Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül lenni fórum

Egyedül lenni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyedül lenni

1 2 3 4 5 6 7
61. dórika1980 (válaszként erre: 59. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 12:16
Egyetértek veled!
60. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 56. - Eab6abb0fa)
2012. okt. 9. 12:16
Szegény gyereknek igazán nagyszerű élete lesz......nagyon sajnálom!
59. 55875e9863 (válaszként erre: 52. - Eab6abb0fa)
2012. okt. 9. 12:15

Bocsi, de valamit elnéztél.

Egyáltalán nem vagyok olyan helyzetben mint a cikk írója. Csak átérzem a helyzetét, mivel az ismerősi körömben sajnos nem egy ilyen eset történt.


Attól mert azt gondolod egy idősek vagyunk, az nem azt jelenti hogy én vagyok az. Mivel nekem nincs gyermekem még, hanem éppen úton van...

Attól mert nekem ideális családba születik a kicsi, attól még átérzem más helyzetét, ahol viszont a szerencsés helyzetek esetleg nincsenek meg.


MINDENKI MÁS VÉLEMÉNYEN VAN EBBEN.

ÉN IS AZT A DÖNTÉST HOZTAM VOLNA AZ Ő HELYÉBEN, AMIT DÖNTÖTT. ÉN ÚGY ÍTÉLEM MEG A SAJÁT SZEMEMBEN, HOGY HELYESEN DÖNTÖTT ÉS NEM BÁNJA MEG, ANNAK ELLENÉRE, HOGY MOST NEHÉZ AZ ÉLETE.

58. 34c48a3825 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2012. okt. 9. 12:13
Sajnos igazad lehet. Ez lehet az oka, hogy annyira önbizalomhiányos, hogy azt hiszi, nem szeretheti őt senki igazán. Az ilyen lelkületű emberek szoktak egy kedves szóra bedőlni a link alakok ágyába és sokszor ez a vége...
57. michelle.r (válaszként erre: 44. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 12:12

Nem tudom, mert sosem csináltak fel. A szexuális kapcsolat két ember között óriási bizalom, nem pedig egy időtöltés, aminek bármilyen kimenetele lehet.


Ha netán védekezés mellett esett volna teherbe, arról nyilván írt volna. Mondjuk ki, egyszerűen felelőtlen volt ő is, nem pedig a vétlen áldozat.

56. eab6abb0fa (válaszként erre: 50. - 4fbd4b2862)
2012. okt. 9. 12:10

Igaz!


Majd biztos a nagymama neveli (ha már az anyja benézte. Láttunk már ilyet...

Gondolom ezek után már nem a bulizás fogja majd érdekelni a lányt, hanem csak a gyerek.

Rosszabb esetben, ha az anya is kitalálja, hogy csak 23, 24 vagyok megyek még én is ÉlEk egy kicsit mint apuka, akkor a gyerek és a nagymama jár rosszul.


De nyilván nem így lesz és az anyuka 100% ban felelősségteljes aki már eldöntötte, hogy CSAK a gyerekének fog élni.


*amúgy az előbbi hozzászólásom kiegészíteném: nem csak a gyerek, az apa sorsát pecsételte meg, hanem a szüleiét is. Mert az, hogy a nagymama látja az unokákat az nem egyenlő azzal, hogy ő is nevelje föl a "felelős" kislánya miatt aki így akarta megfogni az egyik pasiját.

Na sziasztok ezt a témát ki is veséztük.

2012. okt. 9. 12:10

Ezek a fórumok a legtöbb esetben semmi másra nem jók, mint hogy az érző szívűek - akik szerint anyukát a mennyekbe kell magasztalni, mert milyen felelősségteljes és önfeláldozó - lehordják az érzéketleneket, akik szerint a felelősség mindig két emberé ;)


Közben rájöttem, hogy mégis sajnálom ezt a lányt, mert az a tény, hogy a szülei egy ilyen helyzetben lekurvázzák, szépen aposztrofálja, hogy milyen érzelmi környezetben nőhetett fel.


Nyilván elég volt neki a szerelemnek, szeretnek a látszata, hogy a pasi ágyába omoljon és hagyja magát felcsináltatni. Különben észre kellett volna vennie, hogy a pasi tartalom nélkül pufogtatja a szerelmi vallomásokat.

54. Styxia (válaszként erre: 50. - 4fbd4b2862)
2012. okt. 9. 12:08

Ne aggódj, itt mindenki velejéig romlott, pokolfajzat, aki ki meri mondani álszentség nélkül, hogy az már régen kevés a gyereknek, hogy szeressék.Ahogy elöttem is írták: szeretetböl nem lehet a ruhát, ételt italt számlákat kifizetni...


Ez a "ahol hely van kettönek ott van hely többnek is" hozzáállás már idejét múlt szerintem.


Persze fel lehet nöni szegényen is, rongyokban, lehet a disznóólban is aludni, a mocsokban..nah de ki akar???

53. 34c48a3825 (válaszként erre: 44. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 12:06

Vannak helyzetek, amikor inkább az abortuszt választanám, mintsem ott álljak egy gyerekkel, akinek rengeteg mindent nem tudok majd megadni az életben, főleg nem egy saját apát. Igaz, utána lehetne tetszelegni a saját szememben, hogy mennyi feláldoztam magam az anyaság hősmártíromsága oldalán, az nem baj, hogy a gyereket nem akarja az apja sem és majd bízhatok benne, hogy hátha fogok egy krapekot, aki hajlandó más gyerekét befogadni...


A felelős emberek pedig nem járnak úgy az életben, hogy egy félidegen pasi "felcsinálja, aztán az élvezett a zsebében otthagyja". Ez abszurd.


Nem hiszek a mindenáron szülésben, nem hiszek az akármelyik link trógernek való szülésben. A családban hiszek és abban, hogy mélyszegénységre, zavaros életre, apanélküliségre nem kell feltétlenül ítélni azt a szerencsétlen gyereket. Egyik sem érdemli ezt.

52. eab6abb0fa (válaszként erre: 44. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 12:06

Amúgy Te írtad a cikket?


Vagy csak véletlen, hogy a 89 születéseddel pont 23 évesen ugyan ilyen helyzetben vagy, mint a cikk írója?


Érdekes...:D

51. Styxia
2012. okt. 9. 12:05

Tudom most így utólag már "esö után köpönyeg" de azt írod hogy 23éves vagy...és hogy kapcsolatod volt ezzel a fiúval...akkor ÓVSZER?TAPBLETTA?SPIRÁL?PRESSZRIUM?INJEKCIÓ?csak hogy egy párat említsek a lehetöségek közül, amik rendelkezésedre állnak hogy a nem kívánt terhességet megakadályozd....

Most tudom kicsit gonosz és cinikus. leszek de: ezt nem tanítják az egyetemen/ fösulin?


Amúgy szerintem egy megoldás van ha már a gyerek mellett döntöttél, tessék az apát gyerektartásra kötelezni - ez alapvetöen jár törvényileg- mert minden fillérle szükséged lesz, az az ö dolga hogy a gyereket látni akarja-e vagy sem, de ez jár a gyereknek. És remélem hogy a családod, az elsö szemrehányások után segíteni fog neked, mert máskülönben lehuzhatod a rolót.


-------------------------------------------------


Ezt csak úgy általánosan jegyezném meg: a gyerek illetve az ember nem azért hálás a szüleinek mert a világon van, hanem azért amilyen életet biztosítanak neki....

50. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 44. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 12:05
Tudod Éda,nem mindenki hagyná,hogy valaki felcsinálja(ha már ilyen szépen fogalmaztál)Abban,igazad van,hogy nem a gyerek tehet róla,hogy kitől született és miért!Igen,az apa nem kért belőle.....és ez milyen dolog?Valakit akarata ellen apává tenni?Nem hiszem,hogy elismerés jár neki,hiszen felelőtlen volt(ahogy a pasi is)azért a mai vilában 23évesen meló,iskola nélkül....FELELŐSSÉG!!Reálisan kéne látnia a helyzetét és jövőjét is!Normális,érző ember vagyok...
49. michelle.r (válaszként erre: 48. - Zsanci79)
2012. okt. 9. 12:04
Nem igazságos. De jogszerű :S
48. zsanci79 (válaszként erre: 41. - Michelle.r)
2012. okt. 9. 12:03
Hát ez már undorító. Mindent megtehet, mindenben ő van előnyben, úgy, hogy semmit az égegyadta világon nem tesz. Bosszúvágyból pedig jeles....ez nonszensz, felköthetem a gatyám.
47. 34c48a3825 (válaszként erre: 34. - Sopianae)
2012. okt. 9. 11:59
Ez a csasztuska rémesen ronda, ne haragudj :)
46. eab6abb0fa (válaszként erre: 37. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 11:58

Hmm.. igen, majd a szemébe néz és mondja, hogy apuka nincs, mert nem akart téged meg anyukádat se.

Ez akkor csodálatos, ha mindketten akarják és mindketten várják.

Végül is ilyen szöveggel is nyugtathatja magát az ember aki ennyi ember életét eldöntötte önző módon anélkül, hogy azok akarták és lenne beleszólási joguk. Vigasznak jó. Tényleg "semmi baj, minden a legnagyobb rendben". Hát sok szerencsét nektek.

45. 34c48a3825 (válaszként erre: 26. - Noozimanoo)
2012. okt. 9. 11:58

Te miről beszélsz?! Az, hogy akaromakaromakarom, mint egy hisztis gyerek, az még nem mentség semmire az életben.


Mellesleg ez a 23 éves lány sem akarta feltétel nélkül ezt a gyereket, csak terhes lett az össze-vissza beszélő link palijától. Hát marha "HELYES" döntés, gratulálok.


Inkább neked kellett volna hallgatni.

44. 55875e9863 (válaszként erre: 13. - 3d4b4ab215)
2012. okt. 9. 11:56

Hát ezt azért nem kellett volna...

Itt nem az önzőségről van szó, pont az önzetlen önfeláldozásról, tök egyedül.

Nem tudom neked hogy állna a szád, ha egy férfi felcsinálna, utána meg az élvezettel a zsebében ott hagyna, neked meg nem maradna más csak a magány, és az a tudat, hogy hoppá terhes lettél.

Szerintem hasznos lenne ha elolvasnád HOGYAN CSINÁLJÁK AZ ABORTUSZT! Én egyszer olvastam végig, és zokogásban törtem ki, mert KÉPTELEN LENNÉK ILYET TENNI!!!

Inkább bevállalom a gyermeket, ha nem lenne párom akkor is. Nem egy nő csinálta már végig ezt a nehéz utat. Utána pedig a ballagáson és a diploma osztón sírva mondtak hálát a jó istennek, hogy akkor megtartották a babát, mert most határtalanul büszkék a gyermekükre.

Az a gyermek nem tehet arról kitől született, miért született, és miképpen.


Ha nekem most nem lenne párom, és ha nem egy ideális helyzetben lennék, hanem hasonlóba mint ő. Akkor is megtartottam volna. Mert minden NORMÁLIS, ÉRZŐ ember ezt tenné.


A felelősség pedig mindkét félt terheli, csak itt az a különbség, hogy az anyuka egyedül is vállalta, annak ellenére, hogy az apa nem kért belőle. Ezért jár elismerés és biztatás neki, mert képes volt ezt a nehéz döntést jól meghozni!

43. michelle.r (válaszként erre: 37. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 11:56

Mégis mit tett, ami olyan becsülendő? A nemrég megismert pasitól teherbe esett - felelőtlenül életre hívott egy gyereket? Apai, szülői támogatás nélkül?

Mire számíthat egy olyan nagyszülőtől, aki egyenesen lekurvázza? 23 évesen munkaviszony nélkül, hogy fogja eltartani?


Mivel már döntött, a legjobbakat kívánom neki - első sorban a gyerekek érdekében. Az írás rendkívül hatásvadász és szeretne sajnálatot kivívni, én egyedül a gyereket sajnálom. Anyuka saját magát hozta ebbe a helyzetbe, neki is kell belőle kimászni.


Nem köpködöm, nem ítélkezem, de azért glóriát fonjunk már a feje köré.

2012. okt. 9. 11:56

Csatlakozom azokhoz aki szerint ez nagy felelőtlenség volt részedről.

Sajnos amit "főztél" nem csak Te eszed meg, hanem két másik ember is. :(

41. michelle.r (válaszként erre: 36. - Zsanci79)
2012. okt. 9. 11:51
Amíg nem mondott le az apai jogairól, teljesen mindegy, hogy látogatja-e, fizet-e gyerektartást, a jog szerint igen, kérheti. Útlevelet sem tudsz neki csináltatni az aláírása nélkül.
40. Sopianae (válaszként erre: 36. - Zsanci79)
2012. okt. 9. 11:50
Jogilag utána néztem és szerintem fészbúkról értesült róla, hogy viszem, hisz minden családtagja ismerősöm.
39. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 34. - Sopianae)
2012. okt. 9. 11:49
Te "szerencsés" voltál,mert voltak alap dolgok,ház stb,neki szerintem semmije nincsen,iskolába jár.,szóval az ilyen idézetek teljesen feleslegesek.Nem tudom,bele gondolt e már,hogy miből fogja eltartani a gyerekét és saját magát,ha a szülei esetleg nem lesznek segítőkészek!Ha nem volt elég felnőtt arra,hogy feleősségteljesen gondolkozzon akkor,hogy fogja a gyerekét felnevelni?
2012. okt. 9. 11:47

Én azt gondolom hogy okkal történik minden.

Most biztosan nagyon nehéz és az is lesz de idővel minden kialakul és szépen a helyére kerül.

Lehet mással leszel boldog,de boldog leszel!

Minden jót,erőt is kitartást kívánok!

37. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - A238313ba1)
2012. okt. 9. 11:47

Semmi baj nincs. Ne is foglalkozz a megvető szavakkal. Csak csináld a dolgod, amit meg követel tőled az élet, és a kisfiad érdekei. Tanulj, dolgozz és neveld fel tisztességesen. Ahogy tőled telik. Hidd el eleinte rossz és a magány miatt nehéz lesz. De később mikor felnő, te leszel neki az istennő, mert te nevelted fel, és te szeretted igazán. Te voltál az aki vállaltad a felelősséget, és nem dobtad el az életét. ez becsülendő dolog. Akik pedig megköpködnek emiatt, azok azt sem tudják miről van szó, és valójában olyat tettél, amit sokan nem biztos, hogy megtennének, és ez becsülendő.

Az a kisfiú ott lesz neked később is, ő lesz aki akiért bármit, de bármit megteszel majd. Ő fog hajtani, és előre lendíteni. Felejtsd el az apját, komolyan mondom ne is törődj vele.

Fizesse csak a gyerektartást, és nem is kell hogy lássa... Te csak magatokkal foglalkozz, és kész.


Nekem egy öreg ember mondta, azt amikor még nem fogtam fel, mit jelent az, hogy gyermekem lesz... túl nagy felelősség megrémisztett még nem rég...

Azt mondta nekem, ezt az érzést csak ti nők élhetitek át, és ez lesz az életed legszebb és legcsodálatosabb időszaka, legyen akármilyen nehéz, és kilátástalan, de akkor is, ott lesz az a kicsi, még ha egyedül is lennétek, ő rá elég lesz ránézni, tudni fogod mit kell tenned.

36. zsanci79 (válaszként erre: 34. - Sopianae)
2012. okt. 9. 11:42

Bocsi az offért, de ha külföldre költözöm a gyerekkel, és az apja majd egyszer megtudja, és ha nem kértem a beleegyezését, akkor én megütöm a bokám? Nem fizet, nem látogatja a gyerekét, stb.

Így Ő kérheti, hogy ne vigyem ki az országból? Még ezt is megteheti? A sok nulla után...

35. Sopianae (válaszként erre: 33. - 447396604e)
2012. okt. 9. 11:36
Ennek ott a másik oldala, hogy hiába van pénz, ha nincs szeretet... Hol van még a tanszeres korszak? Addig 6 év, külföldön 5. Addig lehet talál egy férfit, férjhez megy...
2012. okt. 9. 11:35

Én ezzel kezdeném:


"Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!"


Ne hagyd, hogy támadjanak. Büszke legyél magadra, hogy te egy új életet vállaltál és nem pedig eldobtad magadtól

Természetesen előbb kell gondolkodni, mint cselekedni, de most már a picinek kell örülnöd és minden negatív dolgot kivonni az életedből.


Mi is terveztük a babát fiatalon. Mindenünk megvolt, ház, autó pénz, boldogság, szerelem (azt hittem). Önerőből és örökségből.

8 hetesen elhagyott a párom, mert én vásároltam és vásároltam a picinek és fogyatkozott a pénz. 10 hetes voltam mikor vissza akart jönni, de nem engedtem.

A lányát soha nem látta, nem is akarta. Gyerektartást nem kérek, nekem nem kell, hogy 2 hetente megjátsza a jó apát, ha valami miatt látni szeretné.

Soha nem ismerte el.

Gyerekkel is lehet ismerkedni, újra bízni. Közben megismertem valakit, aki szeretett minket és a lányomat nevére vette, sajna vele is vége lett, mert rájöttek az öngyilkos hajlamok, több tucat vágás a kezén, amiből nem kértem.

Ennek egy jó oldala volt. Azóta is tartjuk a kapcsolatot és a lányommal ki fogunk költözni külföldre. Az ő beleegyezése kellett hozzá és nem a gyámügyé, az édesapjáé.


Fel a fejjel... A pasik jönnek-mennek, de a fiad mindig a fiad marad és egy támasz a számodra.

Igaz most már jobban meg kell válogatnod a faszikat a pinduri miatt.

33. 447396604e (válaszként erre: 28. - 81012deb94)
2012. okt. 9. 11:33

na igen:D

elképzelem magam, hogy bemegyek az írószerbe, és kérek tanszert a gyereknek, meg a zöldségesnél gyümölcsöt, és azt mondom, csak szeretetből tudok fizetni, mert szeretem a gyereket.

akkor jön a válasz, nincs hitelre vásárlás:)

32. 447396604e (válaszként erre: 31. - 81012deb94)
2012. okt. 9. 11:31

az a baj, hogy ő már eldöntötte hogy megtartja. mondjuk én nem tartottam volna meg, de hát nem is rólam szól ez a fórum.

igazából ez kétesélyes tényleg. vagy talál valakit aki elfogadja a gyerekkel, vagy egyedül marad. de azt nem kivánom senkinek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook