Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
8417. Hamarka
2017. júl. 15. 09:17

Sziasztok.

Szerintem aki nem hisz bennünk, hogy le tudunk szokni azok irigyek. Ők is szeretnének leszokni de nincs elég bátorságuk hozzá. Ne foglalkozz velük, inkább mond nekik hogy szokjatok le együtt. Hátha bejön, és akkor együtt könnyebb lesz.


Börnike nagyon irigyellek hogy neked van nap amikor nem jut eszedbe a cigi. Hát nekem eszembe jut sokszor, és néha még nagyon hiányzik. 83 napja nem dohányzom, azt hittem hogy ilyenkor már sokkal könnyebb lesz. Lehet hogy azért van így, mert én nem szedtem végig a gyógyszert.

Írtad egyszer hogy 3 hónapnál lesz nehéz, ez azt jelenti hogy ilyenkor szoknak vissza a legtöbben? Miért van így? Én lassan ott tartok ezért kérdezem.

Szerintetek mikortól lesz könnyű?

8416. H.Anna
2017. júl. 15. 06:02
* hegedus.annamaria1@gmail.com
8415. H.Anna
2017. júl. 15. 06:01

Sziasztok!

Esetleg ha v.kinek van feleslegessé vált eladó champix tabija- átvenném.

Köszönöm

E-mailben kicsit gyorsabban reagálok ;))

hegedus.annamaria1@gmsil.com

2017. júl. 13. 12:17
Szerintem bennem sem.Szerintük nem kell gyógyszer csak akaraterő ( mindkettő mint a gyárkémény :D) Szerintem inkább magukból indulnak ki. Ha ők nem képesek akkor én sem. Ma már a kéket szedem, remélem nem lesznek már mellékhatásai. :-)
8413. Börnike75 (válaszként erre: 8409. - Álomvilág2017)
2017. júl. 13. 07:10
Nem értem, miért röhögtek ki? Nem hisznek a gyógyszerben, vagy benned?
2017. júl. 13. 07:07

Azt gondolom, végig kell szedni, nem véletlenül ajánlják a három hónapot. Ezt is tapasztalatból mondom sajnos. Volt h nem szedtem végig, vagy esténként nem vettem be, vissza is szoktam. Én a tutira megyek, végigszedem a 3 hónapot-amúgy is 3-4 hét után tettem csak le a cigit.


Reggel cigi helyett alszok, napközben meg nyomom a telefont. Letöltöttem pár játékot, eddig nem volt rajta, uh nagyon bejön.


De már ez sem hiányozna. Nekem már vannak napok, mikor eszembe se jut a cigaretta. Ha borozunk a teraszon, előfordult, hogy tapogattam a férjem cigijét reflexből, de hát tizenhuszonéves berögzött mozdulatokat sokáig tart kitörölni az agyból.


Meglátod, nem lesz olyan nehéz!!!

2017. júl. 12. 21:58
Nagyon ügyes vagy! Büszke lehetsz magadra,le a kalappal 😘 ma pl.jol esik a cigi, utolsó 0.5 mgr os napom,holnap jönnek a kék tabik. Ez a reggeli kávé az ágyban dolog eszembe se jutott. A rohadt cigi végett beszűkült az elmém 😆 amit megfogadtam ,hogy kávé mellé reggelizni fogok,mert eddig sajnaltam azt az 5 percet is,hogy reggelit készítsek magamnak. Te végig szeded? Meglátom hogy hogy birom,mert akkor iratom is fel a következő adagot.😊 Mit csinaltok cigi helyett? Úgy értem ti mivel kötötitek le magatokat még?
2017. júl. 12. 21:04

Én el se mondtam senkinek hogy miben mesterkedem, mert csak legyintettek volna (volt már pár próbálkozásom). Amikor Pünkösdkor hazamentünk, akkor tudták csak meg, de addigra már kb egy hónap a hátam mögött volt.


Nagyon jól teszed, h lefoglalod magad, szerintem pont ez a titka. Meglátod nem lesz olyan nehéz, mint gondolod!


Első pár nap nem mentem csak ki a teraszra reggel kávézni, de csak óvatosságból. Mostanra egyáltalán nem érdekel ki bagózik mellettem, nem érzek kísértést, sőt, egy-két hete kimondottan zavar, idegesít a cigifüst. És közben arra is rájöttem, milyen kényelmes reggelente az ágyban kávézni.


Azért arra kíváncsi leszek mi lesz a ch után. Még két hétig szedem, aztán el kell hagyjam , nincs mese. Kicsit félek tőle...


Pár nap után valóban rossz íze lett a ciginek, sőt, konkrétan undorító két hét után. Pont ezért nem lesz nehéz megválni tőle.

2017. júl. 12. 08:38
Nagyon szépen köszönöm! Amiket leírtál pontosan ezt érzem én is. Nem esik már annyira jól de mivel már csak pár nap van igy "kihasználom" még ezt az időt. Viszont várom,hogy leszokjak,egy csomó motiváló dolog van a fejemben. A környezetemben szinte senki nem dohányzik,a csaladom de velük ritkán találkozunk,mi is külföldön élünk. A másik az idő...mennyi időt elpöfékelek utána meg kapkodok a háztartással. A másik a rúzs. Hiába veszem meg a jobb és tartósabb fajtát,ha 10-15 percenként pöfékelek hamar lejön...Amugy már 3.napja emlékszem minden álmomra,nem rémálom de nem is kellemes. Kicsit ingerültebb is vagyok,de alig várom ,hogy ne függjek tőle. Eddig 2 szer próbáltam meg a 15 év alatt, egyszer 6 hónap a másik 2. Gyógyszer és mindenféle tapasz nélkül, és akkor mindig az anyagi dolgok motiváltak.Most az egészségem. Kb 2 honapja bronchitis,nem gyógyult,fulladtam,szteroid,infuzio, fulladás gyógyszer,asztma spray,most megyek tüdőgondozóba. Őszintén elmondtam a doktornőnek mennyit szívok és kértem hogy irja fel nekem. Ő várja tőlem a beszámolót,mert nem ismerte ezt a gyógyszert (20 évig pszichiátrián dolgozott) és ajánlaná másnak is ha nekem is bevalik. Kérdeznék tőletek. A család támogatott vagy kinevetett? Engem konkrétan kiröhögtek.... Már csak ezért is megmutatom..😊😊😊
8408. H.Anna
2017. júl. 12. 06:44

Sziasztok! Esetleg ha v.kinek lenne feleslegessé vált champix tabija , akkor átvenném.

Köszönöm előre is.

E-mail-t gyorsabban látom;

hegedus.annamaria1@gmail.com

8407. Hamarka
2017. júl. 11. 22:01

Örülök egy újabb leszokónak.

Nekem anno a hányinger és a furi àlmok voltak a mellékhatások. Eleinte erősek voltak ezek, aztán csökkentek. Én a 12. napon tettem le a cigit, de akkor már alig vártam hogy letehessem. Én akkor már csak pár szál cigit szívtam naponta, már csak azért gyújtottam rá mert tudtam hogy utána az életen során több cigit nem szívhatok el. Ez az amit még most is nehéz elfogadnom, de tudom hogy így helyes.

Az jó hogy a férjed sem dohányzik, így könnyebben fog menni. Nem lesz kísértés. Aztán jó lesz hogy nem függesz a cigitől, nekem ez volt egy nagy felismerés. És nagyon jó lesz a nemdohányzok közé tartozni. És még egy csomó minden jó lesz. Meg kell majd találnod magadnak hogy mibe tudsz kapaszkodni a nehéz időszakokban. Ez szerintem mindenkinek más.

A stresszt is át lehet veszelni cigi nélkül, nekem pl.. leérettségizett és felvételizett a fiam, és nem volt egyszerű.

Amire figyelj hogy egy szálat se szívj el, mert akkor újra elvesztél.

Bármikor írj, Börnikével segítünk, ahogy nézem jelenleg ketten vagyunk a fórumon.

2017. júl. 11. 19:02
Sziasztok. Nagyon új vagyok köztetek. Én 15 éve dohányzom,napi 1 másfél dobozzal ( borzasztó). Ma van a 6. Champixos napom, még 2 szer 0.5 mgr ot szedek aztan jön a kék tabletta. Amit észrevettem,az álmosság. Egész nap szinte esik a fejem le. Ma reggel (10:15 kor) ami nálam nagy szó mert 7 kor már mindig fent vagyok legkésőbb,arra keltem hogy borzalmasan fáj, lüktet a fejem,de alvás közben is mikor éberebb voltam fájt a fejem. A másik,a cigi. Minden egyes alkalommal csípi a nyelvem,mintha más íze lenne, pedig ugyanazt szivom. Vasárnapra van kitűzve a nagy nap(11.nap) mert nem szerettem volna az első cigimentes napom egyedül tölteni.Férjem nem dohányzik, fürdőbe megyünk,hogy még a kísértés se legyen meg.Nagyon elszánt vagyok, muszáj leszoknom a cigiről,és jól esne egy kis támogatás tőletek. Olvasom hogy ki milyen sikereket ért el, és ez nagyon motivál. Nálatok milyen tüneteket okozott és hogy probáltátok túl vészelni? A legrosszabb ,hogy reggel a szokásos kávé,cigi ,itt a teraszon, szép idő,kutyusom is itt kint. Egyenlőre a szotyizás amit bevetek majd, illetve a vasalás 😅😅😁😁😁 2 hete gyűjtöm a vasalni valót, hogy ezzel is elüssem az időt. Szívesen veszem a ti ötleteiteket is 😊😊😊
8405. Hamarka
2017. júl. 11. 12:05

Sziasztok.

Azt gondolom hogy a ch-val le lehet szokni.

Én 80 napja nem dohányzom. Az biztos hogy gyógyszerrel is kell az akaraterő,de sokkal kevesebb, valahogy minden megy a maga útján. Én bennem nem volt túl erős az elhatározás hogy leszokjak,inkább csak kipróbáltam. Aztán most itt vagyok.

Közben persze voltak (és vannak) rossz időszakok, de arra gondolok közben hogy az sem oldaná meg a problémát ha rágyujtanék. Csak még utána magamat is utálom.

8404. Börnike75 (válaszként erre: 8402. - Evisz77)
2017. júl. 5. 10:31

Szia, végre egy becsatlakozó :) Úgy látszik nincs szezonja a leszokásnak, alig vagyunk itt sajnos.


Szerintem kezdd el olvasgatni a fórumot(nagyon sokat segít főleg az elején) de mi is itt vagyunk, kérdezz nyugodtan!


Én a ch-ról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, nélküle nem lenne a hátam mögött két cigarettamentes hónap. Hajrá!

8403. Börnike75 (válaszként erre: 8401. - Hamarka)
2017. júl. 5. 10:25

Szia Hamarka, minden megy a maga útján. Ugyan a héten feszültebb vagyok az átlagosnál és hétfőn erősen szédültem, de iszom a nyugiteát és kitartok. Igazából nem is kell kitartanom, mert nem esik nehezemre. A héten elkezdett nagyon zavarni a cigifüst- ez is biztos az idegek játéka, majd elmúlik.


Fiad leérettségizett már?

8402. Evisz77
2017. júl. 4. 23:19
Sziasztok!Nagyon elszànt vagyok a leszokàssal kapcsolatban, de segìtsègre van szüksêgem!Azt mondjàk fejben dől el,3 napig nem cigiztem,de az elvonàsi tünetek miatt feladtam.Pedig itt van 2 pici gyermekem, mègis gyenge sz@r vagyok...Holnap kivàltom a champixot....Tapasztalatokat , megerősìtèst kèrek Tőletek! Köszönöm
8401. Hamarka
2017. júl. 4. 20:27
Sziasztok. Mi van veletek?
8400. Hamarka
2017. júl. 1. 08:10

Szia.én sajnos híztam 4 kilót, úgyhogy most belekezdek egy fogyókúrába. Ez már sok, többet nem hízhatok.

Lassan 10 hete hogy nem dohányzom, de még időnként rám tör a dohányzás utáni vágy. Taár ritkábban mint az elején, de ugyanolyan erősen. Néha még mindig nagyon nehéz. Nem tudom hol lesz sz a pont amikor már nem hiányzik a cigi, lesz-e ilyen valaha.

A szédülésemet még vizsgálják. Találgatnak.

8399. 474d595084 (válaszként erre: 8397. - Börnike75)
2017. jún. 30. 10:28
Hát igen! Kritikus a 3. Hónap. Főleg ha otthon meg a munkahelyen is fujják az arcába az embernek
8398. Börnike75 (válaszként erre: 8395. - Hamarka)
2017. jún. 30. 08:40
Szuper hogy tartod magad! Kilókkal hogy állsz? Kiderült mitől szédülsz?
2017. jún. 30. 08:36

Köszi kiki.sved, közben persze utána néztem a gyógyszer szedésének. Mivel én kb egy hónapig cigiztem gyógyszer mellett, az első dohányzásmentes naptól számolom a három hónapot. Tehát négy hónapig szedem. Nem fogom megkockáztatni hogy rágyújtsak. Így is a harmadik nemdohányzó hónap a legkritikusabb nálam, legtöbbször akkor buktam el. Bár az is igaz, hogy akkor nem érzetem ennyire stabilnak magam. Most olyan természetesen működik minden, hogy ilyen biztos nem lesz többet.

Nem vagyok idegbajos, emésztésem tökéletes, ha más szívja mellettem, se jut eszembe hogy rágyújtsak, még akkor sem, ha iszogatunk mellé.

Egy-két kg jött fel a két hónap alatt, ami egyáltalán nem zavar.


Ezt az eredményt nem akarom csak úgy a kukába kidobni.


Te meg ne cigizzé érted? Egyet se!

8396. 474d595084 (válaszként erre: 8395. - Hamarka)
2017. jún. 28. 22:28
Én is azthittem hogy kelleni fog még egy de nem hálisten. Nem tudom mi ütött belém, de már nem fordítok rá figyelmet! Tarts ki :-)
8395. Hamarka
2017. jún. 28. 22:04

Sziasztok. Én megvagyok. Kevésbé szédülök, de még nem tökéletes.

Én most egész jól bírom, kevesebb a stressz.

Lassal 10 hete nem dohányzom.

Én nem mernék rágyujtani, rögtön visszaszoknék. Szerencsére nálunk senki sem dohányos, így nincs kísértés.

2017. jún. 28. 21:41
Veletek mizujs?
2017. jún. 28. 21:40
Ez már emberfüggő.
8392. 474d595084 (válaszként erre: 8390. - Börnike75)
2017. jún. 28. 21:40
Az egész kúra 3 hónapig tart. Az első tabletta az első kúranap. 3hónap az okosok szerint elég.
2017. jún. 28. 21:38
Sziasztok! Pár napja elszivtam egy szálat, jól esett de azóta mintha mi sem lett volna. Nem érzem hogy vissza fogok esni. Hiányzik de nem olyan erős a késztetés. Egyszer csak elmúlik :-)
2017. jún. 22. 16:40
Egy picit megakadtam. Meddig kell szedni a ch-t? A cigaretta letevésétől kezdve három hónapig(doboz), vagy az első szem bevételétől számított három hónapig(doboz)?
2017. jún. 22. 14:58
kikisved, na ettől azért tartok én is... július 20-ig kell szednem a ch. Utána mi lesz?
8388. Hamarka (válaszként erre: 8387. - 474d595084)
2017. jún. 22. 08:50

Szia.

Hát nem könnyű. Sőt, nekem nehezebb mint az elején volt. Naponta elgondolkodom azon hogy miért akarok egyáltalán leszokni. Nehéz meggyőznöm magam.

Ráadásul mostanában elég stresszesek a napjaim. Úgyhogy elbizonytalanodtam.

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook