Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

58. LeAnnie (válaszként erre: 56. - Cszsuka)
2009. jún. 19. 12:38

Először is köszönöm a gyors választ :)


A diétán kívül akupunktúrára járok hetente egyszer, amit állítólag az idegrendszerre kapok + rengeteg vitamint kell szednem pl. olyat ami az idegeket erősíti, olyat, ami a beleket tisztítja stb. Nem írok neveket, mert az reklám lenne.. :) A pszichiáter miután kidobott, azóta nem kerestem újat és nem is akarok, tehát ilyen téren sem kapok (úgymond) támogatást. Összesen az Autogén tréninget tanította meg, amit használni tudok.


Rengeteg vizsgálaton átestem már.. először a mandulagyulladások miatt kismilliószor voltam fül-orr-gégészeten, semmi. Xszer vettek vért, félévente 2x is, semmi, minden rendben, csak a bilirubin volt magas kicsit. Nőgyógyászaton is voltam, ott csak ilyen sima gombát találtak, arra kaptam kenőcsöt. Hörgőgyulladásnál vettek kenetet a torkomból, azzal sem volt semmi baj. Aztán ugye jött a pszichiáter mikor jött ez a 'hirtelen elvágak a világtól' érzés. Ott gyorsan kaptam antidep.-t & nyugtatót. Az elsőt elhagytam.

Azóta voltam egész testes szomatoinfra vizsgálaton ott is minden rendben, aztán mivel időközben az is probléma lett, hogy nehezen tudok levegőt venni voltam tüdőröntgenen, azzal is minden rendben. Voltam EKG-n, EEG-n, ezek is rendben.


Szóval vizsgálatokból nem volt hiány. De természetesen sehol semmi. Fül-orr-gégészhez egyszer mikor azzal mentem, hogy nem tudok rendesen levegőt venni, mert mintha egy gombóc nyomná a légcsövemet, közölte, hogy hát ahol én mutatom, h van valami, az nem okozhat nehézlégzést, ergo ez pszichés. Na akkor már tényleg elsírtam magam.


A gombatesztnek ezek után marhára örültem, hogy pozitív lett mindhárom helyen.


Mindezek fényében mi a véleményed?


Te azóta helyrejöttél? Elmúltak a pánik tüneteid is?


Ja, amúgy most lettem 19 éves.. szóval a gimis éveim vége nem egészen úgy sikerült, ahogy szerettem volna..

57. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Cszsuka)
2009. jún. 19. 10:40

Szia, Zsuka!


Melyik bélben található a Candida?

56. Cszsuka (válaszként erre: 55. - LeAnnie)
2009. jún. 19. 07:34

Szia LeAnnie!


A candidába minden belefér, amit klinikai módszerekkel nem tudsz megoldani. Ha biztos, hogy minden oldalról kivizsgáltak, s nincs valódi, kézzelfogható betegséged, akkor érdemes a candida irányába puhatolózni.

Nekem "csak" elkezdődött a pánikbetegség, de szerencsére nem sokszor jött rám a roham. Ilyenkor annyira féltem, hogy mindegy volt, hol vagyok, mit csinálok, értem kellett jönni, mert szinte bénult voltam.


Valójában nem az idegrendszert támadja meg, de így is felfoghatjuk. Az imm. rendszer 70%-a a bélben van. Általában sok viszontagságon esnek át a belei annak, akinek el tud szaporodni a gomba. Amelyik bélben túlszaporodik, ott a felszívódás vagy nagyon rossz lesz, vagy semmilyen. Ebbe belefér a nagyfokú vitaminhiány is (akár marékszám eheted a vitaminokat). Ha pedig erős vitaminhiányod van, akkor az idegrendszer képes téves információkat gyártani neked.

Ez azonban egy lehetőség, ne feledd! Talán a candida terápia ad egy próbára lehetőséget, de tényleg csak akkor, ha kivizsgáltattad magad egyébként is.


Megkérdezhetem, milyen terápiát kaptál a diétán kívül?

2009. jún. 19. 00:32

Sziasztok!


Abszolút új vagyok itt a forumon, de miután elolvastam Cszsuka cikkét (amit mellesleg a google dobott ki - szóval így találtam ide :) ), gondoltam beregelek és ezzel az erővel kérdeznék is tőletek..


Engem kb egy hónapja 'diagnosztizáltak' cadida albicanssal. 2 éves szenvedés után, elmentünk egy term. gyógyászhoz, aki miután elmondtam a panaszaimat, közölte, hogy hát ez a gyerek el van gombásodva.


A kérdésem a következő: lehetséges-e az, hogy nekem a testi tünetekkel szemben, pszichológiai oldalon mutatkozik meg a candida?


Rengeteg cikket, forumot böngésztem végig és egyszerűen sehol nem találtam azt a tünetet, amivel én legfőképp küzdök..: 2 éve, mintha hirtelen elvágtak volna ettől a világtól, akkor frissiben huzamosabb ideig nem mertem emberekre nézni, zavart, ha megszólalok, ha kimegyek a lakásból stb. A 'valóságérzetem' azóta sem állt helyre. Ez nem azt jelenti, hogy hallucinálnék vagy ilyesmi, mert ilyen problémám nincs. Csak olyan furcsa minden. Olyan más mint régen.. ezzel kerültem pszichiáterhez, aki először generalizált szorongással, aztán szorongásos depresszióval diagnosztizált, végül pedig felállított egy lehetetlen diagnózist nem létező tünetekből, és kidobott. Ugyanis nem sokat javultam a kezei alatt, amit javultam az is annyi volt, amit a gyógyszerek elnyomtak.. szerencsére az egyikről le tudtam szokni. Soha nem kezdeném újra.


A Candidához még hozzátartozik, hogy tizenegynéhány éves koromtól sokáig teletömtek mindenféle antibiotikummal, mivel állandóan mandulagyulladásom volt, majd közölték, hogy krónikus mandulagyulladásban szenvedek. Előtte és az antib. kezelések alatt is sokszor kaptam gombás fertőzést (mondjuk antib.-tól ez nem ritka ugye). Ja és egy időben nagyon hullott a hajam is.


Szóval a kérdésem az, hogy a Candida mennyire tudja megtámadni az idegrendszert? A fenti tünetek lehetségesek Candida esetében? Valóságérzet (pontosan nem is tudom megfogalmazni), állandó ok nélküli szorongás, feszültség, depresszió, pánikrohamok és még sok minden más).


Mind nőgyógyászatilag, mind a szájüregben kimutatták a gombát 'sok telep' kommenttel, a vérsavóban pedig azt írták határeset.


Kérlek benneteket, hogy írjatok valami választ!

Most csinálom a Candida diétát, de egy hónap után kb semmi változást nem érzek.


Köszönöm a türelmeteket hogy végigolvastátok a hosszú hszemet,

ha diétával kapcsolatban bárkinek bármi kérdése van, nyugodtan tegye fel!

54. Cszsuka (válaszként erre: 53. - Emmmy)
2009. jún. 13. 14:16

Ja, igen, akartam válaszolni, csak elmaradt :)


A Dida jó, megnéztem az összetevőit, van is ismerősöm, aki kipróbálta. Megelőzésre egy-egy pár hetes diéta mellé és a terápiában kiegészítő elemként jó. Előfordulhat, hogy önmagában is elég egy diétával a gyógyulásra, de ez betegségi stádiumtól és a szervezet reakciójától függ.

53. emmmy
2009. jún. 13. 13:33
Bocs, hogy újra megkérdezem, de ismered a Dida nevű tablettát és ha igen, van valami véleményed róla? Elvileg candida ellen van ez is.
2009. jún. 13. 11:54
Bocsanat, elirtam a neved, helyesbitek: Cszsuka
2009. jún. 13. 11:53

Kedves Cszuka!

En hetfon megyek egy doktornohoz, aki a vermintat elkuldi egy helyre, ahol kimutathato a Candida ellenanyaga. Azonban megyek vegbeltukrozesre is hetfon, mar nagyon felek :(. Voltam mar egy halom vizsgalaton, de eddig minden eredmenyem negativ, szerencsere.

En reggeliztem rendesen, de most ugy puffadok... Etvagyam nincs. Fura, h a zsufolt helyektol is irtozom, meg a cigifusttol is, viszket az egesz testem, foleg a fejem. A hajam is ugy megritkult az elmult par honapban, hogy anyukam is eszrevette. Ja, meg mintha egy ponton kessel szurkalnanak, de mindig csak bal oldalt, a koldokomtol lefele, meg mellette... 4x voltam nogyogy. ultrahangon, semmi elvaltozast nem lattak a petefeszkemen, hasi uh eredmenye is tokeletes, verkepem is tokeletes...Bocsanat, hogy ujra leirom a panaszaimat, de igy egy kicsit megnyugszom.

50. Cszsuka (válaszként erre: 49. - Cicaanya)
2009. jún. 13. 07:32

Rengeteg tünet van, a lényeg, hogy ha elmész egy vizsgálatra, esetleg többre, s a tünetek alapján pozitív eredménynek kellene lennie, de esetleg negatív. Lehet olyan is, hogy az eredmény ugyan pozitív, de a kapott gyógyszer nem éri el a kívánt hatást, esetleg állandóan visszaesel. Olyan is van, hogy sokféle tüneted van, de minden vizsgálat eredménye negatív. Ilyenkor érdemes a candidára gyanakodni.

Olyan is van, hogy még nem tartasz ott, hogy vizsgálatokra kellene menned, mert annyira még nem zavaróak a tünetetek.


Teljesség igénye nélkül:


hasi diszkomfort érzés, krónikus fülgyulladás, krónikus torok- vagy mandulagyulladás, fejfájás, gyomorsavtúltengés, izom- és ízületi fájdalom, haspuffadás, foltok a bőrön, állandó gombásodás változó helyeken, hajhullás, esti látásproblémák, pánikrohamok, dührohamok, nőgyógyászati problémák, székletproblémák, depresszió, fehér bevonatos nyelv, elhízás vagy túlzott fogyás, alhasi görcsök, a vastagbélből éles, nyilalló fájdalmak (ez lehet torokban vagy hüvelyben is), sérv kialakulása sok esetben, cukorbetegségre utaló tünetek is gyakoriak és a májnagyobbodás is. Szívritmuszavar, gyakori emlékezetzavar, fáradékonyság, kettőslátás, fülzúgás, szájpenész, viszkető végbél, torokszűkület bizonyos ételek fogyasztása után, bordák alatt feszítő érzés, krónikus folyás, kiszáradt, repedezett bőr, hólyaghuruttünetek. Férfiaknál szexuális érdektelenség és prosztatagyulladás, erős fáradtságérzet.


Sokszor előfordul, hogy egy tünettel jár vissza valaki az orvoshoz, ami zavarja, s eszébe sem jut, hogy más, apró tünetek már társtünetek.

2009. jún. 13. 07:13

ki tudja felsorolni a tüneteit????

?????????????????????????????????

48. chiquita (válaszként erre: 47. - Cszsuka)
2009. jún. 12. 23:08

Nem, ez egy teljesen magánrendelő.

4900 ft egy ilyen teszt.

Nem tudom pontosan, hogy működik, ha túlleszünk rajtam elmesélem.:)

Anyunak egyébként semmilyen tünete nem utal arra, hogy a hüvelyében is lenne...

47. Cszsuka (válaszként erre: 46. - Chiquita)
2009. jún. 12. 22:54

Én is azért kérdeztem, mert érdekelnek az alternatívák. :)


Ez rendesen laboron, beutalón keresztül működik?

Amit én tudok ajánlani, azt lentebb már leírtam.

46. chiquita (válaszként erre: 40. - Cszsuka)
2009. jún. 12. 17:42

Persze!


Úgy hívják, "kis teszt". Azt hiszem 120 féle gombát és az ételallergiákat is kiszűri.

Miért? (Csak azért kérdezem, mert minden tanács, ötlet érdekel)

45. Cszsuka (válaszként erre: 44. - Pirosalma)
2009. jún. 12. 14:44
Nos, a doktornő egyszer azt mondta, ha ott átszivárog valami, akkor már nagy baj van.
44. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Cszsuka)
2009. jún. 12. 11:56

Értem, köszönöm, azt hittem, máshogy érted.


(A hüvellyel ugyanis egyetlen bélszakasz sem érintkezik közvetlenül, legközelebb hozzá a végbél alsó része van - a hüvely hátsó falával -, de az is kötőszövetesen el van választva tőle.)

43. sirq (válaszként erre: 12. - Beuci888)
2009. jún. 12. 11:02
Nem csak a candidára kellene vizsgálatot kérned, hanem a parazitózisra is. Az is tud hasonló tünet okozni. Azért gondoltam erre mert főleg hasi panaszaid vannak. Nekem volt galandféreggel dolgom, tudom mit beszélek.
2009. jún. 12. 09:08
Köszönöm a válaszokat:)
41. emmmy
2009. jún. 12. 07:53
Kedves Cszsuka! Mi a véleményed a Dida nevű tablettáról?
40. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Chiquita)
2009. jún. 12. 07:17

Szia Chiquita!


Kívánom, hogy találjátok meg a baj forrását, s legyen anyukádnak elég ereje még kijönni belőle!!


Megkérdezhetem, milyen vizsgálatra jelentkeztetek be?

39. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2009. jún. 11. 22:43
Ha nincs túlszaporodva, akkor is ürül a széklettel időnként, de ha túlszaporodott, akkor néha egyszerre egész telepek ürülnek. A hüvely és a végbélnyílás között igen kicsi a távolság. Nem mindenki tudja megoldani, vagy esetleg eszébe sem jut, hogy a széklet után meg kell mosakodni alulról. Ráadásul a mai tangabugyik csak rátesznek egy lapáttal, a gomba "átjutási esélyét" csak növelik. A hüvely flórája pedig épp kedvező közeg, ezért olyan nehéz onnan "kitoloncolni" a gombát.
2009. jún. 11. 16:58

Kedves Cszsuka!


Köszönöm én is, hogy megosztottad velünk a történeted, ha minden jól megy, talán a segítségeddel megtaláljuk Édesanyám betegségét.

Az ő kálváriája 2 és fél éve kezdődött, azóta kb 5-6 magánrendelőben legalább 50 vizsgálatnak vetették alá, lényegében mindene negatív lett. Viszont az állapota szörnyen leromlott, a hasa akkora, mint egy terhes nőé, borzasztóan fáj a hasa, annyira fáradékony, hogy a boltig is alig tud lemenni, és egyszer éjjel fulladozni kezdett, ki kellett hívni a mentőket. Ja és hasmenése van, gyakorlatilag FOLYAMATOSAN! Iszonyú.

Már épp kezdtük feladni a dolgot, annyira nem találtak semmit, de most a cikked hatására utánanéztem a Candidának és komolyan, már azt reméljük, hogy ez van neki.

22-ére kapott időpontot egy tesztre, akkor kiderül.

Még jelentkezem, mégegyszer köszönjük.

Ha nem írod meg ezt a cikket, lehet hogy soha nem találkoztam volna ezzel a betegséggel.

37. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Cszsuka)
2009. jún. 11. 15:42
"...mivel általában onnan kerül át a hüvelybe." - az mondjuk, érdekelne, tényleg így van-e. Melyik bélszakaszra gondolsz pontosan?
36. azure_
2009. jún. 11. 15:37
Korábban már sokat olvastam a betegségről. A diétával már eléggé képben vagyok, de még van bőven mit tanulni. Nézelődöm már azon a fórumon is. :)
35. Cszsuka (válaszként erre: 34. - Azure_)
2009. jún. 11. 15:28

Nos, ez azt jelenti, hogy jó sok időd van, hogy rendesen megismerkedj vele, s jól fel tudj készülni:)

Javaslom, olvasd végig az ex-candidás fórumot, s jegyzetelj, rakd össze a saját programodat!

34. azure_ (válaszként erre: 33. - Cszsuka)
2009. jún. 11. 15:24
Igen, tudom, hogy most nem tudjuk kezelni, max. hüvelyileg, de nagyon kellemetlen, hogy folyamatosan kiújul. Ha túlleszünk a szoptatáson újra felveszem a harcot. (ami ugye még nagyon messze van, mivel október 1-re vagyunk kiírva) :) Remélem egyszer sikerül véglegesen megszabadulnom tőle...
33. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Azure_)
2009. jún. 11. 15:19
Sajnos kismamákat és szoptatós anyukákat nem lehet candida ellen kezelni, mivel az gombaöléssel és méregtelenítéssel jár. Az orvos gondolom megtesz, amit ilyenkor lehet, s ha már túl vagy a babázáson, akkor tudsz ellene fellépni igazán.
32. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Laura0504)
2009. jún. 11. 15:18

Szia!


Nem kérdeztél hülyeséget!

A nőgyógyász ki tudja mutatni, de csak ha pont szaporodási fázisban "kapja" el a candidát. Hogy ez mikor lehet, azt persze nem tudhatjuk :(

DE!! Ha kimutatja, az azt jelenti, hogy a bélben is elszaporodott, mivel általában onnan kerül át a hüvelybe.

Van rá célzott vérvizsgálat. A candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintet nézik.

31. Cszsuka (válaszként erre: 26. - Bernuska)
2009. jún. 11. 15:15

Szia Bernuska!

Én is örülök neked!

Mostanában jutottál eszembe, hogy vajon mi lehet veled!

Mesélj, hogy vagy!

Köszönöm a dícséretet, sajnos nem tudok annyit, amennyit kellene, de amim van, azt igyekszem megosztani:)

30. azure_ (válaszként erre: 27. - Laura0504)
2009. jún. 11. 13:08

Sziasztok!

Szerintem ha hüvelycandidát van akkor nőgyógyászatilag meg lehet állapítani, de akkor is elküldik a kenetet kitenyésztésre, hogy melyik 'fajtájával' állnak szemben, hogy megfelelően tudják kezelni. Nekem a dokim sajnos semmi ilyet nem tett. 5 hete kezelte bórsavval és megint kiújuk. Hozzáteszem nem diétázom mert terhes vagyok.

29. szeptember99 (válaszként erre: 27. - Laura0504)
2009. jún. 11. 10:53
Ha vesznek kenetet,akkor kiderül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook