Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


56. Pettka (válaszként erre: 54. - R75)
2011. nov. 3. 18:58
Itt összevont csoport van,felügyeletet lehetett kérni,de foglalkozás nincs.Összesen 6 gyerek jár a héten:)
55. Pettka (válaszként erre: 53. - Pettka)
2011. nov. 3. 18:57
Nálunk 4675 ft.-az első adag.Aztán egy hónap múlva a másik.
54. R75 (válaszként erre: 49. - Krisztina3)
2011. nov. 3. 18:56
Nálunk nincs őszi szünet, úgyhogy gyerek az óvodában:-)
53. Pettka (válaszként erre: 52. - Krisztina3)
2011. nov. 3. 18:56
És azért nem olcsó...nekünk azt mondta a dr néni,2x30 szem az adag,1 hó kihagyással.Ennyi pénzért azért már várna az ember valamit,nem?Legyen drága,de érje is meg a pénzét!!!
52. Krisztina3 (válaszként erre: 50. - Kinni)
2011. nov. 3. 18:46
Én nem használtam de mástól azt hallottam nem ér semmit.
51. Pettka (válaszként erre: 50. - Kinni)
2011. nov. 3. 18:39
Szia!nekünk ezt írta fel a dr.néni.Most antibiotikumot kapott,utána kell egy hét szünet.De nem tudom,kivegyem-e,mert akik itt szedték,azoknak semmit nem ért...meg a neten is olvasgattam,sok az ellenvélemény.Szóval,nem tudom...
50. kinni
2011. nov. 3. 18:34
Ismeri valaki a broncho vaxom-ot? Immunerősítő, gyerekeknek is adható.
2011. nov. 2. 14:54
Sehol senki?Mi élvezzük az ovimentes hetet.
48. tündér74 (válaszként erre: 43. - Ani58)
2011. okt. 28. 17:38
Hát igen, ahány doki, annyiféle vélemény:) A mi gyermekorvosunk meg azt mondta, hogy mivel előre nem kiszámítható, hogy kinél lesz súlyos lefolyású a bárányhimlő (mondta, hogy manapság már egyre többen vannak, akiknél sajnos súlyos szövődmények lépnek fel), ezért ő ajánlja az oltást. Úgyhogy szerintem van értelme beadatni:) (és nemcsak ezt az oltást)
2011. okt. 28. 13:58
Hát akik oviba járnak még nem tudnak írni olvasni , hogyan jöhetnének??:D
46. Krisztina3 (válaszként erre: 41. - E28c748947)
2011. okt. 28. 13:50
Nem vagyok híve a védőoltásoknak,csak a kötelezőt adatom be.A kicsi koraszülött volt ezért kivételt téve a pneumococcus ellenit neki beadattam.
45. Krisztina3 (válaszként erre: 37. - Ani58)
2011. okt. 28. 13:49
A fiam 7 évesen kapta el,tiszta pötty volt,szerencsére nem vakarta el.a kicsi akkor volt pár hónapos még szopott ezért nem kapta el-
44. titati (válaszként erre: 41. - E28c748947)
2011. okt. 28. 12:54

Oltásnál igen gyengébb lefolyású lesz, de felnőttként is elkaphatja!!!

Egyenlőre csak 10év-re tudnak előremutatni, addig biztosan véd...de utána ki tudja :-(((


Akik jobban benne vannak a bárány elleni védőoltásban, lányoknak egyáltalán nem javasolják, mert 10év után kerülnek a pubertás korban, akkorra már nem garantált a védettség, és ha akkor kapja el, meddőséget is okozhat.

43. Ani58 (válaszként erre: 39. - Tündér74)
2011. okt. 28. 12:48
Mikor én is megkérdeztem ezt az oltást a dokinál,ő azt mondta felesleges,jobb ha túlesik rajta.De már egyre többen mondják,hogy beoltatták a gyerkőcöt.Van ennek értelme?
42. R75 (válaszként erre: 35. - Krisztina3)
2011. okt. 28. 11:09
Nekem nagyon sok ismerősömnél nincs segítség (nagymama, stb..), max. szabit tudnak kivenni a szülők... dehát azt sem lehet a végtelenségig csinálni... vagy folyton táppénzen lenni... sok cég azért nem veszi ezt jó néven...
41. e28c748947 (válaszként erre: 39. - Tündér74)
2011. okt. 28. 11:09
Én is beoltattam őket, így ha mégis elkapják legalább gyenge lefolyású lesz.
40. e28c748947 (válaszként erre: 38. - Tündér74)
2011. okt. 28. 11:08
Hogyne, sajnos én is ismerek ilyen anyát, nem is egyet.Ráadásul olyat is, aki egyiket bölcsibe, másikat oviba adta, ő meg otthon vakarózik.Ja és betegen is bevitte őket a múlt héten, de rászóltak állítólag, aztán otthon voltak 1 hetet.És ő szeretne harmadik babát majd.....
39. tündér74 (válaszként erre: 37. - Ani58)
2011. okt. 28. 11:04
Mindenkinél másképp zajlik le a bárányhimlő és sajnos nem tudni előre kinél alakul ki szövődmény. Úgyhogy én inkább beoltattam kisfiamat.
38. tündér74 (válaszként erre: 34. - E28c748947)
2011. okt. 28. 10:56
Sajnos van olyan anyuka is, aki otthon van a kisebbik gyerkőccel, de mégis elviszi a nagyobb gyerekét betegen oviba:(
37. Ani58 (válaszként erre: 34. - E28c748947)
2011. okt. 28. 10:45

Tény,hogy a mai világban sajnos félti az ember az állását,szemetek a munkáltatók.Eleve nem szívesen veszik fel a gyerekes anyukákat.Anyukám munkahelyén kirúgtak egy csajt,mert két hétig tápon volt a gyerekkel,de az olyan cég is.Nálam a főnök ha nehezen is,de megoldja először cserével vagy szabival és ha végszükség van,tápra megyek.Szerencsére eddig nem sokat kellett,csak egyszer tápra mennem.De hálás lehetek,hogy így állnak hozzá.Nekünk van pici segítségünk is.

De tudok olyat,akihez családsegítők járnak,mert nincs más segítség.

De egy a lényeg,betegen a gyerek is csak szenved az oviban.


A mi ovinkban most a bárányhimlő ütötte fel a fejét.Félek tőle,még én sem voltam.Van valakinek tapasztalata már?Jelek,gyógyulás,tippek,ilyesmi?

36. Ani58 (válaszként erre: 29. - Krisztina3)
2011. okt. 28. 10:30
Nálunk szintén jövő hét szünet,de van ügyelet összevont csoportban.Én vettem ki szabit,legalább a gyerkőccel lehetek végre.
35. Krisztina3 (válaszként erre: 34. - E28c748947)
2011. okt. 28. 06:56
Véleményem szerint nem is akarja megoldani,kevés az olyan helyzet amikor tényleg nincs segítség.
2011. okt. 27. 23:54

Sziasztok

Az én lánykáim kis középsősök, szombaton lesznek 4 évesek.Most szeptemberben kezdtük komolyan az ovit, mert tavaly csak heti 2 napban jártak.Hát mit mondjak?Szeptemberben is voltak itthon egy hetet, meg ebben a hónapban is.De gondoltam, hogy így fog lemenni ez az első év, sőt állítólag a második is, mert kb nagycsoportos gyerek az, aki már megedződött immunrendszerrel bír.Én nem értem meg azt az anyát, aki betegen beviszi a gyereket az oviba, mert hogy őt akkor kirúgják.Nem hiszem el, hogy nincs vmi megoldás az ilyen családoknál????

2011. okt. 27. 21:53

Sziasztok!


Mi is most kezdtük az ovit szeptemberben, igaz már 4 éves lesz a lányom novemberben. Tavaly nem kezdtük el mert akkor volt 3 hónapos a fiam. 1 évet még adtam magunknak így négyesben. :-)

Én is azokon a szülőkön vagyok kiakadva akik beviszik a beteg gyereket is. Én megértem, hogy ha valaki dolgozik nem tud minden náthánál szabit kivenni, de azt látni kéne komolyan, néha milyen állapotban vannak bent a gyerekek... Most pl. 25 gyerekből kedden már csak 9-en voltak! Ezen nem ártana elgondolkodni az óvónőknek sem... Most éppen tüszös mandulagyulladás "pusztít". Kedden mikor mentem a lányomért, némelyik gyerek nagyon csúnyán köhögött. Volt olyan kislány akinek már hangja nem volt annyira be volt rekedve, az anyja szerint bisztos azért mert kiabált... Szerda reggelre az én lányomnak is fájt picit a torka, így nem mentünk. Voltunk orvosnál is, szerencsére csak egy picit piros a torka, a mandulái szépek. De én már nem viszem a héten. Remélem a többiek is meggyógyulnak majd a hosszú hétvége alatt!

Nagyon nem hiányzik ez a sok betegség, nekem is itt a kicsi is... Bár eddig ha azt vesszük szerencsések vagyunk, egy náthánk volt idáig meg most ez.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én állandó para vagyok, hogy éppen mit szed össze! :-( Nekem csak nyüg ez az ovi, komolyan... Legszívesebb hagynám az egészet... De ugyanakkor tudom, hogy erre is szükség van, így fejlődik az immunrendszere. Bár nehéz ezt szem elött tartani amikor a gyerek nagyon ramatyul van...

32. kinni (válaszként erre: 31. - Krisztina3)
2011. okt. 27. 20:08
Köszi jól vagyunk! Boti már csak kicsit taknyos, anyósomnál vakációzik majd jövő héten szerdán megy oviba, Arina lett náthásabb nem is kaphatott ma védőoltást.
31. Krisztina3 (válaszként erre: 30. - Kinni)
2011. okt. 27. 19:19

Szia!Igen,nagyon jól érzi magát.Olvastam Botit,hogy elvileg beteg,jobbulást,bár nem értem miért szóltak az óvónénik.Nálunk is összevont csoport lesz.

Hogy vagytok?

30. kinni
2011. okt. 27. 19:12

Szia Kriszti!

Szereti Bezsa az ovit?


Nálunk nincs őszi szünet, annyit mondott az óvónő, hogy kevesebb gyerek lesz, a kettő helyett csak egy csoport lesz.

2011. okt. 27. 18:24
Nálunk is van őszi szünet de van azért összevont csoport aki nem tudja megoldani a gyereket.Mindenkinél van őszi szünet?
2011. okt. 27. 18:03

Sziasztok!:) Kisfiam 4 éves múlt augusztusban. Szeptembertől ovis, sajnos egy hete beteg, orrmandula-gyulladása van.

Jövő héten őszi szünet lesz, úgyhogy remélem teljesen meggyógyul mire újra elkezdődik az ovi.

27. Krisztina3 (válaszként erre: 25. - 54840f0fce)
2011. okt. 27. 17:47
az enyém csak firkálni tud,de azt bárhova.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook