Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


119. Zsu77 (válaszként erre: 118. - Fe20557d00)
2007. aug. 4. 10:41

Nem egyszerű dolog. A szüleim, együtt lakunk, és a testvéremék mindenben segítenek, vannak barátaink akikkel beszélgethetek. Viszont ma beszéltem egy ismerőssel, ő is azt tanácsolta, hogy ezek után jobb, ha ügyvédet fogadok.

2 hét múlva lesz a barátnőmék esküvője, ő és a párja kollegák, így az esküvőn szinte csak ismerősök lesznek. 18-19-20-án így egy wellness hotelben leszünk. Ráadásul vihetem a nővéremet, aki legalább kibabázza magát én meg egy kicsit kikapcsolódhatok. Megvallom, valami nincs rendben nálam, mert a kicsi nélkül nem vágyok sehová. Tervezek ősszre egy kis üdülést, de csak ketten a picivel. Mivel a nagyszülők mindig melletünk vannak, ami szuper, azért vágyok egy kis kettesben lévő életre is.

118. fe20557d00 (válaszként erre: 117. - Zsu77)
2007. aug. 3. 22:54
Nehéz ez az egész...nálunk szerencsére nem volt ezekből probléma,de nagyon sajnálatos amiket írtál.Azért áll melletted valaki,akivel jól át tudod a dolgaid beszélni,néha veletek van,hogy ne légy mindig"egyedül"?Tényleg jó lenne kicsit kikapcsolnod.Esetleg egy utazás?Nem biztos hogy erre vágysz,csak gondolkodom....
117. Zsu77
2007. aug. 3. 21:27

Ma délután megkaptam a megállapodás tervezetet. Egyszerűen nevetséges. Aztán beszéltünk és idegességében elszólta magát, hogy a lakáskölcsönét az anyja fizette. Akkor miért kellett nekem hónapokig azt hazudni, hogy fizeti, ezért tud kevesebbel beszállni a költségekbe. Hányingerem van tőle. Mindenben félrevezetett.

Nagyvonalúan lemond a lakáshasználati jogáról, arról a lakásról ami a szüleimé. Mit képzel magáról? Na és az ügyvéd azt hitte vakon aláírom?

Gyerektartást fizet és ígérete szerint annyit, mint most utal, de leírni nem akarja, csak ami törvényileg jár. Megjegyzem nincs a teljes fizetésén bejelentve. Ja és én tettem tönkre a házasságunkat. A legszebb, hogy az egész megállapodás arról szól, miként szólhat bele az életünkbe és ami megdöbbentett: közös gyermekfelügyelet. Nálam a gyerek, oldjak meg minden és maradjak csendben.

116. fe20557d00 (válaszként erre: 115. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 3. 19:50
:-)Ez tök jó!!A mienk meg internetes ismeretség.Jó mert az időt sem vette el a kislányomtól amikor aludt akkor neteztem.
115. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 114. - Fe20557d00)
2007. aug. 3. 14:13
nekümk telefonos+-sms ismerkedés volt:-)akkor még nem volt netem,nem ismertem a tv s txt ket sem...telefonos társkerin regiztem,nem is tudom miért.kíváncsiság?nem tudom...ő volt az egyetlen akinek válaszoltam,nem is tudom miért...szóval először ismertem meg "belülről" aztán találkoztunk...
114. fe20557d00 (válaszként erre: 107. - Zsu77)
2007. aug. 3. 12:36
Szerintem próbálj majd idővel nyitni és a kicsiké d nélkül is kikapcsolódni.Internet ismerkedés??Az önbizalmadnak sokat segítene szerintem.
113. fe20557d00 (válaszként erre: 108. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 3. 12:25
Annyira igaz amit írtál!!Hasonlókat érzek én is.Pedig ő még a mai napig megdícsér,de mégse kellettem.A mostani párommal boldog vagyok,jó vele,de vannak bennem keményen gátak,félelmek.Küzdök ellenük!!
112. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 111. - Zsu77)
2007. aug. 3. 12:08
én másfél évesen adtam a gyereket bölcsibe,szerncsére el tudtam menni dolizni.pénteken tudtam csak érte járni,egy-2 nap anyáék+az apja mentek érte,ha beteg volt gond volt,sokat túlóráztam,hétvégéztem,majd következő nyárra felmondtam mert nem tudtam hová tenni az egy hós bölcsiszünet alatt...volt lelkiismeretfurdalásom rendesen!egy házat fenntartani gyesből nem lehet,csak a gázszámla duplája volt...a családi az ő számlájára ment még sokáig,de elfeledkezett róla...másfél év telt el mire én kaptam meg,nem ő...mégis én voltam a rossz hogy eladom a házat.azt mondta az az ő gyerekéé,ha eladom és mással veszek egyet akkor az ő gyereke csak a felének a felét örökli majd...egyrészt miböl tartottam volna fent,másrészt tényleg azt hitte,én majd ülök otthon a gyerekkel a voltközös házunkban életem végéig egyedül??
111. Zsu77 (válaszként erre: 110. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 3. 11:58

A legrosszabb, hogy a kicsim apja tudja, hogy ezek a gyenge pontjaim.

Amikor pocakos voltam megkérdeztem miért nem hívsz fel, vagy jössz hozzám? Válasz: Eddig volt mit félteni, de nézz magadon végig, kinek kellenél? Megjegyzem nagyon helyes kis pocakos voltam. Ennek ellenére még szülés után is undorítónak tartottam magamat.

Milyen lesz az anya-gyermek kapcsolat, ha dolgozni fogsz? A mai napig felmerül bennem, hogy nem ártok-e ezzel a kicsimnek. Millió ilyen szituáció van és néha majdnem összeomlok. Aztán valaki megdicsér, hogy milyen csinos vagy ma, aztán Eszter ad egy puszit, majd sikerül valami lehetetlennek tűnő dolgot elintézni a munkahelyemen és látom a kiutat. Ezektől függetlenül azért ott vannak azok a fránya pillanatok...

110. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 109. - Zsu77)
2007. aug. 3. 11:30
Mostanában próbálom megfogalmazni az érzéseimet...muszáj rájönnöm mi a bajaim okozója,ha nem akarom hogy az életem,a kapcsolatom de elsősorban a gyerekeim rámenjenek erre,pedig arra tartok nagyon...
109. Zsu77 (válaszként erre: 108. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 3. 11:24
Nagyon jól megfogalmaztad az érzéseidet. Nem tudtam volna ilyen jól, de mintha a gondolataimat, érzéseimet olvastam volna vissza.
2007. aug. 3. 11:20

szaisztok!nem engem kérdeztél,de...

azt hiszem el tudtam engedni az exet,akkor kezdtem csak új kapcsolatba,mikor kész voltam rá...ennek ellenére még ma is bánt a dolog,úgy értem magamat teszem felelőssé hogy így alakult,rettegek hogy a párommal is így járok egyszer,annak ellenére hogy semmi jel nem mutat e felé.10év után az egyik napról a másikra közölte hogy elmegy...hidegzuhany volt nagyon...bennem van az én nem vagyok jó senkinek-semmire,nem vagyok jó anya,stb...szóval nehéz legalábbis számomra,annak ellenére hogy van egy nagyon jó kapcsolatom,egy közös babó is,az exem is hidegen hagy...nem az a baj hogy Ő ment el,tehát nem személy szerint az ő hiánya zavar,hanem maga az a tény hogy nem kellettem...ez az amit nem tudok feldolgozni

107. Zsu77 (válaszként erre: 106. - Fe20557d00)
2007. aug. 3. 10:53

Talán még nem teljesen tudtam elengedni, valahogy vannak napok mikor magamat vádlom, hogy ha másképp csináltam volna, ha egy kicsit megértőbb lettem volna, aztán ennek hamar véget vet valami ocsmány beszólással, vagy jól megbánt. akkor rájövök, helyesen tettem, hogy januárban elküldtem, különben lehet, hogy megbolondultam volna.

Nem szoktam eljárni sehová, vagyis ez így nem igaz, mert jövünk-megyünk a kislányommal. Nem vágyok nélküle sehová. Tudom ez nem jó, de engem megnyugtat mikor együtt vagyunk. A munka ideje alatt beszélgetek a kollegákkal, akik a barátaim is. Új kapcsolat? Nem is tudom. Félnék tőle.

2007. aug. 3. 10:44
Szia.Szoktál kikapcsolódnibarátokkal?Eljársz valamerre,vagy a szabad időd nagy részét a kislányoddal töltöd?Nyitott vagy valamennyire egy új kapcsolat felé?A volt férjed el tudtad lelkileg engedni?
105. Zsu77 (válaszként erre: 101. - Fe20557d00)
2007. aug. 3. 08:57
Az biztos, hogy amíg udvarolt nekem egy csendes, kedves emberke volt. Aztán jött a pocakosság, én kedvességre vágytam, ő meg egy bunkó lett. Jött-ment, hazudozott hol tölti az éjszakáit stb. Igaz akkor már a csaj megvolt, lehet, hogy a kettős élet tette feszültté és mivel már nem élünk együtt, lenyugodott ismét és megint csendes, kedves emberke lett. Mondjuk az önzősége mindig megvolt, nem tudom mennyire tudja kordában tartani.
104. Zsu77 (válaszként erre: 100. - F8b9e782de)
2007. aug. 3. 08:54
Nem tudom, hogy megváltozna-e annyira, hogy észrevegye rajta kívül más is van a világon. Abár, mint mondtam nem tudom mekkora a szerelem.
103. Zsu77
2007. aug. 3. 08:53

Sziasztok!

Betegeskedésnek talán lassan vége. Vasárnap én is feküdtem mint egy darab fa, aztán tegnap előtt még volt egy rossz napom, de én már túl vagyok rajta. Eszterke nagyon legyengült, nagy nehez sikrült beszereztetni MagneB6 ivóoldatot. Remélem segít neki talpra állni. Nem egyszerű a beteg gyerkőccel betegen dolgozni, de ezen is túljutottunk.

Kárörvendő vagyok, de nem tudok parancsolni a bennem lakozó kis gonosznak. A tökéletes apa, akit nem lehetett elérni szombaton (majdnem kórházba kellett mennünk, gondoltam szólok neki), aki leszidott, hogy minek dramatizálom túl a dolgokat, ez gyerekbetegség, aztán hétfőn felelőtlen anyának titulált, hogy nem vittem be a kórházba a kicsit, szerencsésen elkapta a vírus. Tegnap telefonált, hogy mi van velünk, mert ő nagyon rosszul van. Mit csináljon? Mondtam, hogy hánnyál. Magamban pedig, ott van a libuska, ott van édesanyád pátyozgassanak téged. Szóval örült a lelkem, hogy sz.rul van, de azt nem hiszem, hogy elgondolkodik, hogy talán a picinek milyen rossz volt. Ő annyira önző.

102. f8b9e782de (válaszként erre: 101. - Fe20557d00)
2007. júl. 31. 12:50
Hát sajnos van hogy csak olyankor jönnek rá.
101. fe20557d00 (válaszként erre: 98. - Zsu77)
2007. júl. 31. 12:47

Nyugi zsu77!Az én volt pároméknál is eljött a fekete leves.Amikor már a minden napjait kellett megosztani a nővel,és jöttek a gondok,nemcsak a piros betűs napok,akkor kicsit a volt uram is kezdte kiismerni a nagy NŐT!Olyannyira hogy az én volt uram aki egy halál nyugodt ember ez a nő az állatot hozta ki belőle,volt hogy megütötte,pedig soha nem volt agresszív.

Amióta együtt vannak kb 4-szer szakítottak:-))Jó kiegyensúlyozott kapcsolat lehet!

Azt hiszem a volt férjem már tudja mit veszített el,de már késő.

100. f8b9e782de (válaszként erre: 98. - Zsu77)
2007. júl. 31. 12:24
Hát ezen nem is igen lehet mást csinálni csak mosolyogni.Talán tényleg az lenne a szerelmük nagy próbatétele, hacsak nem hagyná faképnél azt a másikat is.
99. f8b9e782de (válaszként erre: 97. - Zsu77)
2007. júl. 31. 12:23
Szerintem már az étteremnél befuccsolna a dolog.Tovább nem is igen jutnának.
98. Zsu77 (válaszként erre: 96. - F8b9e782de)
2007. júl. 31. 12:21
Amúgy ő tökéletes apa és uyganolyan felelősségteljes, gondos szülő, mint én, hacsak nem jobban. Erre a mondatára sokáig ugrottam, ma már csak mosolygok. Adja ég, hogy legyen gyerekük, legyen a csaj egy kicsit nyűgös, akivel toleránsnak kell lennie, ne a csaj teremtse ki a megélhetést a kicsivel, hanem neki kelljen mindent előteremteni. Abár lehet, hogy akkora a szerelem, hogy mindezt erőlködés nélkül, szívesen megteszi.
97. Zsu77 (válaszként erre: 95. - Zsu77)
2007. júl. 31. 12:17
Elvinnék valami puccos étterembe, ahol a kicsi épp hangosan bekakálna, aztán beülnének vele egy filmet megnézni amit persze végig ordít, majd beugranának kb. 11 körül egyet biliárdozni, pár pohár után eltámolyognának valami bárba, aztán másnap délig aludnának:D Szerintem ő azt hiszi, hogy eszünk, alszunk, játszunk, sétálgatunk, szórakozunk. Részben igaz, de mint tudjuk az ételt főzni kell, a ruhát mosni vasalni, bevásárolni, takarítani stb.
96. f8b9e782de (válaszként erre: 94. - Zsu77)
2007. júl. 31. 12:10

Persze idő kell hogy túllépj a véleményén épp azért amit leírtál.De úgy látom ezzel a viselkedéssel neked segít.

Lehet jót tenne neki ha egy kicsit kipróbálná a gyereknevelést.A baj csak az,hogy itt egy kis emberi lényről van szó akivel nem lehet játszadoznia.

95. Zsu77 (válaszként erre: 93. - F8b9e782de)
2007. júl. 31. 12:07
Vicces, mert felajánlotta, hogy ő szívesen lenne pár napot a kicsivel. Nyócker, 2. emelet, 1 szoba, konyha, fürdő, persze a hiúságából adódóan 1 gardrob szoba. Se gyerekágy, se egy pelenka, se semmi. Persze ezt csak egy buta ember mondja, aki szinte nem is ismeri a lányát. Nem tudja miket eszik, mennyi foga van, mekkora ruhákat hord stb. Persze a vasárnapi látogatásokból ő csak annyit szűr le uzsonnázik valamit, alszik és játszik. Szerinte a gyereknevelés ennyi.
94. Zsu77 (válaszként erre: 82. - F8b9e782de)
2007. júl. 31. 12:03
Erre a szintre kell eljutnom nekem is. Hiszen az, hogy ő mit mond és a családjával mit hitet el az rá tartozik. Aki ismer és sok közös ismerősünk van, annak semmit sem kell mondani, látják az igazságot. Csak nagyon nehéz, hiszen én ezt az embert szerettem, gyereket szültem neki, közös jövőt terveztem. Szerencsére az önmarcangolás nem szokott sokáig tartani, mert tesz vagy mond olyan dolgot ami bebizonyítja, hogyha nem lenne a csajszi sem tudnánk együtt élni. Tűz és víz vagyunk. Ő bulizni szeret, nem mutatja ki az érzelmeit, és talán az önimádaton és az önzőségen kívül nincs is benne más érzés. Ahogy beteg a kislány semmi aggodalom, csak az engem való bosszantás van benne. Egy földigilisztába több emberi érzés van:)))
93. f8b9e782de (válaszként erre: 90. - Zsu77)
2007. júl. 31. 11:59

Szia!

Már kezdtelek hiányolni.

Örülök, hogy javulgat a kislányod, remélem minnél előbb rendbe jön.

Szép apuka.Talán meg kéne neki próbálnia gyereket nevelni,aztán majd meglátnám hogy nála soha nem betegedne-e meg a gyerkőc.Különben meg ne foglalkozz vele,hadd mondja.Ilyet csak buta ember mond.Már bocs de az ilyen hozzáállás mindig feldühít.

92. Zsu77 (válaszként erre: 79. - Fe20557d00)
2007. júl. 31. 11:57

Ugyan így voltunk. Egyre korábban járt "dolgozni" és egyre később jött. Aztán egyszer felhívott a főnöke akivel már millió éve ismerjük egymást és számonkért, hogy miért kötöm le annyira a csodás apukát, hogy még be se jár dolgozni? Tagadás, bizalmatlanság, sunnyogás, aztán hiába szerettem őt nagyon-nagyon, senki nem alázhat meg annyira, hogy pocakosan eljárjon , a kicsi mellől eljárjon és még gerinctelenül hazudjon is. Vállalja fel, mondjon igazat, mert ez a másiknak a semmibevevése. A mai napig vannak pillanatok mikor magam hibáztatom, de szerencsére ez már csak pillant, mert azon kívül, hogy pocakos voltam és szinte végig dolgoztam ill., hogy szülés után nagyon beteg lettem más bűnöm nem volt.

Szerencsére engem nem környékeznek, mivel szórakozni nem járok, így csak a kollegák és a szakmai ismerősök vannak körülöttem. Ők meg vagy szeretnek annyira (emberileg), hogy nem zaklatnak, vagy nem vonzódnek ilyen szempontból hozzám ill. tartanak tőlem.

91. Zsu77 (válaszként erre: 76. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 31. 11:50
Autópálya építésen dolgozok, főtechnológusként. Szép és nehéz munka. Amíg nem volt meg a kicsi lányom, addig a munkám volt a legnagyobb szerelmem. Amint visszajöttem dolgozni, láttam kiutat ebből a sanyarú helyzetből. Segítségem is van, nem kerültem anyagilag padló alá, szakmai sikereim vannak, de a legfontosabb, hogy a kislányom imádja ezt az életet, mindig jönne velem dolgozni, boldog, kiegyensúlyozott (most kicsit fo.os:D) babuka.
90. Zsu77
2007. júl. 31. 11:45

Sziasztok!

Kicsit eltüntem, abár tegnap írtam egy pár sor mikor áramszünetünk lett és munkaidő végéig nem jött vissza.

Sajnos még mindig beteg a kicsi, majdnem kórház lett a vége, de vasárnap óta sikerül bent tartani pár falatot és már a folyadék sem jön ki. Egy kis hasmenés még mindig van és a közérzete nem valami jó.

Vasárnap én is beteg lettem, de szerencsére a 40 fokos láz hamar túljuttatott a nehezén.

Apuka továbbra is utálatos, miután megtudta, hogy beteg, leszidott, hogy miért reagálom túl a dolgokat gyerekbetegség és kész. Aztán vasárnap hozta a formáját, sajnos nem maradhatott a fürdésig, mert a libus már hívta, hogy induljon. Aztán tegnap közölte, hogy felelőtlen anya vagyok, miért nem vittem be a kórházba és ő nem bízik a doktornéninkben. Megjegyzem még egyszer sem beszélt vele és még nem is találkozott vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook