Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ákos és a nők fórum

Ákos és a nők (beszélgetős fórum)


202. unom (válaszként erre: 198. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 12:25

Pontosabban: régen a nők nem dolgozhattak jól fizető állásokban, nem lehettek pl. orvosok, mert alkalmatlannak tartották rá őket. Se semmi akadálya nem volt, hogy napszámba járjanak, cselédek legyenek, szoptatós vagy szárazdajkák.

A gyerekeket addig vagy a nagyobb vigyázta, vagy valamelyik öregasszony, aki már nem tudott dolgozni.

Amiről te beszélsz az mindig kevesek kiváltsága volt.

A világ régen is a pénz körül forgott. Nem újdonság. Már a házasságokat is a pénz döntötte el.

Ákossal az a baj, hogy hiteltelen tőle, amit mond.

"– Mi a dolguk a nőknek?


– Hát, mondjuk a női princípiumot beteljesíteni, nem? Hogy mondjuk valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni.”

Ez pedig egyszerűen baromság. Nem az a "dolgom", hogy valakihez tartozzak, valakinek gyereket szüljek.

201. Kilimcs (válaszként erre: 200. - 123e772adb)
2015. dec. 19. 12:25
sokféle életút van. Én mindkét nagymamámnak nagyon sokat köszönhetek. Mai napig hasznát veszem a mintájuknak. Szerintem miattuk is akartam már gyerekkoromban is nagymama lenni :)
200. 123e772adb (válaszként erre: 191. - Kilimcs)
2015. dec. 19. 12:15
Az én nagyanyám a 60' években férfiak mellett dolgozott napszámban. Kapargatta a téglát, hordta vödörszám a maltert, és ásta velük az alapot is. Nő létére. Amikor építkeztünk, jobban tudta mit hogyan kell csinálni, mint a kőművesek! Nem egy-két napig csinálta. Évekig. Igaz gyereket nem nevelt, mert elvette tőle őket az állam, mire oda került a sor, hogy NŐ legyen...
199. Kilimcs (válaszként erre: 198. - 4c1a787e8f)
2015. dec. 19. 12:14
az a női szerep amiről ákos beszél, az sose létezett. Nem hagyományos, hanem sose volt. A nő nem függelék, hanem ember. Ahogy a pasi se csak izom, hanem ember.
2015. dec. 19. 12:02

"régen a nők nem dolgoztak"


Kedveseim. A szorgalmas, normális nők és férfiak régen is és ma is dolgoztak. Reggeltől estig. Legfeljebb többnyire a férfiaké volt az eljárós, pillanatnyi, rövid idejű erőt kívánó munka, és a nőké a ház körüli, hosszabb távú kitartást, szociális érzéket kívánó munka (gyerekek, öregek, ház körüli állatok, ruházkodás, stb... Ezzel együtt ha kellett, kint volt a nő is a földeken..


Súgok valamit: a kettő egymás nélkül se régen, se ma nem működhetett.


Mára annyit változott a helyzet, hogy a közvetlen háztartási munka a 100-adára csökkent (nem mi állítjuk elő a ruha anyagát, nem mi varrjuk, nem mi sütjük a kenyeret. Legalábbis mindent nem mi csinálunk, úgy, mint régen.) Tehát igazából a nők helyzete változott emiatt nagyobbat. Ugyanúgy reggeltől estig dolgozunk, csak kicsit belekóstoltunk egy más világba, egy olyanba, ami régen a férfiaké volt. A férfiak, meg maradtak azok, akik voltak..


Itt van a feszültség alapvető oka, és lehetetlen feloldani.


A mai világ itt "nyugaton" a pénzre, a magamutogatásra épül.


Szerintem, aki kicsit is gondolkodik, Ákos szavait nem úgy érti, hogy az ő lánya nem fog iskolába járni, csak szülni, mert márpedig ez a nők dolga.. Ugyan! Az övé is fog...


Csak a mai világ feldőlt értékrendjében ki merte mondani, hogy igenis, a hagyományos női szerep is lehet érték, akár önmagában is. És igen, a valódi döntési helyzethez nem árt, ha a férfi megkeres annyit, hogy a nő valóban dönthessen... Mert anélkül az, hogy a nő dolgozik, az csak kényszer, mert ma ez van..


Persze az ellenkezője sem kényszer.


Én kitűnő tanuló, országos verseny győztes karrieristának indultam.. Aztán született gyerekem.. Szóval az élet tanította meg nekem, amit Ákos mond.. Hogy nem, nem minden a csak műanyag pénz, és karrier.. Nekem is volt olyan szakasza az életemnek, amikor szinte csak dolgoztam, akár gyerek mellett is, meg olyan is, amikor többet voltam itthon, vagy csak teljesen itthon voltam.


Én most vagyok visszatérőben a munkába. De igenis nagyon nem baj, hogy a férjem keres annyit, hogy egyenlőre "csak" 4 órában dolgozom. Nem, önmagában én se tudnék csak otthon lenni, kellenek a kihívások, kell a szakmám, kell a saját teljesítményem, a saját keresetem. De azért azt se szeretném, hogy 8 óra munka után este 6-ra essek be a bölcsődébe az alig 2 éves gyerekemért..


Összességében azt gondolom, hogy kár a felhajtásért, mert Ákos meg a másik véleményével szemben naponta 1000 ezzel ellenkező véleményt kell meghallgatni, mert mindenből ennek az ellentéte árad.


Fegyvert meg eddig se nyomtak senki fejéhez, se azért, hogy szüljön, se azért, hogy ne..


A feszültséget meg az okozza, hogy mindenki mondja a saját igazát, érveit, csak valójában a takaró alatt, meg be van carva, hogy tuti jól döntött-e...


Az meg viszont csak később fog kiderülni.. Előre belepillantás a jövőbe nincs..

197. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 171. - Unom)
2015. dec. 19. 04:38
Jesszusom! Ennyire másként értelmezzük amit valaki ír? Nekem ebből egyáltalán nem ez jött le.
196. Kilimcs (válaszként erre: 193. - Unom)
2015. dec. 18. 21:36
igen. de ez más téma, hogy szar az oktatás :) bár láthatólag mindenhol odacsap ez a tény a sz..nak
195. Kilimcs
2015. dec. 18. 21:34

És szerintem tök jó, ha vki a háztartásbeliséget választhatja, plusz van pl hobbija, vagy jótékonykodik, szóval csinál mást is. plusz van annyi esze, hogy van saját számlája, mert bármi történhet.

De ahogy én , aki pl szeretem a melóm, és nem adnám fel, nem közlöm, hogy ez a normalitás, hogy 9 hónapos terhesen , meg már egy hónapos baba mellett is dolgoztam, úgy nem kiálthatjuk ki normalitásnak azt, akinek a gyerekek a full kiteljesedés .


A pasinak meg tényleg nem az a dolga, hogy pénzeszsák legyen, vagy tenyészmén. Jobbhelyeken társkapcsolatban élnek az emberek.

194. 2ab16d5612 (válaszként erre: 193. - Unom)
2015. dec. 18. 21:34
Erre mondom azt nőiesen hogy: nem a f.szt nem :D
193. unom (válaszként erre: 191. - Kilimcs)
2015. dec. 18. 21:32
Jönnek azzal, hogy bezzeg régen a nők nem dolgoztak. Nemcsak a reál, hanem a történelemoktatás is sz.ar.
192. 2ab16d5612 (válaszként erre: 190. - Unom)
2015. dec. 18. 21:32
Meglátjuk. Na.. Fe ennyire ne menjünk messzire :D meg a világi értékeket ne keverjük bele a tősgyökeres öregurak klubjába :D
191. Kilimcs (válaszként erre: 186. - 388b941089)
2015. dec. 18. 21:30

a pasi meg a nő EGYÜTT vállalták a gyerekeket, és NEVELNI IS DOLGA MINDKETTŐNEK.


A pasi dolga a pénz, a nagy fenét... emberke, attól mert a nők szülnek, sose volt a pasi dolga a családfentrtás. A hús megszerzése tényleg többnyire az övé pl a szavannán, mert többnyire gyorsabban fut mint pl egy terhes nő, de ennyi. Mégcsak a full élelmezés se volt sose csak a pasi dolga. Hiszen már a kőkorszakban is KÖZÖSEN oldották meg.


Az hogy, te egy pénzre futó nő vagy, az más kérdés. egészségedre, ha találtál hozzá tenyészmént...


De azért a többség a családot, nevelést, gyerekvállalást, stb közös feladatnak tekinti. Én pl tuti nem mentem volna olyan pasihoz, aki szerint az én szent pricipiumom a gyerekvállalás és kész. A gyerekek felnőnek, énmeg akkor majd zavarok vagy mi utána?? Te ezt végigondoltad, hogy úgy hülyeség ahogy van, amit írtál?


És nem ér nagyanyáinkkal példálózni, mert ők biza dolgoztak, és termelték a földjükön fizikailag a kaját. Nem a pasi tartotta el őket. Nem is tudta volna, mert pl elment háborúba.... nesze neked eltartás...

190. unom (válaszként erre: 189. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 21:29
Én kevésbé, bár az eddigiekhez képest jó. Ha komolyan gondolja akkor ugye nők is lehetnek majd katolikus papok?
189. 2ab16d5612 (válaszként erre: 188. - Unom)
2015. dec. 18. 21:28

Tudod mit? A pápa maga is felháborítónak tartja ezeket a nemi különbségeket. És a keresztény berögződéseket hibáztatja.


Csípem a kisöreget. :)

188. unom (válaszként erre: 186. - 388b941089)
2015. dec. 18. 21:25
A jó anya pedig hozzájárul az anyagi biztonsághoz, az apával közösen. Mert gondol a gyerekei és a saját jövőjére is.
2015. dec. 18. 21:24
Én úgy gondolom hogy mind az anyagi mind az érzelmi biztonság mindkét fél feladata.
186. 388b941089 (válaszként erre: 171. - Unom)
2015. dec. 18. 21:21
A pasinak az a dolga h biztositsa az anyagi hatteret, h megteremtsen mindent ami a csalad anyagi biztonsagahoz kell. Persze a mai modern vilagban felcserelodhetnek a szerepek. A jo apa viszont a csalad erzelmi biztonsagat is megteremti, az anyaval kozosen, de ez megint mas tema.
185. Kilimcs (válaszként erre: 182. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 21:19

én szerncsére sokkal több jót láttam mint rosszat. De azt is tudom, hogy ehhez kőkeményen kellett gyerekkorban a szülők melója, hogy a sokszor tök más jellemű tesók elég toleránsak legyenek aztán a jótesósághoz. Meg láttam olyat is, hogy 3 tesó, és mind önző, csaknekemmindentnek nevelve, és nemhogy áldás, hanem átok az összesnek, hogy van tesója...


Egyszerűen annak, hogy ki toleráns, barátságos osztozkodó semmi köze ahhoz, hogy van e tesója vagy nincs.

184. 388b941089 (válaszként erre: 181. - Sajtostallér)
2015. dec. 18. 21:18
Sztem ez picit off ebben a topicban. :) irjal privatot ha errol szeretnel beszelgetni ;)
183. 2ab16d5612 (válaszként erre: 182. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 21:16

Ah.. Én idióta.. Szóval

*kevesebb jó mint rossz

182. 2ab16d5612 (válaszként erre: 180. - Kilimcs)
2015. dec. 18. 21:13
Persze ez olyan dolog amit nem lehet csak feketén vagy fehéren lefesteni. Én kevesebb jó példát látok mint jót de tudom hogy van ám rohadtul nem azon múlik hogy milyen ember leszel vagy hogyam teljesítesz.. Ez annyira nevetséges következtetés
181. sajtostallér (válaszként erre: 159. - 388b941089)
2015. dec. 18. 21:11

Törölni szoktad a naplódban is, ha nem a véleményeddel egyező hozzászólást látsz. Nemde?

Dehogyisnem!

180. Kilimcs (válaszként erre: 175. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 21:05

nem mondod, hogy már a tvben is megy?? :O :O ó szent ég...


Nekem jó tesóm van (szerinte meg én vagyok jó tesó , hehe) , de én is láttam már olyat is, hogy no komment...

179. Panna.33 (válaszként erre: 178. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 21:03
Így igaz.
178. 2ab16d5612 (válaszként erre: 176. - Unom)
2015. dec. 18. 21:01
Ja és emiatt nem támogatom a "csak az egyik fél rendelkezik a pénzzel" dolgot. Náluk mindig is külön bankszámlák voltak nem kellett kéregetni senkinek senkitől pénzt. Legyen meg az anyagi függetlenség valamilyen szinten. De ez már másodlagos
177. 2ab16d5612 (válaszként erre: 174. - Kilimcs)
2015. dec. 18. 20:57
Normális ép eszűeknél így megy.. A szerepjátékot meg hagyjuk a hálószobára..
176. unom (válaszként erre: 173. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 20:57
Egyetértek. Sokkal könnyebb mindenkinek, ha megoszlanak a feladatok, igény szerint, és nem a hagyomány szerint.
175. 2ab16d5612 (válaszként erre: 166. - Kilimcs)
2015. dec. 18. 20:55

Én most láttam először életemben a tv verziót.


Aztán eszembe jutottak a testvér sztorik a családunkból (nagyszülői ág) mindenki ott bacta át a másikat ahol érte. Anyázás kihasználás és végül jó magas ívben leszarás. Mennyire jó emberek is azok akiknek testvérük van.. XD

174. Kilimcs (válaszként erre: 172. - 2ab16d5612)
2015. dec. 18. 20:55
ennyi. tökéletesen összefoglaltad. egységben az erő és kész.
173. 2ab16d5612 (válaszként erre: 171. - Unom)
2015. dec. 18. 20:53
Megenné a fene ha csak annyira tartanánk őket.. Nem igáslovak hanem a társaink.. Nem szerepet játszunk hanem EGYÜTT élünk. Nagy különbség azért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook