Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
9286. agiviki (válaszként erre: 9280. - 47bf429285)
2012. jún. 13. 23:49

Lovasterápia a Fogyatékkal Élőkért Egyesület, Péteri major (Budapest), Jámbor Péter 003630 203 7218.

Mi ide jártunk, nagyon szerettük, nem volt drága, de nekünk messze volt és a benzinpénzt nem bírtuk hosszú távon.

9285. labolen (válaszként erre: 9283. - Torkos)
2012. jún. 13. 22:59
Javaslom, hogy nézz fel a www.auti.hu oldalra. Ott összegyűjtve megtalálod a diagnosztizáló helyeket, terápiás lehetőségeket, és egyéb sok-sok hasznos információt.
9284. 47bf429285 (válaszként erre: 9282. - Anyamedve)
2012. jún. 13. 21:54
Köszi szépen.
9283. torkos
2012. jún. 13. 20:20

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni!

nagyobbik fiam lassan 3 éves, és gyanítjuk, hogy autisztikus tűnetei vannak. Hová vigyem, ki tud segíteni?

Előre is köszönöm!

9282. anyamedve (válaszként erre: 9280. - 47bf429285)
2012. jún. 13. 11:07
Régebben Biatorbágyon a Dr Vass Miklós Alapítvány is foglalkozott ezzel. Vezetője: Surányi Kornél, tel.: 06703785218. De van gyógylovaglás Fóton a Gyermekvárosban is. Itt telefonszámot nem tudok. És még ezt az oldalt találtam gyogylovaglas.lap.hu
9281. zseba (válaszként erre: 9279. - Gizi234)
2012. jún. 13. 08:41

Szia!

Nekünk a 2. feladatsorban már volt okosító feladat. Ő gördeszkán térdelt háttal apa előtt, aki a gördeszka 2 oldalára 1-1 tárgyat tett. Én megneveztem mindkét tárgyat (pl. maci, kulcs) majd elkértem az egyiket. Ha a jót adta ide (fel kellett rakni a tárgyat a gördeszkára, odagurulni hozzám, ideadni a tárgyat és együtt kimondtuk a tárgy nevét). Ha esetleg nem a jó tárgyat fogta meg, akkor még egyszer megneveztük a 2 tárgyat és újra kértem tőle. Ebből 5-10 db-ot csináltunk. Később már nem tárgyakat, hanem szókártyákat tettünk le és azt kértük el. Szóval nálunk ezzel indult meg a beszéd és a többi tornában is volt ehhez hasonló feladat csak már bonyolultabban. A PECS módszert érdemes elkezdeni, nálunk már most jobban kommunikál a kisfiam, pedig még csak 3 hónapja csináljuk.

2012. jún. 12. 23:25

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani Bp-en vagy Pest megyében lovardát,ahol van pónilovaglás 3 éves kortól?

Zsolti

9279. gizi234 (válaszként erre: 9277. - Zseba)
2012. jún. 11. 19:04
Szia! Én pont erre gondoltam, amikor a tornagyakorlattal kapcsolatban támadtak kételyeim. Szóval, nálunk nincs beépítve semmi olyan, ami okosító feladat lenne, csak az alapmozgatás van egyenlőre. Nálunk mondhatni tényleg csak a beszédértéssel, és aktív beszéddel vannak gondok, szóval azt kéne fejleszteni. De nem tudom, hogy amit most csinálunk, elegendő-e a fiamnak. Meg egyre jobban izgat a PECS módszer, de eddig senki nem ajánlotta nekünk, mint beszédindítási módszer. A gyógypedagógus sem, aki húsz éve foglalkozik autista gyerekek fejlesztésével. Nem értem, hogy ennek mi lehet az oka.... A fiamra a szakértő azt mondta, hogy ép értelmű, tehát elvileg működhetne a dolog, nem?
2012. jún. 11. 16:38
Mi egyébként négy éven keresztül tornára jártunk. Szóval nem egyik pillantról a másikra alakulnak ki az eredmények ,és hát otthoni gyakorlatok is szükségesek. Nekünk ajánlották ,hogy jó hatásúak a hintázógyakorlatok, a trambulin, illetve a tölcsér. Ezek amellett ,hogy megnyugtatják őket, fejlesztik az idegrendszert.
9277. zseba (válaszként erre: 9272. - Gizi234)
2012. jún. 10. 17:05

Szia!

Most 5 év 8 hónapos a kisfiam és 3 éves volt amikor elkezdtük a tornát, akkor alig mondott néhány szót (vagyis jöttek-mentek a szavak). Ahogy elkezdtük a tornát elkezdte mondani a mondókákat, majd kb. 2 hónap múlva már egy csomó főnevet tudott (szókártyák segítségével, ami be volt építve a tornába). Ő igazából sosem szerette a tornát, igazi közelharc volt sokszor hogy rávegyük, de mindent meg tudott csinálni. Sok okosító feladat is volt benne, rajzolás, színek tanulása, memória fejlesztés, és mivel értelmileg ép, ezek jól mentek neki, csak a kötöttséget nem bírja.

Szóval már mondatokat is mond, de leginkább csak a szükségleteit fejezi ki vele, meg tud rengeteg mondókát, mesék szövegét. Mivel a beszédértésével is van gond, ezért nagyon nehéz előrelépnünk, de már pecs-ezünk és napirendezünk is, remélem ez új lendületet ad.

9276. 47bf429285 (válaszként erre: 9265. - Gizi234)
2012. jún. 9. 23:16

Szia!

Nálunk is ilyen volt a torna,de mi 2-3 hetente járunk a fiammal a Korai Fejlesztő Központba (XI.ker.) és tornateremben speciálisabb,komplexebb feladatokat kap.( felállít a TSMT terapeuta egy akadálypályát különböző szerekkel,csúszda,pad,bordásfal,alagút,trambulin stb.)Emelett mi is itthon csináljuk a feladatokat hinta,labda,gördeszka ...

9275. katalyn76
2012. jún. 9. 21:28
Gilbert Grape cimű film holnaplesz a Filmúzeumon 15.05től Nem láttam még de a története alapján jónak tűnik [link]
9274. labolen (válaszként erre: 9273. - Vicububu)
2012. jún. 9. 13:51

A tsmst tornát egyénre szabottan készítik el. Csak hozzáértő gyógyped tud a gyerek szintjének megfelelő tornasort összeállítani. a torna lényege az ismétlés, állandóság, folytonosság.

Viszont a Vadaskert előtt is elkezdhetitek nyugodtan, csak keresni kell egy szakembert, aki ért a tornához. Nem csak auti diagnózissal jó ez a torna, hanem egyéb fejlődési eltérésekre is ajánlják. Mozgás lemaradás, beszédelmaradás, viselkedési-beilleszkedési zavarok.

Amennyiben csak úgy magatoknak, kis idegrendszert érlelő mozgásformákat akarsz csináltatni a gyerekkel, akkor szerintem vidd sokat a játszótérre. Ilyen mozgásforma a hintázás, pörgetés magad körül, dobálod fel az égbe. Forgasd a forgószéken, játszatok húz-húz engemet... Szóval szinte minden mozgásforma érleli a gyerek idegrendszerét. A torna plusz fejlesztőereje a kötött tornasorban van.

Bocs, nem tőlem kérdezted, csak gondoltam leírom az én véleményemet is. Szerintem nyugodtan kezdjétek el a diagnózis előtt, minden gyerek profitál belőle.

9273. vicububu (válaszként erre: 9271. - Zseba)
2012. jún. 9. 09:24
Szia!Érdeklődnék, hol lehet ezt a tornát esetleg neten megnézni, mik az alapfeladatok? Mi csak 1 hónap múlva kaptunk időpontot a Vadaskertbe, és jó lenne ha addig is csinálhatnánk valamit. Tudsz ebben segíteni?
9272. gizi234
2012. jún. 8. 23:13
Kezdem kapisgálni a torna lényegét, és azt hiszem előreszaladtam, amikor úgy véltem,hogy nekünk ez kevés. Értem mostmár. És csináljuk is serényen! Nagyon lelkesítő, pár napja csináljuk és a fiam már próbálja a mondokákat mondani közben. De ez még bizonyára a bemelegítés, mert Zseba, ahogy írtad, még viszonylag passzív feladatok vannak és tényleg mindegyiket élvezi. Kíváncsi vagyok, hogy később milyen lesz... Az önálló feladatmegoldás már biztos nem fog 10 perc alatt lezajlani! Zseba! Mennyi idős a kisfiad és mit jelent, hogy megrekedt a beszéd? Most is tornáztok még?
9271. zseba (válaszként erre: 9265. - Gizi234)
2012. jún. 8. 12:17

Szia!

Ahogy a többiek is írták az elején kell kezdeni és majd kiderül hogy mennyire terhelhető a gyerkőc, és annak megfelelően állítják majd össze a következő feladatsort! Az hogy rutinból megy nem baj szerintem, mert az a lényeg hogy a különböző mozgások által kiváltott ingerek elősegítsék az idegrendszer érését!

Az elején nekünk is rövidebb időbe tellett a torna, mert szinte csak mi csináltunk vele mindent, a fiam pedig szinte passzív volt, de a későbbiekben egyre aktívabban kellett neki is részt vennie a feladatokban. Nekünk "okosító" feladatok is be voltak építve a tornába, ezáltal indult meg a beszéd is (ami sajnos megrekedt egy szinten)!

9270. nagymacika (válaszként erre: 9269. - Gizi234)
2012. jún. 6. 22:15
lesz eredmény is rövid időn belül. hát igen a nyári szünet ilyenkor hosszúnak tűnik.
9269. gizi234 (válaszként erre: 9268. - Nagymacika)
2012. jún. 6. 21:33
Nálunk is van már kész tornaterem!:)Forgószék, zsákhinta, gördeszka, nagylabda, trambulin.:):) Lehet, hogy én vagyok amúgy egy türelmetlen, telhetetlen figura. Csinálni kéne, amit mondanak, aztán várni az ereményt. Csak én már úgy várom, hogy lássam!!! Mármint az eredményt... ;)
9268. nagymacika (válaszként erre: 9267. - Gizi234)
2012. jún. 6. 21:22
Nálunk is ilyen volt a torna. Illetve ajánlották nagyon a hintát illetve a tölcsért amit itthonra meg is vásároltunk,az tényleg meg is nyugtatta a gyereket. Ezek nagyon hasznos dolgok voltak.
9267. gizi234 (válaszként erre: 9266. - Labolen)
2012. jún. 6. 21:08
Köszi a választ, Labolen! Igen, nálunk is így megy, csak én azon kezdtem aggodalmaskodni, hogy a jelenlegi gyakorlatsor talán túl egyszerű. Mindegyiket ismeri már a fiam és mindent megcsinál azonnal, rutinosan. Ezért gondoltam, hogy talán fel kellett volna mérni tüzetesen, hogy hol tart és mi lehet az a plusz, amit még csinálni kéne, hogy beépüljön és előrelépjünk. De lényeg, hogy ez a kezdet, szóval biztos, hogy rövidesen konzultálok a fejlesztővel ezzel kapcsolatban.
9266. labolen
2012. jún. 6. 21:00
A torna egymásra épülő elemekből építekzik. Először fekszik a labdán, aztán ül, aztán térdel. Először fekszik a gördeszkán, aztán ül, aztán térdel. És így tovább. Szerintem nem lehet vagy érdemes kihagyni az alapozást. A torna mondókákat és kognitív elemeket is tanít, erősíti a feladattudatot, rásegít a szóbeli irányíthatóság kialakulására, és ezentúl az idegrendszert is érleli. Mindenféle olyan mozgás, ami "az agyat kimozdítja a helyéről", vagyis előre hátra mozgás, forgatás, emelés... minden ilyen ezt a célt szolgálja. Mindenkinek kb 5 hét, mire a következő sort kapja, mert addigra gyakorlódik be egy-egy elem. Később bonyolítják majd. :) Nekünk mindig az új sor előtt felmérte a gyógyped, hogy mennyire haladtunk, vagyis előtte kellett letornáznia a sort, és utána kaptuk az újat. Gondolom ez nálatok is így megy.
9265. gizi234
2012. jún. 6. 20:34
Sziasztok! Szakember felkeresése után elkezdtük intenzíven a TSMT tornát. Fiam 2 és fél éves, de már több, mint fél éve járunk vele fejlesztésre, ahol hasonló tornában is részt vesz. Az első feladatsor, amit kapott: nagy labdán lengetés, lovagoltatás, aztán gördeszkán kell lökni magát, majd mi lökjük, forgatás székben, trambulinon ugrálás, plédben lengetés. Tudjátok, meghatározták, hogy miből mennyit, közben mondóka. 10 perc alatt végzünk. Totál rutinból megy minden. Szóval.... Mindig így kezdődik ez a torna? Nem kéne tüzetesebben felmérni, hogy hol tart a gyerek? Ha autizmusról van szó,nem kéne speciálisabb feladatsort csinálni? Mi most 5 hétre kaptuk a gyakorlatsort. Akinél voltunk, megbízható szakember, de csak a szakvéleményt olvasta el, a gyereket tüzetesen nem nézte. Kicsit most úgy érzem, hogy fiamnak talán már összetettebb feladatsor kéne, mert tényleg minden feladatot rutinból megcsinál most. De lehet, hogy baromira nem ez a lényeg.És örülni kéne, hogy gyorsan végzünk.:):) Nektek mi a tapasztalatotok?
9264. kismackó2006 (válaszként erre: 9260. - Gizi234)
2012. jún. 1. 08:51

Igen, nálunk is van ilyesmi, de csak ha ketten vagyunk,minden más zavaró körülmény nélkül, például elalvás előtt. Van, hogy csak úgy átölel: szeretlek. Ilyenkor én is csak könnyezem, s annyit tudok mondani, én is, nagyon! Igen megható. Olyan is van, hogy rosszat csinál, nem szólok hozzá, vagyis éreztetem, hogy nincs minden rendjén. Aztán elvonul, majd visszajön, és mondja, hogy nem fogja többé ezt csinálni. Szóval nem igaz az, hogy az autistáknak vagy hasonló betegségű gyerekeknek nincs érzelmük.

Nálunk az is jellemző, hogy nem marad egyedül a gyermek lakás bármelyik szegletében, mindig jön utánam. Még a WC-n is ott van velem, meg a fürdőben. Mint egy árnyék. Minden gyerek más, de egy a közös: szeretetre vágynak!

9263. nagymacika (válaszként erre: 9262. - Gizi234)
2012. máj. 31. 21:51
Az tény ,hogy úgy működnek mint egy radar. Évek óta benne vagyok és nap mint nap hoz meglepetéseket , vagy olyan dolgokat amin teljesen elcsodálkozom. Néha én is megkérdőjelezném a diagnozist ,de három egymástól független helyen is ezt kaptuk.
9262. gizi234 (válaszként erre: 9261. - Nagymacika)
2012. máj. 31. 21:48
Mert csodálatos!;)
9261. nagymacika (válaszként erre: 9260. - Gizi234)
2012. máj. 31. 21:38
Az én gyerekem ,folyamatosan ölelget ,puszilgat és el is mondja ,hogy mennyire szeret. Sőt néha furcsállom ,hogy evvel a diagnozissal ,de kedveskedik azoknak az embereknek aki számára szimpatikus. Teljesen kimutatja az érzelmeit és észre is veszi rajtam ,ha valami bajom van
9260. gizi234
2012. máj. 31. 21:24
Eddig nem sikerült regisztrálnom az autira, mert valamit elrontottam szerintem, de mostmár valahogy megoldom, mert nagyon jó lenne begyűjteni minden tapasztalatot!!! Még megosztok valamit, mert pont ebben a pillanatban történt és csodálatos: Nagyon rossz napom volt ma, türelmetlenebb és csüggedő is vagyok. Valszeg lesz még ilyen napom. Ma a kisfiam nem akarta megenni a vacsorát- amúgy is nagyon válogatós -, úgyhogy az átlagosnál jobban kiakadtam ezen. Éreztettem vele, haragszom rá. Fürdés után nem mosolyogtam rá, tudta, hogy még mindig haragszom. Aztán, amikor az apukája mesélt ma neki, szólt, hogy fiamnak némán, patakokban hullik a könnye. Nem hisztizett, nem valami arénázásról volt szó, némán pityergett szegény...Felmentem hozzájuk, fiam az ölembe bújt, megsimogatott és nem sírt tovább. Én sírtam tovább, mert ez számomra csodálatos visszacsatolás volt, korát meghaladóan érzi, tudja, hogy mi van velem, tudja, hogy mit érzek, tudja, hogy haragudtam rá... Nem ez az első, hogy megérzi és átveszi a rezgéseinket, tudja, hogy mikor vagyunk szomorúak. Mintha egy radar lenne a kis fejében. Nektek volt ilyen élményetek a gyermeketekkel kapcsolatban?
9259. Edina 2 (válaszként erre: 9255. - Gizi234)
2012. máj. 31. 20:53

A sulinkról készült ríport , velünk kezdődik

[link]

9258. Szanya (válaszként erre: 9254. - Kismackó2006)
2012. máj. 31. 20:27

Én nem festettem a hajamat. Sokat beszélgettünk már ilyenekről az autin, és arra jutottunk, hogy semmi közös nincs, amit mindannyian elkövettünk volna, a környezetünk is teljesen más volt a terhesség alatt, volt aki egészséges volt végig, volt aki nem, semmi közöset nem találtunk.

(Az autizmus nem betegség, hanem ugyanúgy fogyatékosság, mint az értelmi fogyatékosság.)

Mindenki keresi az okokat, mert szeretnénk megérteni a dolgot, ez teljesen természetes.

9257. Szanya (válaszként erre: 9256. - Szanya)
2012. máj. 31. 20:22
Mármint a szobatisztaságRÓL... :DDDDDDDDDDDDD
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook