Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


4619. Hadita (válaszként erre: 4617. - Judy55)
2009. márc. 19. 20:16
Nem vállalnád be a mostani próbálkozást?
4618. Judy55 (válaszként erre: 4615. - Hadita)
2009. márc. 19. 20:15
Azt elfelejtettem írni, hogy a cickát most semmiképpen nem hagyom abba (pont ma van egy hónapja, hogy iszom minden nap). Ugye most még nem tudtam, hogy mikor fog megjönni, úgyhogy csak találomra ittam a két teát. Most ugye már tudok/tudunk mihez viszonyítani, kíváncsi vagyok, hogy a következő hány napos lesz. Te is iszogatod a teákat?
4617. Judy55 (válaszként erre: 4615. - Hadita)
2009. márc. 19. 20:10

Szia!


Nálam teljesen olyan mintha mi sem történt volna, a hasam sem igazán fájdogál, egy picikét erősebb, de ez még csak a 2. nap, ilyenkor mindig ilyen, de az már jó, hogy ha esetleg kivárjuk mi a 3 hónapot, most már csak azt mondani, hogy még 2 hónap a várakozás. Az első terhességem után 2 ciklust vártunk egyébként, most meg nem tudom..elméletben 3-at várnék...

4616. Hadita (válaszként erre: 4609. - Hancsi24)
2009. márc. 19. 19:59

Kb egyidőben lehetett a műtétünk? Nekem febr14, neked?

Örülök, hogy neked is megjött.

Mennyit akarsz várni?

4615. Hadita (válaszként erre: 4611. - Judy55)
2009. márc. 19. 19:57

Kicsit mintha erősebb lenne... de eddig mindig tampont használtam, most meg betétet, hogy lássam mi a helyzet - meg nem is nagyon merek tampont, biztos ami biztos. Kicsit fájdogál a pocim, ja és a derekam leszakad...

Nálad mi a szitu?

4614. Judy55 (válaszként erre: 4613. - Pitemaci)
2009. márc. 19. 19:42

Szia Pitemaci!


Én is ezekre gondoltam, ezekre a vitaminokra, akkor ti már próbálkoztok. Nem biztos, hogy jól emlékszem, de eddig két ciklusod volt?


Mindig mondják, hogy ilyen szomorú dolgok után ugye várni kell, mert a méhnek pihennie kell, ez ok, de akkor egy szülés után miért elég a 6 hét?

Ezzel a várással kapcsolatban én is raktam fel egy cikket, nem tudom olvastad-e.

4613. pitemaci (válaszként erre: 4612. - Judy55)
2009. márc. 19. 19:37

Szia Judy!

Az egyik hozzászólásomban írtam a Femibionról. Én is még a Gravidát szedem, de már nincs sok és akkor a Femibion 800-at kezdem el.

4612. Judy55 (válaszként erre: 4605. - Fiamette)
2009. márc. 19. 17:36

Szia!


Én is a Femibionra gondoltam, annyi jót hallottam róla, lehet, hogy én is szedni fogom, bár még van itthon a Gravidából...tényleg jobb lehet, mint a többi? a cikk ismerős volt, mintha olvastam volna...egy biztos, én is ha ezt szedném e mellé már nem szednék külön folsavat, de pl. Gravida mellé igen, lehet, hogy abban kevesebb van

4611. Judy55 (válaszként erre: 4600. - Hadita)
2009. márc. 19. 17:34

Szia!


:) én is gondoltam erre, akkor ti már tényleg nemsokára próbálkoztok, de jóó! én még kicsikét várok vele.

Neked az első mensi milyen? úgy értem erősebb talán? görcsölsz vele?

4610. 75moncsi
2009. márc. 19. 16:44

Nekem nov 3-án, úgyhogy mi már az aktív :) időszakban vagyunk. Most valahogy pozitivabb vagyok, az előző terhességem 15 hónapra sikerült.

11 hónap múlva derült ki,hogy nincs peteérésem, valószínűleg a fog.gátló abbahagyása után nem indult el. aztán volt 3 hónap clostys, amikor is kiderült, hogy rossz időben akcióztunk. (nekem 33 napos a ciklusom, a doki meg a 6-12-ig mondta, hogy aktiváljuk magunkat). Utána elkezdtem ovutesztet használni, innen tudom, hogy a 17-18 napon van pé. És a második ovus hónapban + cickafark teával sikerült.

Ennyi röviden. (röviden???)

4609. Hancsi24 (válaszként erre: 4607. - 75moncsi)
2009. márc. 19. 15:14

Sajnálom:(

Pedig már megörültem,hogy esetleg újra:)

Nekem holnap lesz 5hete,hogy megműtöttek,egy hete olyan mensis érzésem van,mintha meg akarna jönni,és tessék tegnap már maszatoltam,ma meg is jöt 33-34napra,eddig 35napra jött meg.Holnaptól hőmérőzök szeretném tudni,hogy minden rendesen működik-e odabent.

A babával én még várok,csak szeretnék megnyugodni,hogy a műtét tényleg nem csinált semmi gázt!:(Neked mikor volt a műtét?

4608. Hisztikirálynő (válaszként erre: 4607. - 75moncsi)
2009. márc. 19. 13:09

Szia!

Nálam is dettó ugyanez volt.:(

Én is szedtem vitamint.

A kislányommal végig elevitet szedtem, nála nem volt gond. Viszont vele az elején a 6. héttől utrogestant írt fel a doki, mert pecsételtem. Ezzel a terhességemmel viszont ilyen gondom nem volt, tehát nem dugdostam kúpot. Lehet, hogy valami hormonom volt alacsony, vagy a franctudja.

4607. 75moncsi (válaszként erre: 4590. - Hancsi24)
2009. márc. 19. 11:47
Bocs, hogy csak most válaszolok. Sajnos 9 hetesen sem volt még szivverése, úgyhogy missed ab lett a vége. De ezt nem kapcsolom össze a tablettákkal.
4606. fiamette
2009. márc. 19. 09:03

Kicsit utanna jartam meg valaminek, ugy tudom az elevit nem tartalmaz jodot, ami nagyon fontos lenne, olvassatok csak el:


Jód

A jód nyomelem, azaz kis mennyiségre van csak szüksége az emberi szervezetnek, de a kis mennyiség hiánya betegségeket okoz. A jódhiány a golyva nevű pajzsmirigybetegséget okozza, ami a pajzsmirigy (nyakon elöl) megnagyobbodásával jár. A súlyos jódhiány tünetei a fáradékonyság, meglassultság, süketség, a szellemi tevékenység meglassulása, hanyatlása, jellegzetes bőr és szőrzet elváltozások.


A terhesség alatti jódhiány hatására a magzat idegrendszere nem fejlődik ki rendesen, szellemi fogyatékos lesz, ez az úgynevezett kreténizmus. A jódhiányos kretének száma a Földön jelenleg 6 millió.


Magyarországon egészen az ötvenes évekig igen gyakori volt a jódhiány, különösen a Dunántúlon és Észak-Magyarországon. Sok helyen az iskolás gyermekek fele golyvás volt, és gyakori volt a kreténizmus. 1950-től kezdve vezették be a konyhasó jódozását: a boltokban kapható konyhasóhoz, a legtöbb európai ország normáit követve kálium-jodidot adnak. Azóta folyamatosan csökken a jódhiány, de ritkán még ma is előfordulhatnak jódhiányos esetek.


Jódot tartalmaz a tengeri só, és a tengeri állatok, halak, ezért tengerparti területeken nagyon ritka a jódhiány. A jód felszívódását csökkenti a kelbimbó, retek, mustár.

4605. fiamette
2009. márc. 19. 08:11

ha most terhes leszek azonnal elkezdem szedni a femibiont, mert nekem is ezt ajanlottak

szerintem a legjobb a piacon, most csak sima vitamint szedek nem latom ertelmet a terhesvitaminnak, majd ha sikerul a baba akkor elkezdem szedni


egy kis segitseg:

A legfontosabb magzatvédő vitamin a folsav, mely a szervezetben biológiailag aktív folsavvá alakul, ez a METAFOLIN®, melyet a Merck Gyógyszergyár innovatív úton állított elő.


A folsav nélkülözhetetlen a sejtosztódáshoz, ezért hiányának szerepet tulajdonítanak a magzati fejlődési rendellenességek létrejöttében.


A hagyományos folsavat a nők több mint 50%-a nem képes átalakítani teljes mértékben biológiailag aktív folsavvá.


A METAFOLIN®-t = biológiailag aktív folsav

* minden nő szervezete képes felhasználni,√

* döntően ez a szervezetben előforduló folsavforma, √

* közvetlenül hasznosítja a szervezet. √


A femibion® 800 szedését a gyermekvállalás előtt legalább 1 hónappal érdemes elkezdeni, hogy kellő időben megfelelő védelmet nyújtson a magzat fejlődéséhez.


A femibion® 800 Folsav plusz METAFOLIN® multivitamin komplex 12 féle vitamint és jódot is tartalmaz az ajánlásoknak megfelelő mennyiségben.


A femibion® 400 Folsav plusz METAFOLIN® DHA-t tartalmaz, mely a szoptatás során bejut az anyatejbe.


A DHA (docosahexansav) többszörösen telítetlen omega 3 zsírsav, mely a várandósság 2.trimeszterétől nélkülözhetetlen a magzat, majd a születés után az újszülött agyfejlődéséhez és növekedéséhez.


Klinikai vizsgálatok által igazoltan segíti


* a figyelem fejlődését, √

* a mozgás fejlődését √

* a látásélesség kialakulását. √


A femibion® termékcsalád a gyermekvállalás gondolatától a várandósság első trimeszterének végéig, valamint a második trimesztertől a szoptatási időszak végéig védelmet nyújt az anyának és a babának.

4604. fiamette (válaszként erre: 4565. - Csillu...)
2009. márc. 19. 08:05

az en orvosom egyalltalan nem akarta hogy szedjek vitamint, azt mondta az egeszseges taplalkozas a legfontosabb.

en elkezdtem azert szedni mar a terhesseg elott az elevitet, megis veteles lett a vege

a lanyomnal nem szedtem terhesseg elott semmit, amikor megtudtam hogy terhes vagyok elkezdtem szedni a sima centrumot (nem terhes vitamint) nem szedtem kulon folsavat, es hala egnek egeszseges lanyom szuletett, nem hiszem hogy ez kozrejatszik.

az az igazsag, hogy ki tudja mivel mergeznek minket, mi talalhato az elelmiszerekben a levegoben...

en a mostani terhessegnel annyira odafigyeltem mindenre, sok sok gyumit es zoldseget ettem, vitamint szedtem folsavat magne B6 ot

nem ettem semmi rendelt kajat, foztem megunknak mindig, szoval tenyleg nagyon figyeltem, es megis elment a baba

4603. fiamette (válaszként erre: 4598. - Bridzsit76)
2009. márc. 19. 07:58

szia


en mikor voltam rakszuresen akkor tajt estem teherbe

meg is lepodott a doki, hogy mit keresek megint nalla, 2 hettel ezelott voltam :) mondom most masert jottem :) terhes vagyok es akkor kozolte hogy 5 hetes kb

Szoval szerintem semmi baj nem esik a rakszures miatt :)

4602. Hadita (válaszként erre: 4598. - Bridzsit76)
2009. márc. 18. 22:40

Szerintem igen.

Amúgy meg inkább most, mint babásan. Nekem a 9. hétre esett egy citó kontroll és nagyon fájdalmas volt, utána véreztem is. Azt sem zárom ki h esetleg még ez is közrejátszott a vetélésemben. Nem tudom. Mindenesetre ha megint sikerül, nem engedek rákszűrést, amúgy egy éven belül a második is megvolt, így semmi szükség nem lesz mégegyre. Szerintem jobb ha most túl esel rajta. Akkor erre már nem lesz gondod, és ezen nem fogsz agyalni, mint én.

De hallgasd meg mások véleményét is, esetleg a dokit is megkérdezheted.

4601. Hadita (válaszként erre: 4597. - Csillu...)
2009. márc. 18. 22:18

Örülök, hogy te is csak jóhírt kaptál!!


Mi rögtön fogunk próbálkozni,ahogy továbbállt a mensi:)

4600. Hadita (válaszként erre: 4592. - Judy55)
2009. márc. 18. 22:17

:)) egy nap különbséggel egyszerre jött meg:)) !!

Két nap különbséggel az évforduló... vonjuk le következtetést:)


Hiperszuper hogy neked is megjött!!

2009. márc. 18. 21:30
Emer, nagyon együt érzek veled és kitartást, tudom már sokszor mondták, de hidd el az idő majd talán enyhít egy kicsit a fájdalmadon, és ha már Te is tervezgetheted a babát akkor talán egy kicsit más irányba terelődnek a gondolataid. Próbálj meg előre nézni.
2009. márc. 18. 21:28

Sziasztok!

Szerintetek ha jövő héten lesz peteérésem akkor attol elmehetek holnap rákszűrésre?

Nem hátráltathatja a megtermékenyülést, vagy esetleg a megtapadást? Ti mit gondoltok erről?

4597. Csillu... (válaszként erre: 4596. - Judy55)
2009. márc. 18. 21:11

Ő már nem az az orvos,akihez 5 évig jártam.

pont azért próbáltam olyat találni aki jobban odafigyel rám.a másik konkrétan le se szart(már bocsánat),azt se mondta,h menjek vissza hozzá kontrollra.:-(

lehet,h még egy dokit azért megpróbálok.két vélemény nem árt!

4596. Judy55 (válaszként erre: 4595. - Csillu...)
2009. márc. 18. 20:41

Szia!


Először is örülök, hogy mindent rendben találtak. Másodszor, ha úgy érzed, hogy tényleg alaposan megvizsgált az orvos, és megbízol benne, akkor ne menj máshoz. Ha nála maradsz, és már ismer, ismerti sajnos az előzményeket is, legközelebb is jobban odafigyel rád. Ha 3 hónapot tanácsolt, ne feledd végül is már abból is eltelt egy hónap, szóval nem sok időt kell már várni. Lehet, hogy más orvos is ugyanezeket tanácsolná neked.

4595. Csillu... (válaszként erre: 4591. - Judy55)
2009. márc. 18. 20:23

Sziasztok!

most jöttem meg a dokitól,és minden rendben:-)

megnézett uh-on,lemérte minden egyes porcikámat és kézeljétek még a mellemet is megtapogatta.eddig még soha senki nem tette ezt meg.

na de a lényeg: a műtét után nem maradt semmi vissza,nincsen semmi baj.Ő mégis 3 hónap várakozási időt ajánl,azért mert ha esetleg hamarabb összejönne akkor nagyobb lenne az esély,hogy esetleg ugyanoda tapad meg ahova az előző,és ha ott még nem jött minden rendbe,akkor megint baj lehet.

mondjuk miután látta a fancsali arcomat,azt is hozzátette,h ha esetleg hamarabb összejönne,akkor sincsen tragédia.:-)

kérdeztem mindenfélét: hogy esteleg nem ajánl-e valami hormonvizsgálatot?azt mondta,h valószínüleg akkor nem is estem volna teherbe mindkétszer ilyen hamar ha ezzel lenne probléma.Ő a 3.vetélés után tud elküldeni kivizsgálásokra,mert Maon.ez a szabály.azért mert sokba kerül és vannak kockázatos vizsgálatok,mint pl a méhtükrözés.

mit gondoltok?mit csinálnátok?menjek el máshoz is v nem?

4594. töpi21 (válaszként erre: 4577. - 53d45dc41b)
2009. márc. 18. 19:02

Szia Orsi!

Neked szerinted a cicka -málna teakeveréktől lett ilyen jó a progid?-mert ha igen majd én is elkezdem inni.Mondjuk nem tudom,hogy jó-e még plusszban a gyogyi mellé inni,nem fogom-e túlstimuzni magam.

4593. töpi21
2009. márc. 18. 18:59

Sziasztok!

Ez volt az első Closty-s hónapom.Nagyon alacsony volt a progim.9.Most a gyógyszer után is csak 19.

Mivel lehetne még feltornázni?Valakinek valami ötlet?

4592. Judy55 (válaszként erre: 4575. - Hadita)
2009. márc. 18. 17:55

Szia!


Örülök a jó híreknek.....végre már.


Képzeld nekem is megjött ma.:) végre már.

én is elgondolkodtam, hogy mi lenne ha, csak már meg akarjuk várni a genetikai vizsgálatot, ha próbálkoztok, akkor sok sikert hozzá!!!

4591. Judy55 (válaszként erre: 4579. - Csillu...)
2009. márc. 18. 17:51

Szia!


Csillu mi volt az orvosnál? remélem jó híreket kaptál....

4590. Hancsi24 (válaszként erre: 4589. - 75moncsi)
2009. márc. 18. 11:29
Gratulálok,és mennyi idős a babád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook