Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
2017. júl. 27. 21:37
Sziasztok :-) Igen, tegnap megvolt, kerek 70 eurot elkölthettem :D hazajöttem, letettem az asztalra és ámultam, hogy Jézusom!!!!! Amigy tegnap annyira izgatott voltam már reggel is hogy a férjem visz délután shoppingolni hogy elfelejtettem bevnni a gyógyszert :D amugy is csak 1 et szedek reggel, kaja után, és semmi bajom nem volt. És ma déluán valami furva történt. Igy a 8.napomon elkezdtem élvezni a kávézást csak ugy , cigi nélkül, és végre odafigyelni hogy milyen finom íze van :-) Ti hogy vagytok? Meséljetek mit csináltok? Hogy birjátok? És egy kérdés. Én most nézem youtubon a Egy videó, amely segít leszokni a dohányzásról c. videót amelyet Allen Carr irt, aki 36 évig napi 3 dobozzal szivott...és csak jót hallottam róla, és most hallgatom, emellé még ez is jól jön. Ismeritek?
8446. Börnike75 (válaszként erre: 8444. - Hamarka)
2017. júl. 27. 08:30
Igen :) Büszke is vagyok!
8445. Leteszem170708 (válaszként erre: 8443. - Álomvilág2017)
2017. júl. 25. 21:50
Ügyes vagy. Meg volt a jutalom?
8444. Hamarka (válaszként erre: 8441. - Börnike75)
2017. júl. 25. 12:34
Börnike lassan te is eléred a 3 hónapot.
2017. júl. 25. 05:15
Sziasztok! De ügyesek vagytok! Felüdülés ilyeneket olvasni! Nekem 5 nap,10 óra eddig. 😉 Csak reggel veszem be a gyógyszert,mert rémálmokat okozott, így is minden reggel emlékszem az almaimra. Igy még 22 napig tudom szedni. Ahhoz képest egész jól bírom, mostmár jutalmazni kéne magam,mert 60 Eur t megspóroltam. 😁
8442. Leteszem170708 (válaszként erre: 8440. - Hamarka)
2017. júl. 24. 18:38
Gratulálok.
8441. Börnike75 (válaszként erre: 8440. - Hamarka)
2017. júl. 24. 14:57
Gratulálok! Aki valaha dohányzott, vagy dohányzik, nagyon jól tudja hogy egyetlen füstmentes nap is micsoda teljesítmény, 3 hónap meg szinte lehetetlennek tűnik.
8440. Hamarka
2017. júl. 24. 12:55
Három hónapja nem dohányzom.
2017. júl. 22. 17:54
A fáradság, szédülés oka, az alacsony vérnyomás. 4-6 hét alatt rendeződni fog.
2017. júl. 22. 17:49

Sziasztok. 2 hete füstmentesen. 2017/07/08 01:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

14 nap, 16 óra, 47 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 490 db.

Az így megspórolt költség: 25 789 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 0,49 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 0,98 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 2.94 gramm kátránnyal és 2,45 gramm szénmonoxiddal.

8437. Börnike75 (válaszként erre: 8436. - Hamarka)
2017. júl. 22. 17:47
Megvagyok köszi. Semmi fennforgàs :) Nagyon stabilnak èrzem magam ès hamarosan töltöm a 3 hónapot. Nem hiànyzik a cigi. Jó hogy megszaporodtunk a fórumon. Mindenkinek kitartàst!
8436. Hamarka
2017. júl. 21. 14:30

Ügyesek vagyunk!

Börnike veled mi újság?

2017. júl. 21. 10:24
1 nap, 18 óra, 25 perc :-)
8434. Álomvilág2017 (válaszként erre: 8433. - Leteszem170708)
2017. júl. 21. 10:24
Köszönöm szépen! Erősek vagyunk :-)
8433. Leteszem170708 (válaszként erre: 8432. - Álomvilág2017)
2017. júl. 20. 14:30
Neked is kitartást a füstmentes élethez.
2017. júl. 20. 12:57
Sziasztok, hű de sokan lettünk.Itt vagyok én is nem tüntem el,csak kocsivasarlas és minden volt. Lassan 24 órája nem dohányzom! 15 év után,napi másfél 2 doboz. Furcsa,de rosszabbra számítottam.Tudom még nagyon az elején vagyok de valahol el kell kezdeni. Az utolsó pár szálat már undorral szívtam,hogy fogyjon már el, hát nem jó. Semmi jó érzés nem volt mát benne.en is ebbe kapaszkodom. Nagyon álmos vagyok, ilyenkor megyek kicsit lefeküdni. De hiába nem szívom 1 napja, és azóta 2 szer is mostam fogat,ettem is, mégis olyan mintha a számban érezném még.Kitartast mindenkinek!! Azért is megcsinálom, hogy megmutassák,hogy tévedtek!!!! Hajrá 😁
8431. Leteszem170708 (válaszként erre: 8430. - Anika61)
2017. júl. 20. 10:13

A kertünkbe néha bejönnek az őzek, mégsem figyeltem soha a friss levegőre. Délután majd sétálunk egy nagyot és tudatosan szippantok majd egy, két nagyot.

Kitartást a műtétedhez. Bagósan rosszabb lenne, tapasztalatból mondom. Beöntés után a kórház alaprajzának alapos tanulmányozása után osontam le az 5. emeletről egy uccsó cigire. Az ébredés olyan volt mintha nem lenne tüdőm, még is amint fel tudtam állni lementem cigizni, az infi tartóba kapaszkodva.

Végre tudtam aludni este, csak 2x ébredtem fel. Kótyagos vagyok még, de már nem szédülök annyira. Bármikor rá tudnék gyújtani, de nem akarok, a Manó is csak egyszer volt ma, egyre könnyebb elhesegetni.

8430. Anika61 (válaszként erre: 8429. - Leteszem170708)
2017. júl. 20. 08:26
örülök, ha segíthetek, még valami, amikor elmegyünk kirándulni a természetben, fák között sétálgatva a kutyusunkkal, úgy tudom élvezni a friss, jó levegőt, nagyokat szippantok belőle, a fiam sajna még szívja, neki szoktam mondani, hogy mögöttem szívja inkább jó távolról, ne kelljen nekem az ő füstjét szívni, amikor élvezni tudom végre a jó levegőt, eddig ez engem sem érdekelt persze, de most már igen, a hátralevő életem legalább legyen füstmentes, 38 évig én is csak rongáltam magam, meg a környezetemet. Gondolj erre is, hidd el, megéri. Még egy dolog, hétfőn lesz egy nagy műtétem, most nem fog kínozni a nikotinelvonás, meg az altatástól sem úgy félek, tisztább a tüdőm, nem köhögök, a műtét után az kiváltképp rossz lenne.
8429. Leteszem170708 (válaszként erre: 8428. - Anika61)
2017. júl. 19. 15:24
Köszönöm. Sokat segít, ha az "öreg" leszokók írásait olvasom, erőt ad. Köszi
8428. Anika61 (válaszként erre: 8427. - Leteszem170708)
2017. júl. 19. 15:11
szia, nagyon szurkolok neked, én is nagy dohányos voltam, igaz vagyok is, csak már nem gyújtok rá, s mindez a champix segítségével, már abszolút nem kívánom, sőt zavar, ha rám jön a füst. Mindig számoltam a napokat, heteket, hónapokat, most már az éveket is, nem köhögök, jobb a közérzetem, egyszóval sokkal jobb az életminőségem azóta, persze az anyagi sem mindegy, igaz nem tettem le egy petákot sem. Kitartást!!!
2017. júl. 19. 11:57
Sziasztok. 26 év láncdohányzás után 11 napja letettem a cigit. Nem akartam leszokni, imádtam cigizni, a párom szerette volna letenni és a támogatásomat kérte. Minden éjszaka 3-4 körül felébredtem cigizni, nem bírtam ki reggelig, napi 2-3 doboz ment el. Sajnos terhesen és szoptatás alatt is szívtam, igaz akkor, csak napi 4-5 szálat. Belementem a champix szedésébe, mert tudtam, hogy ezt a leszokási kísérletet is elbukjuk és majd cigizünk tovább. Az utolsó kudarc sorozatunk 2006ban volt. A 8. bogyis napon fúrcsa lett a cigi, nem éreztem a mámort, elvonási tüneteim voltak és hiába szívtam, sem jóleső füst a tüdőben, sem megnyugvás a fejben. Minél közömbösebb lett, annál többet szívtam, mert már le akartam szokni és rögzíteni szerettem volna ezt a "minekszívomhanemjó" érzést, hogy majd legyen mibe kapaszkodnom, amikor jön az EgySzálNemÁrthat Manó. A 12. napot tűztük ki a lerakásra. Az utolsó este elszívtam 1.5 dobozzal. Az első füstmentes napunkon a kert helyett a nappaliban kávéztunk és nem hiányzott mellé a cigi. A 3. 4. nap nehéz volt, mert jött a Manó óránként. Feszültek is voltunk, de nem Egycigitvagyütök, hanem olyan Dejólesne, itt sokat segített, hogy a 8. naptól nem esett jól a cigi. Elhesegettük a Manót. A mellékhatások az 5. bogyis naptól kínoztak, hányinger, émelygés, szédülés, száj szárazság, este álmatlanság, nappal álmosság. A 3. füstmentes éjszakámat (15. bogyis) végig hánytam, ezért estére csak fél bogyit vettem be. Az 5. füstmentesen (17. bogyis) állva elaludtam, hányinger maradt, estére már nem vettem be, reggel csak felet. A 9. füstmentes (21.bogyis) este, egész éjszaka hányás hasmenés. A 10. füstmentes naptól nem szedem a bogyit. Szédülés, émelygés, rémálmok, esti álmatlanság, nappali álmosság megmaradtak, hányinger, hányás, hasmenés elmúlt. Amikor jön a Manó kiröhögöm, mondjuk néha megkínálnám a fokossal, de 11 napig kibírtam, eddig ez a legnagyobb leszokási eredményem, nem akarom, nem fogom feladni.
8426. Anika61
2017. júl. 18. 06:19
Sziasztok, lassan 3 éve, hogy abbahagytam a dohányzást a champix segítségével, nincs nikotinéhségem, de bármikor rá tudnék gyújtani, csak nem akarok. Már sokszor eszembe sem jut, most örülök igazán, mert lesz egy nagy műtétem sajnos, és nagyon nehéz lenne, ha még szívnám, ráadásul sokat köhögtem tőle. Mindenkinek kitartást kívánok, csak úgy fog menni, nekem 38 év után sikerült, pedig én se hittem volna, én is nagyon szerettem dohányozni
8425. sanyóka
2017. júl. 17. 01:30
Most nézem, hogy 1 mg-os Champixban nincs is 56db-os csak 28-as?
8424. sanyóka
2017. júl. 16. 18:08

Nálam is hasonló volt a helyzet mint Zsókánál. Én a haveromtól kértem egy slukkot és nagyon jól esett. Olyan volt mintha a menyországban lettem volna utána... De akkor azt gondoltam, hogy egy slukktól még nem szokok vissza.

Aztán 1-2 nap múlva már egy fél szál cigit kértem, aztán 1 szálat és így tovább.

Utána meg úgy voltam vele, hogy veszek egy dobozzal, hogy ne keljen másoktól cigit kéregetni. De még akkor is azt hittem, hogy ha 2-3 naponta elszívok egy szálat, attól még nem szokok vissza. De tévedtem.

Ezért most majd úgy csinálom, hogy Champix mindig lesz majd nálam tartalékba, akkor amikor abba hagyom a szedését, hogy amikor úgy érzem, hogy baj van, akkor 1-2 napig megint szedem.

8423. Zsóka63 (válaszként erre: 8421. - Hamarka)
2017. júl. 16. 17:31
Egyébként természetesen nem egész nap a cigi körül forogtak a gondoltaim, de elég volt egy gyenge pillanat, amikor azt gondoltam elszívhatok egy szál cigit, egy év után már nem lehet baj ebből, de sajnos tévedtem.
8422. Zsóka63 (válaszként erre: 8421. - Hamarka)
2017. júl. 16. 17:27
É csak magamról tudok írni, azt nem tudom, hogy más hogy van ezzel. Azt viszont tudom, hogy fejben dől el és ha már előre félek valamitől (pl.nikotin vágyam lesz)akkor az be is fog következni.Egy biztos a dohányzás abbahagyásába még senki sem halt bele, tehát ki lehet bírni.Így kár stresszelni magunkat előre.Érdemesebb pozitív gondolatokat erősíteni magunkban.
8421. Hamarka
2017. júl. 16. 17:12

Ha az ember egy szál cigit elszív, akkor elveszett és újra dohányos.

8-9 hónap után is kívántad a cigit? Ez elég elkeserítő.

Azt hittem addigra már könnyebb lesz

8420. Zsóka63 (válaszként erre: 8419. - Sanyóka)
2017. júl. 16. 17:11
Szia! Én is leszoktam már egyszer a cp-szel. Egy évig nem dohányoztam, aztán rágyújtottam és kész, máris ott folytattam, ahol abbahagytam.Most ismét nem dohányzom 4-5 hete. Most önerőből próbálkozom.Igaz ha nagyon rám tör a vágy elszopogatok egy nicotinell 1 mg-ost. Eddig jól megy. A cp-szel tényleg nagyon könnyű volt a leszokás, de nekem az abbahagyása után visszajöttek a nikotin utáni vágyakozások.Bár lehet, hogy pszichés dolgok is közrejátszottak.Féltem tőle, hogy amikor elmúlik a gyógyszer hatása vágyakozni fogok és úgy is lett.Én 40 éve dohányzok és a következő 40 évben ha lesz még ennyi nem akarok.
8419. sanyóka
2017. júl. 16. 14:31

Sziasztok!

Én már "visszaeső" vagyok. Kb. 10-12 évvel ezelőtt már egyszer szedtem a champixot, de szerintem túl korán abba hagytam és olyan 8-9 hónap múlva újra vissza szoktam.

Azután kipróbáltam a tapaszt az elektromos cigit,szájspray, rágót, de egyik sem vette fel a versenyt a Champixal.

Ezért most úgy döntöttem, hogy hétfőn vagy kedden felíratom a körzetiorvonál és újra neki állok.

Igaz, hogy én most egyből az 56db-os 1mg-ossal kezdem, napi kettőt és aztán, ha ez elfogy, akkor lecsökkentem napi 1 szemre, de ez még nem biztos majd meglátom.

És az is valószínű, hogy 3 hónapnál tovább fogom szedni, csak akkor már vagy 0,5 mg-osokat vagy egyszerűen csak ketté töröm az 1 milist. Majd meglátjuk.

De egy biztos, hogy nekem a Champix elsőre nagyon bevállt, csak utána nem kellett volna rágyújtanom, mert szép fokozatosan visszaszoktam a cigire.

8418. Börnike75 (válaszként erre: 8417. - Hamarka)
2017. júl. 15. 23:24

Nem tudom màsnàl is a 3. hónap e a kritikus, nàlam hatàrozottan igen. Nagyon bizakodò vagyok, hogy nem fog vàltozni semmi a gyógyszer elhagyàsa utàn, de azèrt nagyon tartok tőle. Igen, vannak màr olyan napok, mikor eszembe sem jut a cigi. Hogy ìgy lesz- e ch nèlkül, 2 hèt múlva kiderül.

Szerintem neked azèrt nehezebb, mert nem szedted vègig a ch-t. Ne gyújts rà, semmikèppen! Elèg sok fórumot olvasgattam az elejèn ès ràjöttem, h egy idő utàn az sem jó. Csak eszemebe juttatja a hülye cigit. Persze azèrt ide minden nap bekukkantok, de màr nem olvasok vissza,mint az elejèn.

Próbàld meg lefoglalni magad!

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook