Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én és a Candida fórum

Én és a Candida (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a Candida

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2009. jún. 11. 10:29
Bocsi, egy "hogy"-al többet írtam:-)
2009. jún. 11. 10:27

Sziasztok!!!


Lehet hülyeséget fogok kérdezni (nemigazán vagyok otthon a témában): -egy sima nőgyógyászati vizsgálat során, kiderülhet, h. az emberről, h. candidás? Vagy ehhez spec. vizsgálatok szükségesek?

2009. jún. 11. 08:59

Sziasztok! Szia kedves Zsu!


Amint megláttam a cikk címét, egyből tudtam, ki is írhatta.... :)

Azt hiszem, semmi nem véletlen, mint az sem, hogy újra találkoztam most a candida témával.


Szeretném mindenkinek elmondani, hogy Cszsuka nagyon lelkiismeretesen, rengeteg figyelemmel kíséri azt, aki az ő támogatásával néz szembe a candidával. Nagy a tudása, ismerete a témában, minden szavát fogadjátok meg.


Örülök, hogy hallok felőled Zsu!

Puszi

25. Cszsuka (válaszként erre: 23. - Marjann)
2009. jún. 10. 17:43

Szia!


Lesz egy olyan cikk is, de addig is itt a fórumon is lehet beszélgetni róla.

24. Cszsuka (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 17:42

igazad van, ez csupán egy szó, ugyanúgy, mint a candidiasis, mivel hivatalosan az sem létezik :)


A reakció biztos, hogy a cukor hatására jött elő, de inkább a gombára gyanakodnék. Amikor a gombának van jócskán tápláléka, akkor mindig jól érzi magát, (pl. ürít is). Ez inkább a toxinja elleni túlreakció lehetett. (szerintem)

2009. jún. 10. 15:40

Sziasztok!


Jó dolog, ha a kezelésről írtok, de én szívesen olvasnék a megelőzésről is. Mi váltja ki és hogy lehet megelőzni?

22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2009. jún. 10. 15:37
Cukorallergia (ha jól értem)? Ilyen nem ismert...
2009. jún. 10. 15:08

Sziasztok!


Örülök, hogy érdeklődtök, s ígérem, segítek is, de a mai naptól egy hétig csak pár percre tudok beugrani, ezért elnézést kérek mindenkitől. Nem számítottam rá, hogy ilyen hamar megjelenik a cikk, azt gondoltam, jövő héttől már úgyis lesz időm, s addigra pont jó lesz.


Néhány választ azért gyorsan megejtek:


a betegségemnek én is eljutottam arra a szakaszára, amikor már semelyik étel sem kellett. csak azért ettem, mert megvolt az életösztönöm, tudtam, hogy ennem kell. Nem éreztem az illatokat és az ízeket sem. Édességet viszont zabáltam volna bármennyit. Aztán eljött az a pillanat, amikor ezzel is besokallt a szervezetem, s allergiás reakcióm lett ha cukor jutott be a számon (gégeödéma). Nagyon megijedtem, kalcium injekció sorozatot kaptam, de nem segített. Azt gondolták, hogy a stressztől van, senki nem gondolt ételallergiára. (Főleg, hogy minden allergiavizsgálatom negatív volt). Amikor megcsináltam a candidakúrát, utána jöttem rá, hogy a cukor okozta a reakciót.



Nőgyógyászati fájdalmaim is voltak, szex közben is voltak, sőt, a torkom is egyfolytában fájt. Mindhárom helyen olyan érzésem volt, mintha késsel, vagy tűvel szurkálnának. Olyan is volt, hogy minden előjel nélkül hirtelen elkezdett nyilallni.


A sok bajtól én is depis lettem és kezdődő pánikbetegségem volt. Hullott a hajam, fájt a torkom, a mellkasom, a hasam, az ízületeim, a nyelőcsövem, a légcsövem és még nem tudom mi, ami nem jutott eszembe.... ja, a hátam (majd beszakadt). Volt, hogy hólyagok lettek rajtam, mintha megégtem volna és volt,hogy orbánchoz hasonló vörös duzzanat lett a kisujjamon (a lábamon). Az orvos nem hitte el, hogy semmibe nem rúgtam bele. Nem tudtam cipőt felvenni.


Nőgyógyászati gondjaim évek óta jöttek, kezelés hatására elmúltak. Én már azt hittem, hogy ez normális. Furcsa is volt, amikor egyszercsak ritkult, majd lassacskán nem jelentkezett még folyás sem.


Ez nem azt jelenti, hogy csak akkor candidás valaki, ha ezek a tünetek mind megvannak, vagy ezek helyett más tünetek vannak.

A legfontosabb mindig az, hogy bármennyire is kiútálnak már a rendelőből, minden tünetedet vizsgáltass ki, mert a sok álbetegség között megbújhat egy igazi is, s akkor hiába csinálod meg a candida kúrát...

20. Cszsuka (válaszként erre: 14. - Maitra)
2009. jún. 10. 14:57

Szia!


Ajánlom neked az Ex-candidások fórumát. Ha nekiveselkedsz az elejétől, nagyon sok jótanácsot kapsz és vannak receptek, illetve a diéta és az életmód is részletesen megtalálható!

19. azure_ (válaszként erre: 17. - Beuci888)
2009. jún. 10. 14:00
Beuci, sajnos azért kívánod az édességet mert a candida valóban azzal táplálkozik. Elvileg ha el akarod űzni, száműzni kell az étrendedből a szénhidrátot, az élesztőt. Sőt az első két hétben én gyümölcsöt sem ettem a gyümölcscukor miatt. Kizárva a mustár, ketchup, a gomba, a tej, a sajt, tésztából csak a durumtészta jöhet. ...és még sorolhatnám. Nekem is voltak édességrohamaim de muszáj volt felülkerekedni rajta. Amióta terhes vagyok szinte nem is ettem édességet. Nem kívánom.
2009. jún. 10. 13:43

Egyebkent azt azert megjegyzem, hogy a fajdalom hullamzo, vannak jo oraim, idoszakaim, megmar hiztam is vissza 3 kg-ot, aminek orulok. Az igazsag szerint eroltetem az evest, de fokent az edessegek csusznak le konnyebben. Szoval egy kicsit javultam az elmult par hetben, de meg mindig nem vagyok az igazi.

Mimi, szerintem ha nincs panaszod, ne felj, de az jo, ha torekedsz is az egeszseges eletmodra. Nekem az antibiotikumok szedesekor kezdodott az egesz nyavaja, ezert is gondoltam a Candida-ra. Egyebkent jopar eve a huvelyvaladekombol is kitenyesztettek, de akkor nem voltak panaszaim. Milyen erdekes, h most szinte nincs is huvelyvaladekom, de volt mar 2 tenyesztesem is, mindketto Candida negativ. Erre varjatok gombot. :) Sot, HIV, Hepatitis, Sifilis...minden negativ, ami persze jo!

2009. jún. 10. 13:35

Kedves Mimi. Tudom, de nem tehetek rola, kivanom :) Ha azt nem ennek, akkor semmit sem ennek szinte. En,aki mindig is imadtam a porkolteket, meg mindenfele finomsagokat. Soha nem voltam edesszaju.

Raadasul a szekletemen is feheres dolgokat latok, mar bocsanat. Ki fogom deriteni, h a varosomban hol csinalnak ilyen tesztet. Nekem mindig egy pontbol sugarzik ki a fajdalom, kedves Cszuka, neked is hasonlo fajdalmaid voltak? Te is voltal depresszios? En tenyleg total betegnek erzem magam, habar a kornyezetemben mindenki ugy latja, h jol nezek ki, meghat a vizsgalati eredmenyeim is azt mutatjak, h nincs komoly betegsegem. Volt mar valamelyikotok vastagbel tukrozesen? En ugyanis oda megyek hetfon,megvizsgaljak a szigma belemet, mert a fajdalom onnan is indulhat.

16. mimi08
2009. jún. 10. 09:35

Cszsuka!


Szerinted akinél előfordult már nőgyógyászati gyulladás candida miatt, az hajlamosabb a fertőzésre? Nekem volt már korábban ilyen típusú gyulladásom, bár az utolsó kenetvételemkor már nem mutatták ki. Én azért mindig rettegek tőle, de olyan tüneteket, mint amiket te és beuci is írtatok, én nem tapasztaltam, igazából teljesen egészségesnek érzem magam. Próbálok egészségesen élni, hogy ne legyen soha hasonló gondom, de feltételezem, ha egyszer valahol megjelent bennem ez a nyavalya, akkor hajlamosabb vagyok rá egy átlagembernél, ugye?


Beuci! Nagyon sajnálom, ami veled történik, és kitartást szeretnék neked kívánni. Azt azért csendben megjegyezném, hogy az édesség evés nem a legszerencsésebb egy candidásnak, mivel a candida főleg a cukorral táplálkozik tudomásom szerint.

15. azure_ (válaszként erre: 7. - Juuc)
2009. jún. 10. 08:05

Sziasztok!

Tavaly októberben amikor kiderült a candidám, hivatalsoan is meddővé voltam "nyilvánítva". Az az igazság, hogy én eljártam egy úgynevezett vitális tér terápiára, ami sejt szinten vizsgálta és gyógyította a testemet. Persze mellette elkezdtem a szigorú candida diétát és kaptam sok vitamint mert a candida mindent felemésztett. Nálam ebben a stádiumban már megvolt a hallucináció, halálfélelem és a teljes fáradékonyság.

December közepére köszönhetően a kezeléseknek és a diétának elmúlt a candidám és lássatok csodát teherbe estem! :)

Azóta ha nem is olyan mértékben de újra itt van a gomba. A baba miatt most kicsit nehezebben tudok küzdeni ellene.

Juuc szerintem kezdd el a diétát, lúgosíts és biztosan össze fog jönni a baba!!

14. maitra
2009. jún. 10. 00:00
sziasztok a cikked nagyon a legjobbkor jott,mivel kb egy honapja nekem is kijott a nyavajam de ugy voltam vele hogy minden evben van egyszer vagy ketszer majd most is elmulik!Nekem elsosorban nogyogyaszati panaszaim szoktak lenni de igazabol kb 2 eve mondta a doki az egyik rakszuresen hogy lehet hogy candidam van,ez akkor abba is maradt!De ezek a tunetek mindig enyhek voltak amik a gyogyszerrel el is multak!Most be vagyok egy kicsit panikolva mert mint mondtam kb 1 honapja nagyon gaz ugy hogy mar ketszer voltam nodokinal es csak huvelytabletat es kremet adott meg a kapszulat!Eloszor ugy voltam vele hogy hat ezt mar szedtem es mindig jobb lett most is menni fog!Na de nem igy lett visszamentem irt megint egy masik gyogyszert es kremet de ez sem segitett!Ma beszeltem az egyik baratommal aki a tuneteimre egybol azt mondta hat igen ez bizony candida!Igy holnaptol koplalas de erdekelne ha valaki megtudna nekem mondani hogy holtalallom vagy elkuldene nekem a dieta menetet mert a candida.hu t nem nyitja meg nekem!De addig is holnaptol teljes koplalas csak rizs pufi (nem tudom mi a rendes neve)De nagyon remelem hogy elkezdenek majd mulani a tuneteim mert ez a vizketo erzes amit mar tobbmint 1 honapja tart mar nagyon nem tudok elviselni a irritaciorol nem is beszelve.Es a velejaro lelki dolog mert paromnak azt kell mondanom boccsi de most nincs szeretkezes!Szoval legyszi segitsen nekem valaki!elore is koszonom!
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Beuci888)
2009. jún. 9. 22:35

Szia!


Ha most itthon vagy, egy pesti vagy egy fehérvári elérhetőséget adhatok :)

2009. jún. 9. 22:07

Sziasztok. En Angliabol jottem haza, hogy kivizsgaltassam magam, eddig minden leletem negativ, aminek orulok. Viszont nem vagyok jol. :(

A parkapcsolatom is rament, a szuleim es a baratnoim szerint is csak hipochonder vagyok. Hetfon megyek vastagbeltukrozesre, megnezik a szigmabelemet, mert az korul van a fajdalom.

Az egesz kalvariam azzal kezdodott, hogy januar ota volt koztes verzesem. Rakszures eredmenye negativ. A doki felirt Klion tablettat, 3x1-et kellett belole szednem. A fajdalom a tabletta szedesevel erosodott, de en befejeztem a terapiat. Egy pontban erzem a fajdalmamat, a koldokomtol balra, bent, mintha lenne ott egy seb, vagy hasonlo. (Regen volt gyomorgyulladasom, ahhoz tudnam hasonlitani.) Aztan visszamentem a dokihoz, aki felirt egy ujabb antibiotikumot, amit szinten beszedtem, a fajdalom erosodott, etvagytalan lettem, fogytam. Dokihoz vissza, ujra felirta a Kliont, en hulye ujra beszedtem, de mar annyira nagyfoku volt a fajdalmam, h ugyelet kovetkezett. Megnyomkodtak, vervetel eredmenye tokeletes, sullyedes semmi. Az ugyeletes orvos leallitott az antibiotikumokrol, Diclofenac-ot meg Panadolt irt fel. Kozben felkerestem egy magan nogyogyaszt, aki azt mondta, h mehnyalkahartya gyulladasom van es Dalacint irt fel, de azt mar nem kezdtem el szedni. Voltam normal hasi uh-n, aminek az eredmenye szinten negativ lett. Keflex nevu antibiotikumot is beszedettek velem, azt sem birtam vegig szedni, ujra ugyelet, ahonnan normal verkeppel ujra elkuldtek. Olyan rosszul voltam mar, h par orat birtam csak talpon lenni, dolgozni sem tudtam. A vegen korhazban kotottem ki, ahol hasi es mellkas rtg. neg, hasi uh neg., jo verkep. Nogyogyaszati vizsg.kismedencei gyulladast allapitott meg.

Haza kellett jonnom, mert a parommal megromlott a kapcsolatom. Sajnos en mindig a legrosszabb betegsegekre gondolok, emiatt depibe is estem. Olyan erzesem volt, mintha nem is e vilagon lennek, halalvagyam volt, ami egyaltalan nem jellemzo ram,en egy eletvidam csaj lennek. Csak edesseget tudtam/tudok enni. Nem birok olyan helyre bemenni, ahol sok ember van, hohullamaim vannak,a cigifusttol undorodom, allando fajdalmaim egy bizonyos pontbol kisugaroznak mar mindenfele. Puffadok, hol a hasam, hol a gyomrom.

Ma gyomortukrozesem volt, ahol csak egy kis gyulladast lattak a gyomorszajamnal, a doki szerint nem veszes. Ja, es allando hoemelkedesem van, 37-37.3 korul.

Megkerdezhetem, hol lehet Candida vizsgalatot kerni? Ha a vastagbeltukrozesem is negativ, akkor mar mas otletem nem maradt. Szerintetek csinaltassak hasi CT-t is? Az itthoni uh-s dr.no a legjobb a varosban, allitolag o minden elvaltozast latott volna, de halistennek nem latott.

Bocsanat a reszletes leirasert. Valakinek hasonlo tunetcsoportja volt-e, van-e?

Udv: Bea

11. Cszsuka (válaszként erre: 7. - Juuc)
2009. jún. 9. 21:54

Szia!


Hivatalosan tényleg így van, de ez a stádiumtól függ. Valóban stresszfüggő is a "candidásság", ezért inkább a meddőséget a stresszre fognám, s közben meg jön a candida. Aki rendbehozza magát egyéb úton, annak esélye van, hogy a stressz is csökken, s a fogamzás is könnyebben megy.


Bár én akkor lettem volna a harmadik gyermekemmel kismama, amikor a legbetegebb voltam. Azért nem mertem megtartani, mert alig álltam a lábamon, s senki nem tudta megmondani, hogy egy évet mer-e jósolni nekem..

Szóval vannak paradox ötletei az életnek..

10. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Szeptember99)
2009. jún. 9. 21:51
Aranyos vagy! :)
9. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Azure_)
2009. jún. 9. 21:50

Szia!


Hát, megadtátok a lökést, hogy folytassam, majd igyekszem, ígérem!


Kismamaként és szoptatós anyukaként ezt a terápiát semmiképp sem lehet csinálni, csak előtte vagy utána. Ha még utána is gondod lesz, akkor együtt gondolkodhatunk a megoldáson, ha akarod :)

8. Cszsuka (válaszként erre: 4. - Cszsuka)
2009. jún. 9. 21:49
Bocs: akármelyik grape nem jó. Jobban mondva én csak az édeset ismerem, ezért azt ajánlom. Nem tudom, hogy szabad-e babának adni a keserűt.
7. Juuc (válaszként erre: 5. - Azure_)
2009. jún. 9. 21:27

sziasztok!

Azt olvastam egy internetes oldalon, hogy a Candida betegeknek nagyon kicsi az esély arra, hogy babájuk legyen. Ti mit tudtok erről?

Nálam nem mutatták ki a még de szerintem engem is megfertőzott ez a nyavaja. Nagyon szeretnénk kisbabát, de nem akar összejönni. Lehet hogy ezért nem jön hozzánk a gólya?

2009. jún. 9. 19:48

Köszi Cszsuka a cikket,én is várom a folytatást!


Amúgy megdöbbentő,hogy mennyi ember (persze főleg nő) szenved ettől. És az is,hogy szinte mind a gyógyszeres megoldást választja, valaki még 'tapasztalatlan',és még nem jött rá,hogy a gyógyszer csak a legritkább esetekben ad végleges megoldást, valakinek meg ez egyszerűbb,mint a diéta.


Akit tudok,azt az Ex-candidások fórumába hívom,hogy nézzen körül, de sokan vannak,akik egyszerűen nem tesznek a gomba ellen semmit. És ez azért elég szomorú, főleg azok után, hogy látom, hogy itt a fórumba írogatók (is) küzdenek ellen,és hogy milyen elszántak, és van kiút.

2009. jún. 9. 17:29

Sziasztok!

Én is nagyon várom már a folytatást. 11 éve 24 éves korom óta küzdök súly, menstruációs és gomba problémákkal. Hasonló kálváriákat jártam én is mire tavaly októberben rájöttem candida beteg vagyok. Az agydaganatra nekem is gyanakodtak, de minden leletem negatív lett. Most babát várok és még így is küzdök hüvelyileg a candidával. Grapefruit mag olajat nem ihatok mert nem ajánlott terhes nőknek. Úgyhogy egyenlőre marad az orvosi segítség ami nem túl természetes.

A küzdelmet én is felvettem. Remélem sikerül legyőzni. :)

2009. jún. 9. 16:58

Sziasztok! :)


Köszönöm a reagálást! Épp most vettem észre, hogy megjelent a cikk.


Kedves Emmy! Szerintem volt összefüggés, de nagyon bonyolult, s ki tudja, melyik generálta a másikat?

Az adenoma még tavaly megvolt az MR szerint, idén nem kellett mennem, mert javultak a laboreredményeim, s csökkentették a gyógyszeremet. Bízok benne, hogy már nem sokáig kell szednem :)


Kedves Kata! köszönöm Emmyvel együtt az együttérzéseteket! Már túl vagyok a nehezén (legalábbis lelkileg), s remélem, nem sokára már csak emlék marad az egész kálvária. :)


A szájpenész megelőzésére érdemes minden este kamillateás gézzel áttörölgetni a baba száját, mintha fogat akarnál mosni neki, de a szájpadlását és a nyelvét is érdemes. Ezt még anyukámtól tanultam, s a gyerekeimnek is így csináltam:)


Ezen felül jó a Grapefruitmag kivonat, ha egy cseppet teszel a melledre vagy a cumira szoptatáskor.

Kívánom, hogy gyógyuljon meg mielőbb a babád!


A folytatáshoz még kell néhány hét, mert feltétlenül szeretném a doktornőnek megmutatni, mielőtt itt megjelenik :)

2009. jún. 9. 16:14

Szia!

Először én is csak gratulálni tudok az erődhöz és kitartásodhoz.És a családodhoz hogy segítettek a bajban nem pedig magadra hagytak.Sajnos nálunk anno (a szüleimnél) ez nem így volt apukám meg is halt.

Szóval a candidáról már én is sokat hallottam de még biztosan nem eleget.Viszont most szembesültem vele,hogy az 5 hónapos kislányomnál a szájpenészt is ez a csúfság okozta.Nagyon nagy érdeklődéssel várom minden tapasztalatod.

Egy lányát féltő anya

2009. jún. 9. 16:10

Szia kedves Cszsuka! Gratulálok neked, ehhez biztos, hogy nagyon nagy erőre volt szükséged! Az agyalapi mirigy daganatod meggyógyult? Volt összefüggés a daganat és a candida között?

Már nagyon várom a következő cikked, hogy mitől is alakult nálad ki ez a dolog!

2009. jún. 9. 16:03
Nagyon nehéz feladat elé állítottam magam. Elhatároztam, hogy leírom, amit csak tudok a candidáról, a gyógyulásról, a kialakulásának okairól, stb., hogy ezzel is segítségére legyek azoknak, akik hasonló betegséggel küzdenek. Ehhez azonban tudni érdemes, hogy jómagam is megjártam a kálváriát.

Ugrás a teljes írásra: Én és a Candida
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook