Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


29. lecso*
2007. júl. 18. 16:49

Szia Moncus!


Csak a pocaklakó kiderülése után kell elkezdeni szedni a progipótlót!

28. moncus
2007. júl. 18. 15:42

Csajszik!

Azt mondjátok már meg, hogy a progi tartalmú gyógyszert csak onnantól szedtétek, amikor már kiderült, hogy bébi van a pocakban, vagy már az ovuláció után el kell kezdeni szedni?

27. Mandula71 (válaszként erre: 25. - Réka79)
2007. júl. 17. 11:29
Szerintem menj dokihoz. 6 éve a babám mellett volt egy vérömleny, ami sajnos nem szívódott fel, a baba viszont elhalt mellette. Tüneteim nem voltak, se vérzés, se görcs, csak az ultrahang mutatta ki, hogy a babának már nincs szívhangja. Most április végén mutatta ki a teszt a két csíkocskát. 1 hét múlva mentem dokihoz (SZTK-ba), ahol az előző vetélés miatt automatikusan gyógyszert írtak fel (Utrogestan). Nyilván a gyógyszer sem ad 100%-os biztonságot, de az ember lelkének jót tesz, úgy érzed, hogy Te tényleg mindent megtettél. A kicsimmel most már a 17. héten vagyunk, eddig minden rendben, de a félsz persze mindig velem marad. A félelmet le kell győzni!:-)))
26. nicci
2007. júl. 17. 10:35
Te tudod!Én személy szerint elmennék ,azért,hogy megnyugodjak!
2007. júl. 17. 10:05

Felhívtam a dokimat - kiderült, hogy 3 hétig szabin lesz...

Felhívtam a másik dokit, akinél kontrollon voltam, mikor elment a baba, ő egy hónapig nincs...

az egy szem kolléganőm, aki tudja, azt mondta, hogy hagyjam abba az idegaskedést, mert ha minden alkalommal orvoshoz rohanok, amikor csikar egyet, meg fogok őrülni... és ez igaz...

és már nem is fáj... asszem' csak hülyén ültem... vagy szorított a hólyag?

Szóval, azért lényeg is lesz:

Egytől tartok csak: hátha alacsony a progiszintem... de akkor az előző esetben vetéltem volna, és nem elhal, nem? Ha alacsony, akkor a szerveet nem érzékeli, hogy az terhesség, és idegen testnek veszi a kabát, és az kilökődik. Ugye?

Szóval megvárjam, ne várjam a dokit, ez itt a kérdés... Lányok, vélemény?

24. nicci
2007. júl. 17. 08:53
Lányok akinek már baba van a pocijában(Réka,lecso),csak szép és kellemes dolgokra gondoljatok,biztos minden rendben lesz.Kétszer úgyanoda a villám se csaphat be!Legalábbis nagy szemétség volna.Zsuzsa, Te meg ne add fel,előbb-utobb biztos összejön!Mindenkinek nagyon drukkolok!
2007. júl. 16. 17:32

Sziasztok!

Nekem van egy 13 és egy 10 éves nagy lányom. Évekig próbálkoztunk a harmadik babával mire sikerült, de sajnos 11 hetesen elvetéltem. Ez tavaly július 31-én történt. Azóta probálkozunk, de még clostilbegyt segítségével sem sikerül.

Biztos én is nagyon fogok félni, hogy ismét valami baj lehet, de mindent megtennék, hogy újra terhes lehessek és átélhessem a szülés csodáját.

22. lecso*
2007. júl. 16. 17:27

Ma voltam UH-n!A múlt hét után feszülten mentem oda,de minden rendben van.6 hetes 6 napos terhes vagyok.9,5 mm-es a babóka és ver a szíve!


Réka!Szerintem is menjél el minnél hamarabb orvoshoz,főleg,hogy volt egy vetélésed.

Nekem pcos-m van,progeszteron elégtelenségem is!

Szedek az inzulinomra gyógyszert ,progi pótlót,magne B6 a fájó pocakra!

Amikor elmentem dokihoz már 3 napja fájt a pocim,és azonnal írta fel a progipótlót,ami valszeg megmenti a babót!!!

Márciusban is fájt a pocakom,a doki azt mondta pihenjek,magnézium.Semmi más teendő.Majd ha történik valami csak akkor.Amikor bekövetkezett a baj már nem volt miért gyogyit szedni,mivel elhalt!

Én is nehezen viselem a terhességet!Mindig azt hiszem most vetélek el,vagy már elhalt!"Imádom" hogy hányingerem van,így tudom még ott van!

De azért próbálj nem túl sokat izgulni!

Szia!

21. lecso* (válaszként erre: 18. - Nicci)
2007. júl. 16. 17:18

Szia!


Én pcos vagyok,hosszú ciklusaim vannak.A 2. ciklusban itt is volt a babó,de időben ez 3 hónap.

20. nicci (válaszként erre: 19. - Réka79)
2007. júl. 16. 13:53

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni,de a félelem végig kísérteni fog.Nem tehetsz mást mint,hogy megprobálsz rajta felülkerekedni és csak a szép dolgokra gondolni!Szerintem menj minnél hamarabb orvoshoz,ne hallogasd mert lehet,hogy valami gyógyszert is fog adni!Vigyázz magadra!

2007. júl. 16. 13:12

Sziasztok!

Úgy örülök, hogy idetaláltam!

Kerestem egy fórumot, ahová írhatok, ha elővesz a frász, és megtaláltam! Tök jó!

Sajnos az én babám is úgy gondolta februárban, hogy valami nagyon fontosat elfelejtett elmondani odafönn... 12 hetes voltam...

Szóval, most lett egy kétcsíkos tesztem, és valahogy félek elmenni a dokihoz... Nem akarom megbolygatni.. még olyan kicsi :) de várni sem merek - hátha kellene szednem valamit...

De talán csak félek megint "elkezdeni" ezt az egészet. Kicsit félek...

Ti hogy vagytok ezzel? Ez csak az első reakció, és elmúlik?

18. nicci (válaszként erre: 17. - Lecso*)
2007. júl. 16. 07:04
Nagyon örülök nked ,vigyázz magadra!A vetélés után mennyi idővel sikerült újra teherbe esned?
17. lecso*
2007. júl. 15. 19:41

Hétfőn voltam a nődokinál!Megnézett ultrahanggal!Gyanus volt már a nagy csend!Amikor végzett,mondta öltözzek fel,majd mindjárt medbeszéljük!

Mondta:megnézte a 2 héttel ezelőtti leletet és akkor 16 mm volt a petezsák ,most meg 15 mm.Szóval nem nőt semmit,és nem is lát benne embriót!Biztos ez a felszívódós terhesség!

Megírta a laborpapírt a vércsoport meghatározáshoz ,ha esetleg a műtétnél(missed ab) lenne valami gubanc,akkor kell.Elküldött ekg-ra,megírta a befekvéshez a papírt.Mondta még menjek el a kórházba ultrahangra,mivel aki meg szeretné tartani a babaát ,annál 2 orvosnak meg kell győződnie tényleg elhalt-e a baba!

Bementünk a kórházba!Az orvos megvizsgált uh-val és az első mondata az volt ITT EGY ÉLŐ EMBRIÓ LÁTSZIK!!!!!!!ITT A SZÍVERRÉSE NÉZZE!És odafordította a monitort.Láttam a kis lüktető szívét!Elkezdtem ismét zokokni,mire mondta a doki,hogy hagyam már abba,mert nem tud így vizsgálni a nagy rázkódás közepette!

Szóval jelentem:6 HETES TERHES VAGYOK MOST ÉS VAN SZÍVVERÉSE A BABÁMNAK!!!!!!!!!

Ma jártunk ismét a pokol kapujánál,de nem engedtek be SZERENCSÉRE!

Jöv héten ismét megyek ultrahangra,megnézi a doki mennyit nőt,de a kórházba,mert a rendelőben ősrégi darab van ,és ilyen megbízható!

16. lecso* (válaszként erre: 15. - Nicci)
2007. júl. 4. 15:54

Szia!


Sajnálom,hogy át kellett neked is esned ezen!DE JÖNNEK MÉG JOBB NAPOK!

A progeszteron szintet a ciklus 21. napján nézik vérből!Abból egyértelműen kiderül,hogy van -e progeszteron elégtelensége az emberkének!

Az én előző nőgyógyászom is,akit már leváltottam azóta,azt mondta,hogy csak akkor kell progi pótlást szednem ha baj lesz!Amikor bekövetkezett a baj,már nem volt értelme,mert elhalt a baba!Pedig ő tudta ,milyen a laboreredményem!!!!!!

Én most a 7. héten járok a pocakossággal!A félelmem nagy,hogy valami történni fog megint,pedig most szedek progipótlást!Engem szerintem a terhesség során végig kísér majd a félelem és szorongás!

Drukkolok,hogy minnél hamarabb összejöjjön a baba,és zökennőmentesen zajlodjon a terhesség és egészséges babád szülessen!

15. nicci
2007. júl. 4. 09:23

Sziasztok!

Nekem is van már egy kisfiam ,aki egy teljessen zökkenőmentes terehességből született,a második babámat viszont sajnos elvetéltem a 6.héten.Nekem igazából semmi konkrétumot nem mondtak arra vonatkozólag,hogy mi történhetett.Azt,hogy alacsony -e a progeszteron szint, pontossan miből derül ki?Már nekünk is lehetne újra próbálkozni,de én is nagyon félek.Nekem az orvosom nem hajlandó semmit se felírni,azt mondta csak akkor ha megint baj lesz.Ez normális?Nyilván nem szeretném,hogy megint baj legyen.Igazából azt nem tudom,hogy hogyan lehet a félelmet és a szorongást legyőzni.akinek már összejött a baba szívből gratulálok és sok sikrt kívánok!

14. gabo001 (válaszként erre: 13. - Lecso*)
2007. júl. 2. 19:54

Jól tudod! Szívhang a 6.-7. hét előtt nem igen van! Én most nem fogom méregetni a hőmet! (első terhesség előtt csináltam, minden ahogy a nagykönyvben meg van írva, olyan jók lettek) Nem görcsölök rajt úgy döntöttem. Ha van baba akkor úgyis mindegy nem??? Nem jön meg a mensi, nekem az a jó jel! Nem fogok méregetni! Az elején legalábbis nem. Max. ha nem jön össze sokáig. (pár hónapig)

Egyébként én is a vetélés után tudtam igazán örülni a mensinek!! Ahogy mondod, azért mert ez jelezte, hogy elvileg minden oké a következő babához!

13. lecso* (válaszként erre: 10. - Gabo001)
2007. júl. 2. 17:45

Szia!


Persze,hogy jó a napra pontos mensi pé-vel együtt!!!!!!!!!!

Örülnék én is neki!!!!De mit akar egy pcos!?

Szoktam is mondani a kolléganőimnek amikor panaszkodnak,hogy már megint megjött:ÖRÜLJ NEKI ,EZ JELZI,HOGY ÚGY MŰKÖDSZ AHOGY KELL!!!!!!!

Most a 6-7 héten járok.Jöv héten megyek megint dokihoz,akkor már szerintem hallani lehet a szívverését is!Vagy hülyeséget beszélek?!

Pedig van már egy gyerkőc,de azért a 2 mondattal előbbiért nem tenném tűzbe a kezem!Úgy látom olvasgatnom kellene már megint!Igen tuti,hogy volt pé,hiszen most nem lenne babó pocakban,csak a hőm furi hozzá!De látni leht ilyen furi görbéket a : [link]

A Leó az enyémet is fel akarja rakni!

Meg próbálok nem stresszelni,és ahogy telik az idő annál jobban fogom érezni magam!!!!!!

12. manna30 (válaszként erre: 11. - Gabo001)
2007. júl. 2. 16:41

Igen, nekem is hasonló gondolataim voltak annakidején. Ahhoz pedig, hogy egy vetélés és egy koraszülés után mégegyszer bevállaljak egy gyereket évekig gondolni sem mertem.

De ahogy nőtt a fiam, rájöttem, hogy nem akarom, hogy egyke legyen. Nekem is vannak tesóim, és ez így kerek. Igaz, a fiam már 7 éves, és ahhoz képest, hogy a párommal 13 éve vagyunk együtt, kicsit későinek éreztem ezt a gyermekvállalást, de nem bántam meg. Igaz, többet tényleg nem szeretnék, talán ha fiatalabb lennék egy pár évvel. De ez most így jó. :)

Sok sikert kívánok, és remélem hamarosan pocakos leszel!!!

11. gabo001 (válaszként erre: 8. - Manna30)
2007. júl. 2. 16:35

Szia Manna!

Majd megpróbálok nem görcsösen akarni! De hát ki nem vágyna már rá, pláne egy vetélés után! Nehéz dolgok ezek csajok! Az nem is tudja, milyen igazából akarni egy babát, akinek egyszerre sikerült minden!! (és sajna általában ott skerül, ahol nem is akarják, vagy nem annyira! és ez igazságtalan!!!!)Ilyenkor vajon hol a jóisten????

10. gabo001 (válaszként erre: 5. - Lecso*)
2007. júl. 2. 16:32

Szia Lecso!

Nekem az első mensim a műtét után napra pontosan jött meg, ahogy máskor is szokott terhesség előtt. Ez azért gondolom jó nem? Hát nem semmi vagy!! Tényleg csoda a babád, hogy ilyen hamar összejött! Akkor mégiscsaj volt pé-d nem??? :-)

Köszi a biztatatást!

És te meg ne izgulj, mert minden rendben lesz!! (egy vetélés után jó esély van rá)

Hányadik hétben vagy?

9. manna30 (válaszként erre: 6. - Perfi)
2007. júl. 2. 07:08

Szia Perfi! (itt is :D)

Igen, igazából nem lehet elfelejteni ezt a dolgot, csak mélyen elásni magadban. Nekem ha az első terhességem sikerül, már lenne egy kb. 9 éves nagy gyerkőcöm.

Ezen túl kell tenni magunkat, különben többet ártunk, mint használunk.


A második terhességemnél én is görcsölve mentem Uh-ra kb. 8 hetes terhesen, meg főleg utána a 12. hetesre. Aztán megnyugodtam.

Most, a harmadik terhességemnél, hogy átestem a "koraszülős" 29. héten, teljes nyugalom vett erőt rajtam, és tudom, hogy most már semmi baj nem lehet. És ez így jó!

8. manna30 (válaszként erre: 4. - Gabo001)
2007. júl. 2. 07:01

Szia Gabo001!


Szerintem augusztus körül újra próbálkozhattok!

És igen, fejben kell erősíteni az embernek magát.

Nekem annak idején szintén a 9. héten volt vetélésem, de kellett kb. fél év mire meg tudtam emészteni, mert állandóan az járt az eszembe. Utána görcsösen akartam gyereket. Aztán mikor ez a görcs is elmúlt, akkor jött össze, amikor nem is számítottam rá. Nálam ez kb. másfél évig tartott. Egyébként szerintem az ilyen módon elhalt terhességeknek valóban oka van, általánosságban az én véleményem is az, hogy szerintem abból a gyerkőcből valószínűleg egy beteg ember lett volna.

7. manna30 (válaszként erre: 3. - Lecso*)
2007. júl. 2. 06:57

A Duphastont én is szedtem az előző terhességemben kb. a 6. héttől úgy félidőig, amikor a baba már magának termeli az ún. sárgatesthormont, és nincs szüksége segítségre.

Ennél a gyógyszernél legfőképpen arra kell vigyázni, hogy csak folyamatosan csökkentve szabad abbahagyni. Mivel neked már van egy egészséges kicsi gyerkőcöd, szerintem minden rendben lesz. Nagyon sokat kell pihenni, és ha keményedsz, azt mindenképpen jelezd majd az orvosodnak. Nálam sajnos a gyógyszer abbahagyása (kb. 24 hét) után nagyon sokszor keményedett a hasam, de mivel kéthetente jártam dokihoz, nem gondoltam, hogy baj lehet. A többi valamennyire a dokin múlott, mert szülés előtt kb. két héttel mondta, hogy felpuhult a méhszájam, de én még akkor azt sem tudtam, hogy ez mit jelent. Ő meg nem mondta. Két hétre rá megszültem, és arra nem volt képes, hogy ott maradjon... Az ügyeletes orvosnál szültem. Ennyit erről.

Ne aggódj, ha sokat pihensz, szeded a gyógyszert, vitaminokat rendesen, szerintem nem lesz baj! Jó tanács: a Duphastont viszont csak fokozatosan hagyd abba!

6. perfi (válaszként erre: 1. - Lecso*)
2007. júl. 2. 06:07

Sziasztok!


Sajnos tavaly én is átéltem a missed ab. minden szörnyűségét.

Terveztük a babát. Abbahagytam a fogamzásgátlót Májusban, Júliusban már nem jött meg a mensim.

Sajnos a baba nem akart fejlődni, nem volt szívhangja sem, így a 11.héten kimondták az ítéletet, megkell szakítani a terhességet. A műtét után a következő próbálkozással megkellett várni 3 mensit. Néha nagyon türelmetlen voltam, de ugyanakkor próbáltam kontrollálni az érzéseket.

Összesen 5x menstruáltam, míg Január 30-án ismét teszteltem egy pozitívat.

Szerencsére ezzel a terhességgel nincs probléma. Már a 26.hetet is betöltöttük.


Hogyan élem meg?

Nem volt olyan nap, hogy ne gondoltam volna arra, hogy bármi rossz történhet. Sajnos a rossz tapaszatlat végig elkísér. Hiába halványodott már a vetélés emléke, de a lelkem mélyén soha nem fogom tudni elfelejteni.

Az orvosom is azt mondta, hogy valami kromoszóma rendellenesség vagy beágyazódási zavar volt a háttérben, így nem valószínű, hogy bekövetkezik mégegyszer.


Szóval próbáltam és próbálok is pozitívan hozzáállni a terhességhez. Most minden rendben van, nem lesz semmi, szépen fejlődik. Ezeket persze megerősítik az ultrahangok, az orvosi vizsgálatok, a vérvételek.

6 hétig kellett Utrogestan kúpoznom, a biztonság kedvéért. Nem volt leányálom naponta 4x, de megérte, hihetetlenül jó érzés érezni a baba mozgását.

Minden terhességi korban megvannak a félelmek.

De komolyan, csak úgy lehet végigcsinálni, ha elhessegeted a negatív gondolatokat. Sajnos, ha gondok lesznek a babával, arról úgysem tehetsz. Ezen kár lenne előre idegesíteni magad. Ezzel csak tényleg ártani lehet mind magadnak, mind a bébinek.


Kedves lecso*, GRATULÁLOK a babához! És fel a fejjel, NEM LESZ SEMMI BAJ!!!

Boldog Babavárást és gyere a Pocakos topikba, Várunk szeretettel. Lassan elfogyunk, kell az utánpótlás! :)))

5. lecso* (válaszként erre: 4. - Gabo001)
2007. júl. 1. 20:19

Nekem márc.23-án volt a missed ab-om.

A köv ciklusom 52 napos volt(máj.13) akkor még szex sem volt,hiszen 6 hetet ajánlott a doki pihire.Mensi elmúlta után már próbálkoztunk is.Kb jún elején fogant meg.Azaz a második jó hosszú ciklusban.A hőm szerint(mivel hőmérőzni kezdtem)még pé-m sem volt!És csodák csodájára itt a baba!Progipótlást kapok most,és remélem semmi baj nem lesz.

sok szerencsét a babaprojekthez!

4. gabo001 (válaszként erre: 1. - Lecso*)
2007. júl. 1. 19:37

Szia lecso!

Nekem május elején volt a 9. héten missed ab.-m.

augusztusban szeretnénk próbálkozni újra. (3 hónap várakozás után)Már én is előre félek persze. A dokim ari volt, azt mondta nem kell félni, mert ez általában kivédhetetlen ok miatt (kromoszóma, beágyazódási rendellenesség)van. Szóval nekem (remélem) hormonális ok nincs, de már most parázok. Azt hiszem fejben kell "erőltetni" magunk, hogy nyugi, mégegyszer nem fog megtörténni. Persze kicsit ott a félsz akkor is, ezt nem lehet kitörölni!!! Az biztos.

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy ti mennyi idő után próbálkoztatok újra, és mennyi idő alatt jött össze a baba!

2007. júl. 1. 18:56

Szia Manna!


Nekem is van egy 2 éves kisfiam.Ő vele a terheléses magas vércukoron kívül semmi baj nem volt.Imádtam terhes lenni!

DE hogy márciusban volt egy missed ab -om a 6. héten,minden megváltozott bennem.

Írtam,hogy pcos vagyok és alacsony a progeszteronom,de nagyon.A ciklus 20 napján 0,2 alatti volt.Lehet utánna felment valamennyire mivel a 45. napon teszteltem szép erős 2 csíkosat és már akkor egy hete fájt a mellem.A doki szerint megfelel 6 hetes terhességnek amit látott.Igazából nem is értette,hogy kerülhetett a babóka oda ilyen progi mellett.Még a teszt napján elmentem dokihoz,mivel akkor már 3 napja fáljt a pocakom(addig azt hittem azért mert meg fog jönni,álmodni sem mertem erről).Írt fel nekem duphastont 3x1 szedéssel.De van egy honlap ahol az endokrinológus azt mondta,hogy sokszor csak késlelteti a vetélést ez a gyogyi!Szóval nem vagyok nyugodt,PEDIG NAGYON SZERETNÉK,ÉS ÉLVEZTNÉM A TERHESSÉGET AHOGY KELL!!!!!

2007. júl. 1. 15:38

Szia Lecso!


Mi már találkoztunk a pocakosoknál is.

Szóval, nekem az első terhességem 9 hetesen ment el. A második terhességemet a 29. hétig sikerült "kihordanom", amikor is megszületett a kisfiam 1100 grammal. Két hónapig voltunk kórházban, mire hazajöhettünk. Ma van egy nagyon szép 7 éves fiam.

Jelenleg már a 31. hetet kezdem a harmadik terhességemmel (a második fiammal).

Szerintem sokat kell pihenni, és minden orvosi tanácsot megfogadni, az esetleges kellemetlen dolgok, komplikációk elkerülése érdekében. Persze így sem biztos, hogy teljesen problémamentes lesz a terhességet, de nem szabad ezen "parázni", mert akkor biztosan nem úgy éled meg a terhességet, mint ahogyan kellene. Ez egy nagyon örömteli és szép időszak. Nagyon drukkolok neked, hogy minden rendben legyen.

2007. júl. 1. 13:56

Sziasztok!


A héten derült ki,hogy babát várok ismét!Örülök nagyon,de félek is egyfolytában,hogy mi történhet...

Létszíves mondjátok el érzéseiteket!

Ti hogyan élitek meg az újboli terhességet?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook