Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ákos és a nők fórum

Ákos és a nők (beszélgetős fórum)


2015. dec. 17. 14:12
Aztán jöhet a minden rendes háznál kötelező vak komondor.
2015. dec. 17. 13:57
Ha félreteszem az emancipunci énem, akkor is azt mondom, hogy hülyeséget beszél ez a férfiállat.
2015. dec. 17. 13:49

ha ezeket a mondatokat Géza bácsi mondta volna a cipőgyár év végi brigádkarácsonyán, akkor nem kerül címlapra....


Sosem volt rokonszenves Ákos, de abban biztos vagyok, hogy nem a nők degradálása (szüljön-mosson-főzzön és fogja be a száját) volt a célja.


Sokan szeretnék, ha nem kellene dolgozniuk, mert a férfi el tudja őket kényelemben tartani.

De olyan nő is van, aki a karrierjét (is) nagyon fontosnak tartja, hát ezzel sincs semmi baj.

Sőt, azzal a nővel sincs semmi baj, aki egyáltalán nem akar és nem is szül gyereket.


Semmi baj Ákos véleményével. Mindenkinek lehet ugyanis ettől eltérő álláspontja is.

49. 3b097083af (válaszként erre: 47. - Da16da8965)
2015. dec. 17. 13:33

A "sovany" is!

Ot is ugyanugy diszkriminalni kellene es anyagilag lehuzni!

48. 123e772adb (válaszként erre: 47. - Da16da8965)
2015. dec. 17. 13:17
Ne káromkodj! Ez nem méltó hozzád! :)
47. da16da8965 (válaszként erre: 21. - 123e772adb)
2015. dec. 17. 13:08
Hogy Ákos egy seggfej. :)
46. Tuksika (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2015. dec. 17. 12:50
Pontosan! Nem minden nő akar felsővezető lenni, lenyomni az urát... szimplán csak kell, hogy ha bármi történik, ne kelljen a nulláról kezdenie mindene elölről.
2015. dec. 17. 11:26

Szövet?? Szóban nem is:))))


A tablet folyton átjavít

44. gribedli*** (válaszként erre: 41. - 3ef6ed4df1)
2015. dec. 17. 11:25
Ezzel nincs semmi baj, sem a részmunkaidövel, sem a többivel. Nekem is vannak gyerekeim, már a legkisebb is ovis. Én nem tartom indokoltnak, hogy valaki a majdnem felnött gyereke mellöl sem megy vissza dolgozni, fél napot sem, mondván, sok a dolog. Inkább nem akaródzik. Ha meg elmenne, de a férje nem hagyja, akkor ott az a verzió van, hogy a fér szándékosan tartja otthon, hogy zsarolhassa. Lehet, hogy szövet is hangzik el a zsarolás, de az ilyen nökben ott van a tudat és ez böven elég ahhoz, hogy kiszolgáltatott helyzetben legyenek. Az a baj, hogy senki sem él örökké és ha hirtelen megözvegyülnek, mi lesz? Nemcsak arról van szó, hogy azért menjen el dolgozni, mert érvényesülnie kell okvetlenül, hanem azért, mert ha szeretik, imádják egymást forever, akkor is történhet bármi.
2015. dec. 17. 11:18
-ez
2015. dec. 17. 11:17
Én most láttam először a riportot. Többször is ki tudnám forgatni, amit mond és érvekkel alátámasztani, hogy téved. Ez ebből az következik, hogy nem tudja, mit beszél.
2015. dec. 17. 11:12
Ti végig hallgattátok az Ákossal készült interjút? Sehol nem mondta, hogy a nőknek sparheltsárkánynak kéne lennie, azt se, hogy ne dolgozzon. Azt mondta, h nem a nő dolga anyagilag egy egész családot eltartani, nem az ő dolga annyit keresni. Ha a férfi és a nő is önmegvalósít, napi 10-12 órát távol van otthonról mi lesz a családdal, a gyerekekkel? Nem azt mondom én sem, hogy egy nő ne dolgozzon, én is dolgozom, de nem tudnék ennyit távol lenni. Férjemnek vállalkozása van, rohadt sokat melózik tavasztól- őszig. Szó szerint reggeltől- estig. A pénzért is, de azért is, mert nem teheti meg, hogy visszamondjon vagy ne vállaljon el akár egy munkát is. Összeomlana az egész. Emellett én csak rész munkaidőben tudok dolgozni. Ha én ennyit dolgoznék mint ő, se tudnék annyit keresni a szakmámban, plusz ki intézné a gyerekeket? A háztartást? Persze, felvehetnénk bébiszittert, házvezető nőt, rendelhetnénk a kaját stb. Köszönöm ebből nem kérek. Van munkám de nem vagyok karrierista, van pénzem is, kiegészítjük egymást a férjemmel. Mindegyikünknek megvan a maga feladata, munkája. Igen munka az is, hogy nevelem a gyerekeket, takarítok, mosok, főzök, vasalok. Annyira ki van forgatva amit Ákos mondott, hogy felháborító. Telefonról vagyok, bocs ha kicsit kusza lett :-)
40. Panna.33 (válaszként erre: 36. - 3b097083af)
2015. dec. 17. 11:01
Miért fáj ez a fórum neked, hogy a törlésében reménykedsz?
39. Tuksika (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2015. dec. 17. 10:51
Na ja... régen a házasság "szent" volt, ami annyiban merült ki, hogy válás tabu, de ugyanúgy ment a félrekufirc, csak az asszonynak kuss volt a neve. Ma már nem így van. :)
38. Tuksika (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. dec. 17. 10:50
Igen, ez igaz. Amíg nem volt más alternatíva a nők szeme előtt, nem is gondolták, hogy van más lehetőség is, mint a férj árnyékában, a négy fal között főzőcskézni...
37. 123e772adb (válaszként erre: 36. - 3b097083af)
2015. dec. 17. 10:45
Ha zavar, minek îrsz ide?
2015. dec. 17. 10:43

Gumicsont!

Lesz majd itt veszekedes, aztan meg torlik az egesz forumot; remelem mielobb.

35. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Tuksika)
2015. dec. 17. 10:40

Nem akkor kezdtek el lázadni, amikor még nem voltak önállóak, hanem akkor kezdtek el igazán lázadni, amikor a második világháború alatt befogták öket a fegyvergyárakba, ami a régi napszám-gályázáshoz képest egy még nehezebb fizikai munka volt, és ök mindent beleadtak, de amikor véget ért a háború, a hazatérö katonáknak kellett ez a gyári munka és akkor jött, hogy a nök meg akkor menjenek vissza az árnyékba.


Ez nekik már nem ment le, mert mi az, hogy nem vagyok alkalmas ezekre a munkákra, ha 5 évig meg hirtelen alkalmas lettem rá? Most meg csak így lefokoznak családfenntartóból csicskába? Jó, ha ti így, akkor mi is így, és "a punám az enyém, annak adom, akinek akarom" mozgalom kezdetét vette:))))


Ja, és a hangsúly a punán van, hiába is mondják, hogy elférfiasodó nök... Kilóg a lóláb! Savanyú a szölö, azért viccelödnek rajta, hogy emancipunci meg minden. Tolnák ök, csak most már engedély kell hozzá:D

34. 123e772adb (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2015. dec. 17. 10:36
Igaz! De hâla az internetnek ma mâr az sem akadàly a félrebszâsra, ha nem dolgozik. ;-)
33. 123e772adb (válaszként erre: 32. - 123e772adb)
2015. dec. 17. 10:33
Bàr îgy sem nehezebb, mint ketten agyalni. :)
32. 123e772adb (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2015. dec. 17. 10:29
Én nem az anyagiakra értettem az egyedül könnyebbet.
31. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 123e772adb)
2015. dec. 17. 10:23
Nem olyan nehéz. Pl 2 kereset jobb, mint 1, meg ugye a "hasznosság" érzés az önmagában is elégedettséget hoz, elégedett nö pedig kiegyensúlyozottabb. Normáliséknál a férj támogatja is, a legtöbb helyen öröm, ha a társunk örül, nem? Miért zavarna, ha szeretek valakit? Ha szeretek valakit, együtt örülök vele, hogy szereti a munkáját vagy éppen tanul, hogy legyen egy másik, amiben több örömet lel:)
30. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Tuksika)
2015. dec. 17. 10:17

Nagyon elmondtad a lényeget! A férfiaknak az fáj a legjobban a dolgozó nök témakörben (bocs, nincs hosszú ö-m), hogy nem tudnak büntetlenül félrebaxni, és hogy nem tudják megakadályozni hatékonyan azt sem, hogy a nö félrebaxxon, ergo muszáj egy szintet otthon is hozni a párkapcsolatban.


Akik szerint jobb, ha a nö otthon marad és pulyázik, azok önbizalomhiányosak is és zsarolósak is. És nem megy le a torkukon, hogy az önálló nöket nem lehet zsarolni ezzel, söt, nem lehet otthon alulteljesíteni, mert a nö esetleg körülnéz jobb pasi után.


Annak a férfinak, aki magabiztos, semmi csorba nem esik az önbecsülésén, ha a felesége is dolgozik. Másik lehetöség, hogy az asszonynak lehet külön "zsebpénzt" adni, hogy ne hiányozzon neki a saját kereset, de ez is inkább olyan pofabetapasztó hadmüvelet, mert ugye amint megcsalná vagy otthgyná, ugrik a pénz.


Sokszor azt gondolom, hogy az ilyen férfiak, az ilyen Ákoskák egyszerüen félnek a nöktöl és az egyetlen kezelési módot az elnyomásban látják.


Még undorítóbb, amikor ezt gúnnyal próbálják beadni, pl az olyan szlogenekkel, hogy férfias nö, aki dolgozni akar, vagy félig nö az, aki nem akar gyereket. Minden oldalát kigúnyolni a szingliségnek, vagy a gyerektelenségnek. Pedig én anya vagyok, mégsem kritizálom azt, aki úgy dönt, hogy nem akar anyává válni.

29. 123e772adb (válaszként erre: 28. - Tuksika)
2015. dec. 17. 10:00

Szerintem is kellene.

Amúgy szerintem vannak még olyan nők, nem is kevesen, akik nem mernek lázadni, inkább élnek elnyomottan. Félnek. Én rengeteget ismerek, és látom nálam fiatalabb nők között is ezt.

28. Tuksika (válaszként erre: 27. - 123e772adb)
2015. dec. 17. 09:53
Pedig kellene... :( Mondom, ha tökéletes lenne ez a háziasszony/anya/feleség szerepkör, nem akartak volna lázadni ellene a nők évtizedekkel ezelőtt. :) Az 1900-as évekig így nyilatkozott egy nő: "boldog vagyok, mert az Uram boldog, a gyerekeim boldogok stb." - és hol vagyok én?...
27. 123e772adb (válaszként erre: 26. - Tuksika)
2015. dec. 17. 09:34
Ez amolyan "b" terves, és szerintem nagyon jó dolog! Csak ritkán gondolkodik így egy nő. ;)
26. Tuksika (válaszként erre: 25. - 123e772adb)
2015. dec. 17. 09:23
Hát, igen. :) Nem is úgy értem, hogy ne akarjak összetartozni a párommal, hanem, hogy ha elképzelem, hogy "mi lenne, ha szakítanánk, vagy egyedül lennék alapból" stb., akkor ne essek pánikba :D, hanem legyenek hobbijaim, pénzem, barátaim, stb...
25. 123e772adb (válaszként erre: 24. - Tuksika)
2015. dec. 17. 09:21

"Egy nő legyen egy boldog kapcsolaton belül is önálló, független, mind anyagilag, mind lelki szinten."


Azért ezt a szimbiózist elég nehéz elérni. Mondhat akárki, akármit. Ha ketten vagyunk nehezebb, mint egyedül. Tudod, akárhogy is, de nők vagyunk. ;-)

2015. dec. 17. 09:16

Úgy gondolom, hogy ha egy nő ugyanazt a munkát végzi, mint egy férfi, akkor igenis ugyanannyi fizetést kell kapnia, mégis miért kellene neki kevesebbet?!... Rosszabbul csinálja? Ne legyünk nevetségesek.

A másik: ez a valakihez tartozás és hogy a férfi eltartsa a nőt, nagyon szép elgondolás, míg minden oké, rózsasuín boldogság van. Ámde, ha mondjuk apuka egyszercsak úgy érzi, hogy nagyon szeretne félrekuffantani, és mondjuk ez az asszonynak nem tetszik, akkor mit tud tenni? Kussban marad és élete végéig lelki nyomorékként él egy házasságban, vagy elhagyja a férjét, és építheti fel a saját életét nulláról? Ne már. Egy nő legyen egy boldog kapcsolaton belül is önálló, független, mind anyagilag, mind lelki szinten.

23. 123e772adb (válaszként erre: 9. - 7a04181114)
2015. dec. 17. 09:03
Nem. Akkor én, mint egyedülálló/ élő nő, gyorsan keressek egy férfit, mert nekem nem reszortom dolgozni? Azért dolgozom, és azért szeretek dolgozni, mert jó érzés, mert nem függök senkitől, mert egyenlőnek tartom magam azokkal a férfiakkal akik dolgoznak/ és akikkel dolgozom. Az anyagi oka a második helyen van! Nekem kell az érzés, hogy munka után fáradt legyek. Többnek érzem magam és hasznosnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook