Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


2007. aug. 9. 13:17

rengeteg hülye barátja van neki akik csak cukkolják egyfolytában mert ugye amiota együtt vagyunk nem kapnak anynit belőle és könnyű nekik kimondani hogy hagyd a francba vagy menj vissza a volt-hoz mert amellett akár reggelig csavargott.

ja és a kedves anyukája is ilyen véleményen van,pedig ő 3gyereket nevelt egyedül tudhatná hogy mennyire fontos ez,a kapcsolatokban meg szerintem ne okoskodjon egy olyan aki soha nem tudott kapcsolatot kialakitani..(az anyja)

a barátok is olyanok hogy a legtöbbnek nincs családja vagy rá sem néz a feleségre otthon.

az ex meg persze most egy nyugosdt nő akivel nem kell vitázni meg bármiben segitene neki...szoval sejtem hogy mi a helyzet.rosszul esik ez az egész és reggel ota azon gondolkodom hogy lehettem volna jobb társ és 200%-os mindenben és akkor nem jutunk idáig.bár az hogy kalitkába zárna az elviselhetetlen.mi lett volna 2gyerekkel?

2007. aug. 9. 13:08

az én exem is olyan hülye indokkal ment el,hogy nem biztos abban hogy velünk akar élni,blablabla...

biztosan rossz ez a bizonytalanság,gondolom akkor csak úgy elrohant,magyarázat nélkül...viszont ha meg tudnátok beszélni,lehet még valami a dologból ha mindketten akarjátok...

147. fe20557d00 (válaszként erre: 146. - 29f8245603)
2007. aug. 9. 13:04

Ő úgyanolyan szülője a gyermeketeknek mint te!!Neked is lehet programod és akkor miért baj ha kicsit ő van kettesben a picivel.Szerintem féltékeny és ha egyedül elmész már rosszakat gondol.

Nem értem a párod,szerintem te rengeteget áldoztál ezért a kapcsolatért...

ez egy ürügy volt hogy kilpjen most egy időre,de ahogy írtad régebben hogy mennyira szeretitek egymást....vissza megy hozzád.A volt férjem is szakított a nővel aki miatt elváltunk.Fél évig külön voltak most újra együtt vannak....És szóba se jött hogy mi kibékülünk és nem hozzám jött,azt a fél évet nem velem töltöte,talán egyedül nem tudom....ennyire nem látok már bele az életébe.Szóval nem biztos hogy az ex-hez ment vissza

2007. aug. 9. 12:58

kérdeztétek hogy menniyidős a kisfiunk...most volt 2.

nagyon okos kisfiu és sokmindent megért de tudom hogy érzi mi a helyzet hiába mondom neki hogy pának dolga van és majd jön ha tud.sir hogy nem dolga van!!

145. 29f8245603 (válaszként erre: 144. - Kmét)
2007. aug. 9. 12:47
bocsi ezt én irtam....
144. kmét
2007. aug. 9. 12:46

annyira jo hogy valaki megérti ezt a dolgot hogy mit is érez ilyenkor a másik!!nagyon sokat jelent nekem most hogy irtok!!

az ok?vicces!!:azéer mert tegnap mondtam hogy szeretnék már a barátnőmmel találkozni és ugy értette hogy a mano nélkül(én nem is terveztem nélküle menni) ő meg nekiállt vitázni hogy milyen rossz anyuka vagyok hogy nem akarom vinni magammal a manot.

ugy éreztem hogy teljesen igazságtalan amiért ő igy gondolkozik hogy a gyerek nélkül sehova!!Talán elrabolnak?

végül fogtam magam és elmentem barátnőzni(1honapban egyszer!)ugy érzem ez jár mindnekinek,egy kis egyedüllét.ezt csak az váltotta ki hogy ugy nekiállt hisztizni!!

biztos már teljesen belekavarodtam az irásba de nem is tudom hogy irjam le mert annyira nevetséges helyzet az egész!

szoval fogta magát,azt mondta hogy ő nem kiváncsi a hülyeségeimre és elment.

valoszinűleg vissza az ex-hez hiszen már elmndta egy párszor hogy ő már csak családban tud élni...

remélem értitek amit irtam.ha nem akkor kérdezzetek,persze ha érdekel!!

köszönöm hogy meghallgattok!!

143. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 140. - 29f8245603)
2007. aug. 9. 12:10
én is megdöbbentem...mi a baj?történt valami konkrét?nem igazán lehet most mit írni,azon kivül hogy kitartás és talán még megoldódhat,de az igazi okot te látod,esetleg érzed...ha valamiben tudunk segíteni,szerintem mindőnk nevében mondom,hogy nyugodtan irj...
142. fe20557d00 (válaszként erre: 140. - 29f8245603)
2007. aug. 9. 11:17

Szia Abigél2!Mivel beszélgettünk már más fórumon nagyjából ismerem az életed és nagyon megdöbbentem azon amit most írtál!Nem értem...??Valamin talán össze vesztetek?Megnéztem az adatlapodat és látom fiatalon szültél,de a csöppség tündéri:-)

Lehet valamin veszekedtetek?Majd kibékültök ha nem komoly....vagy tényleg nem értem:-(

141. Zsu77 (válaszként erre: 140. - 29f8245603)
2007. aug. 9. 11:03

Jajj, szegénykém! nagyon friss még, egyáltalán nem biztos, hogy külön váltok, talán csak egy kis időre van szűkségetek. Mit mondott miiért megy el? Tudom, hogy furcsa, de ahhoz, hogy végleges legyen a különválásotok több idő és sérelem kell. Pár napja babukát terveztetek, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, nem akar veletek lenni. Én tanácsolom, hogy ha szeretitek egymást beszélgessetek, nálunk talán menthető lett volna a részemről, de a férjem nem akart beszélgetni, ill. csak a hibáimat sorolta.

Mennyi idős a kicsi? Talán nem kellene azt mondani, hogy apa elhagyott, amíg nem biztos semmiféleképpen, inkább azt, hogy most el kellett menni, mert ilyen és ilyen dolga van, anyának is hiányzik stb.

Remélem pillanatnyi indulat csak az apuka részéről és pár napon belül megoldódnak a problémák is. Szorítok! Addig is írj, jó kibeszélni (kiírni) magunkból a bánatot. Nekem sokat segített, hogy korrektebb legyek a válásom alatt, segítettek a lányok pár ötlettel, ill. reményt adnak, hogy annak ellenére, hogy azt hittem megáll a világ, szerencsére telnek a napok és minden nappal könnyebb.

2007. aug. 9. 10:35

Ahogy olvasom a soraitokat és arrol irtok hogy mennyire nehéz odaadni a kicsit az apukának és az uj barátnőnek már ettől potyognak a könnyeim...minket tegnap hagyott el az apuka egy ocska kifogással és azota mégcsak nem is hivott pedig még egy pár napja szerettünk volna mégegy babát...nem az egyedülléttől fáj ez annyira hanem mert a manokának nem tudom elmagyarázni mi is ez a helyzet és miért...amikor mondja hogy menjünk apához és válaszként mondom hogy most nem tudunk látszik a kicsi arcán hogy rám haragszik és persze sir.

idővel persze biztos jobb lesz de most nagyon fáj,egyedül ott amit ketten hoztunk össze....

139. fe20557d00 (válaszként erre: 138. - Zsu77)
2007. aug. 9. 09:45

Nekem úgy van hogy negyed8ra járok és fél 4ig tart a munka időm,így tudom vinni és hozni is őt az óviba!Mivel pedagógus a szakmám így hála van egy csomó szabim így a nyár nagy részét vele tudom tölteni.A fizetésemről inkább nem regélek:-(Vállalok plusz fejlesztéseket gyerekeknél amivel kiegészítem.Az éjszakai virrasztások sajnos tőlem sem állnak távol amit már egyedül csináltam végig....sajnos kicsi lányomnál hörgőszükület van,ami hála mára már tünetmentes,de sokáig kinlódtunk vele:-(Sokat fulladtunk éjszakánként.Nálunk apa nem viszi el hosszú időre eddig max 2 nap volt,de jön hozzá két naponta és 1-2 órára elviszi.Szerencsére nálunk jó kapcsolat maradt fennt.

Judit2!A mostani párom szülei nekem kicsit úgy tűnik túl kisajátítják a fiúkat persze ő meg már kitörne ebből....hát próbálozik:-)Tényleg talpra esett nőnek tűnsz nekem,és remélem sikerülni fog az új vállakozásod!Dehát hiába mutatjuk kivülről milyen erősek vagyunk csak mi tudjuk belül mi zajlott,zajlik és hogy mennyi energiánkat elvesz egy újra kezdés....

138. Zsu77 (válaszként erre: 137. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 9. 08:50

Nem könnyű életed van, abár van párod aki a társad mindenben, sajnos az exek megkeseríthetik a mindennapokat. Ezektől az 1 hetes elvitelektől már most könnybelábad a aszemem. Csak bízni tudok abban, hogy a nőci úgy leköti, hogy nem akarja max. 1-2 napra elvinni. Már ez is elborzaszt.

Azt mondják, hogy a mai nőknek milyen egyszerű dolguk van. Erre mindig harapok. Mi egyszerűség van? Sokszor a pici mellől kell dolgozni, de old meg, hogy valaki legyen vele. Ovis korában pedig, ha késik 5 percet, mert a kicsi visított, nem akart ott maradni és szívszakadva ott kell hagyni, akkor már megjegyzik.

Nekem szerencsém van a munkahelyemmel, abár, ha nem nyerünk munkát nagy bajban leszünk.

2007. aug. 9. 08:42

nagyon nehéz,nekem viszi rendszeresen,van hogy egy hétre is,sőt...a másik lúrkóm nem pótolhatja a hiányát,sőt még neki is hiányzik nagyon...sajnos együtt kell ezzel élnünk.

Erős nő?nekem is szokták mondani,de a jelenlegi kedvesem tudja mennyire nem igaz ez...az exnek szerencsére nem sok fogalma van erről,ne is legyen..

A párom szülői házát vettük meg,majdnem teljesen már,velünk él apósom egy külön részben

Virágboltom volt,most a maradék selymet árulom,kötöm csokorba,nénikék szeretik nagyon...

Valami boltot szeretnék,talán ruha,még gondolkozok rajta,nem jött be a vállalkozás,úgyhogy kell egy kis idő a talpraállásig.nálunk erős piac van vasárnaponként,az exem jelenlegije felajánlotta a segítségét,beszerzés,címek,ötletek stb...hogy milyen jóban vagyunk mi...valamibe kezdek mindenképp,nem akarok én meggazdagodni belőle,ha egy normál fizu kijönne,elég lenne nekem.Azt semmi nem pótolhatja hogy reggel én viszem a lúrkókat és értük tudok menni...meg sem tudnék oldani egy munkahelyet,ha az nem 8-4ig-5ig tart

136. Zsu77 (válaszként erre: 133. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 9. 08:25
Mivel piacozol? Mibe szeretnél belevágni? Igazad van, nem kell apóssal foglalkozni, tégy úgy mintha minden rendben lenne. Amúgy együtt laktok? Lehet, hogy írtad, de most nem jut az eszembe.
135. Zsu77 (válaszként erre: 132. - Fe20557d00)
2007. aug. 9. 08:23

Már most gyomoridegem van, hogy mi lesz, ha 2 hetente elviheti szombat-vasárnap. Erős nő vagyok külsőre, de belül nagyon gyenge a kis lelkem:)

Most úgy jöttem be korán dolgozni, hogy még nem ébredt fel, úgy hiányzik a reggeli kis szertartásunk. Reggeli puszik, kis hiszti a pelus cserénél, a reggeli tápievéssel járó összebújás, na nincs semmi baj, mert a mamával szuperul elvan, de ebédnél előbb megyek hozzá:)))

134. Zsu77 (válaszként erre: 131. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 9. 08:17

Tegnap adtuk át az autópálya szakaszunkat. Nem volt valami egetrengető az átadási ünnepség, de jó volt pár emberrel találkozni.

Voltam az ügyvédnőnél. Nagyon jófej, belevaló csajszi. Meggyőzött, hogy én is és a férjem is rosszul látjuk a közös gyermekfelügyeletet. Én úgy érzem gátolna, ennek elkerülése végett beszúrtunk egy pontot a megállapodásba, az apuka meg úgy gondolja joga és beleszólása van mindenbe. na ezzel jár felelősség és kötelezettség is. Amennyiben nincs közös gyermekfelügyelet akkor is beleszólhat ovi, iskola stb. dolgokba, látogathatja, elvuheti a gyereket. A közös miatt is megvannak ezek, de miért ne vonjam bele egy hányós-hasmenéses betegségbe? Akár éjnek idején is. Oltásokkor miért én fogjam le a kicsit? Szóval ami elől menekült, vagyis a gyerekkel járó felelősség és kötelezettség most újból itt van. Igaz ő ezt nem fogja fel, mert csak azt hangoztatja, hogy beleszólhat ebbe-abba.

Aztán az ügyvédnő szerint vagy normális apja lesz a picinek, vagy eltűnik szinte teljesen.

A pénz nem érdekel, nem fogok egy hosszú pereskedésbe belemenni, megkapom a pénzem felét, ill. a kicsi a tartást (majd meglátjuk, hogy állja-e a szavát a magasabb összegével). Mivel anyós rendez mindent a kisfiának, bevallása szerint még a biztosításait is ő fizeti, anya rendezi az ügyvédet stb. így egyértelmű miért történt ez az egész. Egyszer anyós bejelentette, hogy ha a szüleimnél maradunk nem támogat minket nem értettem, így nem foglalkoztam vele. most összeállt. A drágának kellett a pénz és ránk fogta, sokat költöttem állítólag, ő meg szépen ebből finanszírozta a csajozást, szórakozást, üdülés befizetést. Kicsit hányingerem van tőlük, de nem fogják elérni, hogy egy idegroncs, hisztis nő legyen belőlem. Elment akkor elment, jön a kicsihez, akkor jön, ha nem akkor meg nem jön.

2007. aug. 9. 08:09

igaza van anyukádnak,nem hiszem hogy változna a dolog,ezzel együtt kell élnünk...sajna...

vállalkoztam,leadtam,egyelőre itthin vagyok,ami ép jól jött most...közben rendberakom az elmaradt dolgokat,vasárnap piacozok,és tervezem mibe is kezdjek ha rendbejöttünk...

após magához tért,pár nap után elkezdett szólni hozzám,én nem hoztam fel a dolgokat,hanem folytattam mintha mi sem történt volna...úgyhogy rendben vagyunk...

mi újság veled,veletek,

2007. aug. 9. 08:04

Sziasztok!!

Jutka2!Hogy vagy?Apósoddal sikerült megoldani a konfliktust?Gyerekek?Te dolgozol nyáron,járnak óviba?

Zsu77!És veletek?Egyébként írtad hogy 14 hónapos a kislányod,érthető hogy nem vágysz nélküle sehova:-)Majd idővel az is eljön.Bár én a ami napig,ha nélküle vagyok 1-2 napot olyan erős hiányérzetem van és nem tudom magamat teljesen elengedni.De anyukám azt mondta ez már mindig így lesz!!

131. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 130. - Zsu77)
2007. aug. 8. 20:44
Mi újság veletek?
130. Zsu77 (válaszként erre: 129. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 6. 15:09

Kaptam egy módosítást az ügyvédtől, ami egyre rosszabb számomra és még az is kiderült belőle, hogy 1 éven keresztül átvert, mert a lakásának hitelét a közös pénzből vette el, most meg leírja, hogy semmi közöm hozzá, mert az anyja fizette helyette. Most beszéltem egy ügyvédnővel, holnap megyek hozzá, aztán meglátjuk a többit.

Kedves apuka fel sem fogta a történteket, továbbra is a maga érdekeit tartja szem előtt.

129. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 128. - Zsu77)
2007. aug. 6. 13:13
nagyon okosak és mindent észrevesznek már ezek a picik is...kedves apának el kellene gondolkoznia...
128. Zsu77 (válaszként erre: 126. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 5. 22:12
Túl estünk a mai napon. Délután elég csúnya beszélgetés történt, szegény Eszter ült a szobámba és csendben itta a teát, majd mikor az apja felemelte anyával szemben a hangját, odajött hozzám és mondta, anyu ta ki. A papa kivitte, apja ment tőle elköszönni, de ellökte magától és a puszija elől elfordította a fejét, szólított: anya anyu anyi gyee. Úgy sajnálom a történteket, szegény csöpp mit gondolhat. Azt nem remélhetem hogy az apja elgondolkodik ezen, de ha csak egy pillanatra is megfordult a fejében, hogy miért ilyen a kicsi, akkor talán van benne egy szikrányi emberi érzés.
127. Zsu77 (válaszként erre: 125. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 5. 22:11
Ezek szerint ezek a kulcsok ilyen eltűnősek:D
126. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 124. - Zsu77)
2007. aug. 5. 09:32
Nekem tényleg segítene gyerekügyben,már úgy érzem túl sokat...örökösen ettól rettegek hogy megpróbálja elvenni Őt....vagy elcsábítani ha nagyobb lesz.Náluk nincs gyerek és az apja majomszeretettel lóg rajta,ugyanis lelkiismeret furdalása van...
125. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 123. - Zsu77)
2007. aug. 5. 09:31
Aranyos lehetett!!nekünk egy kulcsunk volt csak,az a tipus amit németo ból a gyárból kellett volna utánrendelni...több százezer és sok idő,...merthogy már azt is megérdeklődtem...két hét után találtam meg a könyvelpoc egyik "emeletén"hátradobva...ott nem mindennap takarítok,mármint nem szedem ki naponta a könyveket...szerencsére ép aktuális volt,mert apa másnap érkezett haa és kellett az autó...
124. Zsu77 (válaszként erre: 122. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 4. 22:31

Sajnos, a kicsim apja már réges-rég eljátszotta azt a bizalmat ami miatt esetleg belemennék ebbe a megállapodásba. Én már azt sem hiszem el neki amit kérdez:D

Ő nagyon jól keres, de hiába dolgozik ún. normális cégnél, akik ráadásul az alvállalkozóink szoktak lenni, nem jelentik be teljes összeggel. Ráadásul az én fizetésem teljesen bejelentett, így én papíron sokkal jobban keresek. A pénz mondjuk annyira nem érdekel, mint a közös felügyelet. A közös felügyelet alatt nagyon jól tudjuk mi van. Amennyiben számíthatnánk rá, nem lenne ennyire gonosz velünk, ill. nem lennének előzmények akkor értelme lenne, de így ki az a anya aki vakon belemenne?

123. Zsu77 (válaszként erre: 121. - Fe20557d00)
2007. aug. 4. 22:21

Holnapután beszélek az ügyvédnővel. Aztán a többit majd meglátjuk. Holnap délután jön és én már nem akarok vele ezekről és semmi más dologról beszélni. A szüleim pár szót szeretnének vele váltani, véleményem szerint kb. falra hányt borsó, de legalább megtudja, hogy nem épp a szívük csücske, nem a válás és az előzmények miatt, mert az ránk tartozik, hanem mert belekever mindenkit.

Egyébkénta kislányom, Eszter, 14-én lesz 14 hónapos. Egy igazi kis tündér, abár most 2 napja nagyon extra hisztis időszakát éljük meg, de majd túlleszünk rajta. Állandóan szökik és kukázik. A múlt héten vasárnap mikor az apja elment ő is autókázni akart, én meg pakoltam, hogy hétfőn reggel tudjunk indulni Szárszóra. Jött a kocsikulccsal, hogy ta-ta. Mondtam neki itt van a kulcs indítsd be a bébitaxidat, nekem nem kell. Ez a varázsszó a nem kell az a szemét és a szemetet a kukába dobjuk. Megtette, apa kiürítette a kiskukákat a nagyba, hétfőn hajnalban pedig elvitte a szemetes. Így a kulcs valamelyi szeméttelepen hever. Honnan tudom? A kis drága demonstrálta a történteket. Nem haragudtam még magamra sem, csak büszke voltam milyen okos az én kis apróságom. Pótkulccsal járunk:))))

122. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 117. - Zsu77)
2007. aug. 4. 21:19
nálunk is korlátlan közös felügyelet van,és nálam van elhelyezve...most már okosabb lennék így utólag...az a biztos amit leirtok,igaz ha minimállal van bejelentve nem sokat tudsz tenni,de nekem is igértehogy támogat havonta anyagilag,mert mondtam hogy oké a ház,de fent is kellene tartani....mikor elköltözött 25 hóig az egész fizuját ideadta.ahogy elkezdtem keresni,azótta semmit,még a nekem járó családit sem kaptam meg 3 éves koráig...igérni persze hogy igérnek
121. fe20557d00 (válaszként erre: 119. - Zsu77)
2007. aug. 4. 16:18

Akkor azért megnyugtatóbb a helyzeted mint gondoltam:-)Jó,hogy ilyen super családod van.Az ügyvédet én is javaslom neked,ezek után ezen szerintem már ne gondolkozz.

Szerintem ha esetleg az interneten ismerkedsz,egyelőre csak levelezgetéssel nem is kell hogy találkozz senkive,és a kislányodat sem kell senkire bíznod.....jobban éreznéd magad lelkileg,mármint a nőiségednek biztos jót tenne,meg egy kis izgalmat hozna a mindennapokba.Végülis ha kipróbálod még nem vesztettél semmit:-)Hány éves a kislányod?

120. Zsu77
2007. aug. 4. 10:45
Van egy iwiw-es meghívóm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook