

a hugysavam nagyon magas és a koleszterinem, biorezonanciás vizsgálaton a nő azt mondta,igen jelen van a candida, reflux betegség,de nem tiltott el semmilyen kajátol,csak adott egy halom homeopátiás szert.. 26.000ért....

most akkor mit csináljak? candida diétázzak vagy ne???

196. Cszsuka (válaszként erre: 195. - Ditta73)
2010. febr. 28. 22:27

Szia!


Azt hiszem, hogy sajnos ebben a témában pénztárca kímélő módszer nem létezik..:(

A legjobb megoldás azonban eddig, ami mindenkinek beválik, hogy nem kell azonnal fejest ugrani az egészbe, hanem szépen, 2-3-4 hónap alatt össze kell gyűjteni a hozzávalókat, s akkor nekilátni. Addig pedig összeszedni minden információt és felkészülni rendesen a gyógyulásra. Az a pár hónap várakozás megér annyit, hogy rendesen, felkészülve indulj neki, minthogy elkapkodva ugorj bele, aztán hónapokat éhezz, ahelyett, hogy finom, egészséges ételeket ennél éhezés nélkül gyógyulnál. :)

195. Ditta73
2010. febr. 28. 17:36

Szia Cszsuka!

Az utóbbi egy évben többször "talált" nálam a nőgyógyász gombás fetőzést, bár nekem panaszt nem okozott. A cyt-ám rendben volt, de hol candida (ez csak 1x volt), hol más gomba mindig volt a kenetben.Bár nem érzem magam betegnek, de úgy gondolom ez nem normális,mármint a gyógyszerektől ugyan elmúló, de mindig visszatérő gombás fertőzés.Úgy gondoltam bajom nem származhat belőle, ha végigcsinálok egy candida-diétát. Sajnos minden hsz-t nincs időm elolvasni, ezért csak arra lennék kiváncsi, hogy a diéta mellett milyen gyógyhatású készítményeket célszerű fogyasztani, amik azért a pénztárcámat sem terhelik nagyon.

Előre is köszi!

194. Laurell
2010. febr. 26. 09:41

Értem!:)A vérvétel negatív lett, ezenkívűl egyik nap elmentem egy újabb nőgyógyászhoz aki megállapította h nem candidám van,hanem egy másik, jobban kezelhető gomba fajta és trichonomas.Szval ennyit az sztk-s orvoasokról...inkább fizetek.:)

Köszönöm a segítséget!

193. Cszsuka (válaszként erre: 192. - Laurell)
2010. febr. 25. 21:06
A vérvétel kimutatja, akkor is, ha kicsit gyenge az imm. rendszer, legfeljebb lehet, hogy eredményként azt kapod, hogy egy kicsit vagy candidás, de közben meg nagyon candidás vagy. Ezt, ha személyesen lát az orvos vagy term. gyógyász és ért a témához, jól kikérdez téged és összeveti a tüneteidet az általad elmondottakkal és az állapotoddal, a véreredménnyel, akkor elég jól ki tudja következtetni.
192. Laurell
2010. febr. 25. 10:32

Kedves Cszsuka!


Köszönöm a válaszod!Ne haragudj ha értetlen vagyok de ezáltal azt mondod hogy a vérvétel kimutatta volna ha a szervezetemben is elszaporodott a candida?Hogy ha kicsit gyenge az immun rendszerem akkor nem?

Előre is köszönöm!

Üdv.

2010. febr. 24. 07:14
Értem és köszönöm! Hát, én épp egy természetgyógyászati kezelésre megyek a köv. hónapban, azt mondják sokakat meggyógyítottak, de szerintem nagyon kemény lesz, ha egyáltalán belemegyek..! Igen, a grape csepp az jó, mondjuk az enyém most sajna keserű mint a fene! Fokhagymatabi is jó, csak hogy tudjátok! :)
190. Cszsuka
2010. febr. 23. 18:54

Szóval, egy candidásnak lehet csókolózni, de szájjal "odalent" járni nem túl szerencsés. Egyébként érdemes a grape cseppet (édeset) közvetlenül a szájba csepegtetni, meg öblögetni (gargalizálni) grapés vízzel.

Ha már a garaton is találtak, akkor nagyon candidás lehet az illető, s ajánlott egy alapos terápia.

189. Cszsuka (válaszként erre: 184. - Laurell)
2010. febr. 23. 18:52

A candidát bárhonnan ki lehet mutatni, csak nem mindig kell megijedni, ha találnak. Vérvizsgálatnál nem konkrétan a gombát keresik. Ez egy immunológiai szűrés. A gomba toxinja ellen termelt ellenanyagot nézik.

A term. gy. nem tudom, mire gondolt. Valójában én is az vagyok, mégsem bízok annyira a biorezonanciában gomba szempontjából. Ha jól működik az imm. rendszer, akkor vérből ki lehet mutatni az ellenanyagot.

2010. febr. 16. 19:42
Hát én sem mondtam le az orálról, sem a szexről, sem a csókról...szóval én is lehetek totálian fertőzött! :( Nade mindent nem tudok magamtól megvonni!
187. Cszsuka
2010. febr. 16. 19:02
Ígérem, hamarosan válaszolok mindőtöknek, csak most kevés az időm, ezért bocs :)
186. Cszsuka (válaszként erre: 185. - Hegina)
2010. febr. 16. 19:02
Jajj, nehogy beépítsd a tudatodba, még véletlenül sem! Inkább helyre kell hozni magad és punktum. a candida gyógyítható, csak okosan kell csinálni!!
185. hegina (válaszként erre: 179. - Cszsuka)
2010. febr. 16. 18:45

Szia!


Nekem nincs nőgyógyászati jellegű candidám,

legalább is azon a részen nem okoz problémát...

A felszívódással vannak gondok,

tehát a beleimben szaporodhatott le a candida gomba, tehát akkor nálam gyomortáji rák van kilátásban???

184. Laurell
2010. febr. 16. 15:04

Kedves Cszsuka!


Azt írod a 169."rublikában" hogy ajánlasz heginának egy vérvételt.Voltam kivizsgáláson,volt vérvétel is,minden negatív lett,nem találtak candidát,viszont egy természetgyógyász azt mondta nekem h az orvosok sem a vérből sem a székletből nem tudják kimutatni.Mi az igaz?

183. Laurell
2010. febr. 16. 13:30

Most nézem h elég hülyén tettem fel a kérdést.Szval ilyenkor lehete-e csókolózni vagy sem?

(bocsi)

182. Laurell
2010. febr. 16. 13:13

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem Hozzátok.

Lehet h korábban már más feltette előttem ezt a kérdést,de nincs idegzetem végig olvasni az öszes oldalt,így is kétségbe vok esve.:/ Szval több mint egy éve candiával küzdöm... nem hat semmilyen kúp ill. gyógyszer.Amikor úgy tűnt hogy igen,sajnos elbíztam magam... orálisan közösültünk a párommalés úgy érzem h ennek meglett az eredménye.Szerintem gombás a nyelvem.Minden tünetem meg van hozzá.Őt nem merem faggatni h érez-e valamit vagy lát-e valamit.De megcsókolni nem merem...félek h erre ráfog menni a kpcsolat,mert mindig kitalálok vmit,h épp nthás vagyok vagy vmi hasonló.Ebből adódik a kérdésem h ez tiltott-e vagy sem?Volt valamelyikőtöknek ilyen?Kérlek segítsetek!Köszönöm!

181. sugi123
2010. febr. 16. 08:25
Évekig küzdöttem én is a candidával ,csináltam a diétát is 1évig ,javultam is de nem gyógyultam meg tőle!2-3 éve lehetett kapni gyógyszertárban Gynevac injekciót.Nekem csak ez az 1 vált be.Megerősíti a hüvelyflórát ,ezáltal védett lesz a kórokozók ellen.Háziorvos adta be 5 injekcióból áll.Nem tudom ,hogy most lehet -e még kapni.Illetve mikor kismama voltam ,és hasonló tüneteim kezdtek kialakulni,akkor pyassanos kúpot kaptam.A legjobb kúp ami használt is!!!
2010. febr. 15. 22:09
Hüvelyire értem igen! Hát akkor majd elmegyek megint és megkérem a dokit hogy csináljanak! ... Lehet eddig rossz helyen jártam...ki tudja! Unom már nagyon! :(
179. Cszsuka (válaszként erre: 178. - HarciPuffancs)
2010. febr. 15. 21:20

Hüvelyi candidára érted, hogy nem csinálnak rákszűrést? Én ezt nem tapasztaltam, pedig olyanom is volt..


Viszont valóban elfajulhat, leginkább a rák van kilátásban, de előtte lehet egy csomó betegség, vagy inkább tünet, sőt akár autoimmun betegség is alakulhat ki.


Képzeld csak el: ez egy állandó egyensúlyvesztett állapot. Ha viccesen akarom végiggondolni, akkor az az oszlop, amit meglöknek, előbb-utóbb felborul, ha valaki meg nem fogja..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook