Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
9316. Edina 2 (válaszként erre: 9314. - Nagymacika)
2012. jún. 26. 17:23
Elméletileg 2005-óta nincs higany az oltásokban.
9315. Szanya (válaszként erre: 9314. - Nagymacika)
2012. jún. 26. 14:06

Ha a kelációra gondolsz, az a vasat is kiüríti. Remélem, legalább orvosi felügyelettel csinálod.

Ez ugyan az MMR-re vonatkozik, mert annó ez volt a kiindulópontja ennek az eszmének, de lehet más oltásra is általánosítani.

[link]

2012. jún. 26. 11:22
a gyerekem egész évben magnéziumot szelént és omegahárom zsírsavat szed,ilyenkor nyáron szünetet tartunk. Amikor kicsi volt az egyik nem kötelező védőoltás után nagyon beteg lett ,lázrohama volt és utána a mozgásfejlődése is megtorpant. Igaz ez sehol nincs kijelentve ,de sok helyen olvastam és saját magunkon tapasztalruk ,hogy a higany tartalmú védőoltások mekkora problémát okoznak. Most a gyerekemnek elkezdtem adni egy olyan szert ami segíti a nehézfémek, kéros anyagok kiűrítését. Kíváncsian várom ,milyen hatással lest rá.
9313. Edina 2 (válaszként erre: 9309. - Katalyn76)
2012. jún. 25. 21:25

[link]


Feltétlen nézd át a 6.pont autizmus Mellékelheted is a jegyzőnek .

idézet .

"

Az autisztikus gyermekek szükségleteinek megfelelő fejlesztéséhez az óvodai környezet megfelelő kialakítása, és a speciális módszerekben képzett szakember vagy fejlesztő asszisztens jelenléte szükséges."

9312. dorothea2 (válaszként erre: 9309. - Katalyn76)
2012. jún. 24. 20:05

katalyn76


Megírnág prividen hol történt ez? Bp-en?

9311. nagymacika (válaszként erre: 9309. - Katalyn76)
2012. jún. 24. 13:07
Szomorú ,hogy ilyen körülmények előfordulnak. Nem megőrzésre ,hanem több odafigyelésre,és fejlesztésre lenne szükségük. Tényleg úgy érzem semmi nem változott 9 év óta( mi akkor voltunk óvodaválasztás előtt) Akkor azt hiszem három év múlva mire a továbbtanulásról kell dönteni addigra sem változik semmi.
9310. katalyn76
2012. jún. 23. 21:31
ALAPOZÓ TERÁPIÁRÓL tud valaki mondani tapasztalatot?????
9309. katalyn76
2012. jún. 23. 20:31

Óvoda téma


Látom felvetődőtt az oviba menés hogy hova mehet egy auti gyerek. Na nálunk a következő a jelenlegi helyzet amitől ki vagyok teljesen.

Az én kisfiam jeleneleg még egy évet fog járni korai fejlesztésre de már most megy a harc mert szeptembertől nem veszik be az autista gyerekeket egy oviba sem pedig van három. Idáig volt egy csoport fű alatt állítólag ahol volt talán 10 gyerek hallássérült enyhe fogyatékos teljesen normál és egy auti . Most hogy már lenne még két gyerek hirtelen nem engedik mert nincs benne állítólag az alapítóba.

Elmentünk a jegyzőhőz hogy most mi lesz ezt kaptuk megoldásnak.Most lehet felháborodni!!!!!!

Szóval megoldják úgy hogy a helyi kisegítőbe ahová nagy ló kisebbségi gyerekek is járnak a fogyatékosok melett berakják az auti gyereket egy terembe és az lesz az ovi. Udvar nincs nekik mosdó semmi . Óvónő nem lesz hanem egy gyógyped.

Ennyi az ovi na mit szóltok a mai világ ilyen.

Most írunk a jegyzőnek hogy legyen róla papír is ne csak szóban amit elmondott hülyeségeit irja is le. Ha megvan megyünk tovább az EGYENLŐ BÁNÁSMÓD HATÓSÁGHOZ.

nem hagyhatom hogy mint az állatokat beterelik őket egy terembe és gyerek megőrzés lesz.

A fiam tök épp intellektusu ráadásul és a másik két gyerek is és az iskolának pedig nincs engedélye csak értelmi fogyatékos autikat bevenni.

9308. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9306. - Edina 2)
2012. jún. 22. 20:48

Nagyon rájuk tudnak szállni, hiába, a gyerekek a legjobb pszichológusok, azonnal kiszúrják, ha valami más..


Pedig nálunk is minden enyhe, pont sokszor az a baj, hogy nem is hiszik el, hogy baja van, csak neveletlennek tartják...

9307. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9303. - Edina 2)
2012. jún. 22. 20:45

Az ám, csak én addig éhenhalok. Mostmár dolgoznom kell sajna, ez fix, tehát az bizti, hogy én nem tudok tartósan vele lenni. Ő 5 és fél éves, és így is 2 évet itthon voltam a kistesójával. Ebből egy év ment el a pszichológushoz járásra, egy meg a diagnózisra...


Én is sokat küzdök az oviban, a saját óvónőkkel kicsi eredményeket értem el, ha maradunk, remélem jön legalább az egyik jövőre a Vadasba szülőtréningre..

De igazából tényleg nehéz ez nekik, nem a fiam az egyetlen problémás gyerek. Egyébként meg elég jó környék, és a "normálisak" szülei meg azért cseszegetik őket, hogy nem elég jó a színvonal (szerintük).


De azért ők már legalább valamelyest védik a gyereket...

Mindenesetre végig fogom járni, amit lehet.

9306. Edina 2 (válaszként erre: 9305. - Nagymacika)
2012. jún. 22. 18:19

Ez így van.

A lányomról nincs leírva , nincs diagnózisa.

Aspi,

Végig küzdöttük az 1-5 osztályt .Sajnos idén januárban költöznünk kellet .Itt SEM MONDTAM EL.

Viszont májusra , annyira kicsinálták az új osztálytársak, hogy muszály volt .

Most rettegve várjuk, hogyan folytatódik majd szeptemberben a 7 osztály. :(((.

Épp ma voltam az iskola pszichológusnál.

2012. jún. 22. 14:18
úgy látom a dolgok azóta sem nagyon változtak felénk. Én ilyen kálváriát óvoda választásnál jártam meg. Ebből tanulva nem írattam rá sehol a gyerekem diagnozisát. Most volt ötödikes ,normál iskolába jár,alig volt négyese,több tárgyból kimagasló. egyszer úgy harmadikos lehetett megkérdeztem az igazgatónkat ,hogy tudja -e hogy az autista gyerekek hova mehetnek iskolába( azt mondtam egy ismerősöm miatt kérdeztem) azt mondta nem tudja de szerinte csak speciális iskolába ,mert szerinte nem bírnák a kötöttségeket ,meg a normál iskolaformát. Tehát mélyen hallgattam,és ráhagytam az ügyet. Lehet ha elballagunk ,majd megosztom velük ezt a dolgot. Az én gyerekem beilleszkedett az osztályközösségbe,talán csak az tűnik fel nekik ,hogy kicsit visszahúzódóbb. Ezt csak azért osztottam meg veletek ,mert nem nem mindig jó ha az ember mindent elmond. Természetesen ez csak csak a kisebb fokú autizmusra értettem,ha nagyobb a probléma akkor egyértelmű ,hogy nem lehet titkolozni.
9304. gizi234
2012. jún. 22. 14:03

Távol álljon tőlem az etnikum bírálata, őket is megilletik a jogok.

De basszus, egy értelmes, jövőjét tekintve akár karriert is befutható gyermeknek hogy nem adnak támogatást??? Miért fontosabbak azok, akik csak kötelezően végzik el jobb esetben a 6 általánost? A kérdés persze költői, csak baromira fel vagyok háborodva!!!

Egyébként, nekem az a véleményem, hogy régen is voltak enyhén autista, aspergeres gyerekek, csak nem volt diagnózisuk. Mégsem kezdték kirekeszteni őket, mert régen a pedagógusi pálya még tényleg a hivatásról szólt. Anyukám tanítónő volt, volt alkalma tanítani egy autista kisfiút. Minden támadástól óvta és mindent kihozott belőle, ami lehetséges volt. Megtanult írni, olvasni, számolni, pedig nem volt enyhe eset. Senki nem akarta kirúgatni az iskolából, csak mert "problémás". Ez persze nem most volt... Én úgy vélem, nem is intézményt kell találni, hogy a gyerek jó helyen legyen, hanem megfelelő tanítót. Csak abból van manapság nagyon kevés.

9303. Edina 2 (válaszként erre: 9294. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 22. 13:02

Nekem ez úgy sikerült ,/ igaz 2 év kellet hozzá./


Elöször is a Tanulási Biz.-nál a papírjába írták, hogy integráltan nevelhető , oktatható, .Gyógyped asszisztens szükséges a gyermek mellé.

Heti fejlesztéseket óra számban.


Ezzel elmentem a körzetis óviba.

Simán nem érdekelte őket , sőt.

Akkor még nem volt az alapító okiratukban az autizmus.

Úgy volt, hogy felveszik de csak 1-2 órát lehet ott és csak velem.


Ezek után fordultam az Ombucmanhoz , majd a polgármesterhez, NEVTAN-hoz , jegyzőhöz .Minden fórumhoz.Közben a Korai fejlesztőbe jártunk, Ők is támogattak, hívták az óvinkat telefonon. .


Végül elég későn , de bekerült az alapítójukba az autizmus , 6 évesen felvették az óviba , kapott egy gyógypedagógust is a gyerek aki mellete volt.Napi 4 órában .

A Korai fejlesztőbe , elvittem az óvónőket nézzék meg miről van szó.

Utána elkészítettem mindent ami szükséges az integrációhoz.Napirend , napló stb .

Könyveket is vittem be az óviba.


Az iskolát már nem volt energiám és kedvem ki küzdeni.Az igazgatónő azon kijelentése után , hogy mit akarok Én az autista fiammal mikor a kisebbségi kérdést sem tudják megoldani.

Ép értelmű , aspi a fiam.

9302. Edina 2
2012. jún. 22. 12:46

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az autista emberek és családjaik Gépjárműszerzési támogatás iránti igényeinek felmérésére kérte fel az AOSZ-t. A támogatás jelenleg csak a mozgáskorlátozott emberek számára érhető el. Az igényfelmérés része annak a munkának, melynek célja a támogatás lehetséges kiterjesztése más fogyatékossági csoportok részére is.


Kérjük, segítse a kérdőív kitöltésével munkánkat! Ossza meg velünk véleményét, és ez által legyen részese az AOSZ érdekvédelmi tevékenységének!


A kérdőív kitöltésének határideje: 2012. június 27.


A link:


[link]


Köszönjük!

9301. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9300. - Labolen)
2012. jún. 22. 08:20

Ez hálisten nálunk is meglenne.. Csak már az autizmustól függetlenül is javasolta a pszichológus, hogy vigyem el innen a gyereket. Sok okból.

Viszont ekkor meg nincs fejlesztve a gyerek. Ha én este ötre hazaesek, amire begyűjtöm a másik kettőt 6 óra. Ezek után kb. jó, ha este ellátom őket, és megtaláljuk az ágyat. Amíg csak a pszichológushoz jártunk, addig a többiek az sztk folyosóján kínlódtak. Egy idő után annyira kivoltunk, (jelesül én) hogy a terapeuta mondta, hogy ha nincs segítségem, akkor hagyjuk az egészet.. Hát erről ennyit.

9300. labolen (válaszként erre: 9299. - Gizi234)
2012. jún. 21. 22:45

Nálunk legalább felvállalta az ovi. Nem integráló, nem kap semmi fejlesztést, nincs gyógyped, de járhat oda. Ez is valami. Az óvodavezetőnk is mellénk állt, de az önkormányzat nem akart bővíteni alapító okiratot. Igazából meg is mondták, hogy nem akarnak több ilyen gyereket, mint az enyém. Ezt az oktatási részleg vezetője mondta, aki még csak nem is látta a fiamat soha.

Az iskolába egy éve még azt mondták, felveszik. Szurkolok, hogy ne legyen igazgatóváltás, és az egyik tanítónő is felvállalja azt a plusz minkát, amit egy ilyen kisfiú igényel. A suli sem integráló, és csak miattunk nem is lesz az.

Mikor vittem a jogszabályt, kb kiröhögtek, és elferdítették. Hoztak egy másikat, ami szerint a polgármester segíthet, ha akar. De nem kötelességük. Örüljek, hogy ide járhat a gyerek, ne akarjak még plusz fejlesztést is neki.

Szóval egy másik jogszabályra hivatkozva küldtek el minket. Én meg nem vagyok jogász.

9299. gizi234
2012. jún. 21. 21:37
Ez annyira elkeserítő..... Zombiország vagyunk...
9298. labolen (válaszként erre: 9296. - Zebracsikó)
2012. jún. 21. 21:10

Nálunk ezzel simán lepattintottak. Mit képzelek én, hogy majd az én egy szem gyerekem kedvéért változtatják az alapítót. De ezt már írtam. :(

Nincs erre se pénz, se hely, se megfelelő emberi-bürokrata hozzáállás.

Remélem másnak sikerül, ami nekünk nem ment.

9297. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9296. - Zebracsikó)
2012. jún. 21. 17:11
köszönöm
9296. zebracsikó (válaszként erre: 9294. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 21. 16:51

A helyi jegyzőhöz!!


Írj neki levelet, csatold az összes papírotokat, írd le, melyik oviba jár a gyermek, és hogy ott nincs autista integráció. Kérd meg a helyzet azonnali rendezésére! Határozottan, jogaidat ismerve.

Meg kell oldják. Vagy a jelenlegi ovijába menjen utazó gyógypedagógus és írják bele az alapító okiratukba az autizmust.


A lényeg: ebben a helyzetben a jegyzőnek kell írnod.


Sok sikert! Majd számolj be az eredményről4!

9295. dorothea2
2012. jún. 21. 14:07
Szurikáta írtam privit
2012. jún. 21. 13:56

Sziasztok!


Okos régi motorosok segítsetek!!


Rég nem jártam erre, mert nem volt miért. Mostmár voltunk egy hétre a Vadasban, ott is megkapta a fiam az autista diagnózist. (Egyébként enyhe eset, eddig aspi diagnózisunk volt, most átváltoztatták gyerekkori autizmusra. De attól még enyhe a dolog.)


Most jön az ovi mizéria. A jelenlegiből mennie kell, és igazából már én is szeretném, ha menne, mert nem szereti, és itt semennyire se figyelnek rá, mint autira, nincs fejlesztés, és még szemetek is vele. Viszont a kerületi integráló ovikban nincs hely (pedig 4 van), és az önkormányzat csak annyit mond, hogy várólistára teszik. Magyarán nem mehet.


Most vagy otthagyom a régi ovijában, vagy itthon vagyok vele (ami szóba se jöhet nálam).

Viszont érzek itt némi joghézagot, és ahogy olvasgattam más autista fórumokon, van is... Szóval az önkormányzatnak mégiscsak kötelessége lenne megoldani a dolgot. Jelesül nem csak az elhelyezést, hanem az olyan elhelyezést, ahol a fejlesztést megkaphatja...


Van valakinek tapasztalata, hogy kihez forduljak esetleg jogi segítségért? Címeket én is találtam itt-ott, én most inkább olyanra vagyok kíváncsi, ahol személyes jó tapasztalata van valakinek...

9293. vicububu (válaszként erre: 9274. - Labolen)
2012. jún. 19. 22:57

Szia!

Köszönöm a segítséged! A fiam nagyon szeret hintázni, azzal nem lesz gond. A trambulint nemsokára megvesszük, ugrándozni is szeret, szóval azt is be tudjuk iktatni, csak a TSMT tornát nem tudtam elképzelni milyen lehet, de gondolom a Vadaskertben majd ,,kiokosítanak".

Még tapogatózom az információáradatban, 22-én lesz 1 hónapja hogy a Dohány u-ban szembesítettek a valósággal, amit valahogy mindig azzal magyaráztam, hogy túlérzékeny a gyerkőc, majd kinövi. De hidegzuhanyként ért a felismerés, hogy valami másról van szó...

9292. 47bf429285 (válaszként erre: 9289. - Scluk)
2012. jún. 14. 21:47
Köszi!!!
9291. zseba (válaszként erre: 9290. - Agiviki)
2012. jún. 14. 14:17
Köszi. Én Miskolcon érdeklődtem és nagyjából ezeket mondták ott is. Azért remélem hogy itt nem őszre lesz időpont...
9290. agiviki (válaszként erre: 9287. - Zseba)
2012. jún. 14. 13:20

Én tegnap hívtam a HP Madarász utcai rendelőjét ahol van altatásos fogászat. Először is megnézik a gyerkőc fogát ambulánsan, mi július 10-re kaptunk időpontot, aztán megbeszéljük mit kellene csinálni, és majd adnak időpontot az altatásos beavatkozásra kb. késő őszre!!!! Sajnos totál tele vannak...

Ja, és altatás előtt pár nappal laborvizsgálatok, és az altatás utáni éjszakát bent kell tölteni.

Rémálom. Magánúton 60 és 10 ezer között van.

9289. scluk (válaszként erre: 9280. - 47bf429285)
2012. jún. 14. 12:59

[link]


Dunaharasztiban itt találtam, deazt nem tudom, hogy hány éves kortól van.

9288. torkos (válaszként erre: 9285. - Labolen)
2012. jún. 14. 09:42
Köszönöm!
9287. zseba
2012. jún. 14. 09:21

Sziasztok!

Volt már valaki az auti gyermekével altatásos fogászati kezelésen? hogyan zajlik ez?

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook