Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 24. 14:58
Motorozáshoz lehet kapni a cipőre ilyen "védőt" hogy ne kelljen venni minden hónapban cipőt. Én még nyáron láttam egy kisfiún meg a nővérén, praktikus! Bár akkor még sportcipőbe motoroztak :) Nem tudom, hogy rá e megy a "téli" cipőre is....
2011. nov. 24. 14:55

Sziasztok!


kinni: mit mondott a gyereksebész a fütyiére?

vagy meg is "csinálták" neki?

114. tündér74 (válaszként erre: 112. - Wanita77)
2011. nov. 24. 09:20

Nálunk csak az 5-6 évesektől várják el, hogy egyedül öltözzenek, de nekik is segítenek, ha valami nem megy. De ahogy látom a gyerekek nagyon ügyesek, az én fiam is hamar belejött, ő is már nagyjából egyedül öltözik-vetkőzik.

Overált én is tudnám ajánlani, mert sokkal kényelmesebb a gyerkőcnek, jobban védi őket a hideg ellen és tök hamar fel tudják ám venni.:)

2011. nov. 24. 09:00
Na, én ma megkérdeztem az overált az óvónőtől és direkt ajánlotta, mert azt könnyebb rájuk adni. Úgyhogy holnap mégis beviszek neki. Azt mondták, a benti nadrágra csak ráhúzzák és kész, sokkal egyszerűbb. Hát, minden ovi más.
112. wanita77 (válaszként erre: 110. - Tündér74)
2011. nov. 24. 07:51

Az én fiam is 3 éves és elvárják, hogy egyedül öltözzön. Persze segítenek, ha valami nem megy, de először meg kell próbálnia egyedül és már egész jól megy neki. Tegnap este meg is lepődtem, mikor fürdés előtt levette egyedül a pólóját, eddig ezt sem tudta.

De overált biztos nem tudna egyedül felvenni, ezért én azt még nem is vittem be az oviba.

111. tündér74 (válaszként erre: 110. - Tündér74)
2011. nov. 23. 22:53
Szóval fokozatosan úgyis megtanulnak mindent a kicsik, egymástól is.
110. tündér74 (válaszként erre: 106. - Kinni)
2011. nov. 23. 22:51
Nem segítenek az óvónők az öltözésben? Mert azért egy 3 évestől még nem szabadna elvárni, hogy tetőtől talpig önállóan tudjon öltözködni, és még gyors is legyen. Fokozatosan úgy
2011. nov. 23. 21:13

Köszönöm szépen a válaszokat! :-)

Egyébként már mondtam az óvónéninek, hogy ott az overál is nyugodtan rá lehet adni, sőt ha arról van szó, az sem zavar ha abban megy ki amiben reggel vittem.

Az én lányom teljesen egyedül öltözködik, evvel nincs gond, csak oda kell rá figyelni, mondani neki, hogy mit kell felvenni.

Nem tudom, nálunk a héten tartósan 1 max 2 fokok vannak, szerintem elfér rajta az az overál. Még nem azt a vastag pufi overált vittem, azt a mínuszokra meg a hóra tartogatom. ;-)

Ma egyébként direkt azt néztem az utcán, hogy ki miben viszi a gyerekét. Egy-két kivételtől eltekintve overálos gyerekeket láttam. :-)

108. tündér74 (válaszként erre: 104. - 118ace9012)
2011. nov. 23. 19:54

Nálunk rendes téli overálban vannak a gyerekek kint, hiszen már téli hideg van. Szerencsére az óvónénik nagyon odafigyelnek a rendes öltözetre,

tehát ilyen, hogy vékony melegítőnaci kintre nálunk nincs, csak a csop.szobában vannak szabadidőalsóban.

107. kinni
2011. nov. 23. 19:49

Én most azon vagyok kiakadva, hogy két hét alatt szétmotorozta a bakancsa orrát. Nem mondhatom, hogy ne motorozzon, de az is túlzás, hogy két hetente új cipőt veszünk neki.


A héten köhögés miatt nem mentünk oviba plusz ma gyereksebésznél voltunk kukacletapadás miatt.

A jövő héten remélem tud menni mert fényképeszkedés lesz.

106. kinni (válaszként erre: 104. - 118ace9012)
2011. nov. 23. 19:49
Nekem a múlt héten mondták az óvónők, hogy gyakorolni kell a kisfiamnak az önálló öltözést mert lassú és mindig le van maradva, így nem adok rá overált csak bélelt nadrágot és olyan ruhát ami fel tud venni egyedül. Szerintem harisnyába + vastagabb nadrágba és vastag dzsekibe biztos nem fáznak.
105. wanita77 (válaszként erre: 104. - 118ace9012)
2011. nov. 23. 14:53

Nálunk sem divat még az overáll, nekünk nincs is. Bélelt nadrág és vastag nadrág szerintem is elég, úgyis sokat mozognak kint, biztos nem fáznak meg.

Amúgy megkérted az óvónőt és mégsem adja rá?

2011. nov. 23. 14:24

Csajok, nektek miben van kint a gyerkőc az oviban?

Én már vittem be neki egy vékonyabb overált, ami még nem az a nagyon vastag pufis. De nem adják rá! Van bent egy bélelt gatyája, azt szokta felvenni. Nálunk 1 fok van kint! Hány foknak kellene lenni, hogy rá is adják??? Mondjuk ahogy elnéztem, ő a bélelt gatyájával is túlöltözi a többséget, akik csak egy vékony melegítőnacit vesznek fel...

103. Pettka (válaszként erre: 102. - Titati)
2011. nov. 21. 15:48
Szép kilátások...itt is azt mondják,aki a megfázáson,köhögésen nagy nehezen túl jut,az meg y1-2 napot oviba,aztán jön a hányás...A szomszéd kis csaj is így járt.2 hét után ma ment oviba,de 11-kor már telefonáltak az anyjának,hogy menjen érte,mert szegénykének annyira megy a hasa,hogy nem ért el a wc-ig.
102. titati (válaszként erre: 101. - Pettka)
2011. nov. 21. 15:28

Mi is hányunk 3-ból 2 gyerekkel :-(

A harmadik gyerkőc torkában is látni a vírust, de sok C vitaminnal és kólával még megúszhatjuk vele :-)

101. Pettka
2011. nov. 21. 12:23
Ma kellett visszamenni a dr nénihez.Szerencsére,már csak kicsit piros a torka,elmúltak a hólyagok.De a gyógyszere jövő keddig tart,így addig itthon lesz.Amikor beértünk a rendelőbe,azt hittem,dobok egy hátast...mi időpontra mentünk,de akik sorszámmal mentek,a 27-nél tartottak...És nem is annyira ez a megfázás,hanem a hasmenés-hányás járvány tombol!
100. Krisztina3 (válaszként erre: 97. - Pettka)
2011. nov. 18. 19:15
Jobbulást nektek!nálunk nem volt sok hiányzó a héten,de félő,hogy ez a hideg idő előhozza.
99. tündér74 (válaszként erre: 97. - Pettka)
2011. nov. 18. 13:49

Jobbulást nektek!:(

A mi csoportunkban nem hiányzik egy gyerkőc sem. (gyorsan le is kopogom:) Remélem így is marad.

2011. nov. 18. 10:05

Sziasztok!


Most akadtam rá erre a fórumra.


Nekem szeptemberben kezdte az ovit a kisfiam.

3 és fél éves múlt októberben.


Majd vissza olvasgatok.... :)

97. Pettka
2011. nov. 18. 09:53
Jó reggel!Hogy vagytok?Ma már nekem is ment a hasam kétszer...nagyon örülök neki.Csak ez hiányzott most így,félidős terhesen.Kitti jobban van,ennek örülök azért.Azt mondta az egyik anyuka,egész héten összevont csoportok működtek,mert a fele gyerek hiányzik az oviól...
96. wanita77 (válaszként erre: 94. - Pettka)
2011. nov. 17. 14:13
Jaj, szegényke, jobbulást neki!
95. Pettka (válaszként erre: 94. - Pettka)
2011. nov. 17. 13:29
Ja,és beszéltem az egyik óvónénivel,rengetegen hiányoznak,mert szinte mindenki a hasmenés-hányásban van..
94. Pettka
2011. nov. 17. 13:28
Megérkezett a hasmenés is...emellett ma már hólyagokat,bevérzéseket látott a torkán a doktornéni.Ismét 9000 a patikában...szóval,inkább nem is mondok semmit.
93. Pettka
2011. nov. 16. 17:59
ACC,köptető a köhögésre,Cvitamin...egyelőre.Nem piros a torka,nem lázas,így mellőzzük az antibiotikumot.Remélem,nem lesz rosszabb.
92. Krisztina3 (válaszként erre: 90. - Kinni)
2011. nov. 16. 09:37
Apa Dominikot is lánynak várta,nagyon boldog volt mikor másodjára Rebeka lett a gyermek.
91. Pettka (válaszként erre: 90. - Kinni)
2011. nov. 16. 09:12
Az én férjem totál lánypárti!!!Persze,Kitti teljesen leveszi a lábáról:)Rámosolyog,rebegteti kicsit a szempilláját...és mindent elér nála!Elmegyünk még decemberben.
90. kinni (válaszként erre: 88. - Pettka)
2011. nov. 16. 08:52

szerintem menjetek el még egyszer 4d-re egy kicsit később. nemrég szült egy ismerősöm, a sima uh-kon fiút mondtak neki a 30. hetén voltak 4d-n akkor meg kiderült, hogy lány.

én csak akkor hittem el, hogy lányom lesz mikor egymás után 3-szor mondták és saját szememmel láttam 4d-n.


érdekes, hogy a férjed lányt szeretne, a pasik inkább fiút szoktak várni. az én férjem nagyon fiút szeretett volna, az első az lett, másodiknak meg jöhetett a kislány:-)

89. Pettka (válaszként erre: 87. - Krisztina3)
2011. nov. 16. 08:32
Ma megyünk 3ra a dr.nénihez.Éjjel köhögött,és nagyon-nagyon náthás.Láz azóta sincs,azt mondja,nem fáj semmije a drágámnak.
88. Pettka (válaszként erre: 87. - Krisztina3)
2011. nov. 16. 08:31
Képzeljétek el,nem a genetikus volt,aki szokta ezeket az uh-kat csinálni,hanem egy bunkó doki...na,ez meg szinte semmit nem mond.Ettől kérdezni se lehet,mert úgy válaszol vissza...úgyhogy semmit nem tudunk.Viszont,szeretnélek titeket kérdezni,mint gyakorló anyukák:)Amikor 16 hetesen a 4D-n azt mondta a szonográfus csaj,hogy 80%-ban fiú,de ez ilyenkor még nem biztos,mert a kislányoknál a nagyajkak akkorák még,hogy összetéveszthető a zacsival.Na,most annyira figyeltem(mert ugye a 4d-n mutatta a csaj,mit figyeljek legközelebb),és se zacsit,se fütyit nem láttam!Pedig,amikor a combcsontot mérte,alulról nézte,és szétrakta a kis lábait.Úgyhogy,most megkavarodtam:)Mondtam a férjemnek(mert ő lányt szeretne nagyon a Kitti mellé),hogy mit gondolok.Újra reményt kapott:))Úgyhogy szerintem,megyünkm ég egy 4d-re.Úgy gondoltam,karácsonyig próbálom kibírni,és majd az lesz az ajándék!!!
87. Krisztina3 (válaszként erre: 84. - Pettka)
2011. nov. 16. 06:10

Jobbulást nektek!

Mi volt az uh-on?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook