Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
9256. Szanya (válaszként erre: 9255. - Gizi234)
2012. máj. 31. 20:21
Szobatisztaság az auti fórumon: [link]
9255. gizi234 (válaszként erre: 9249. - Edina 2)
2012. máj. 31. 17:34
Edina! Az alapítványi iskola mit jelent? Speciális oktatásban vesz részt a kisfiad, vagy magán, ámde integráló jellegű az intézmény? Az én kisfiamnak is mondhatni csak a kommunikációjával vannak gondjai, bár még kicsi, szóval nem tudom, hogy lesznek-e még más jellegű problémák is. Ennek kapcsán kérdezném mindenkitől, hogy a szobatisztaságra szoktatást hogyan kezdtétek el?? Ez számomra most nagyon fontos, itt a jó idő, mindenképpen el akarom kezdeni. Csak kérdés, hogy milyen módszer lenne a legcélravezetőbb. A probléma lényege, hogy a fiam nehezen fejezi ki a szándékait, leginkább odahoz bizonyos dolgokat, ha szeretne valamit, mostanában ha el akar jutni valahová, vagy el akar érni valamit mutatja, hogy oda. De nem viszi túlzásba a szándéka kifejezését. Szóval, hogy fogja jelezni, hogy pisilnie kell?? Hogy értessem meg vele ezt? Hogy tanítsam meg arra, hogyan kell jelezni? Ti hogy csináltátok?
2012. máj. 31. 17:28
Nem tudják még a legnagyobb tudósok sem egyértelműen, hogy mi okozza az autizmust. Sok tézis van, de semmi sem 100 %. Én arra is gondoltam, hogy ha környezeti ártalmak is közrejátszanak, akkor pl. a hajfestés. bár erről is megoszlanak a vélemények,de terhesség alatt minden károsító vegyszer egészségtelen lehet a magzatra. Ha ez így van, akkor egyértelműen én vagyok a hibás! Mert ez kiküszöbölhető lett volna. Ha ez befolyásolja a betegséget. Az egyéb tényezőket nem tudom, nálunk senki sem volt auti, vagy ért. fogyatékos,ezért nem értjük, miért? Persze okokat, bűnbakokat lehet keresni tudom, de attól nem változik a helyzet. Sajnos.
2012. máj. 31. 16:09
Sziaszetok! Lehet ti tudtok nekem segiteni. Nem tudjátok, hová tűnt Ági, az Esőanyu??
9252. nagymacika (válaszként erre: 9248. - Guzmi)
2012. máj. 31. 15:51
Igen nagyon sok emésztési probléma ,táplálkozási probléma okoz autisztikus tüneteket. Én azért sok esetben ajánlanám az ilyen irányú kivzsgálást is. Na és persze sok estben a diéta is sokat segit ,enyhíti a tüneteket,ahogy a mi estünkben is történt.
9251. Amazona
2012. máj. 31. 05:51
Köszönöm szépen!
9250. 47bf429285 (válaszként erre: 9248. - Guzmi)
2012. máj. 30. 22:35

Sziasztok!

Van erről egy könyv is. Dr.Natasha Campbell-McBride MD: GAP-szindróma

9249. Edina 2 (válaszként erre: 9247. - Amazona)
2012. máj. 30. 22:28

Elöször , meg kéne nézned az új lakóhejeden a körzetis sulit , integráló e .

Nyílt napon menj be ,és nézd meg mégis milyen a gyakorlatba.Milyen csoportba kerülne a gyerköc , ki lenne a tanár. Ha elfogadó a közösség és a tanár akkor már jó jel.


Az Én fiam 2-dik osztályos, beszéd értési és kommunikációs gondjai is vannak 120 IQ mellet .Mi Alapítványi suliba járunk. A Lányom normál körzetisbe , ott sok most a probléma 6-dik osztályos. Nagyon nem fogadják el, hogy Ő más kissé. Enyhén érintett aspi nincs a diagnózisa leírva.

9248. guzmi
2012. máj. 30. 19:58

Sziasztok!

Teljesen véletlenül olvastam a Gap szindrómáról, és szerintem ha valaki még nem hallott róla az írja be a google-ba és olvassa el, illetve nézze meg a kisfilmeket. Persze lehet, hogy már mindannyian tudtok erről, de én ledöbbentem, hogy emésztési probléma és étel intolerancia milyen nagy bajokat okozhat többek között az autizmushoz is köze van, és még számos pszichiátriai problémához is. Bocs, hogy mint teljesen kívülálló betolakodtam, de úgy gondolom, ha csak egy ember is használni tudja az infót, már hasznos lehet. Mindenkinek minden jót!!

9247. Amazona (válaszként erre: 9246. - Edina 2)
2012. máj. 30. 18:42
Eddig. Egy általános iskola. Kisegitõ osztályába jár, de költöznénk. 98-as IQ -ja van. Viszont a fegyelmezéskor idönként problémák adodnak.
9246. Edina 2 (válaszként erre: 9245. - Amazona)
2012. máj. 30. 17:15

Szia !

Nem tudom milyen tipusú iskolát keresel?

Mennyire érintett a gyermek ?


[link]

Nem tudom milyen , most indul.

9245. Amazona
2012. máj. 30. 15:08
Sziasztok! Nem igazán szoktam írni ide az oldalra, inkább csak bele olvasgatok. Látom , hogy a problémák még mindig ugyanazok mint 9 éve. Mi akkor kezdtük a kálváriát .Most viszont érdeklődnék, hogy Budapesten mit gondoltok az auti gyerekek tanulási lehetőségéről? Vannak e jó iskolák? ha tudtok, javasoljatok nekem sulikat legyetek szívesek.
9244. labolen (válaszként erre: 9243. - Kismackó2006)
2012. máj. 30. 13:43

Nehéz innen távolról mondani bármit is, mindenképpen menjetek el szakemberhez.

Amire figyelhetsz addig is, az három terület+1.

Kommunikáció: Mennyire érti, amit kértek, kérdeztek, hogyan tud válaszolni. Ismétléseket megfelelő helyzetben alkalmazza-e.

Szocializáció: Együttjáték, kérés, élménymegosztás, viselkedési szabályok, idegenekhez hogy viszonyul, pl gátlástalan-e. (az enyém azt se tudja ki az idegen, gond nélkül szóba áll velük. Mondjuk nem is ismeri fel az embereket, az ovistársait se, óvónőt se. Igazából a testvéreit se, ha nem megszokott helyen és ruhában vannak. De ez ritka dolog.)

Rugalmatlanság: rutinok, fantáziátlanság, egy dolognak csak egy lehetséges kimenetele van, pl útvonal, tevékenység, játék...

+1: érzékelés zavara: vizuális-, vagy hangingerek kerülése, keresése. Többi érzékszervre is vonatkozhat ez, de szerintem ezek a legjobban észrevehetők. Az enyém hangokra volt érzékeny, és fényeket is keresett. Nyitott szemmel rázza a fejét, vagy pörög, vagy hunyorog. Vagy tapintás érzékenység, mikor nem viseli el a címkéket a ruhában.

Ez csak egy kis szelete az egésznek, és mindenki más-más tüneteket produkál, de azt gondolom nagyjából ilyesmikre lehet felfigyelni. Nálunk legalábbis ezek a szembetűnőek.

9243. kismackó2006 (válaszként erre: 9242. - Labolen)
2012. máj. 30. 13:21

Igen, én is gondoltam, hogy felkeresek egy ilyen intézményt, mert elég aggasztónak találom a helyzetet.

Az echoláláson kívül még olyan probléma is van, hogy nem tudja kezelni a helyzete(ket). Pl. köszönni nemigazán, aztán ha kérdezik, nem válaszol kielégítően, nem arról a témáról beszél, vagy nagyon szűkszavúan, amit kérünk (elvárunk) stb. Óvodai ünnepségen (pl. anyák napja) nem adja elő azt, amit már begyakoroltak. Nem élvezi azt, amit más gyerek, pl. valamit csináltam, megmutatom ennek-annak. Mostanában nem ül fel ilyen gyermekjátékra (pl. kisvonat, kisautó - gyereknapon), amire 3 éves korában ráült, s szerette.

A kiborulások nem olyan szembetűnőek már, inkább erőszakos. Pl. boltban. Nagyon nehéz lebeszélni dolgokról, de van, amiben megalkuszik: pl. elment ez a járat, majd jön a következő.

Bántja, akit szeret. Pl. csipked, lökdös. De velünk is. Pl. apa kezét fogja, egy idő után belecsíp. VAgy fekszünk az ágyon, aztán csap.

Nagyon csúnyán eszik sajnos, egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy ételes lesz a ruhája. A kenyér kivételével megeszik mindent. A kenyeret egy kissé eröltetni kell, akkor megeszi, de magától nem.

Bocsi, hogy hosszú lett, de így nagyjából látható a problémánk.

9242. labolen (válaszként erre: 9239. - Kismackó2006)
2012. máj. 30. 11:45

Ha autista, akkor véleményem szerint kezdetektől az volt. Csak nehéz diagnosztizálni az enyhébb eseteket bizonyos kor alatt. Lehet most már könnyebben tudnák megállapítani a pontos diagnózist.

Én mindenképpen megpróbálnám újra a Vadaskertet, vagy egy másik szakintézményt. Már csak a magam megnyugtatásáért is, illetve a megfelelő terápia kiválasztása miatt. Egy autinak igen speciális segítségek kellenek, amik megkönnyítik mind az ő, mind a család életét.

van a megfigyelésed alapján egyéb auti tünet, vagy csak az echolálás és az erőteljes kiborulások. Azok mi miatt történnek?

9241. agiviki (válaszként erre: 9240. - Kismackó2006)
2012. máj. 30. 11:43

Egyáltalán nem beszélt eddig, viszont most már megnevez dolgokat és egyszerűbb illetve számára jól ismert szavakat meg tud ismételni.

Nem gondolom, hogy nem gond az, hogy a kisfiad sokat echolál, de minden viszonylagos, és nagyon széles körű az a problémahalmaz amivel az itt fórumozó szülők és gyermekeik meg kell hogy birkózzanak. A lényeg a megfelelő fejlesztés, és akkor minden javulni fog:-) Keressétek meg a hozzátok legközelebb eső autizmushoz értő intézményt, azokból a helyekből valamelyiket, amit labolen ajánlott.

9240. kismackó2006 (válaszként erre: 9237. - Agiviki)
2012. máj. 30. 10:03
Ismétel a kislányod? Mármint régebben nem, s most igen? Esetleg korábban nem beszélt?
9239. kismackó2006 (válaszként erre: 9236. - Labolen)
2012. máj. 30. 10:01
VAdaskertben voltunk, de úgy 2 éve, akkor azt mondták, autisztikus jegyei vannak, de nem állították, hogy az. Lehet, hogy most már az, vagy legalábbis a jegyei alapján már jobban diagnosztizálják.
9238. kismackó2006 (válaszként erre: 9235. - Nagymacika)
2012. máj. 30. 09:59

Szia!


Hát, nem tudom, de tény, hogy ez régebben nem volt, s bárhova megyünk, ez elég kellemetlen. A hisztirohamai már nem annyira szembetűnőek, ahogy nőtt, egyre jobban megérti azt, ami korábban a hisztije tárgyát képezte.

Remélem, ez is abbamarad, vagy legalább csökkenni fog!

köszi :)

9237. agiviki (válaszként erre: 9234. - Kismackó2006)
2012. máj. 29. 20:30

Tényleg ne keseredj el, én pont örülök, hogy a kislányom egyre gyakrabban megismétel:-)

De mindenképp járj utána a pontos diagnózisnak, hogy megfelelő fejlesztést kapjon. A szakértői nem a legjobb hely a diagnózis felállítására sajnos...

9236. labolen (válaszként erre: 9234. - Kismackó2006)
2012. máj. 29. 19:59

Én mindenképpen elvinném egy szakemberhez, vagy szakkórházba, ahol megállapítanák a pontos diagnózist. Sajnos a szakértői bizottságok nincsenek a topon autizmus kérdésben.

Ahová fordulhatsz, ha Budapest környékéről való vagy, vagy itt laksz: Vadaskert, Sote, vagy egyéb gyermekpszichiátria egy kórházban.

9235. nagymacika (válaszként erre: 9234. - Kismackó2006)
2012. máj. 29. 19:17
Ne keseredj el ,mert ez még javulhat. Az én gyerekem is ismételgetett állandóan ,és kényszeres mozgásai is voltak kis korában . Ahogy fejlődött ezek a dolgok teljesen elmaradtak. Kitartás!
2012. máj. 29. 11:38

Sziasztok!

Az én 5 éves kisfiamnál enyhe értelmi fogyatékosságot állapított meg a szakértői 2 éve.

Akkor még nem echolált annyit, mint most. Sajnos nagyon gyakran ismétel,egyvalamit többször is, ami az autizmus irányába tolja el a diagnózist szerintem. Emellett persze vannak nyelvtani hibák a beszédében, illetve a szocializáció terén is vannak hiányosságok. Az echolálás az nagyon szembetűnő sajnos. Lehet az autizmusnak sokféle arca, de ez utóbbi sajátossága ennek a betegségnek. Szerintetek? Jelenleg gyógyped. óvodába jár, a legközelebbi szakértői vizsgálat beiskolázáskor lesz majd esedékes.


Kriszti

9233. Edina 2
2012. máj. 26. 08:47
9232. labolen (válaszként erre: 9231. - Gizi234)
2012. máj. 24. 09:30
Írtam az oldalt szerkesztőnek, biztos intézkedik nem sokára.
9231. gizi234
2012. máj. 23. 21:51
Sziasztok! Regisztráltam az auti.hu-ra, mindent végigcsináltam az instrukciók szerint- elméletileg, lehet, hogy valamit elcsesztem -, szóval az a gondom, hogy amikor a fórumra léptem és próbáltam írni, beírta, hogy adjam meg a regisztrációs nevemet és a jelszavamat, amit meg is tettem, de nem történt semmi, olyan, mintha nem lennék bent a csoportban. Kiírta, hogy csak a csoport tagjai írhatnak. Próbáljak megint regisztrálni?
9230. gizi234 (válaszként erre: 9228. - Scluk)
2012. máj. 23. 21:29
Szia! Bizonyára nem árt tudni, hogy pontosan mire allergiás, de ha folyik az orra, szeme piros elképzelhető, hogy valamilyen virágporra. Nem tudom, hogy van-e olyan antihisztamin, ami széles spektrumban hat és nem lehet ártalmas. Mostanában nekünk minden légúti megbetegedés esetén felírják, most is Cetirizin Hexalt szednek a gyerekek. Egyik ismerősöm mondta, hogy a gyerekénél megjelentek allergiás tünetek - valószínűsíthetően virágzó növények miatt és a tünetek alapján ezt ajánlotta az orvos első körben. Nekik bevált. Mindenképpen orvossal kell beszélni, természetesen.
9229. akkara (válaszként erre: 9228. - Scluk)
2012. máj. 23. 18:34
Mi voltunk és vért vettek a gyerektől, sok mindent ki tudnak szűrni úgy is. Igaz 4 emberes munka volt :)Mármint pollen allergiánál.
9228. scluk
2012. máj. 23. 10:06
Sziasztok! Nagyon úgy fest, hogy allergiás a kisfiam. Állandóan folyik az orra. Vitte már közületek valaki allergiavizsgálatra a gyerkőcét? Én voltam régebben ilyen vizsgálaton, és akkor a karomat végig "becsipkedték", aztán belepöttyintették a cuccot, végül várni kellett a reakcióra. De addig nem szabadott hozzányúlni, pedig nagyon viszketett! Az én gyerekem ezt tutira nem bírja ki. Ismertek valamilyen humánusabb megoldást?
2012. máj. 21. 06:56

Kedves Szülők!


Autizmus információs nap a Beszélj Velem Óvodában június 12.-én!

[link]

Mindenkit szeretettel várunk!

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook