Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2009. márc. 17. 20:10
Melyik E vitamin a jó? Mindegy?
4558. Judy55 (válaszként erre: 4555. - Bridzsit76)
2009. márc. 17. 20:10

Én is jókat hallottam erről a Femibionról, melyiket szeded a Femibion 800-at?

milyen vitaminok vannak benne a folsavon kívül?

4557. Bridzsit76 (válaszként erre: 4554. - Csillu...)
2009. márc. 17. 20:09
És mást is szedsz mellette?
4556. Judy55 (válaszként erre: 4554. - Csillu...)
2009. márc. 17. 20:09

Csillu és te most szedsz kimondott terhesvitamint, nem is tudom, már ilyenkor is mondogaták, hogy jó lenne szedni...

folsavat szedsz?

4555. Bridzsit76 (válaszként erre: 4551. - Judy55)
2009. márc. 17. 20:08

Reggel Femibion terhes vitamin, szinte az összes körülöttem levő doki ezt ajánlotta. + Magne B6

+ C vitamin + Este Folsav 3mg-os.

Úgy hallottam a terhes vitamin szedését a baba tervezés és vállallása elött már 1-2 hónappal el kell kezdeni. Én lisztérzékeny vagyok így a vitaminok felszívódása nem biztosan 100%-os.

4554. Csillu... (válaszként erre: 4546. - Bridzsit76)
2009. márc. 17. 20:08

Én is szedek e-vitamint minden nap 200 mg.

kúra szerűen,két hétig szedem,aztán 2 hétig nem.nekem a doki így mondta.amíg a terhes vitamint szedtem akkor is.

4553. Judy55 (válaszként erre: 4550. - Bridzsit76)
2009. márc. 17. 20:02
Ja meg C vitamint, ezt is minden nap
4552. Csillu... (válaszként erre: 4549. - Judy55)
2009. márc. 17. 20:02

Hát,igen.nem szívesen beszél róla az ember.

én is úgy vagyok vele,h az érzéseket úgyis csak az tudja,aki már átélte.

csak az a szar,h mellette kéne lennem,de egyszerűen felpofoznám!!!!!

4551. Judy55 (válaszként erre: 4550. - Bridzsit76)
2009. márc. 17. 20:02

Szia!


Kimondott terhesvitamint (Elevit v. Gravid) most nem szedek, sajnos még nincs mire. Gravida van még itthon a múltkoriból maradt. amit szedek bio-folsav, sima multivitamin (centrum) most ez is elég, meg 2 naponta E vitamin (azért nem mindennap, mert ez zsírban oldódó). És te mit szedsz?

4550. Bridzsit76 (válaszként erre: 4547. - Judy55)
2009. márc. 17. 19:57

És gondolom terhes vitamint is szedsz, ugye?

Az mellett is lehet még plusz E vitamint bekapkodni? Nem akarom, hogy a túlzott vitamin szedéssel elrontsak valamit...

4549. Judy55 (válaszként erre: 4543. - Csillu...)
2009. márc. 17. 19:52

Szia!


Igen, sajnos az, de milyen furcsa az, mikor mi is mondjuk, hogy egy vetélés után milyen rossza, ha terhes kismamát látunk, pedig mi sem tudhatjuk, hogy neki volt-e valami rossz dolog előtte. Pl. mikor visszamentem dolgozni, kiderült egy másik kolleganőmről is, hogy neki is votl, amit persze nem tudtam. Meg talán egy másiknak is volt, persze erről az ember nem szívesen beszél.

Amúgy megértem az érzéseid, nekem is ez lenne...

4548. Judy55
2009. márc. 17. 19:50
Hadita, hol vagy már? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mondott neked az orvos ma
4547. Judy55 (válaszként erre: 4546. - Bridzsit76)
2009. márc. 17. 19:49

Szia!


Pl én is szedek. (1 v 2 naponta) azt mondják ez a vitamin is nagyon jó.

2009. márc. 17. 19:46
Én azt kérdezném tőletek, hogy E vitemint szed-e valamelyikőtök és tudtok-e valamit írni, hogy kinek ajánlott!?
2009. márc. 17. 19:44
Csillu, én is hasonlóan éreznék a helyedben, nehogy lelkiismeret furdalásod legyen. Szerintem
2009. márc. 17. 19:43

Sziasztok!

Orsolya, itt mindenki örül az ilyen pozitív példáknak, ezek erőt adhatnak nekünk. Köszi, és sok sikert!!!

Moncsi, a tablettának is ugyan az a hatása? Ez jó ötlet, mert egyszerübb lenne azt szedni. Sok sikert a próbálkozáshoz!

Nekünk 6 hónapot javasolt a doki, mivel már 4 hónapos voltam. Meg kellett szülnöm, és műszeres befejezés volt. A ciklusom azonnal helyreállt, és úgy döntöttem 4 hónapot várok. Sajnos az első hónapban nem jött össze a baba, így már az 5. hónap eltelt azóta. Remélem a következő hónap sikerrel zárul. :-)

4543. Csillu...
2009. márc. 17. 19:41

Lányok!!!!!

Képzeljétek mi történt...

Van Nekem egy nagyon jó barinőm.2 gyerek anyukája,szép család.fiatalon egy abortusz,egy vetélés azután megyszülettek a gyerekek.

most megint terhes!!!úgy hogy a gyógyszert 1 hónapja hagyta abba,és ebben a hónapban több bulin van túl,mint egy 18 éves(cigi,pia,na nem segg részegre,de azért volt)

Szóval,most hívott,h eszébe sem jut megtartani.gazdasági válság+pia+cigi meg ilyenek a kifogás.

egyszerűen annyira rosszul esik:-((((

szemét vagyok?mellette kéne lennem,de nem tudok!!!!!olyan igazságtalan az élet!!!!!!!

4542. Csillu... (válaszként erre: 4539. - Judy55)
2009. márc. 17. 19:27

Hááát....

Ez érdekes,főleg azért,mert tényleg mindenki mást mond.Sajnos mi nem tapasztalhattuk meg,h volt-e szívverése,mert először az 5.héten voltunk és amikor másodszorra mentünk már a 9+4-en akkor "már" nem volt szívverése.szóval,azt sem tudjuk,h egyáltalán volt-e:-(((

És,igen valószínüleg abban igazad van,h ha nem lett volna minden ok testileg,akkor nem is estél volna teherbe...

Isten útjai kifürkészhetetlenek!!!!!

4541. cirmesitompika (válaszként erre: 4529. - 53d45dc41b)
2009. márc. 17. 18:21
Gratula neked, sok sikert!
2009. márc. 17. 18:19

Sziasztok!


cirmesitompika: én vagy két hétig véreztem és pontosan ilyen szakaszosan, barnázás után piros, aztán semmi, aztán megint, akár egy nap szünet után is. Tulképp egy seb van ami föl-fölszakadhat. Amikor kb. 1 hét után fölemeltem egy ruháskosarat éreztem, most megint megindult a vérzés. És tényleg, utána nem könnyelműsködtem. Szóval nyugi.


Judy: a ciklus visszaállása alegfontosabb szerintem is. De nekem pl. az első mens. után fájt eléggé középidőben a méhem és a petefészkem is, több doki is megerősítette,hogy hát igen, műtétkor megcibálják...

A másik, hogy a hormonrendszernek is magához kell térnie. Nekem alapból is alulműködött a pajzsmirigyem a missed után meg aztán pláne, de ez már csak akkor derült ki, amikor ismét babás voltam. A pajzsmirigyes doki szerint korán is jött a baba (3 mens. után), de hát azóta helyreálltak ezek az értékek is. És jól vagyunk:)

4539. Judy55 (válaszként erre: 4538. - Csillu...)
2009. márc. 17. 18:02

Szia!


Igen, jobban van, remélem így marad.

Én is nagyon sokat gondolkodok a 3 hónapon, már annyi helyen utánanéztem, találtam egy cikket, bemásolom nektek:


Szóval a cikk:

"Tisztelt Doktor Úr!


24 éves vagyok, egészséges, káros szenvedélyektõl mentes. Az elsõ terhességemet 2005. július 30-án műszeresen fejezték be mivel a baba a 7. héten már nem mutatott életjeleket. (Elõtte fenyegetõ vetéléssel kórházban feküdtem, véreztem és görcsölt a hasam. Az UH kimutatta, hogy a petefészek mellett egy hematoma található, ami kb. 1 hét alatt elmúlt. A 6. héten a baba szívműködése már látható volt, azonban szabálytalan szélű lett a petezsák. Hazaengedtek, de az 1 hét múlva esedékes kontroll UH-on Missed ab-t diagnosztizáltak.) Kérdésem csupán az lenne, hogy mennyi idõt várjunk a következõ terhességel? A kórházban 3 orvost kérdeztünk meg arról, hogy mennyi idõt javasolnak, az 1 és 6 hónap között mindenféle választ kaptunk. Elõre is köszönöm a válaszát! Tisztelettel: Kné

Tisztelt Asszonyom!


Ha egyébként minden rendben van, a következõ rendes vérzés után nyugodtan vállakozhat terhességre. Egy ciklus után ugyanis teljes a gyógyulás és utána már semmi nem változik. Arra kérjen magyarázatot attól, aki ezt javasolta, hogy mi indokolná a 6 hónap várakozást. Csodálkoznék rajta, ha bármi tudományosan megfogható érv elhangozna.

Üdvözlettel:

Dr.Török Attila"


Mit szóltok hozzá? ezt elmentettem, mikor megtaláltam.

Mikor voltunk a párommal genetikai vizsgálaton - akkor is rákérdeztem erre az 1-3 hónapra, hogy mitől függ ez? azt mondták rá, hogy valakinek elég az 1 hónap is, van aki olyan szerencsés, hogy minden hamar visszaáll.


Én mikor a 2. vetélésemen túlestem, biztos vagyok benne, hogy nem azért történt, mert keveset vártunk, ugyanis rögtön első próbálkozásra terhes lettem, ha nem lett volna minden rendben odabent lehet, hogy nem is estem volna teherbe, valószínűleg fejlődési rendellenesség lehetett, lehet, hogy akkor is így jártam volha, ha akár 1 évet is kivárok. Nagyon sokmindenkinél előfordul ez, a doki is azt mondta, akihez járok, hogy nem tudja miért lehet.


Mi a véleményetek a cikkről?

4538. Csillu... (válaszként erre: 4536. - Judy55)
2009. márc. 17. 17:56

szia Judy.

örülök,h Mamid kicsit jobban van.

lehet,h nem vártok 3 hónapot?szerintem mi sem!

jó lenne ha sikerülne,de már nem is merem remélni:-(

egy biztos,h egyből betegácsi.nem biztos,h ezen múlt de azért a stressz nagyban közrejátszik.ráadásul én temetésen is voltam a 4.hét környékén,ahol -10-be 1 órát álltunk...

beteg lettem utána,lázas is voltam.remélem,h most ezeket ki tudom küszöbölni.csak amit muszály!!!!

4537. Judy55
2009. márc. 17. 17:37
hadita hol vagy?????? voltál orvosnál? remélem jó híreket kaptál...
4536. Judy55 (válaszként erre: 4520. - Hancsi24)
2009. márc. 17. 17:36

Szia!


Az előbb elfelejtettem, kérdezted, hogy velünk itt a fórumon mi a helyzet. Nekem már sajnos két sikertelen terhességem volt, az első októberben szakadt meg, október 2-án volt a miss ab. utána mi 2 db vérzést kivártunk, teherbe estem, sajnos nem sikerült, de nehogy megijedjen itt bárki, nem azért jártam így, mert csak kettőt vártunk ki, hanem egyszerűen ezt hozta a sors. Ismerek olyat is, aki pl. egyet sem vár és nemsokára szülni fog. Lehet, hogy most sem fogunk 3-at kivárni. A 2. vetélésem most volt egy hónapja, már több is mint egy hónapja, itt nem volt műtétem.

De előbb-utóbb mi itt a fórumon már eldöntöttük, hogy új fórumot nyitunk, már csak egy kis idő kell hozzá..... :-)

4535. Judy55 (válaszként erre: 4530. - Hisztikirálynő)
2009. márc. 17. 17:32

Szia!


Köszönöm neked is a jókívánságokat mamám miatt.

lehet, hogy tényleg jó a tabletta is, meg lehet próbálni, mondjuk én szeretem a teát is, de biztos jó a tabletta is, ha veszel, írd már meg légyszi milyen....

Ugye hogy telik az idő a műtéttől? máris itt tartunk a tervezésnél....

4534. Judy55 (válaszként erre: 4515. - Hancsi24)
2009. márc. 17. 17:30

Szia!


Sajnos igen, ez pontosan ilyen fórum, sokan vagyunk sajnos. Nekem sokat segített és segít még most is, hogy tudok beszélgetni sorstársaimmal.

Idővel neked is enyhülni fog a fájdalom és azon kapod magad, hogy már tervezitek az újabb babát!

4533. Judy55 (válaszként erre: 4510. - Fiamette)
2009. márc. 17. 17:28

Szia!


Köszönöm :-) aranyosak vagytok.

ma voltam bent a kórházban, ma jobban volt, remélem így marad.

Mindjárt közeleg megint a peteérés, ha jól gondolom? szorítok, hogy most már gyógyultan minden rendben legyen!!!!

4532. Csillu...
2009. márc. 17. 15:05

sziasztok.

szia Hancsi.nekem egy hónapja volt a műtét,de már gondolkodunk a köv. babán.holnap doki,aztán meglátjuk:-))))

mi is nagyon félünk,de az időt nem akarjuk húzni.

egy babáért nekünk mindent ki kell bírni!!!!!!Apa azt mondta,h addig csináljuk,amíg minden ok nem lesz:-)))

Orsinak grat. és vigyázz nagyon magadra.

most veszélyeztetett vagy?

4531. Hisztikirálynő (válaszként erre: 4523. - 53d45dc41b)
2009. márc. 17. 14:16
Jaj Orsi, úgy örülök, hogy sikerült:) Most már biztos nem lesz semmi baj:)
4530. Hisztikirálynő (válaszként erre: 4519. - 75moncsi)
2009. márc. 17. 14:15

Szia Moncsi!

Tényleg lehet tablettában kapni ezeket? Majd megkérdezem a gyógynövényes boltban, hátha tudok venni:) köszi a tippet:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook