Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
329. 70a5a27405 (válaszként erre: 328. - Zsu77)
2007. dec. 6. 02:20

Meggyógyul hamarosan, ne aggódj rajta.

Ugye nem akar a férjed mindent elvinni, nehogy engedd!

Szerintem a férjed nem tudja mit akar, egy kicsit be van zavarodva, csak tünjön el minél hamarabb, ez a lényeg!

Egy dolgot jegyezz meg, soha ne legyél gyenge, vele kapcsolatban. Ha vége akkor vége! Ne engedd hogy idővel visszakönyörögje magát, mert akkor kezdődik előlről az egész, és a gyereknek sem tesz jót ha érzi a feszültséget rajtad.

328. Zsu77 (válaszként erre: 327. - 70a5a27405)
2007. dec. 5. 12:24

Képzeld el tegnap mentem érte a bölcsibe, hát egy nagy kötés volt a szemöldökén. Rohangált és olyan szerencsétlenül esett, hogy szétcsapta a szemöldökét. Nem varrták, egy sebösszehúzó tapaszt kapott aztán majd holnap meglátjuk mit mond a doktornéni.

Mire idősebb lesz nem lesz egy ép része sem nekem meg hajam az aggodalomtól.

Az én férjem már ez év januárjában elköltözött, csak most jött rá, hogy amit nálunk maradt az is kell neki. Minden héten csinál valami palávert, már úgy unom. Egyszerűen nem bírja elviselni, hogy jól elvagyunk a kicsivel. Érdekes engem nem zavar és nem is érdekel, hogy ő hogy van, nem zaklattam, nem hívogatom, békén hagytam hiszen kijelentette, hogy neki boldog családra van szüksége és ez a család nem mi vagyunk.

327. 70a5a27405 (válaszként erre: 326. - Zsu77)
2007. dec. 4. 13:29

Azért mondhatta, hogy téged idegesítsen!

A lényeg, hogy elhúzott a bánatosba!

Örülök hogy megnyugodott a drágád, látod máris jobb hogy különvagytok, te is nyugodt vagy és a gyerek is. Hát jelenleg kell ennél több, szerintem nem!

326. Zsu77 (válaszként erre: 322. - 70a5a27405)
2007. dec. 4. 11:30

Ma a kicsim nagy örömmel ment a bölcsibe, annyira örülök neki. Úgy látszik ahogy megnyugodtam ő is megnyugodott.

Hétvégén a drága apuka még egy rohadt sajtvágódeszkát is elvitt és mindent, de mindent amit a szülei és a testvére valaha is vett nekünk. be is pakolta a kocsijába, aláírta az átadás átvételt, nem kértem semmi ellentérítést, vigyen mindent, aztán nap végén elhordott minkent minden szemét hazugnak és harácsolonak. No comment.

325. Zsu77 (válaszként erre: 323. - Wendy87)
2007. dec. 4. 11:26

Szia!

Először is gratulálok a kisfiadhoz! Mi a neve, mennyivel született? Rendben vagy már, legalábbis fizikailag?

Sajnos ez egy amúgy is nehéz időszak. A szülés után a legtöbb nő még egy harmónikus kapcsolatban is maga alatt van, nemhogy "egyedelül". A legrosszabb talán ez az időszak ezek után, hidd el napról napra jobb lesz.

Amúgy milyen kapcsolatban vagytok a kicsi apukájával? Segít valamit? Látogatja a kisfiát?

Bármit érzel, írd ki magadból. Nekem sokat segített az, hogy beszéltem vagy írtam a problémáimról.

324. 70a5a27405 (válaszként erre: 323. - Wendy87)
2007. dec. 4. 08:58

Egy cipőben járunk, annyi eltéréssel hogy nálunk itt van édesanyám meg az öcsém. Én is terhes voltam mikor otthagytam a fazont, de én a 4 -dik hónapban jártam akkor.

Volt nekem is nehéz időszak, nehezen emésztettem dolgokat, de idővel ez majd tompulni fog.

Szorítok hogy minden menjen simán!!!

323. Wendy87
2007. dec. 3. 18:06
Sziasztok! Az az igazság, hogy pillanatnyilag nagyon le vagyok törve, és nem is nagyon tudom elmondani, hogy mit szeretnék hallani. Talán csak némi együttérzést, vagy csak hogy tudjam, nem vagyok egyedül ebben a helyzetben. De most éppen nagyon borzasztóan érzem magam. Öthetes a kisfiam, egyedül nevelem, pontosabban, a nagymami segítségével, és már azt hittem, sikerült erre lelkileg felkészülnöm a terhességem alatt (a 6. hónapban voltam, amikor szétmentünk), de nagyon nem.Nem igazán tudom elmondani, mit érzek, dühös is vagyok, meg szomorú, meg magányos és nem hiszem, hogy ez javulni fog, még ha a környezetem vidámnak is lát.
322. 70a5a27405 (válaszként erre: 321. - Zsu77)
2007. dec. 1. 19:51

A faszik miatt ne görcsölj, én már 4 éve nem vagyok kannal, de nem is férne bele mostanság az életembe, meghát egyenlőre nagyon élvezem a szingli életet!!

Hát a férjed olyan mint az időjárás, mi? A bandája se lehet különb!!

321. Zsu77 (válaszként erre: 320. - 70a5a27405)
2007. nov. 28. 12:07

Igen már akkor legalább a bontóper meglett volna és talán már decemberben a gyermekelhelyezési is. Csakhogy ő és a családja nagyon alattomos. Olyanok, mint akik kettőt sem tudnak szólni, mindenki csendes, kedves embernek hiszi őket. Én is így voltam, na aztán kimutatták és mutatják a foguk fehérjét.

Már 2 hónapja aláírtuk a közös megegyezést, mindenre kitérve, ettől függetlenül kitalálta, hogy neki ez is kell meg az is kell, meg az anyukája adott az is, szóval minden. Pedig úgy egyeztünk meg, hogy ezek nálam maradnak és minden az Eszteré lesz. Ennyit a közös megegyezésről és róluk.

Képzeld ezt a nagy követelőzés hétfőn este adta elő. A kicsim meg érezte rajtam a feszültséget, pedig nem vitáztam, nem beszéltem idegesen, így hisztizett, hogy tegyem le a telefont, ne beszéljek. A nagy vergődése közepette fejjel leesett a kanapéről. Rohantam vele Siófokra a kórházba. Szerencsére semmi baja nem lett, de tegnap nem volt bölcsiben. Ma már ment, de nem nagyon akart maradni.

Abban teljesen igazad van, ha nincs pasi nincs annyi gond. Szeretnék már én is ettől a "gondtól" hivatalosan is megszabadulni. Régebben mindig mindenre volt pasi jelentkező. Amióta kicsim van még a régi nagy udvarlóim is megtartják a távolságot. No nem arra gondolok, hogy akkor essenek nekem, de azt, hogy a köszönésen kívül más ne érdekelje őket. Eddig meg halálra teperték magukat. Még azt mondják, hogy a nők milyen szeszélyesek, a férfiak akkor micsodák?:))))))))

320. 70a5a27405 (válaszként erre: 319. - Zsu77)
2007. nov. 26. 22:49

Ha azok a papírok már meg lettek volna, akkor már el is tudtatok volna végérvényesen válni?

Hát tényleg nagy élmény lehetett újra vonatozni ennyi év kihagyás után. Én már egyész kicsi korom óta nagyon sokszor utaztam vonaton, annak idején még a Balatonra is elmentünk fürödni. Emlékszem hogy aznap anyukám szolgálatban volt ( ő is kalauznéni volt régen) lementünk a "tengerre" megmártózni. Régen és most is voltak/vannak olyan szolgálatok hogy befejezünk egy vonatot, és a következő indulásáig van néhány óra, és akkor kihasználták/kihasználjuk az időt hogy addig se unatkozzunk. Na persze előtte egyeztetni kell a forgalmi szolgálattevővel!!!

Hát én 2003-ban leléptem a gyerek apjától, mert nem láttam értelmét a további kínlódásoknak. Olyan típus vagyok hogy gyorsan lépek nem kínlódok évekig egy rossz kapcsolatban. Nincs értelme!!

Innentől kezdve egy faszi se tudta magát belopni a szívembe, még alkalmi kapcsolatra se!!!!! Hát jelentkező az mindig lenne, na persze csak arra. Na az ilyenektől feláll a szőr a hátamon!! Sajnos sok a kitétel amit egy férfitól elvárok, és aki nem felel meg az elképzeléseimnek, el sem kezdem vele a kapcsolatot! Hát igen én ilyen vagyok.

Viszont nekem se időm se kedvem nincs hozzá hogy kapcsolatban legyek akár ismerős a férfi akár nem.

Elvagyok férfi nélkül is, legalábbis egyenlőre igen. Tudod, nincs faszi nincs gond!!

319. Zsu77 (válaszként erre: 318. - 70a5a27405)
2007. nov. 26. 15:44

Nagyon rendes az unokanővéred, szép tőle, hogy ezzel besegít. Abár a vonatozás is klassz lehet. Képzeld 2 éve névnapomra a két kollegámtól (két balkezeim:D) egy vonatozást kaptam ajándékba. Na nem valami nagy utazás volt, de nagyon emlékezetes. Főleg, hogy én utoljára kb. 3 éves koromban ültem vonaton:)))))

Elhiszem, hogy megnyugvás lenne, ha nem nálatok lenne ez a genetikai rendellenesség. Hiszen akkor vállalnál még gyerkőcöt. Apropó: neked sikerült új kapcsolatban lenni? Én sajnos nem tudok és egyenlőre mégcsak nem is vágyok újat létesíteni. Mi még nem váltunk el, most dobták vissza a válási keresetet, mert kihagytak pár papírt. Ennek örömére még a hétvégén is produkált (minden héten fél napot tölt Eszterrel) egy csomó bosszúságot.

318. 70a5a27405 (válaszként erre: 317. - Zsu77)
2007. nov. 23. 10:48

Kösz a bíztató szavakat, csaj.

20 km-re van tőlünk Szekszárd. Itt dolgozik az unokanővérem, és minden reggel meg délután haza is hoz bennünket. Ha ő szabadságon van akkor ezt vonattal oldjuk meg ott van tőlünk 5 percre, és még ingyen is utazunk, mert vasutas vagyok.

Hát igen jó lenne ha nem nálunk lenne a bibi, de decemberben már a kezembe lesz a papír. Addig is mindennap a fejembe van ez az egész.

Képzeld el csaj milyen megnyugvás lenne ha nem a mi családunkban lenne!!

Amúgy annak ellenére hogy nem "egészséges", én nagyon szeretem, és hogy ilyen szépnek született!!!

317. Zsu77 (válaszként erre: 316. - 70a5a27405)
2007. nov. 22. 10:49

Milyen messze van Szekszárd hozzátok? Autóval jártok? Tudom milyen nehéz, én is 25-30km-re hordom bölcsibe. Reggel elviszem, majd jövök dolgozni, aztán megyek érte és jövünk vissza. Napi 100-120 km.

Teljesen megértem, hogy elvégezteted ezt a vizsgálatot. Szerintem nagyon felelősségteljes dolog tőled. Kicsit morbid, de remélem nem nálatok van ez a gond és még lesz min. 1 gyerkőcöd a kicsi fiadon kívül. Szorítok! Amennyiben meg nálatok van, akkor meg vígasztaljon, hogy ilyen gyönyörű kicsikéd van, aki még nagy dolgokat vihet véghez, függetlenül ettől a betegségtől.

316. 70a5a27405 (válaszként erre: 315. - Zsu77)
2007. nov. 21. 16:52

Igen, mindennap. Én nem tudok ez miatt visszamenni dolgozni. Az anyukám és az öcsém dolgoznak így rám hárul ez a feladat.

Azért vittem el a Czeizelhez, mert meg akarom tudni hogy melyikünk részéről van ez a rendellenesség, és ha kiderül hogy a mi családunkban van valami, nem vállalok több gyereket az életben. Ehhez egy vérvizsgálat kellett, amit a gyerektől vettek le.

Bő 2 hét múlva időpontot kérek, és ha megvan az időpont egyeztetés, akkor fogok újra találkozni a Czeizel Endrével és ő közli az eredményeket, és mi lesz a teendő a továbbiakban.

315. Zsu77 (válaszként erre: 313. - 70a5a27405)
2007. nov. 21. 11:01

Minden nap utazgattok az oviba? Ismerős, mert én dolgozok, sajnos már március óta, a kicsim meg most kezdte a bölcsit, ami Fonyódon van, mi meg B.szárszón vagyunk, legalábbis hétköznap. Eddig az anyukám volt itt velünk, de jobbnak láttam, ha saját lábra állunk. Mi így vagyunk egy család, igaz csonka, de azért család ez is:)))))

Miért voltatok Czeizelnél? Kellenek további vizsgálatok a kicsi fejlesztéséhez?

314. 70a5a27405 (válaszként erre: 312. - Zsu77)
2007. nov. 20. 10:29
A tiéd is nagyon szép, olyan ...zabálnivaló!!
313. 70a5a27405 (válaszként erre: 311. - Zsu77)
2007. nov. 20. 10:27

A fiam 4 éves lesz ebben a hónapban. Speciális óvódába jár Szekszárdra. Az óvódába való beiratás után hamar beszokott, nem volt semmi probléma ebből.

Hát állítólag 1,5 éves kortól lehet észrevenni jeleket,és mi már akkor tapasztaltuk nála hogy nem úgy mennek a dolgok, mint egy átlaggyereknél. Bár minden autista gyerek más és más. Nincs két egyforma.

Ha egy gyerek autista az az is marad élete végéig. Mert ez egy állítólagos genetikai rendellenesség.De minden kiderül karácsony előtt, ugyanis voltunk vérvételen a Czeizelnél, és ő azt mondta hogy a genetikai lánc megtört és ettől van ez a Dávidnak.

Az autista gyerekeket csak fejleszteni lehet, meggyógyítani nem, a tudomány még nem tart ott.

Igazad van jobb is ha nem jön a gyerekem apja, így is van elég bajom nélküle is!!

A férjed elég hülyén fojga fel a dolgokat, pont az ellenkezőjét mondja. Bár lehet hogy csak téged akar felhúzni.

312. Zsu77 (válaszként erre: 310. - 70a5a27405)
2007. nov. 20. 10:10
Megnéztem a képeidet, nagyon szép kisfiad van, igazán büszke lehetsz rá.
311. Zsu77 (válaszként erre: 310. - 70a5a27405)
2007. nov. 20. 10:08

Ezek szerint Dávid egy "nagy" fiú. Szeret óvodába járni? Vagy valami speciális oviba jár? Abár, ha nyugodt akkor semmi baj nincs, ezt még idővel ki is nőheti. Már pici korától van ez?

Amúgy meg jól tetted, hogy bíróságra vitted, mert addig míg nincs gyerekelhelyezés addig mindkét szülőnek ugyanannyi joga van. Nem hiszem, hogy jó lett volna a picit odaadni egy italozós embernek.

Még annyit, hogyha iszik jobb is ha nem megy, nem kell még ezzel is sokkolni titeket. Nálunk minden héten jön és utalja a pénzt, de szerintem csak addig amíg a pereknek nincs vége. Én örülnék, ha jó apukája lenne a kislányomnak és mindenhez megpróbálok jóképet vágni, de nem úgy néz ki, hogy nagyon törődne vele. Szerinte az a szeretet és az aggódás, amit belül érzünk és nem kell kimutatni.

310. 70a5a27405 (válaszként erre: 309. - Zsu77)
2007. nov. 19. 18:20

Nálunk talán egyszer volt ennyire érdekli hogy van gyereke. Amúgy Dávid fiam idén februárban már Óvódába jár.

Nálunk nem volt válás csak élettársak voltunk, de miután szétmentünk, bíróságra vittem a gyerektartás ügyet, és a folyószámlámra utalják a pénzt.

Ez az egy gyermekem van, és egészségileg semmi probléma vele, viszont autista, de nagyon nyugodt gyermek. Nem panaszkodhatok.

309. Zsu77
2007. nov. 19. 16:17

Sziasztok!

Nálunk is folyamatosan van valami. a legnagyobb dolog, hogy a kislányom bölcsis lett, és nagyon szereti:D Tündéri, mert ezzel az én helyzetemet könnyíti meg. Így mostanság kettesben vagyunk, mert az anyukámat haza transzportáltuk a papa mellé. Papa nem bírta az egyedüllétetet, de mostmár minden rendben van velük.

A válásunk még nem volt meg, mert T. Apuka állandóan valami papír elkeveredésben szenved az ügyvédjével együtt. Most is épp hiányt pótolnak.

Sajnos bejött amit mondtatok, a kislányom apját nem igazán érdekli, hogy mi van a gyerekével. Jön látogatja, most még utal pénzt is, de ennyi. Még mindig megjátsza mások előtt a nagy ragaszkodást, de ezzel ennyi is.

Veletek mi a helyzet? Mi újság? Gyerekek hogy vannak?

2007. nov. 19. 15:09

Sziasztok nálunk is zajlik az élet!

No is írok ,de most lépnem kell!

2007. nov. 19. 15:06
sziasztok!Régen jártam erre,gondoltam köszönök:)kicsit később elolvasgatom majd mi újság nálatok....
306. Zsu77 (válaszként erre: 305. - 70a5a27405)
2007. nov. 19. 14:57
Nagyon sajnálom, mert átérzem , hogy milyen helyzetben vagytok. Viszont még neked is sikerült időben "megszabadulni" tőle, gondolj bele mi lett volna veled, ha együtt maradtok. én mindig ezzel vígasztalom magamat:(((
305. 70a5a27405 (válaszként erre: 304. - Zsu77)
2007. nov. 16. 23:14
A gyerek apjánál az első az az ital. Aztán jönnek a haverok, a horgászat, stb.....de mi az utolsó helyen állunk, vagy még ott se.
304. Zsu77 (válaszként erre: 303. - 70a5a27405)
2007. nov. 13. 10:50

Szia!

Örülök, hogy írtál. Nehéz lehet neked is, de jól tetted, hogy nem maradtál vele, az ital szörnyeteggé teszi az embereket, nem lett volna jó neked sem és a kicsinek sem egy ilyen férfi mellett.

Sajnos sok férfi és talán nő sem tudja feladni a gyerek születése előtti életet. Pedig egy kicsi mindent megér.

Nálunk nem volt ital, legalábbis nagyon nagy mértékben, de a független bulizós haverozós életvitelt sem lehetett értünk feladni. Így én is jobbnak láttam, hogy ne maradjunk együtt. Mi most válunk. Voltak csúnya harcok, de részéről a mai napig 3 dolog fontos: saját maga, saját maga, saját maga:((((

2007. nov. 5. 19:15

Én is egyedül nevelem a 4 éves fiamat. A szülői házban lakok édesanyámmal és az öcsémmel. Jó hogy, számíthatok rájuk, sőt anyu néha egy napra el is vállalja, ha úgy alakul.

Mielőtt a gyerek megszületett volna, a gyerek apjától gyorsan megszabadultam, ugyanis nem viselek el olyan férfit a közelemben aki iszik, és meg sem próbál változtatni az életmódján.

Van neki egy életvitele, amit senki kedvéért nem ad fel.

Tehát az ilyennek nem kell adni egyetlen esélyt sem arra hogy újra összeálljon vele az ember. Nem igaz?

Mivel ez egy nagy trauma volt az életemben, ebből kifolyólag, egyetlen férfit sem tudok a közelembe engedni, talán majd egyszer....

De van más gondom is mint hogy férfi után epekedjek.Nem görcsölök azon hogy nincs.

Az élet megy tovább....

302. Zsu77 (válaszként erre: 301. - Fe20557d00)
2007. okt. 16. 12:24

Örülök, hogy eddig minden rendben volt. a szövettan meg biztos jól sikerül, ha valami nagyon-nagy gond lenne a kamerával látta volna.

Sajnos a mai világban, ha jó ellátásban akarsz részesülni többet kell fizetni, mint az alapellátásért (vizitdíj stb.). Na de mi is a drága? Amikor halálra idegeled magad, mert soha nem kerülsz sorra, aztán a sok utánajárkálás és hát minden pénzbe kerül. Jól tetted, hogy elmentél ehez a másik dokihoz.

2007. okt. 15. 20:04
sikerült:))Hát igen ég és föld a két doki!!!Így megérte kiadnom a több pénzt,minden megvan.2 hét a szövetten,de amit a kamerával eddig látott ott minden rendben:))
300. Zsu77 (válaszként erre: 299. - Fe20557d00)
2007. okt. 15. 08:35

Nagyon szorítok, remélem minden rendben lesz akár a vizsgálattal, akár az eredménnyel.

Sajnálom, hogy vége lett ennek az új kapcsolatnak, de ha nem éreztél szerelmet és úgy érezted ezzel becsapod magadat és talán őt is, jól tetted, hogy kiléptél belőle. Korrekt voltál. Sokan nem merik ezt meglépni, mert félnek az egyedülléttől. Erős nő vagy.

Az exeddel kapcsolatban, jó, hogy jóban vagytok, de beszélnetek kellene. Szerintem ő sem zárta még le, annak ellenére, hogy elválltatok aggódás, szeretet van benne és nemcsak a kislány iránt.

Nekem ezért könnyebb, mert amikor elküldtem rá 2 hétre kijelentette, hogy soha nem akar velünk élni. Velünk, szóval a gyermeke se kell. Most játsza a szerető apát, de milyen apa az aki a legkisebb tisztelettel sincs az anya iránt. Sok mindent a fejemhez vágott, de a legfájóbb az volt amikor kijelentette ő jó apa, de én rossz anya vagyok. Milyen anya aki elmegy dolgozni a picije mellől? Majdnem elemésztettem magamat. Aztán rájöttem ennek csak az a célja, hogy tönkre tegyen és milyen apa aki még azt sem tudja, hogy "élete értelmének" mekkora ruha, pelus kell, mennyi foga van és rendre elfelejti, ha valamit mondok a kicsiről.

Írja, ha gép közelébe jutsz, de pihenj inkább nagyon sokat.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook