Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
9166. nagymacika (válaszként erre: 9164. - Csikja)
2012. máj. 10. 12:57

Hát mostanában nem ráz semmit ,csak fogja. mi is ráztunk ,madzagot ,meg faágat ,meg repdestünk ,echoláltunk ,minden volt. Na látod én előrelátó voltam és nem írattam rá sehova ,hogy autista. Esetleg csak sejthetik az iskolában ,de nem kérdeznek rá

. Az érzelmekről meg annyit ,hogy ma vabn a születésnapom, és reggel ébredés után már felköszöntött,és átkarolt azt mondta anya SZERETLEK. nÉHA ÚGY GONDOLOM LEHET NEM IS AUTISTA dE HÁROM KÜLÖMBŐZŐ hLEYEN IS MEGHOZTÁK A DIAGNOZIST

9165. csikja (válaszként erre: 9142. - Zseba)
2012. máj. 10. 12:53
szia.és miben mutatkoztak meg a tünetei??
9164. csikja (válaszként erre: 9136. - Nagymacika)
2012. máj. 10. 12:50
szia.értem!az én lányom is hasónló tüneteket mutat!neki is kell mindig valami a kezében legyen,és azt rázogatja!neked csak fogja?nem rázza közben?kicsi korában nálunk is fenn ált az echolália,mára 9éves hálistennek elmaradt ez!de őt nem rakták normál suliba a diagnozis miatt! tudja már hogy nem jó amit csinál,és mondja is hogy miért nem szokok már le a rázogatásról. egyébként nekem is nagyon okos!memoria kitűnő!puszika.........
9163. nagymacika (válaszként erre: 9158. - Tomger)
2012. máj. 10. 11:18
Privát üzenetet küldök
9162. gandi2 (válaszként erre: 9159. - Szanya)
2012. máj. 10. 10:42
Miért Kérded?
9161. gandi2
2012. máj. 10. 10:41
Miért?
9160. Laci1973
2012. máj. 10. 10:30

sziasztok , írjátok lejjebb a gluténmentes diétát. namost legnagyobb meglepetésemre az általam nem kedvelt de a gyerek által imádott pöttyös túró rudi létezik h gluténmentes?


[link]


akkor lehet h nem káros neki? pékárut annyit nem eszik..


rég írtam ide, nagyon nehezen, egyre nehezebben viselem a 4 éves múlt fiam nulla hajlamát a beszédre és a javulásra. egy apának is nagyon nehéz ezzel a tudattal élni így "hajtani" minden nap..írjatok sikertörténeteket ha lehet, köszönöm

9159. Szanya (válaszként erre: 9157. - Gandi2)
2012. máj. 10. 09:31
Megkérdezhetem, melyik kerület?
9158. tomger (válaszként erre: 9141. - Nagymacika)
2012. máj. 10. 00:17

Szia Nagymacika!


Irtad a glutén és szerotoniszegény diétát. Meg szeretném kérdezni, hogy figyelemmel kisérte e valamilyen szakember a détátokat, egyáltalán miért pont ebbe a diétába vágtatok bele? És amikor felhagytatok vele, akkor az zökkenőmentesen ment e?

(Mi tej és gl mentsen vagyunk másfél éve, mióta az autizmus gyanúja egyáltalán felmerült.)


A fejlesztések mennyisége, amit írtál ugyancsak hatalmas.

9157. gandi2
2012. máj. 9. 22:40
A szakértői bizottság állítja ki a diagnózist, és ők jelölik ki az óvodát is. A diagnózis csak valószínűsít, nem állít konkrétan ki semmit. Az interáció pedig megkísérelhető.A kerületi integrációs ovi pedig kijelentette, hogy a fiam nagyobb óvodai csoportba (20-30 fő) nem integrálható be.
9156. zebracsikó (válaszként erre: 9153. - Zseba)
2012. máj. 9. 16:47

Neked van igazad!!


Én meg a "jót" szót nem olvastam, átugrottam. :)


bocsánat, ha kavartam.

Mindenesetre én a szakmánb belül jókat hallottam róluk.

9155. labolen (válaszként erre: 9154. - Gandi2)
2012. máj. 9. 14:10
Miért nem vették fel integráló oviba? Van diagnózisotok? Miért voltatok bizottság előtt???
9154. gandi2
2012. máj. 9. 13:55

Az a baj, hogy a fiam valószínű autista, bár ezt senki sem mondta még ki, csak valószínűsítették. Óvodát keresek neki, integrációba nem vették fel, a szegregációt pedig nem ajánlják. így merült fel a beszélj velem alapítvány, mint végső megoldás.

A gond "csak" az, hogy eddig csak a szakértői bizottság dícsérte, a szakemberek, akik a fiamat fejlesztik a visszajelzések alapján pedig nem ajánlják.

Tehát semmi pozitív visszajelzés?!!

9153. zseba (válaszként erre: 9151. - Zebracsikó)
2012. máj. 9. 10:46
Én meg úgy értelmezem hogy jót!!! nem hallott még róla senkitől, tehát csak rosszat!
9152. nagymacika (válaszként erre: 9151. - Zebracsikó)
2012. máj. 8. 22:11
bocsánat igazad van!
9151. zebracsikó (válaszként erre: 9149. - Nagymacika)
2012. máj. 8. 22:08
félreolvastad, nem azt írta, hogy semmi jót, hanem azt, hogy senkitől sem hallott még róla
9150. zebracsikó (válaszként erre: 9148. - Manka197)
2012. máj. 8. 22:06
mint logopédus, azt mondhatom Neked, hogy nagyon jó szakmai színvonalon végzik munkájukat
9149. nagymacika (válaszként erre: 9148. - Manka197)
2012. máj. 8. 21:54
Az mit jelent hogy semmi jót ? Nincs szakszerű ellátás ,fejlesztés?
9148. Manka197 (válaszként erre: 9137. - Gandi2)
2012. máj. 8. 20:53
A beszélj velem oviról jót még senkitől nem hallottam.
9147. zseba (válaszként erre: 9145. - Szanya)
2012. máj. 8. 15:40
Köszi szépen, megnézem!
9146. Szanya (válaszként erre: 9144. - Gizi234)
2012. máj. 8. 15:32
Ezzel teljesen egyetértek.
9145. Szanya (válaszként erre: 9143. - Zseba)
2012. máj. 8. 15:31

A legegyszerűbb az lenne, ha regisztrálnál a Boardmakershare-re, nemrég tettünk fel 2 ív napirendi kártyát magyarul. (Meg még fogunk is továbbiakat.) Ha jól rémlik, az autin már fenn vagy, ugye?

És itt vannak a linkek: [link]

9144. gizi234 (válaszként erre: 9138. - Barnataska)
2012. máj. 8. 15:30
A 4 és fél éves NT gyermekem aranyosan elszavalta nekem az anyák napi verset, amit az óvodában begyakoroltak és a lelkére kötötték, hogy mondja el nekem itthon. Drága volt, imádtam hallgatni, de tudom, hogy túlságosan nem értette ennek a jelentőségét. Mert ő minden nap megölel és elmondja, hogy mennyire szeret, szóval, mire ez a felhajtás?:):) A kisfiam- aki autizmusban érintett lehet - még nem tud beszélni. De ha tudna, valszeg ő pláne nem értené, hogy miért kell neki egy adott napon felköszönteni. Viszont ő is minden nap átölel és minden reggel puszival ébredünk. Az ünnepek jók, a megemlékezés nagyon szép dolog, de ehhez kell egy bizonyos kor, hogy értsük a jelentőségét. Valakinek felnőttként sem számítanak az év bizonyos piros betűs napjai, mert tényleg csakis a hétköznapok számítanak. Hidd el, ha egy gyerek - minden gyerekre értve - nem érzi jelentőségét a kötelező köszöntésnek, az egyáltalán nem baj. Nagymacika írta, hogy az ő kisfia rajzolt neki. Ebben viszont már van egy személyes varázs is, mert azt ő készítette. Ez így már tényleg sokkal izgalmasabb!;)Talán a virág és a csoki, amit nem a kisfiad vett és készített, nem volt annyira érdekes, személytelen kötelezettségnek hathat. Néha, belegondolva, ezt tényleg csak mi felnőttek erőltetjük a gyerekekre, mert hát így illik.:) Ha nehezen mutatja ki az érzéseit, az sem jelenti azt, hogy belül nem elég gazdag és figyelmes. Csak szó szerint értelmezi az érzelmeket és annak kimutatását. Klisémentesen. Ez számomra irigylésre méltó, mert így biztos, hogy őszinte!
9143. zseba
2012. máj. 8. 14:43

Sziasztok!

Senki nem ismeri a gyöngyösi ASK általános iskoláját? Véleményeket várnék (ismerősöm keres a kisfiának ált. sulit)!

Lenne még 1 kérdésem! Boardmaker-en kívül honnan lehet napirendi kártyákat letölteni? Köszi!

9142. zseba (válaszként erre: 9139. - Zsukszi)
2012. máj. 8. 14:04

Szia!

Én, a kisfiam másfél éves kora körül kezdtem már gyanakodni hogy valami nincs rendben. 2 évesen voltunk először a TKVSZB-nál, de ott még csak annyit mondott a gy. pszichiáter hogy igaz vannak autisztikus tünetei, de nem mondaná hogy autista. 2 év 7 hónaposan a Vadaskertben is csak valószínűsítették hogy rajta van a spektrumon. 3 évesen kapott perv. fejl. zavar, gyermekkori autizmus dg-t.

9141. nagymacika (válaszként erre: 9138. - Barnataska)
2012. máj. 8. 12:41
Szia! Az én fiam 12 éves. két és félévesen kezdődtek nála a vizsgálatok,mert nem beszélt és nem volt szobatiszta. Akkor még a fejét is verte a falba,repkedett,eléggé markáns viselkedés problémái voltak. megmondom őszintén abban az időben azt sem hittem el ,hogy valah megtanul beszélni majd. hároméves korára meglett a diagnózis,és akkor kezdődött az íntenziv fjlesztés hét éves koráig. heti kétszer gyógypedagógus,heti kétszer logopédus. heti kettő Ayres terápia. ja és még otthon a család is foglakozott vele. mindenhova vittük ,közösségbe ,bárhova mentünk. és hároméves korától három éven át szigorú gluténmentes szerotoninszegény diéta. a gyerek hétésfélévesen normál iskolába ment ,olvasott már akkora. a tanulással most sincs baj , a memóriája rendkívüli ,a suliban nem is tudják ,hogy autista. viszont rendkívül ügyetlen rajzból tesiből,cipőt kötni ,orrot fújni késsel enni nagyon későn tanult meg. rengeteg munka van mögötte és mögöttünk is ,de megérte ,hpogy idáig eljutottunk. Újabb és újabb célokat tűzünk ki. A z orvosa mindig azt mondja rá a " cégünk reklámja" hiszen valljuk be nem csak a gyerek kell hozzá, hanem egy családi háttér is akik szintén végigcsinálják ezt vele( diéta .fejlesztések)
9140. labolen (válaszként erre: 9139. - Zsukszi)
2012. máj. 8. 11:42

Szia! Nálam a legnagyobb gyerek az érintett, és mivel nem volt minta előttem, ezért viszonylag későn kezdtünk gyanakodni. Három és fél évesen volt egy nagy visszaesés a fejlődésében, megváltozott a viselkedése. Passzív lett, nem válaszolt a kérdésekre, nem nézett a szemünkbe, semmilyen szóbeli kérést nem teljesített. Szinte nem volt saját mondata, mindent csak ismételt valahonnan. Majdnem négy volt, mire elmentünk vele pszichiáterhez, ott mondták ki a diagnózist, bár addigra mi is tudtuk az aspergert. A fiam fejlődése amúgy minta szerű volt, mind a mozgás, mind a beszédfejlődés területén. Emiatt is nem volt gyanús semmi. Amúgy kicsit félénkebb volt, nem szerette a gyerekek társaságát a játszótéren, és kétéves koráig irtózott a zenélő játékoktól, meg a hangos zajoktól. És nagyon "nyáladzott". Akkor azt hittük, hogy nagyon jön a foga vagy ilyesmi, de a többi gyereknél ilyet nem tapasztaltunk. Állandóan kendőt kellett kötni elé, mert folyt a nyála. Szerencsére kinőtte. :)

Viszont másfél évesen ismerte a színeket, nevüket, két és fél évesen 12-ig számolt, és minden betűt ismert az abc-ből. És állandóan könyveket nézegettünk, meg betűket és számokat vadászott.

9139. Zsukszi
2012. máj. 8. 11:07

Sziasztok! Csak egy kérdés, milyen idős korban és hogyan vettétek észre,hogy valami nincs rendben a gyereketekkel?! Köszi a választ!

Egy aggódó anyuka

9138. Barnataska (válaszként erre: 9136. - Nagymacika)
2012. máj. 8. 00:15
Szia, hány éves a fiad? Milyen fejlesztéseket csináltatok vele? A fiam 4,5 éves, remek gyerek, aspergeres. Csak nekem nem olyan könnyű a dg. után, mert elbizonytalanodtam, hogy milyen lehet majd, mennyit fejlődhet. Hétvégén nagyon rossz volt, hogy nem köszöntött meg Anyák napján, nem adta át a virágot, csokit. Persze, tudom, hogy nem ez számít, de rosszul esett. Régebben nagyon kimutatta a szeretetét, most nehezebben fejezi ki. Az ilyen ünnepeket pedig utálja.
9137. gandi2
2012. máj. 7. 13:49

Sziasztok!


új belépőként azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy van -e személyes tapasztalatok a beszélj velem alapítványi óvodával kapcsolatban. köszi

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook