Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ákos és a nők fórum

Ákos és a nők (beszélgetős fórum)


232. unom (válaszként erre: 229. - 2ab16d5612)
2015. dec. 19. 15:28
A saját szintjére :D
231. ab61752c45 (válaszként erre: 199. - Kilimcs)
2015. dec. 19. 15:28
nem tudtad,hogy csak egy oldalborda?
230. unom (válaszként erre: 226. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:28

Mit te igen? Bocs, lemaradtam.

Egyébként, mint mindenkinek, nekem is vannak előítéleteim.

229. 2ab16d5612 (válaszként erre: 223. - 56a1106a39)
2015. dec. 19. 15:27
Hova kell visszahúzni a nőket? A konyhába? :D
228. unom (válaszként erre: 225. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:27

"Hát, ha nektek az Ákos félék alakítják az életeteket.. " Ezt honnan vetted?

Szerintem egy férfi nem "segít" a feleségének, hanem kiveszi a részét a munkából. Segíteni abban szokás, ami nem az ő dolga.

A férfiak közt érdemes válogatni mentalitás alapján is, hogy ki az, akivel összeköti egy nő az életét. Olyannal, aki "hajlandó segíteni" nem szabad. Olyat kell választani, akinek természetes az, hogy a munka közös. Igen, a gyerek körül is.

227. ab61752c45 (válaszként erre: 216. - Unom)
2015. dec. 19. 15:27
szerintem is.
226. 4c1a787e8f (válaszként erre: 222. - Unom)
2015. dec. 19. 15:25
És miből gondolod, hogy én igen? Előítéleteid vannak? Ejnye! :-DDD
225. 4c1a787e8f (válaszként erre: 220. - Unom)
2015. dec. 19. 15:24

Hát, ha nektek az Ákos félék alakítják az életeteket..


Én akkor is úgy élek, ahogy jól esik, ha ez nem tetszik másoknak.


Akkor is jártam hittanra, amikor büntettek ezért, de járok ma is, amikor néha még dicsérnek is (meg nem)..


Igazából véleményünk lehet, de befolyásolni - legalábbis engem igazán sem Ákos, sem a plakátok nem befolyásolnak..


Én nem érzem, hogy a lányomnak itt nagyon félnie kéne, hagyom, hogy megtalálja a maga útját. Ő a zene felé kacsingat, tehetsége, meglehet, zenész lesz.. De ő szeretné, én inkább visszafogom, józanságra intem.. De nem gátolom.. Remek jó magyar műhelyek vannak, jól érezzük magunkat abban a társaságban..


A fiaimnak meg - Ákos ide vagy oda - szoktam olyanokat mondani, hogy "ezt te is nyugodtam megcsinálhatod, mert segíteni kell majd a feleségednek"..


Ez utóbbit különösen fontosnak tartom, mert mondhat akárki akármit, amíg a magyar férfiak alap beállítása tömegesen nem változik a dolgozó nőket SEGÍTŐ irányba, addig bizony a legtöbbünknek két "munkahelye" lesz, lett légyen az akár a szalag, akár a vezérigazgatói szék.. És igen, ez pont a kiszolgáltatott, gyerekezős időszakban a legfontosabb.. És itt ért vissza a kígyó a farka végéhez, mert eljutottunk oda, hogy ilyenkor meg csak kell a nőnek az a pár, társ, akire támaszkodni lehet, és ha lehet, egy kis ideig anyagilag is...

224. unom (válaszként erre: 223. - 56a1106a39)
2015. dec. 19. 15:22
Mi a baj, félsz a nőktől, hogy visszahúznád őket? Nem bírod a konkurenciát? Vagy kevésnek érzed magad?
2015. dec. 19. 15:19
A női trakorosnőkkel nekünk egy kicsit túl hamar sikerült felnőnünk ezen a téren. Inkább vissza kell húzni itthon a nőket. Kicsit azért speciális a helyzetünk.
222. unom (válaszként erre: 219. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:18

Ákos ügyes zenész, sok a rajongója. Jó abban, amit csinál.

Véleménye lehet, el is mondhatja. De más meg elmondhatja az ellenvéleményét, így kerek a világ.

Sejtettem, hogy nem másfél szobás panelben él, de ezzel nincs bajom.

221. Kilimcs (válaszként erre: 217. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:17
te hol élsz, hogy ez ömlik rád??? :O
220. unom (válaszként erre: 217. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:16

Hol látsz te ilyen plakátokat?

Inkább az jön mindenhonnan, amit Ákos is mond, a nők legfontosabb dolga az, hogy szüljenek, családjuk legyen. Akinek ez a jó megteheti, semmi akadálya. De ne akarják megmondani minden nőnek.

Azért érint, mert két lányom van, és egyre idiótább országban élnek sajnos. Az Ákos féléknek is köszönhetően.

219. 4c1a787e8f (válaszként erre: 216. - Unom)
2015. dec. 19. 15:16

Itt nem annyira Ákos, mint a mondása érdekes.. Mondhatta volna akár ki is..


Ákosról magáról én is azt gondolom, hogy a való életet azért kicsit ő csak nagyon a margóról ismeri.. Az más kérdés hogy tehetséges volt, ügyes volt, hát ennyi..


Építészhallgatóként voltam bent a majdnem kész, épülő házában, eltöltöttem ott egy órácskát...


Hát tény, hogy nem hasonlít az enyémre..:-)


Bár én még ott se bírnám egész nap otthon, az tuti..

218. Kilimcs (válaszként erre: 215. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:15

sajnos nem ezt mondta. pedig minden esélyt megadott neki a riporter, hogy ezt mondja, amit írsz. De nem. Elég konkrét volt, pontosított, stb. persze mondhatjuk, hogy félreértettük, hogy azt mondta az ég zöld, hiszen kék, tehát nem mondhatta, hoyg zöld, mert hülyeség. De fogadjuk már el, valaki annó hülyeséget beeszélt, majd többedjére megismtelte. Igen így gondolja. ennyi. Egészségére. Más nem így gondolja, és kissé pislog egyet, hogy valaki aki példaképként tündökölteti magát, kijelenti mi a normalitás.


Lehet ezt körbemagyarázni, csak felesleges ;)

217. 4c1a787e8f (válaszként erre: 213. - Unom)
2015. dec. 19. 15:13

Miért veszed ezt annyira magadra? Szerintem semmi olyat nem mondott, hogy ne tanuljanak, ne legyenek szuper értékes munkaerők, vagy ilyesmit...


Ezt ti magyarázzátok bele.


Pusztán azért, mert a hagyományos értékekre is felhívta a figyelmet.


Egész nap mindenhonnan, plakátról, tévéből, utastársaktól a buszon az ömlik ránk, hogy hülye, akinek fontos a család, a gyerek, aki nem könyököl, nem gazdag, stb... Hát most a 100-ból 1 hang nem ilyen volt...


Ideje volt már.


És legfőképpen azért, hogy beszéljünk róla.

216. unom (válaszként erre: 215. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:13

Mindenki másért csinálja szerintem. Ráadásul ugyanannak az embernek is változhat a motivációja az élete során.

Lehet elemezgetni, magyarázgatni, Ákosról már rég az a véleményem, hogy egy idióta, és ez most sem változott.

215. 4c1a787e8f (válaszként erre: 202. - Unom)
2015. dec. 19. 15:09

Szerintem meg a "dolgom" kifejezés itt egy kicsit régiesen van használva.


Ez a "dolgom" itt egy világnézetet jelöl, és nem azt, hogy emellé más nem férhet bele..


Sőt, szerintem minden nő, akinek van párja, 1-2-3 gyereke, eljár valami állásba, vagy éppen a háza táján végez termelő tevékenységet, valójában ezt csinálja... Tehát a többség ezt csinálja, amit Ákos mond. Akkor mi a baj? Azért csinálja, mert az a dolga, vagy ez az élete.


Szerintem ez itt azt jelenti, hogy "ez az élet". Vagy kicsit lazábban fogalmazva: "ezt dobta a gép"


Aztán persze vannak olyanok, akiknek nincs gyerekük, klasszikus értelemben vett családjuk, és mégis tartoznak valakihez, teszik a dolgukat... Tehát ez a kitétel még rájuk is igaz..


Azt meg Ákos se gondolja, hogy innentől kezdve a nők ne tanuljanak, stb..


Annyit mondott, hogy a nagy diplomázásba, doktorizásba, pénzkeresésbe azért ne felejtkezzünk el arról sem, hogy igazából miért is csináljuk ezt, honnan is jöttünk, mi lesz mögöttünk...

214. unom (válaszként erre: 212. - 56a1106a39)
2015. dec. 19. 15:06
A telekomnak piszok jól jött ez a reklám. Ákos most több hasznot hozott nekik, mint amíg támogatták :D
213. unom (válaszként erre: 211. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 15:05
Nekem az általánosítás a bajom. A férfiak és nők nem egyformák, de a nők sem egyformák. Honnan venném én a jogot, hogy megmondjam, a másiknak mi a dolga az életben? Na, ez a problémám az ilyen megmondóemberekkel: általánosítanak, és másoknak akarják megmondani, mit tegyenek. Semmi közük hozzá, se Ákosnak, se másnak.
2015. dec. 19. 15:03
A Telekom persze mindig, minden formában nyíltan is azt hangoztatja, mi jó a társadalomnak. Nem is ad külön, diszkrimináló kedvezményeket nőknek!
211. 4c1a787e8f (válaszként erre: 210. - Unom)
2015. dec. 19. 15:02

Jó kérdés, hogy mi a dolguk a nőknek?


Szerintem mind az, amit Ákos leírt, az is (lehet) a dolguk. Nekem az is a dolgom.


De ezen kívül, és ezzel együtt dolgomnak érzem kiváló szerkezeteket tervezni, szakértéseket írni, tanulni..


Tehát én nem érzek ellentmondást sehol. MIÉRT ZÁRNÁ KI AZ EGYIK A MÁSIKAT?


Hogy hogyan ezt mindent egyszerre?


Hát egyrészt úgy, hogy tanultam, vannak alapok.

Másrészt meg úgy, hogy az élet jó esetben nem 25 évig tart, hanem 70-80-ig. Tehát belefér 10-15 olyan év, amikor több család van, és kevesebb szakma.. Aztán meg, amikor már nagyobbak a gyerekek, utána meg lehet cserélni az arányokat...


Persze, ehhez az is kell, hogy a nagy otthonlétben is tartsuk legalább szinten a szakmát valamennyire..



Azt meg el kell fogadni, hogy van, akinek az egyik, van akinek meg a másik irányba billen ki a mérleg.. De teljes felmentés egyik oldalnak sincs, mert akinél a legtöbb a család, az se lehet tanulatlan, tájékozatlan, mert akkor mit az át a gyerekeknek, hogy viszi nagyban a háztartást, családot, hogyan gazdálkodik?

De aki meg nem a családot tartja életének, ha van gyereke, akkor azért kell a családnak is fontosnak lennie, ha nincs, csak párja, ő is kíván időt, sőt, még a kutya-macska is..


Ezért tartom én ezt műbalhénak, mert alap, hogy nem vagyunk egyformák, sohase voltunk.


Se egyik nő a másikkal nem ugyanolyan, se a férfiak, meg a nők nem ugyanolyanok. Az más kérdés, hogy vitathatatlanul egyenjogúaknak kellene, hogy legyenek. De nem egyformáknak. Minél jobban akarjuk, annál kevésbé leszünk..

210. unom (válaszként erre: 208. - Mazsinka)
2015. dec. 19. 14:26

"„A nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak. Én így érzem. (…)


– Mi a dolguk a nőknek?


– Hát, mondjuk a női princípiumot beteljesíteni, nem? Hogy mondjuk valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni.”

Mit lehet ezen félreérteni? Te hogyan értelmezed?

Szerintem hülye lózungok, semmi több.

209. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 198. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 14:23
Megint a lájk gombot kerestem :-) Erről van szó, gyakorlatilag ezt próbáltam én is mondani, te jobban, érthetőbben fogalmaztad meg!!
208. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2015. dec. 19. 13:39

Szerintem az emberek kilencven százaléka félreérti ezt az egész ügyet, vagy éppen túllihegi. Jelenleg dolgozom, de volt olyan időszak is, amikor nem dolgoztam, hanem otthon "ültem". Volt olyan is, amikor otthonról "dolgozgattam", de a férjem és köztem lévő kapcsolat mindig ugyanolyan maradt. Soha nem éreztem magam kevesebbnek, mikor nem dolgoztam, és most sem érzem magam többnek vagy hősnek, hogy jó fizetést teszek az asztalra. A férjem most sem örül nekem duplán, nem tisztel jobban, nem szeret jobban, mint amikor "csak" háztartásbeli voltam. Én sem érzem magam fontosabbnak, másnak. Korábban is úgy volt, hogy bedobtuk egy közös kalapba a fizetésünket, abból kifizettük a számlákat, félretettünk x összeget, a maradékból pedig mindenki annyit és arra vett ki, amire akart a realitás keretein belül nyilván. Volt, hogy semmit nem tettem a kalapba, volt, hogy kevesebbet, volt, hogy többet, de a megítélésem sosem változott, saját magam sem tartom többre, a férjem sem tart többre attól, hogy most épp teszek a kalapba. Biztos vannak olyan helyek, ahol ez nem így működik...


Őszintén: mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Több gyerek nevelése bizony nem kis feladat, és nem mindenki szuperhősként éli az életét, hogy a munkát, háztartást, meg egy rakás gyerek nevelését szépen tudja koordinálni. Vannak, akik tökéletesen beérik azzal, hogy "csak" háziasszonyok, anyák, és a férjük ezt preferálja, s nem azért, hogy félred.ghasson, hanem azért, hogy lássa, milyen szépen működik a családi motor, a lakás tiszta, a gyerekek rendezettek, van ebéd, s minden olajozottan működik. Tudjuk, hogy te ezt munka mellett is remekül hozod, de nem mindenki ilyen ügyes...

207. 2ab16d5612 (válaszként erre: 202. - Unom)
2015. dec. 19. 12:39

Nagyanyám a 40-es években tejcsarnokban dolgozott. 16 éves volt vagy annyi sem. Így ismerte meg nagyapámat. Majd apám születése után szőnyeg szövőben. Akkor a dédanyám vigyázott a gyerekre míg valamelyik szülő hazaért. Albérletben laktak (50-es évek) csak a 60-asban lett saját lakásuk.


Majd nagymamám tanítónő lett nyugdíjig. Szabó varró mestervizsgával. Rengeteget tanult és nagyon sokat dolgozott. Ahogy nagyapám is de EGYÜTT


Ez bő 40-50 évvel ezelőtti példa és cseppet sem egyedülálló

206. Kilimcs (válaszként erre: 203. - 123e772adb)
2015. dec. 19. 12:33
hát enyimek a nagyobb fizikai melókat a pasikra hagyták. De nálunk "hatalmasak" a nők minden ágon :D De van annyi eszünk generációk óta, hogy munkamegosztunk, vagy lebarterezzük, vagy kifizetjük amit nem igazán tudunk kellő hatékonysággal megcsinálni termetünk miatt :)
205. Kilimcs (válaszként erre: 202. - Unom)
2015. dec. 19. 12:30

igen :) Nekem pl megvan a másik felem, tényleg többek vagyunk együtt, De a dolgom nem ez. Az a döntésünk volt, hogy vállalunk gyerekeket. De hogy a dolgunk lenne?


Akkor marie courie pl hobbikutató volt? mert a dolga a gyerekei voltak? nevetséges...

2015. dec. 19. 12:27
Amivel egyet ertek: "ne a pénzkereset, a férfiak utolérése és lehagyása legyen a nő életét hajtó egyetlen felsőbbrendű cél."
203. 123e772adb (válaszként erre: 201. - Kilimcs)
2015. dec. 19. 12:27
Tök jó! :) Én nem, az enyém alkoholista volt. Kicsit túlbuzgott azokon az építkezéseken. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook