Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás update-tel. Van még valaki, aki mostanában kezdi? fórum

Életmódváltás update-tel. Van még valaki, aki mostanában kezdi? (beszélgetős fórum)


103. csorenehomororsi (válaszként erre: 102. - Szmoncsi)
2014. jan. 6. 20:55
Remelem bejon...irj majd!
102. szmoncsi (válaszként erre: 101. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 6. 17:41
Holnap főzős napom lesz, ki fogom próbálni!
2014. jan. 6. 17:25

En ma spenotos up1 spagettit csibaltam!

Megdinszteltem egy fej voroshagymat,bele 7-8 fokgagyma felkarikazva,utana beletettem a fagyasutott apritott spenotleveleket,osszrottyanrottan,bele 5 dl tejszin,pici so pici etelizesito,par percig osszforraltam,majd osszekevertem a spagetti tesztaval(up1).

Mennnnnnnnyei

100. szmoncsi (válaszként erre: 99. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 6. 16:08
Így van, nem húzunk le senkit, mindenkit támogatunk! Bátorítás képpen le is írom a mai isteni update naiskámat: narancsos túrókrém: 250 g túrót el kell keverni egy kis doboz tejföllel, hozzá kell reszelni egy narancs haját, és bele kell facsarni egy fél narancs levét. Hozzá mehet vaníliás xilit vagy vanília aroma. Ezeket összekeverni, a hűtőben állni hagyni, és aztán jó ízűen megenni. Az recept nem saját, a fb-on láttam. Én szeretek rágni, úgyhogy nem turmixoltam össze, de aki szereti a pépes dolgokat az összedolgozhatja.
99. 5c0313b0fc (válaszként erre: 98. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 6. 15:50

Egyetértek!

Hajrá csajok!

Persze, mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja, ahogyan tudja-bírja. Az egy más dolog, hogy szerintem sem ledorongolni kell a kicsit lazító, kicsit kiengedő, kicsit bebűnöző társunkat, hanem biztató szavakkal, megértéssel kell egymást támogatnunk, és akkor előbb-utóbb visszatér az erő, a hit, és mindenki megy tovább a saját maga által választott úton! A célunk ugyanaz, és ez a lényeg!

98. csorenehomororsi (válaszként erre: 97. - Szmoncsi)
2014. jan. 6. 15:40

Ameeen!:-)))

Es en itt le is zartam az eszosztast,mindenki maga tudja es erzi!

Nekem mar bevallt ahogy eddig csinaltam,ugyhogy en azt folytatom!

A lenyeg:HAJRA CSAJOK!!!!!!!!!

2014. jan. 6. 15:31

Húú csajok, micsoda lelki "fenékbe rúgást" tartottatok! Ha eszembe jutna bűnözni valamikor (mondjuk este kenyeret enni), vissza fogom olvasni, ezeket a határozott gondolatokat. Sztem a Kalória Bázis nagyon jó dolog, olyan jó látni esténként, hogy azt írja szépen teljesítettél. :)Megéri vezetni.


A "csaló nap" sztem se túl jó ötlet, hiszen ha egyszer elcsábul az ember nehezebben tér vissza a helyes útra.

Az update azért jó mert büntetlenül lehet enni finomakat, és ha mindenképpen csalni akarunk, azt a kódoknak megfelelően tegyük.

2014. jan. 6. 12:48

Sziasztok!

Ha lehet csatlakoznék én is:)

Én is Norbizom, ebédre szoktam a kajáit rendelni, este pedig 1-es kód szerint eszem.

Bár ez most az ünnepek körül nem igazán ment, de most már persze nincs semmi akadálya!

Heti 3-4 alkalommal Réka napi 20 perc önmagadért dvd-jére tornázom ez 4x20 percből áll, plusz még Norbi 2008-as duci tréningjét szoktam csinálni.

Most jelenleg 160 centimhez 61 kg vagyok.

95. 5c0313b0fc (válaszként erre: 89. - Fuszulka)
2014. jan. 6. 11:52

Szerintem is lehet fogyni még akkor is, ha a Norbi-kódokból a 2-est, 3-ast is eszem a napnak azokban az óráiban, amikor azt engedi.

Mivel én is azt mondom, hogy az a valódi életmódváltás, ha olyan étkezési rendet, szokást alakítok ki, amit még évekkel később is napi rendszerességgel tudok követni. Egyébként pedig csak ahogy írtad, szigorú fogyókúra lesz belőle, amitől előbb-utóbb besokall az ember, a szervezet, és egyik napról a másikra abbahagyja az egészet.

Beszéltem erről másokkal is, akik szintén így csinálták, igaz hogy lassabban fogytak, mint akik kizárólag csak az 1-es kódot ették, de nem is jött nekik vissza, és ezt a fajta étkezési rendszert még ma is követni tudják.


Én még mellé-raktam a KalóriaBázis-t, azon figyelem, hogy a fehérje-ch-zsír arány, ill. a napi kcal mennyiség hogyan alakul. Mindenütt az írják, mondják, hogy a heti fél kg fogyásra ha beállítod magad, az egy egészséges, ha valamivel sikerül egy kicsit többet is fogynod, akkor az az ajándék.

Persze, majd te is látod, hogyan csinálod, én gyakorlatilag most újévkor kezdtem, az ünnepek alatt, csak esetenként tudtam betartani, de mégis feljött rám a korábbihoz képest az ünnepek alatt közel 2 kg, most egyelőre ezeket szeretném ledolgozni.

2014. jan. 6. 10:29
Fuszulka89-esstamuhozzaszolo!:-)
93. csorenehomororsi (válaszként erre: 92. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 6. 10:28

Szia!ugyanarrol beszelu k:-)

Kell szenhidrat csak nem mindegymennyi es milyen minosegben.....mert ugye megehetsz100 g szenhidratot a lisztes peksutikbol par perc alatt v megeheted zoldsg gyumolcs hus elosztasban egy nap alatt.na,latod ez a nem mi gegy a szervezetnek;-)

92. 5c0313b0fc (válaszként erre: 90. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 6. 08:48

Hogy ki az a fuszulka, akinek most válaszoltál, sajna nem találtam rá, de azért engedj meg egy röpke megjegyzést:

Azt írod, olvassunk utána: "a cukrosoknak sem véletlenül kell szénhidrátmentes diétát tartaniuk!"

Szóval azért ez így, nem annyira egyértelmű, mert a cukrosoknak, igenis meg kell enniük naponta meghatározott mennyiségű ch-t, úgy van beállítva náluk az inzulin, különben a dolog náluk könnyen a visszájára fordul a dolog, és abból is komoly problémák adódnak. Ismertem cukorbeteget, aki ha egyszerűen elfelejtett reggelizni, miután megkapta az inzulin injekciót és símán bekómált a ch-bevitel hiánya miatt, stb. stb. Szóval a cukrosoknak is kell, kötelező bizonyos mennyiségű ch, azt teljesen megvonni a szervezettől nem lehet. Csak az nem mindegy, hogy mennyi az annyi.

91. csorenehomororsi (válaszként erre: 80. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 6. 07:37

Szia!en a smarnihoz (csaszarmorzsa)irtam h up1 kivitel,ami azt jelenti,h a zero cukorral es alisztjevel kavartam ossze az alapanyagokat,igy lett 1-es kod!

Teacajon csinaltam ami szinten egyes....a baracklekvarjaval ami szinten egyes!;-)

Azert irtam korabban h az alapanxagok kivaltasaval semmirol nem kell lemondani!!!:-))))

2014. jan. 6. 06:30

Fuszulka,te tudod!

De az mar nem update....es nem eletmodvaltas.:-(

Most is irtad h nem fog menni...miert huzod le magad????

Amugy mindenfele hust lehet enni,meg kenyeret tesztat is,csak updates legyen.en ugy fogytsm le a 19 kilot,h semmit nem vontam meg,csak kicsereltem az alapanyafokat!

Leirok par ksjat izelitonek:

Bolognai spagetti,rizseshus rizsszem tesztabol,rakott cuccok,fozelekek a lisztjevel suritve,bundaskenyer,csaszarmorzsa,lekvarostekercs,zoldseges tesztasali a majonezebol,toast szendvics a kenyerebol,tortskat is sutottem a cuccaival,gofri a lekvarjaval,palacsinta,almaspite,zoldseglevesek minden mennyisegben,

Rantott hus a lisztjevel motzsajaval,rantott sajt,halak,.....

Mindent meg lehet csinalbi az alapanyafok megvaltoztatasaval!:-)))

Egy percig nem eheztem.

Sutottem kakaoscsigat is,meg turotortat....:-)))

Masfel evesek az ikreim,ok is ezeket eszik,es barhol vagyunk,nrm esznek sehol a suzikbol,mert gejjjjjj nekik is mar a full cukros feherlisztes kaja....imadjak a pudingjat meg a kokuszos csokis muzlijet.

Amugy minden agyban dol el!

Azert irtam,h ha te nem erzed ugy h meg tudod csinalni,akkor nem is fog menni.

El kene olvasnod a kover ember nem bunos cimu konyvet....

Pont arrol ir,h ha 6 napig pl odafigyelsz,nem viszel be cukros lisztes kajat,a szervezet atall inzulin termelesrol glukagon termelesre,magyarul zsiregeto uzemmodba all....mihelyt kap vmi olyan cuccot,amitol felmegy a vercukrod,ujra inzulint termel a hasnyalmirigyed....ez a libikoka megterhelo a szervezetnej,es elobb utobb(ki-ki valogatja)feladja,bekrepal a hasnyalmirigyed,ebbol lesz a cukorbetegseg!!!!

126 kiloval sanszos h neked is van mar valoszinu rejtett inzulinrezisztanciad,rosszabb esetben mar felismertek es cukros vagy!

Nemtudom vannak-e gyermekeid,de hanincsenek akkor is mar csak magadert az eletminosegedjavitasa miatt is jobb lenne MOST ELKEZDENI!

A masik,ha a kaja nem oke,mozoghat barki barmit,nem fog fogyni!70% a taplalkozas,30 a mozgas,ami amugyis csak arra kell,h tobb oxigent juttass be,es az anyagcsere felgyorsulasaval hamarabb kiuruljenek a mereganyagok,ami szinten csak akkor mukodik,ha nem tolunk be ujabb meregsnyagokat,mert akkor felesleges az egesz!!!!!!

Olvass utana!

A cukrosoknak sem veletlenul kell szenhidratmentes dietat tartaniuk!

Ezzel tehermentesitik a hasnyalmirigyuket,es ezt nem norbi talalta fel,ez teny....de vannak jo es rossz szenhidratok....mert szenhidrat mindenben van,csak a gyumiben zoldsegben rosttal egyutt eszed,ami lassitja a felszivodast,viszont a finomitoott cukor es liszt egybol cukorra alakul a veraramban,erre reagal a szervezet inzulintermelessel....ami hamar kompenzalja,csakhogy az inzulin utana ottmarad a veredben,tovabb dolgozik,es leesik a vercukorszinted,azert jon az ehsegerzet....ez egy orult libikoka!

A valasztas mindenkinel sajat magan all...de ezek a tenyek elgondolkodtatoak!

Es nem muszaly megvenni a termekeit,o csak annyival segit,h kiszelesitette a palettat,mert a termekeivel tobb alternativa marad....en mertem a vercukorszintem az elso ket hobapban es allitom mukodik a dokog!

Aposom Norbizott,160 kilorol 2 hobap alatt 30-at ledobott,felere csokkentettek a cukorgyogyszeret,csak aztan hulye fejjel elkezdett melle ennni es fel is hagyott apro lepesekben az eketmodvaltassal,ugyanis nembirta a libikojat amit leirtsm.....mindenkinek a sajat baja....de szomoru h van lehetoseg caltoztatni de kishitusegbol es gyengesegbol nem hasznaljak ki az emberek.

Ezt most ne vedd magadra,de van egy kolleganon,vagy 120 kilo,es azt mondja o nem tud dogyni es jol is erzi igy magat....ez egy akkora kamuuuuuu

Ki az aki elvezi h reken nyaron egy csatak viz,az ossteert combhai sebesre dorzsokodnek...????

Nem tud egy normalis ruhat felvenni,vagy egy jot futkarozni anelkul h ki ne fulladna????

En felvallalom h haragszom a koverekre es nem sajnalom ojet....es 83,5 voktam es k.szarul ereztem magam....mit ereztem volna 100 felett????

Elkepzelni sem merem....

Sem egeszsegugyileg sem esztetikailag nem jo ez igy!

Itt a lehetoseg ragadd meg!semmifele akaratero es kitartas nem kell csinald egyik naprol a masikra es jonni fog az eredmeny!!!!!

En pl motivacionak megint csibaltam egy tablazatot,elore megirtam a 180 napom,egy bap csakis az adott napra koncentralok,h azt megvalositsam....este kipipalom...reggel ujraindul....igy csibaltam vegig eloszor is a 180 naoot,es lement az a 19 kilo,nem stresszeltem hol a vege,csak mindenn egyes pipa vitt tovabb az uton,mert mar magam elott szegyeltem volba,ha egy napot ekrobtok egy pillanatnyi oromnek velt felrekajalassal v lustasagfal....es anbal jobb euforiaerzes nincs mikor az ember belep az altala kivalasztott cel kapujan!!!!

Mi kell meg ennel jobb motivacio!

En vettem pl egy celnadragot is,amibe rudtam xsak akkorferek bele,ha elerem a celom...minden bap felguzam..eloszor csak vadliig ment,aztan terdig,aztan par honap utan nagy nehezen combkozepig....5 hobap utan felhuztam,6 honap utan begomboktam...imadom azt a fatyat,mert az erot szimbokizalja!

Kint logott vallfan 6 hobapig,h dizikalisan is erezzem mi is a cel!!!!

Nekem bevallt!

Nekem mar csak hab a torran ha meg tudok fogyni formalodni!

Ker gysrekem van gaztartast vezetek,dolgozom geti 2-3 nap 10 orakat,defozok sutok es feljekekinden aldott nap fel 6-kor a ferjemmel es edzek!mert gyozni akarok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAGAMAT AKAROM LEGYOZNI,AZT A PUNNYADT LUSTAKIFOGASOKAT KERESO ENEMET,AKI KET EVE ES EKOTTE IS JO PAR EVIG VOKTAM!


Mindent lehet csak akarni kell es tenni erte!!!!!

2014. jan. 5. 21:52

bocsi de én nem kibuvonak veszem azt az egy napot

de már olvastam olyant is hogy hétköznap diéta hétvégén meg normál kaja

én ezt teljes életmódváltásként szeretném csinálni de tudom hogy nem fog menni meg nem is akarom hogy soha többé se krumpli se diszno hus se kolbász

már többször végig csináltam több honap kemény diétát de utána ugy ki voltam éhezve hogy csak faltam ezt szeretném elkerülni

és nem a vasárnaphoz ragaszkodom lehet hogy szombat lesz de azért állandó nap mert akkor meg van az egy hét különbség

88. csorenehomororsi (válaszként erre: 85. - Fuszulka)
2014. jan. 5. 19:49

Fuszilka!ne haragudj,de a te erdekedben irom:HA ILYEN HOZZAALLASSAL KEZDED,AZ AZT MUTATJA,H EGYELTALAN NEM VAGY ELTOKELT,ELEVE ELRENDELED A KUDARCOD AZZAL,H EGERUTAT HAGYSZ MAGADNAK...ES IGY AZ LESZ A VEGE,H A SZERVEZETEDET IS ES AZ AGYADAT IS MEGBOLONDITOD!

Vagy valts eletmodod v hagyd a csudaba az egeszet.

Ez olyan mintha egy drogos ugy akarna leszokni.h heti egyszer belovi magat....nevetseges ugye?

Ha te sem bizol sajat magadbsn,akkor a kornyezeted sem fog tamogatni!!!!!!

En mikor tavaly lefogytam 19 kilozlt,az egesz csalad latta az elhatarozast rajtam....2012.11.01-el kezdtem,es nem bilunoztem egy dalatot sem 180 napig!!!!

Anyukam ha jott,norbi pudinggal lepett meg v a muzlijevel,mert tamogatni akart!!!!!

Eloszor tedd rendbe mit is akarsz!lefogyni,v csak szenvedni,mert ebbol csak az lesz.es ezt sajat tapasztalatbol mondom!

Seguto szandekkal....bocs ha kicsit nyersre sijeredett.de en hiszek a sokk terapiaban!

87. 5c0313b0fc (válaszként erre: 85. - Fuszulka)
2014. jan. 5. 18:27

Azért én ezt még átgondolnám a helyedben, hogy már előre kikötöd, hogy a vasárnap az vasárnap!

Én azt mondom, hogy csinálom minden nap tisztességgel-becsülettel, és amikor majd úgy érzem, hogy feltétlenül szükséges egy kis "kilengés", majd csak olyankor fogok bűnözni.

Persze, az is meglehet, hogy alaposan átgondoltad, csak legyen erőd, hétfőn ismét vissza-állni a megszorításokra!

2014. jan. 5. 18:06

Hajra mindenkinek!en azert maradok szogoruan az egyes kodoknal,nyarra el akarom erni az alomsulyt,addig can 5 honapom es 10 kilot kell ledobbi,a tavalyi szeriambol kiindulva menni fog:-))))

Jo tanacs MINDENKINEK:TOROLJETEK A SZOTARATOKBOL A TALAN LEHET REMELEM....HA CSINALOD MUKODIK!MAS NEM KELL HOZZA!:-)))


Napi jelmondatom:ADDIG VAGY LEGYOZHETETLEN AMIG FEL NEM ADOD!!!!!!!!!!!!!!!

2014. jan. 5. 17:32

aziasztok

én is csatlakozom

már sokszor sok mindent probáltam de mindig visszajött de legalább több nem lettem

126kg vagyok ha belelendülök 103 ig szoktam eljutni

de most tényleg életmodot igyekszem váltani

de most nem teljes szigorraL HANEM HÉTVÉGÉN 1 NAPOT RENDESEN ESZEM CSAK KISEBB ADAGOT

és édeséget is eszek csak norbit

járok magy vibrácios tréningre és még valamilyen tornára illetve uszni is

84. 5c0313b0fc (válaszként erre: 83. - Szmoncsi)
2014. jan. 5. 16:49

Erről van szó!

Nincs semmi kötelező, csak az, amit fejben eldöntöttünk, hogy megcsináljuk! És azon dolgozunk minden nap, nem pedig a pató-pál-módszerrel, hogy majd holnap! Ma is és holnap is egy-egy kicsit, ahogyan adódik, ahogy az időjárás engedi (a kinti sétát). A kajára pedig odafigyelünk, tartjuk, amit eldöntöttünk, és néha-néha bebűnözünk, ha éppen már nagyon szükséges. Nem fog a világ össszedőlni, figyeld meg! :)))

83. szmoncsi (válaszként erre: 82. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 5. 16:26
Húú nagyon ügyes vagy, itt visszaolvastam, hogy mindenki milyen kis aktív, sőt ahogy láttam van aki napi 2-szer is mozog, rávettem magam a mozgásra. Sztem is ha itt biztatjuk egymást, akkor könnyebb lesz. Sajnos én a 30-ból visszaszedtem 25 kilót a saját butaságomnak köszönhetően. Tavaly neki veselkedtem újból, akkor leadtam 7 kg-t. Akkor nagyon lelkesítően hatott rám a csoport, és eszembe se jutott, hogy feladjam. Úgyhogy egy szó mint száz segítjük egymást, nem adjuk fel, egészségesek és csinik leszünk! :)
82. 5c0313b0fc (válaszként erre: 81. - Szmoncsi)
2014. jan. 5. 15:35

Nekem is kb. 30-at kellene leadnom, hogy az "okosok" szerinti ideális testsúlyt elérjem. Én már annak is örülnék, ha a 10 lemenne, jún. végéig jó lenne azért 13-15 kg-tól megszabadulni. Mellette elkezdtem itthon tornázni, most egyelőre ott tartok, hogy napi 50 guggolást meg tudok csinálni 3 eresztésben (karácsony előtt egy db-ot sem!). És igyekszem naponta lemenni fél órát, órát sétálni, hiszem, hogy előbb-utóbb abból is lesz először gyaloglás, később intenzív gyaloglás.

Ha itt ösztönözzük egymást, és segítünk a másiknak, amikor arra van szüksége, biztosan sikerülni fog mindannyiunknak! Tudom, hogy ha egyedül lennék, (amikor egyedül voltam) én is könnyen feladtam.

Egy valamit eldöntöttem: tartom a magam által kialakított étkezési rendet, ész-szerű szokást csinálok belőle, de nem leszek hajlandó bűntudatot érezni, ha esetenként kilengek!

"Meg kell adni a testnek, amit megkíván!" :)))

81. szmoncsi (válaszként erre: 80. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 5. 15:23
Én is eszek 2, és néha 3-as kódú ételeket. Kb 10 éve így dobtam le 30 kilót. Igaz nem 1 év alatt, hanem 2,5 de közbe ettem reggel csokit, meg fehér kenyeret. Most is így próbálkozom, mert ha ezekről le kellene mondanom, akkor sajnos újra elbuknék...
80. 5c0313b0fc (válaszként erre: 78. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 5. 15:08

Rákerestem, mi az a smarni?

Szóval kedves egészségedre!

Akkor mostmár azt hiszem, helyben vagyok, és egyáltalán nincs bűntudatom, hogy én délben rizs-fasírtot ettem! (Kelkáp.főzelékhez!)

Szóval, beszéltem valakivel, aki bevallotta, hogy ő is az engedékenyebb norbi-kódos utat választotta, tehát nemcsak kizárólag 1-es kódú kajákat evett, amíg fogyni akart, ette a többit is, a napi meghatározott időpont szerint. Mégis sikerült neki lefogynia, és persze mellette tornázott, és ami jött.

Én is ezt mondom, így akarom, ezek szerint ha ti is valahogy így csináljátok, akkor már nem leszek, nem vagyok egyedül!

Jól értem, amit írtatok????

2014. jan. 5. 12:59

Sziasztok!


Nem bírtam magammal és rápattantam a mérlegre ma. És kééépzeljétek, fogytam! :D 88.5 vagyok. Azt hittem rosszul látok! :D Na de tegnap is elmaradt a torna, de helyette 3 órát sétáltam. Egyenlőre nehezen veszem rá magam a tornára, de alakul majd ez is.

A fogyáson felbuzdulva ma főztem. Csináltam egy kis zöldség levest, krumpli salátát( jó tudom nem update,de ez a nagy kedvenc), és sült husit. A vacsi még kérdőjel.

2014. jan. 5. 12:37

Oke-oke!

Lattam fent vagy a masik norbis forumon us itt.en mikor tavaly elkezdtem vagy tizen osszejottunk,mindennap lelkesitettuk egymast.tok nagy segitseg volt.meg motivaciooooo...nagyon gaz lett volna beirni,h epo aznap nem ugy ettem v nem tornaztam...:-)

Ugyhog Mindenki nyomta becsuletrel.en mikor elertem a -19 kilot,megirogatram,de aztan a "regiek"akikkel kezdtuk elmaradoztak!:-(

Szoval en ha kell lelkesitem magamat,teged is es barki mast is!:-)))

Egyutt konnyebb.

Ma krumpligulyas volt az ebed csipetke nelkul es smarnnit csinaltam almaszosszal up1 kivitelben!!!

Isteni lett.buntetlen orom!:-))))

77. 5c0313b0fc (válaszként erre: 76. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 5. 09:13

Szia-szia!

Azóta már vettem túrót-tejfölt (meglehet, hogy bebűnözök vacsira egy adag túrós-palacsintát) :))

Egyébként ma reggel éreztem azt, mintha kezdenék vissza-állni az ünnepek előtti testsúlyra, persze a mérleg még nem mutatja. Egyre többet sikerül itthon tornázgatnom (úgy módjával), de most az elmúlt 2-3 napban tisztességgel lementem sétálni is.


Örülök a sikereidnek, csak mindent bele! (Én pedig iparkodok utánad!) :))

2014. jan. 5. 06:55

Jo reggelt!

En szuperul haladok,tegnap reggel melo elott tornasztam fel orat,estere mondjuk kinyultsm,ugyhogy a bicozast mar nem vallaltam be,meg ma reggel is mar megvan a mai 30 perces torna adagom:-))))))

Este lesz meg bico.

Megint erzem h naprol napra energikusabb vagyok!!!!

75. csorenehomororsi (válaszként erre: 74. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 3. 17:27
Van ez igy....tudod:ember tervez....
74. 5c0313b0fc (válaszként erre: 73. - Csorenehomororsi)
2014. jan. 3. 15:58

No hát amikor d.e. lementem sétálni, mondom a kisboltba bemegyek egy csomag túróért, és ebédre csinálok túrógombócot. Azt hiszed kaptam? A Coop-ba csupán csak ezért nem akartam sorban-állni.

Így most vacsira lesz főtt tojás (esetleg egy pici tejföllel kavarva), a túrógomból-ötlet pedig napolva!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook