Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


4709. Renáta01
2009. márc. 20. 20:42
Sziasztok uj belépö vagyok.Szeretném a segitségeteket kérni 8 hetesen mondták hogy elhalt terheségem van,e hét keddjén mütöttek,ma délig nem volt semmi gond de ma délután elkezdtem hullámokban görcsölni majd egyfolytában vérezni.Normális ez ilyenkor?Köszönöm.
4708. Csillu... (válaszként erre: 4707. - HLivia)
2009. márc. 20. 20:30

Úr Isten!tényleg??

és miket mondtak?????

ez szörnyen hangzik!!!

4707. HLivia
2009. márc. 20. 20:24

Nekem biztos hogy nem volt, mert nem hatott igazán az érzéstelenítő és éreztem mindent ( nagyon fájt ) hallottam mindent!

Na persze Rólam beszéltek, mert azt hitték én nem hallom!

Hát nem volt kellemes!


Nagyot csalódtam . . . :-(

2009. márc. 20. 19:51
Nekem a műtét után volt UH, de én nem emlékeztem, férjem mondta, én még aludtam...
4705. HLivia
2009. márc. 20. 19:26
ezért gondolkodok azon, lehet nem is kellett volna a második
4704. Csillu...
2009. márc. 20. 19:24

Nekem sem uh a műtét után csak most a 6.héten:-(

És műtét előtt engem is csak 1 doki nézett...

Hát ez szép...

4703. HLivia (válaszként erre: 4702. - Hadita)
2009. márc. 20. 19:01

egyk műtétem után sem volt ultrahang :-(

csak előtte

az elsőnél előtte 3 nappal

a másodiknál előtte 2 órval

műtét után nem volt!!!!

4702. Hadita (válaszként erre: 4701. - HLivia)
2009. márc. 20. 18:58
a műtét után közvetlenül azért volt egy uh még AZNAP nem? ANNAK mi volt az eredménye?
4701. HLivia (válaszként erre: 4699. - Hadita)
2009. márc. 20. 18:51

23-án mentem kontrollra és előtte csináltam tesztet ami + és az uh előtt mondtam, hogy + lett a teszt és akkor mondták uh alapján nem terhesség aztán azonnal műtét

Tehát kontroll uh mutatta hogy bennem hagytak valamit, utána hogy friss szövet

de ha valami maradt bent akkor nem kellett volna görcsölnöm? mert nekem semmi fájdalmam nem volt..

na mindegy

2009. márc. 20. 18:46
bocsi, ha túl hosszú voltam,legfeljebb átugorjátok;)
4699. Hadita (válaszként erre: 4697. - HLivia)
2009. márc. 20. 18:45
Várjcsak. Én arra gondoltam, hogy közvetlenül a műtéted napján a kontroll uh, az mit mutatott?
2009. márc. 20. 18:44

Cinci, Hancsi, sziasztok, sajna itt, de fel a fejjel.


Szerintem mindannyian úgy voltunk/vagyunk vele, hogy hullámzó a javulás-visszaesés. Aztán megláttunk egy gyereket és brühühü, aztán beugrik egy kép és brühühü. De egyre hosszabbodnak a jobban lévős kiegyensúlyozott periódusok.


A terhességi tüneteknek semmi közük ahhoz, hogy elhal a magzat. Ez nemhogy kismamáról kismamára, de még terhességről terhességre is változik! A hányinger és hányás általános tünet, de nem azt jlenti, hogy mindenki hámy, aki meg nem ott baj van. És ez összes tünetre igaz: jelentkezhet némelyik többször-kevesebbre. Attól függ, hogy a szervezet hogyan alkalmazkodik a "másállapothoz". Ezt szerintem fontos megjegyezni a következő terhességre, hogy amennyire lehet, csökkentsétek a parázásokat. Első terhességem, 15. héten halt el, semmit nem vettem észre, max. utólag kombináltam, hogy mintha másképp lettem volna, de azt mind az első-második harmad közti átmenetnek tudtam be. Mostani terhességemnél aztán ha vmit nem éreztem ment az izgulás ezerrel, mint kiderült, feleslegesen. Ma is voltunk pont dokinál, minden rendben, feje már illeszkedik:)))


Első terhességnél doki rögtön mondta, hiába kérdezzük, nem fogja tudni megmondani, hogy miért történt (pedig 15 hetes volt), és a szövettantól se várjunk semmit. A szövettanon csak azt nézik tudtommal, hogy valóban magzati szövetek-e, valóban terhesség volt-e. Különösen a kisebb terhességeknél. Kromoszómavizsgálatot nem csinálnak belőle rutinszerűen.


Azt hiszem egy jó nagy adag alázat kell mindezek elfogadásához. Hiába akarunk mindent tudni és mindent irányítani nem vagyunk élet és halál urai.

4697. HLivia (válaszként erre: 4696. - Hadita)
2009. márc. 20. 18:39

A kontroll Uh előtti nap csináltam a tezsztet ami + lett!

Egy orvos megnézett a kórházban UH-n aki azt mondta nem terhesség hanem méhlepénydarabka, azonnal be kell feküdnöm!

Majd mikor mentem déltán akkor már ott volt az én dokim is aki annyit mondott szerinte nem maradt bent semmi DE NEM CSINÁLT MÉGEGY UH-t! hanem mütő és kaparás!!!Aztán műtét után közölte friss szövetek!

Soktól olvastam, hogy 2 orvos ultrahangja kell ahhoz hogy a kaparást megcsinálják. Na Nekem CSAK 1 ULTRAHANG volt és 1 ORVOS!!!!

A zalaegerszegi kórház innentől elfelejtve!!!

4696. Hadita (válaszként erre: 4694. - HLivia)
2009. márc. 20. 18:28
A műtét utáni kontroll uh azt mutatta, hogy minden ok? És utána meg kiderült, hogy mégsem??
4695. Judy55 (válaszként erre: 4694. - HLivia)
2009. márc. 20. 18:23
Jajj szegény! hát akkor most így mondom, hogy reméljük nem az volt...
4694. HLivia (válaszként erre: 4690. - Hadita)
2009. márc. 20. 18:18

Nekem 12.17-én volt missed ab

01.22-én még pozitív volt a teszt

UH majd az hogy maradt bennen méhlepény darabka és az okoz pozitív tesztet

23-án újabb kaparás

kaparás után azt mondta a doki, hogy lehet újabb terhesség volt , mert nagyon friss szövetek voltak

Azóta sem tudom mi volt , de nem is szeretném tudni, mert ha bebizonyosodik, hogy terhesség akkor abba belehalnék

4693. Judy55 (válaszként erre: 4692. - Hadita)
2009. márc. 20. 18:16

Neked pontosan hány napra jött meg a műtét után?

előtte hány napos ciklusaid voltak?

nekem sajnos nem 28 naposak, most is 34. napra jött meg, az első vetélésnél a műtét után viszont 26. napra, de utána megint csak 34 napra, utána lettem megint terhes, és sajnos megint nem sikerült....nekem most az is álomnak tűnik, hogy egyáltalán eljutni a 12. hétig...

4692. Hadita (válaszként erre: 4691. - Judy55)
2009. márc. 20. 18:13
Nekem is azt mondták, hogy annak félreismerhetetlen jelei volnának, mindenféle melléktünettel.
4691. Judy55 (válaszként erre: 4690. - Hadita)
2009. márc. 20. 18:11

Igen, én is ezek miatt gondolom, de olvastam róla, hogy max 2-3 héten belül kiürülnek.


Jajj ez a + teszt, még úgy előttem van, mikor csinálgattam pedig annak már lassacskán 3 hónapja.

4690. Hadita (válaszként erre: 4689. - Judy55)
2009. márc. 20. 18:03
Ez jó kérdés! Elég sokat agyaltam rajta én is. Max azért gondolom, hogy esetleg mégis meg kéne csinálnunk, hogy ha majd az első teszt esetleg pozitiv lesz, ne ezen görcsöljek hogy ez vajon valami maradék, vagy tényleg egy normál +teszt.
4689. Judy55
2009. márc. 20. 17:58

Hadita!


Kérdezni akarta, hogy te a műtét után csináltál teszted, mármint úgy értem, hogy ellenőrizted-e, hogy kiment a szervezetból a hcg. Én is akartam, a végén meg már kiment a fejemből, de gondolom, hogy mostanra - meg hogy már meg is jött - szépen már előtte is kiürült...

4688. Judy55
2009. márc. 20. 17:56

Szia Fiamette!


Ha jól emlékszem kezdődik a peteérés, mintha mondtad volna, számon vagy ám tartva.

Hátha most sikerül...

4687. Judy55 (válaszként erre: 4686. - Hadita)
2009. márc. 20. 17:55

Akkor tényleg igaz, más is írta már, elég szomorú ez.

Én meg ezt a folsavat szedem, amit írtam, C vitamint, most még multivitamint (nem terheset) lehet át kellene állnom rá....


én szerdán reggel még palástfű teát ittam, de délután megjött, így csütörtök óta ismét cickafarkozok. :-)

én is gondolkodok egyébként ezen a femibionon, annyira dicsérik mindenhol.

4686. Hadita (válaszként erre: 4684. - Judy55)
2009. márc. 20. 17:51
Tényleg folsav hiány van! Ahol sikerült vennem onnan én vittem el az utolsó dobozt. Ma is megpróbáltam, nem volt, viszont azt mondták hogy a Gyöngy patikák kapnak egyet-kettőt mert a Pharmavit valahonnan szerzett és nekik kiszállítja. Érdemes folyamatosan próbálkozni. A sógorom gyógyászatos képviselő, őt bíztam meg a feladattal hogy kutasson fel egy-két dobozzal.
4685. Hadita (válaszként erre: 4683. - Judy55)
2009. márc. 20. 17:48

Minden reggel mérem a hőmet, digitális mérővel. És vezetem is. A terhességemnél is mértem, és gyönyörűen látszik a grafikonon minden. Csak akkor nem néztem, csak vezettem. Most viszont árgusul fogom nézni:))

Szerintem a hormonszint a teherbeesés után is változhat. Akkor jó volt, utána viszont a váltásnál kb 9-11. hét leesik a progi és kész a baj.


Szedek folyamatosan folsavat, Gravidát, kétnaponta Evitamint (400mg) és iszom a teákat. Ma reggel váltottam vissza a keverékre.

4684. Judy55
2009. márc. 20. 17:46

Sziasztok!


Tényleg igaz az, hogy folsavhiány van?

igaz nekem van most itthon, de máshol is hiánycikk? olvastam ilyet

Aki szed folsavat, az melyik típusát?

Én ilyet: bio-folsav 60 db-os, 219 mg-os tabletta, rózsaszín dobozban kapható, ismeritek?

4683. Judy55 (válaszként erre: 4681. - Hadita)
2009. márc. 20. 17:43

Szia!


Hődet méred folyamatosan? minden felkeléskor? én is csináltam decemberben, állandóban a számban lógott. Annyi mindent hallani már, azt is mondják, hogy vetélés esetén ha gond lenne a hormonokkal, akkor viszont nem esnénk teherbe, stb, stb. Neked sem volt vérvétel, vagy bármi más vizsgálat?

milyen vitamint szedsz most? vagy fogsz szedni hamarosan, ha jön a baba?

4682. cirmesitompika (válaszként erre: 4648. - Hancsi24)
2009. márc. 20. 17:43
10hetes
4681. Hadita (válaszként erre: 4680. - Judy55)
2009. márc. 20. 17:26

:)) csak még megvárom míg hazaér a férjem;)


hehe, meg a mensi végét is megvárom:)

4680. Judy55 (válaszként erre: 4678. - Hadita)
2009. márc. 20. 17:24

Szió!


imserem ezt a pg53-at, a barátnőmnek volt ilyen, és még én is kipróbáltam, jól szórakoztunk rajta.


A teszteket én kidobtam, nagyon szomorú voltam, de már mindegy, a képet azt megtartottam én is.

Hidd el legszívesebben már most mennék próbálkozni. :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook