Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
239. 29f8245603 (válaszként erre: 196. - Fe20557d00)
2007. szept. 3. 16:39

Sziasztok!nagyon aranyos vagy hogy érdeklődsz rólunk....tényleg elég sok dolgunk volt és ezért nem tudtam leülni és eltölteni itt annyi időt hogy olvassgassak és irjak is.most igyekszem visszaolvasni kivel mi is történt...

mint elgutoljára irtam már sokat gondolkoztam azon hogy szeretnék még egy babát és sokszor már ugy vagyok vele hogy egyedül is megcsinálom a két gyerekkel...csak azért hogy a manokám boldog kisgyerek legyen és egy kistestvérrel nőjjön fel...mert annyira davan értünk hogy az hihetetlen.

aztán késett egy és fél napot és akkor egész nap azon rágodtam már hogy most mi is lesz...mi lesz ha tényleg egyedül maradok terhesen,kinek fogok még kelleni két gyerekkel és mennyi esélyem marad akkor a boldogsághoz?!szoval mire a dilemmáim végére jutottam addigra megjött és vegyes érzelmeim voltak...imádtam terhesnek lenni a manoval és olyan jo lenne ha annyira biztos kapcsolatunk lenne hogy már a második babánkkal lennék itthon.a mostani helyzet az hogy inkább egyedül vagyok itthon a manoval mint ugy mint egy család.lehet hogy egy kicsit belekavarodtam az irásba de annyi minden volt amit irnom kellett volna már....

238. Zsu77 (válaszként erre: 237. - Fe20557d00)
2007. szept. 2. 22:56

14-én lesz 15 hónapos, már tudja, ha pld. elmegyek dolgozni akkor jövök nemsokára. Mondja is, hogy anya minnyá. Persze van, hogy nyafizik, de a mamával,papával és a nővéremékkel szívesen marad. Most már tart az idegenektől, fürkészve leskelődik mellőlem, de hamar megbarátkozik.

Azt is tudja, hogy mit jelent elbújni és előjönni. Ezt is mondja: Anya elbútt, Cica elbútt stb.

Arra gondoltam, hogy az apjával kapcsolatos dolgok miatt feszült leszek. Mégha talán bennem nem is tudatosul ez, ő olyan kis érzékeny, hogy megérzi. Ettől ő is feszültebb lesz és ezt az állapotot nem szereti. Nagyon sokszor mondtam az apjának, hogy attól, mert 1 délutánt hetente rászánsz, nem azt jelenti, hogy olyankor a megszokott dolgokat elfelejtjük. Nem értem miért ragaszkodik, hogy vele bújjon egy kicsit össze amikor a kicsi foggal-körömmel ragaszkodik, hogy velem bújhasson egy kicsit. Mivel nem szopizott, így nekünk a tápis étkezéseken (reggeli és esti a mai napig ölbe, hozzám bújva) kívül kialakult egy összebújós szertartás. Símogatás, puszilgatás, ének, mese, "beszélgetés", szeretgetés. Erre szűkségünk van, de hiába magyarázom, egyszerűen falra hányt borsó.

237. fe20557d00 (válaszként erre: 236. - Zsu77)
2007. szept. 2. 13:52

Szia!Látom hogy kérdeztél és nem is ragáltam,nem tudom,hogy miért,de elkerülte a figyelmemet.Pedagógus a szakmám,voltam óvonő egy ideig most pedig pszichopedagógusként dolgozom.

A kicsikéd mindent megérez és fél,de egyébként ha jól emlékszem 9 hónapos a babud?Mert ebben a korban erősödik a szeparációs félelem(anya elvesztésétől való félelem),ilyenkor azért tudnak megíjedni,és egy idő után keresni,hogy a látótérbe legyél.Mivel az aput elveszítette,ez az érzés egy kissé erőteljesebbé válhat a normál színttől és kivetítheti.Szóval amikor apuval van még jobban fél,hogy valaki a családból(legfőbbképp te)elmegy.

Szerintem többször mondogasd neki,anya szeret,nem megy el,mindig veled lesz ...stb.Plusz ennek a feszültségnek az oldására nagyon jók a kukucs játékok és a bújocsak,mert átéli anya nincs,majd előkerül feszültségét.

236. Zsu77
2007. szept. 2. 11:46

Letettem Esztert aludni. Kimentünk, mert a szomszédnéni akart vmit. Nagyon csípjük a nénit. Jó fej, annak idején mikor én kicsi voltam az ő anyukája volt a pótmamám, most ő a pótmama.

Párbeszéd: Eszterkém, láttam tegnap apa volt itt nálad. -Nem, nem apa. De láttam, hogy sétáltál vele. -Nem, nem. Mi a baj? -Apa nem, nem.

Ekkor már tiszta ideg volt a kicsi és amikor én is kérdeztem mi a baj, akkor kapaszkodott, hogy vegyem fel és puszit adott. Anya, anya, Etteré.

Már többször is megfigyeltem, ha az apja szóba kerül tiltakozik, ideges lesz. Pedig sose szoktam előtte semmi bántót, vagy rosszat mondani az apjára. Sőt, apa jön, apa telefonált puszil téged. Ezekre is mindig furán reagál. Amikor itt van az apja akkor jól elvannak, de bármi gond van, vagy távolabbra mennek akkor rohan hozzám. Vagy ha már egy ideje nem hallja a hangomat, nem lát szól: Anyaaaa, anyaaaa. Válaszolok, hogy tessék, akkor azt mondja: csemmi.

Az apáék elmentek templomba és mondták, hogy alukáljon egyet, mire megébred itthon lesznek és hoznak dinnyét. Amikor letettem mondta: mama, papa dinnye Etter. Ezzel oldalra fodult és szundikált. Engem megdöbbentett.

Ilyen okosak ezek a picik? Mi zajlhat le benne, miért tiltakozik mások előtt ennyire az apja ellen?

235. Zsu77
2007. szept. 2. 11:46
A következő hozzászólásomat egy másik helyen is írtam, csak gondolom azt valószínűleg nem olvassátok. Valami nincs rendben.
234. Zsu77 (válaszként erre: 231. - Fe20557d00)
2007. aug. 31. 09:33
Mit dolgozol?
233. Zsu77 (válaszként erre: 231. - Fe20557d00)
2007. aug. 31. 09:32
A gyerektartást nekem is fizeti rendesen, legalábbis eddig. Azon felül viszont semmit nem vesz a kicsinek. Tudja miket szeret, de egy darab túrórudit nem hoz. Nincs rá szükség, de egy gesztus lenne a kislány felé. Amúgy a héten a legnagyobb problémája az volt, hogy miért nem küldi már az ügyvédnőm a papírokat, de neki nem sürgős. Semmit nem kérdez a beszélgetéseink hetente 1x telefonon max. ennyi: Eszter jól van? Jól. Szia. Szia. Nem túlzok, tényleg csak ennyi. Amikor jön és beszélek neki, mintha a falnak beszélnék, így mostmár jobbára csak egy-két mondatot mondok.
232. Zsu77 (válaszként erre: 229. - Anka2007)
2007. aug. 31. 09:28
Nagyon szorítok, hogy az ismerkedésből egy szép kapcsolat legyen. Jó ilyeneket olvasni. Én még valahogy nem akarok ismerkedni. Szerintem amíg a válási procedúra zajlik nem is lennék képes, valahogy annyira elkeserített, hogy így alakult az életünk, pedig, ha jól belegondolok az együtt maradástól ez mindenképp jobb, mert egy idő után az ilyen férj mellől a diliházba jutottam volna.
231. fe20557d00 (válaszként erre: 228. - Zsu77)
2007. aug. 30. 14:36
Szia!Mi is jól vagyunk,zajlik az élet.Dolizom ezerrel már én is.Uuuuutálom a rossz időt!:)Nálunk apuka mostanában nagyon kinyitott a pénztárcát,tényleg ott segít,ahol tud!Kicsit tényleg alszik a topikunk,de majd feldobjuk....
230. fe20557d00 (válaszként erre: 229. - Anka2007)
2007. aug. 30. 14:33
:))Ez jó ötlet igen próbálkozz és nyiss!Igaz nem könnyű,de megéri!:)
229. anka2007 (válaszként erre: 225. - Fe20557d00)
2007. aug. 30. 11:07
Nagyon köszönöm a kedves leveled.Az az igazság,hogy egyre jobban nem bánom,hogy egy ilyen "apa" ,elment tőlünk,nem is érdemelt volna meg minket.Eddig nem is kerestem de mikor a kisfiam elmúlt féléves regisztráltam egy ismerkedési oldalon és ott ,találkoztam egy kedves,szimpatikus fiúval,most vele próbálok,óvatosan ismerkedni.
228. Zsu77
2007. aug. 30. 10:52

Sziasztok!

Kicsit eltűntünk erről a topikról, de itt-ott azért "összefutunk":))))

Mi a helyzet veletek?

Nálunk fogzási nehézségek vannak, de már kibújt a 10. Jó sok munkám van, de azért meg nem szakadok. Jó ez így, több időt tölthetek a kicsivel.

Úgy néz ki, sikerül a kicsi apjával tető alá hozni a megállapodást. Abár ő még mindig ragaszkodik, hogy beleszólhasson Eszter lakhelyének dolgaiba. Nekem nem fix helyen van a munkhelyem, 2-3 évente más településen vagyunk. Gondolhatjátok, hogy nem a gyerek szempontjából aggódik, hanem akadályozni akar a munkámban. Ezt nem engedhetem, alattomosan próbált a csőbe húzni, de szerencsére rájöttünk, most meg duzzog érte. Szóval bebizonyította, hogy tényleg erre ment. A másik amibe nem nagyon akar belemenni, az az, hogy majd annak idején mikor elviheti a kislányt kötelezem, hogy az ő lakhelyére vigye. nem akarom azt, hogy lepasszolja valahová amíg ő bulizik, vagy ne adj Isten cibálja magával az éjszakába, azt sem tudva merre vannak.

Nálunk ennyi. remélem majd jelentkezetek.

227. mixy 12 (válaszként erre: 221. - Zsu77)
2007. aug. 23. 06:24

Szia!

Köszi most már sokkal,de sokkal könnyebb minden és a lelkemnek is jót tett,hogy kicsit ki mozdulok.Igaz ahol már gyerek is van ott nehéz elmenni bulizni,de szerencsés vagyok mert sokan el vállalják a gyerekeimet,hogy végre kicsit éljek és ne szomorkodjam.

226. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 222. - Zsu77)
2007. aug. 22. 15:44
Most Hollandiában...szóval nem közel:-(
225. fe20557d00 (válaszként erre: 224. - Anka2007)
2007. aug. 22. 13:20

Szia Anka!Az én kolléganőm lánya 20 évesen elcsábított egy nős embert,akinek a felesége éppen 2 hónapos terhes volt.(15 év házasság)A feleség megszülte a kisbabit és az apa életében egyszer látta amikor megszületett.(most 1 éves a gyerek)Akkor is megjegyezte milyen csúnya gyerek.

Azt még valahol elfogadom s megértem hogy egy kapcsolatból ki akarunk lépni,de hogy mint szülő ilyen módon elahgyni a saját vérét,számomra döbbenetes.

Nem lehet könnyű dolgod,és sok erő lehet benned is.Jó hogy ilyen super családi kapcsolataid vannak hogy támogatnak.Írj még magadról...Volt azóta kapcsolatod?

2007. aug. 22. 11:21
Én is egyedülálló anyuka vagyok,egy gyönyörű 9 hónapos kisfiúval.Az apuka 3 év együttélés és eljegyzés után hirtelen 7 hónapos terhesen magamra hagyott,ennek már több,mint 1 éve.Azóta nem láttuk,nem isérdeklődik.Úgy tesz az egész családjával,mintha nem léteznénk.Már nem érdekel de az elején nehéz volt de csodálatos szüleim és rokonaim vannak,akiktől rengeteg szeretetet és támogatást kapok.
223. Zsu77 (válaszként erre: 210. - Nom)
2007. aug. 22. 09:32
Ezek szerint csak te és a babád vagytok? Senkid sincs? Írj pár sort, itt legalább megoszthatjuk egymással nyűgünkte-bajunkat és persze örömeinket.
222. Zsu77 (válaszként erre: 211. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 22. 09:30

Remélem nem kapta el a tesó is. Nagy dolgok előtt álltok, isi és ovi kezdés.

Apa merre dolgozik? Nem itthon?

Bencusnak további gyógyulást!

221. Zsu77 (válaszként erre: 216. - Mixy 12)
2007. aug. 22. 09:25
Csak ámuljon és bámuljon ez a fickó, hát mit gondolnak majd egész életünkben ő értük kesergünk. Az anyósom és a kicsi apja is mondta, hogy mindenkinek boldogan kell élni és szórakozni kell. Na azért gyerekkel nem ugyanaz, mint gyerek nélkül, más, szerintem sokkal jobb. Ügyes vagy.
220. Zsu77 (válaszként erre: 208. - Fe20557d00)
2007. aug. 22. 09:22

Ezek szerint ma még szabin vagy, olyan hamar repülnek a napok, főleg amikor nem dolgozunk:(

Örülök, hogy jól telt ez a pár nap.

219. Zsu77
2007. aug. 22. 09:18

Sziasztok!

Megvagyunk, csak a hétvégén Röjtökmuzsalyon voltunk az esküvőn. Nagyon szuper volt, 20-án délután mentünk haza. Rájöttem, hogy gyerekkel egyedül nyaralni nem lehetne, legalábbis Eszterrel még biztosan nem. Más itthon kettesben lenni, mint idegen helyen, étteremben enni stb. Tegnap jöttünk Szárszóra és csak Eszterke és én, a mama maradt otthon, mert a papával festenek, padlószőnyeget cserélnek és nagytakarítanak. Most az irodában vagyunk, a Manóka pedig szétrámolt egy hatalmas doboz gémkapcsot, de legalább elvan:)

218. mixy 12 (válaszként erre: 210. - Nom)
2007. aug. 21. 16:23
Ez tényleg szörnyű dolog ha nincs senki se az ember mellett.Neked senki nincs aki segítene?????
217. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 214. - Fe20557d00)
2007. aug. 21. 16:21
a nagy odajárt 3 évig,volt csoportváltás,mehettem tanúnak munkaügyi bíróságra....szóval besokkaltam tőle...ovi nem rossz,csak nekem sok belőle...másrészt a másik kettő a nayg isije közelében van,ez pedig messzebb jóval...nagy könnyebbség lenne...
216. mixy 12 (válaszként erre: 213. - Fe20557d00)
2007. aug. 21. 16:19
Szia.Én most épp kezdem majd el a bolt vezetői sulit,mert eladónak tanultam,de jelenleg mint főállású anya itthon vagyok.Most úgy döntöttem teljes mértékben változtatni fogok az életemen.A pasik tényleg jó fejek olyan szinten volt ideges,hogy percekig nem jutott szóhoz,hogy én el mertem menni bulizni,nagyon tetszett.Ő miatta már keseregni felesleges és nem is érdemli meg,erre úgy is rá fog jönni hamarosan mit vesztett el,hogy itt hagyott,fog ő még sírni utánam.De ez már késő bánat neki.Az én kislányom csak szeptember elején kezdi az ovit még élvezi a szünetet,de azért már várja,hogy mikor mehessen.
215. fe20557d00 (válaszként erre: 210. - Nom)
2007. aug. 21. 16:05
Ezt még olvasni is rossz volt:(Hogyan nincs senki?
214. fe20557d00 (válaszként erre: 211. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 21. 16:04

Szia!Miért nem engeded oda a kisfiadat ahova felvették?Rosssz tapasztalat?

A suli kezdés tényleg izgalmas menet;)

213. fe20557d00 (válaszként erre: 209. - Mixy 12)
2007. aug. 21. 16:03

Szia.Na most már a hosszú hétvégézéseben kellően el is fáradtam:)Azért is kellett ez a két nap,hogy össze szedjem magamat no meg a kislányt,mert csütörtökön ő is kezdi az óvit...2 hónap után.

Gyógyedagógusként dolizom,jelenleg csak vizsgálok 0-18 év között.És te?Vagy otthon vagy főállású anyaként?

Jó fejek ezek a pasik...milyen önzőek,nem elég hogy csak úgy kilép az életedből még a csőrét is piszkálja ha nem keseregsz....de jól csinálod ne is lássa;)

212. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 210. - Nom)
2007. aug. 21. 14:34
Egyedül vagy teljesen?úgy értem,szülők,barátok?
2007. aug. 21. 14:33

Sziasztok!Bencus jobban van már,de még ma is mentünk laborba,campylobaktert tenyésztettek ki nála,volt az antsz...:-(még van egy pár nap míg necces hogy ztesó elkapta e,de most úgy néz ki nem lesz baj,de sajna nem tudni...


Apa nem volt,majd szeptember elején jön,ott nem volt ünnep,doliztak:-(


Holnap derül ki picifiam mehet e abba az oviba ahová szeretném,ahová felvették ugyanis nem engedem...


Bencus pedig nemsoká kezdi a sulit,várja már,de én izgulok picit...nagyon:-)

210. nom
2007. aug. 21. 13:58
Van olyan anyuka itt akinek az ég világon senkije nincs csak a babája?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook