Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
9106. scluk (válaszként erre: 9105. - Szanya)
2012. ápr. 26. 13:13
Én nem gondolnám, hogy nem tudja. 15 éve van a pályán, nem hiszem, hogy az évek alatt egyszer sem volt hasonló jellegű konfliktus. Vagy ha mégsem tájékozott, akkor biztosan megkérdezte az iskola illetékesét. De mindegy, mert nekem sem célom a kukacoskodás. Úgyis most fogok találkozni az új ofővel, majd ott tisztázzuk a dolgokat.
9105. Szanya (válaszként erre: 9104. - Scluk)
2012. ápr. 26. 09:52
Lehet, hogy csak nem tudja, hogy ez milyen következményekkel jár, hiszen azt sem tudja, hogy a NevTan ilyet nem tud adni. Én nem vinném a szakértőihez. Viszont az iskola elküldheti, és ha nem viszed el, kötelezhet rá a jegyző. Úgyhogy én megpróbálnám kerülni az új osztályfőnökkel a konfliktust.
9104. scluk
2012. ápr. 26. 09:39
Fjlemény van nálunk iskola ügyben is. Nem tudom, hogy mennyire emlékeztek: kidfiam aspi, normál suliban kezdte a tanévet. Az osztályfőnök első perctől kezdve próbált rávenni, hogy vegyem ki a gyereket az iskolából. Most ott tartunk, hogy kértem az évismétlést, mert ezzel a "pedagógussal" képtelenség folytatni. Az új osztályfőnök fejlesztő pedagógus is. Ma szólt a jelenlegi ofő, hogy vigyem el a kisfiamat a nevelési tanácsadóba, ahol adnak SNI besorolást, és akkor tudják fejleszteni majd a suliban. Én úgy tudom, hogy SNI besorolást csak a Bizottság adhat. És mivel a településünkön nincs auti spec iskola, ki tudja, hogy milyen iskolát jelölnek ki... Szerintetek jól érzem, hogy át akar verni? Mert ha lenne lehetőség beorolásra ilyen formában, akkor miért nem történt ez meg az év folyamán?????
9103. scluk (válaszként erre: 9102. - Zseba)
2012. ápr. 26. 09:31
Mi is a BHRG-hez járunk TSMT-re, Hering Mónikához. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Szívből tudom ajánlani.
9102. zseba (válaszként erre: 9100. - Edit-)
2012. ápr. 25. 21:23
Az egyéni fejlesztésen (otthoni feladatsor kiadás+ havi 1 kontroll) nekem nem volt futószalag érzésem! Sőt nagyon "emberi" volt Katalin!
9101. Edit-
2012. ápr. 25. 16:40
akihez most járunk, emberileg és közelségileg maximálisan ok, egyelőre tesztelem a tudását, meglátjuk :)
9100. Edit-
2012. ápr. 25. 16:36

[link]


nekem kicsit futószalag-érzésem volt, meg nekünk messze is, így mi váltottunk, bár szakmailag biztos vagyok benne, hogy nagyon jók, akárkihez kerültök.

2012. ápr. 25. 14:18
Köszönöm..
9098. zseba (válaszként erre: 9096. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 25. 14:12

Szia!

Lakatos Katalin!!! BHRG Alapítvány, III. ker. Tavasz u. 5. Másfél évig jártunk hozzá, nekünk sokat segített.

9097. Szanya (válaszként erre: 9096. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 25. 10:53

BHRG Buda: Cziráki Zita.

Dr. Lakatos Katalint is nagyon dicsérik, ő fejlesztette ki a TSMT-t, de vele személyes tapasztalatom nincs.

2012. ápr. 25. 07:22

Sziasztok!


Pesten tudtok helyet, ahol a TSNT-t el lehet kezdeni? Vagy tudtok konkrét tanárt, aki bejött? Írjatok privit, ha olyan a válasz. Köszi.

9095. nagymacika (válaszként erre: 9094. - Gizi234)
2012. ápr. 24. 21:53
úgy legyen! Azért az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy sokszor voltam elkeseredve,de vagy magamat rángattam ki ebből ,vagy a családtagjaim rángattak ki belőle. Sose szabad feladni! Ez az én személyes tapasztalatom.
9094. gizi234 (válaszként erre: 9093. - Nagymacika)
2012. ápr. 24. 21:31
Nagyon jó, amit írsz. Biztos vagyok benne, hogy ez az elfogadás és bizalom döntő szerepet játszott abban, hogy mára a kisfiad egy okos, ügyes és különleges emberke lett. Bátran bízhatsz abban, hogy teljes, boldog élete lesz.
9093. nagymacika (válaszként erre: 9091. - Pöffeszkedő)
2012. ápr. 24. 21:08
Az én véleményem az ,hogy én egy boldog ember vagyok. Igaz mindenki egészséges gyereket szeretne, de így alakult és én ezt elfogadtam. Talán egyszer még lesz lehetőségem az életben ,hogy átéljek egy problémamentes terhességet .és nem azon izgulok,hogy mikor indul el, kezd beszélni ,beilleszkedik e a közösségbe,és a közösség is elfogadja-e,és sorolhatnám. De most is azt mondom nem sajnálom ,hogy így alakult. Hiszen vallom azt ,hogy engem választott szülőjének és remélem boldog ember lesz.
9092. Edina 2
2012. ápr. 24. 15:02

CSALÁDI NAP

Tordason


A Fővárosi Önkormányzat Értelmi Fogyatékosok Otthona

(Tordas, Gesztenyés út 1.)


2012. május 19-én szombaton

10 és 14 óra között

családi napot tart autizmussal élők és szüleik részére.


Program:

Az Autizmus Decentrum munkájának beszámolója, jövőbeni tervek.

Kézműves- és fejlesztő foglalkozások kicsiknek és nagyoknak

Állatasszisztált terápia kutyákkal

Hangterápia

Mozgásterápiák

Lángos sütés

Teaház

Intézménybemutatás


Budapestről külön busz indul a Déli Pályaudvartól 9.00 órakor.

Jelentkezni a 061-476 1935-ös, a 30-624-2174-es telefonszámon, vagy az

autista.decentrum@gmail.com címen lehet.



Részvételi díj: 200 Ft/fő!

2012. ápr. 24. 14:15
Sziasztok!Bennünket érdekelne -bárhol éljen is-MINDENKI története...hogyan boldogul,megvalósíthatta az álmát,lehetett mozdonyvezető stb.,lehet BOLDOG EMBER????
9090. anyamedve (válaszként erre: 9089. - Fortuna79)
2012. ápr. 24. 13:35
Szia! Ugyan nem vagyok Fejér megyei, de a fiam 18 éves, így igyekszem országos szinten képben lenni a dolgokkal. Ha érdekel valami nyugodtan kérdezz, akár priviben is.
9089. Fortuna79
2012. ápr. 23. 22:07

Sziasztok !


Ha van itt valaki aki Fejér megyei és van 18 év feletti autista gyermeke, jelentkezzen privátban :) Érdekelne, hogy mi a helyzet azokkal az emberekkel akik autizmussal élnek, de elmultak 18 évesek... Milyen lehetőségei vannak...

Bár az enyém csak 6, de ő is lesz 18 ...


Köszönöm :)

9088. Szanya
2012. ápr. 20. 11:27
9087. zsuzsu75
2012. ápr. 20. 10:05
valaki tud nekem segiteni? jár még az autisták után a kommunális adó kedvezmény?
9086. Évili84
2012. ápr. 19. 21:02
Mi ma voltunk a gastron, a mi dokink nem híve az autizmus és a diéta kapcsolatának. Ugyan megszűrik glutén allergiára és még egy másik súlyosabb betegségre, mert gondok vannak az emésztésével.
2012. ápr. 19. 19:21
Az én gyerekemről meg sem mondanák ,hogy autista. Négyévesen kezdett el beszélni ,később lett szobatiszta. mindenben le volt maradva. Viselkedészavarai voltak. Szerintem a diétának és a többéves komplex fejlesztésnek,normál iskolába jár,jól tanul és sok mindenben kimagaslóan jobb mint az osztálytársai. Szerintem ezért nem szabad elkeseredni senkinek sem ,mert bődületes változásokon mennek keresztül.
9084. tomger
2012. ápr. 18. 23:28

Sziasztok! Fiam 3 és fél éves lesz hamarosan. 2 évesen merült fel az autizmus gyanúja. Fiam már addig sem fogyasztott tejet (mert az konkrét bőrtünetek okozott), de akkor a glutént is elhagytuk. Sajnos a diagnózist tavaly nyáron meg is kaptuk. Diéta ide oda egyenletes, de nem kiugró fejlődést mutata gyerek. Nem múlt el az autizmus. Viszaadni nem merjük még sem a tejet sem a glutént.

Azt hiszem kipróbálnám a GAPS diétát is, de fiam nagyon pici és sovány is, ennél többmindent nem szivesen vonnék el. Arról nem is beszélve hogy a merevség is igen jellemző (persze van nála rosszabb, ő merevségből nem hajlandó megkostólni az ismeretlen dolgokat és nem hiperérzékenység miatt), viszont ha most nekiállunk annyira speciálisan enni, egyáltalán nem biztos, hogy hajlandó lesz a diéta végeztével visszaállni a normál étrendre. Mert ugye a gaps könyv szerint idővel fokozatosan ezek az alapanyagok visszaqhozhatók. Nos ha fél évig kenyeret sem lát nem vagyok benne biztos hogy hajlandó lesz megenni azt.

9083. Évili84 (válaszként erre: 9082. - Gizi234)
2012. ápr. 18. 21:37

Alap vérképből már lehet látni, ha esetleg vérszegény, vashiányos, de ezt ezer más dolog okozhatja gyerekeknél. Ha sokat náthás, akkor a fülét is érdemes megnézetni. Mi megnézettük a lánykám fülét, rendben van, de a doktornő mondta, hogy megfázásoknál megduzzadhatnak a nyálkahártyák(vagy valami hasonló) és akkor nem hall rendesen.

Nálunk csináltak már IgG, IgA vizsgálatot is, amit akkor szoktak, ha nagyon gyakran beteges. Ezeket szerintem mind meglehet csináltatni vidéken is, csak egy jó gyerekorvos kell hozzá.

9082. gizi234
2012. ápr. 18. 21:15
Na, én mostmár meg néztem egy riportot a GAP szindrómáról, mert nagyon kíváncsi lettem és megmondom őszintén kicsit beparáztam, hogy én ezzel eddig egyáltalán nem foglalkoztam, mert szembeötlő tüneteket a fiam nem produkált. Értem ez alatt, hogy nem fáj a hasa, nem ekcémás, nem asztmás, úgy tűnik, hogy normális az emésztése is, bár most kissé akadozik, két napja nem volt széklete, eddig ez nem volt jellemző. Meg ami még nála bejátszik, hogy fáradékony, nagyon jó alvó, eddig ennek örültem, de feltűnt, hogy mégis, hamar elfárad, olyankor felkéreszkedik az ölembe, leül a fotelbe néhány percre és bambul. Állandóan taknyos, de eddig ez bölcsis betegségnek volt titulálva. Szóval, nekünk is a beszéddel vannak elmaradások, látom én, hogy szeretne bekapcsolódni, figyeli a számat és utánoz, ha beszélek hozzá, ha erősen gesztikulálok, akkor tartható a figyelme és ért, de a monotonabb beszéd szerintem teljesen összemosódik a kis fejében. Fura... Szóval, ha megkérem a dokinkat, hogy csináljunk nála egy teljes vérképet, abból kitűnhet, hogy van-e valamilyen hiánybetegsége, vagy emésztési problémája szerintetek? Vagy az effajta problémák kiszűrésére mindenképpen speciális vizsgálatok szükségesek? És az csak Pesten lehetséges?
9081. Edit- (válaszként erre: 9076. - Labolen)
2012. ápr. 18. 16:54

az én gyerekem dettó, csak kiflin meg tejen élne, ha hagynám. a tejet elvettem mindkettőtől 1 hete, kíváncsi vagyok hoz-e az időszakosan kijövő ekcémájukban ill a nagylány köhögésében változást.


a gaps nagyon-nagyon durva diéta, a csillagos ég se állítja meg anyagilag, és akivel beszéltem hogy csinálja pár hete, aszerint az anyuka szerint gyakorlatilag éjjel-nappal főz. hát ezeket sajnos nem mindenki engedheti meg magának, többek között mi sem, néha állunk úgy is, hogy a szokásos ennivalóra is éppen összekaparom a pénzt (máskor jobban, de ez a része off).

a gapsnál semmit nem lehet ami bolti, semmi glutént, tejet sem, tejtermékeket is csak házilag készítetett, lehetőleg bio tejből, meg bio mindent, házilag préselt zöldség és gyümölcsleveket, stb stb. a nagy része semmiképpen nem elvetendő, minél kevesebb tartósítószeres és bolti vackot adni,de sajnos én a két fenti ok miatt egyszerűen lehetetlennek látom belevágni.


a válogatósság ellen annyi tipp van a könyvben, ami nálunk már bevált, hogy az egészséges ennivalókat falatonként adni, és minden falat után jutalom, olyan, amit a gyerek szeret, és tdod, hogy hatásos szokott lenni. ez egy ideig a legkárosabb keksz is lehet, amit később ki lehet váltani a diétának megfelelő édességel is (mandulából ill dióból enged pl sütni, mézzel), ha a gyerkőc szereti. de más is lehet a jutalom, nem csak étel.


ez tényleg működik :)

9080. Évili84 (válaszként erre: 9079. - Labolen)
2012. ápr. 18. 14:42
Ma voltunk a Koraiban az első fejlesztésen. Most még csak figyelték megint a leányzót és kérdezgettek. Megint felmerült, hogy a fájdalmak, a betegség okozza, hogy befordul. Nálunk van egy alap reflux, és emellett még egyéb allergiás tünetek. Fél évre abba hagytuk a gyógyszert, így visszagondolva, ott kezdődtek talán a problémák. De semmi sem biztos még.
9079. labolen (válaszként erre: 9078. - Évili84)
2012. ápr. 18. 12:58
Hát kíváncsi leszek én is. Kérlek oszd meg majd az infókat! Köszi. (bár továbbra sem tudom, hogyan oldhatnám meg a diétát, de mindenesetre érdekes.) És mi alapján döntik el, hogy kinek kell és kinek nem?
9078. Évili84 (válaszként erre: 9076. - Labolen)
2012. ápr. 18. 10:49

Én úgy tudom, hogy a tej elhagyása gyorsabb eredményt hoz, a glutén elhagyása kicsit hosszabb. Ezzel a diétával kapcsolatosan most folyik egy kutatás a Heim Pál kórházban.

[link]

Itt is azt mondják, hogy nem minden autistánál jelent megoldást a diéta. Nekünk a Koraiban is azt mondták, hogy láttak már olyat, hogy az autisztikus tüneteket egy fel nem ismert allergia okozta, és a diéta után megszűnt. Bár gondolom különbséget kell tenni autista és autisztikus tüneteket mutató között.

Állítólag az egysíkú étkezés is nagyon jellemző ilyen esetekben, pont azt eszi, amit kerülni kellene, de utána nyitottabb lesz más ételek felé is. Hozzáteszem az én információim is egyenlőre a netről vannak, holnap megyünk gastrora, májusba meg a Bükihez. Kíváncsi leszek mit mondanak.

2012. ápr. 18. 10:05
Azt hiszem ha az ember kipróbálja a diétát akkor sincs veszitenivalója. Max ha nem működik ,vagy rosszul reagál a gyerek rá ,akkor abbahagyja. Mi nyáron kezdtük ,nekünk hatásos volt.
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook