Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik Atkinseznek fórum

Akik Atkinseznek (beszélgetős fórum)


2007. jan. 30. 09:39
Sziasztok! Tegnap ettem egy pár "bűnös" kaját... Viszont a jó hír, hogy vasárnap óta 1 kerek kiló távozott!:)
94. Bazsó
2007. jan. 30. 09:08

Jó reggelt Mindenkinek!


KIcsit ideges vagyok,reggelre megjött az a bizonyos.

Még lett volna egy hét,jövő hét kedd az aktuális.

Nektek volt-van ilyen gondotok amióta atkinsezik?

93. veres
2007. jan. 30. 07:26
A cézár sali recept, valahol fent van, de tojássárgája, mustár, olajat folyamatosan csepegtetni, keményedésig keverni. Befűszerezzük, én 1 tojáshoz 1 gerezd fokhagymát szoktam rakni. Amikor minden fűszer benne van, tejszínnel felhúzom, picit folyósra, úgyis ha tárolod még egy napig sűrűsödni fog. Pulyka v. csirkemellet kevés olajon megpirítok, csíkokra vágom. Saláta /nekem ha van otthos jégsalit szoktam használni, v. endíviát/ Összetépem, husit rárakom, szósszal meglocsolom, 2ek-lal lehet egy adagra. Két réteget szoktam csinálni. Tetejére parmezánsajtot szórok. Az eredetiben van még piritott kenyérkocka, de azt most nem lehet. Jó étványat! Van ennek halas változata is, de én így tanultam egy szakácstól.
92. Bazsó
2007. jan. 29. 22:31

Az első napom nagyon jól telt,örülök Nektek!

Holnap jelentkezem.

Sziasztok!

91. Pofi (válaszként erre: 89. - Bazsó)
2007. jan. 29. 22:10

Szia Sorstárs !


Ne haragudj, de erre szokták azt mondani, hogy megértem a problémádat, sőt örülök is neki. :))

Eddig azt hittem csak én vagyok ennyire tejmániás, és lám egy cipőben járunk.

Tényleg nem kell aggódnod, kis idő múlva már a ch értékeket is fejből tudni fogod.

Akkor holnap veletek ugyanitt

90. Pofi (válaszként erre: 86. - Miriam)
2007. jan. 29. 21:56

Örömmel látom, hogy belevágtál.

Emlékeim szerint Atkins bácsi heti 5x30perc tornát javasol, persze ha neked másképp esik jól akkor úgy is csinálhatod. Mindenképp gyorsítja a fogyást, de nem kell túlterhelned magad.

89. Bazsó (válaszként erre: 88. - Pofi)
2007. jan. 29. 21:46

Szia Pofi!


Ennek nagyon örülök mert régen szerintem,már tejfüggő voltam.

Nagyon szeretem a tejtermékeket és a tejföllel legalább valamennyire kompenzálom magam.


Nekem nincs meg a könyv,de nem is igazán aggódom mert itt vagytok Ti és segitetek az olyan kezdőnek mint szerény személyem.

Köszike!

88. Pofi (válaszként erre: 87. - Bazsó)
2007. jan. 29. 21:39

Szia Bazsó !


Nyugodtan vehetsz magasabb zsírtartalmú tejfölt. A kezdeti szakaszban csak korlátozva fogyasztható, de a pontos mennyiségben nem vagyok biztos, talán 2-3 evőkanállal írja a ,,szakirodalom" Nekem ez a gyengém, be is verek belőle minden nap egy kis dobozzal, és ehhez igazítom a többi kaja CH értékét, hogy beleférjek 20 gr-ba.

87. Bazsó
2007. jan. 29. 21:07

Reggeli: 2 virsli

Ebéd: 3tojás rántotta 1 vislivel(alig birtam megenni)legközelebb kevesebbet csinálok

Vacsora: füstölt kolbász kockasajttal


Tejfölt mennyit és hány százalékost lehet enni?

86. miriam
2007. jan. 29. 20:59

Én vacsorára mozzarella sajtot ettem kis tejföllel. Nagyon jól esett és nem vagyok éhes.

Kitartást a holnapi naphoz is mindenkinek .

85. Bazsó (válaszként erre: 83. - Veres)
2007. jan. 29. 20:37

Egyébként szeretem a salátákat,legyen az zöldség,hús,gyümölcs stb.

Tudom most gyümölcs szóba sem jöhet,de a többi igen.

84. miriam (válaszként erre: 83. - Veres)
2007. jan. 29. 20:35

Akkor légyszi add meg a finom cézársaláta receptedet amit lehet enni az Atkinsban.

Jól tudom, hogy az 1. fázis 2 hétig tart?

83. veres
2007. jan. 29. 19:20
Sok sikert hozzá! Én volt, hogy 3 napig cézársalit ettem és nem untam meg, mondjuk ez a kedvenc salim.
82. Bazsó (válaszként erre: 81. - Veres)
2007. jan. 29. 19:08

Huu ez tök jó,mert nekem jobban csúszik ha van rajta valami.


Holnap kipróbálom,köszi !

81. veres (válaszként erre: 80. - Bazsó)
2007. jan. 29. 18:51

Mostanában csak olivaolajjal locsolom meg.

Vagy cézár öntetet. Dijoni mustár, 1 tojássárgája, olaj=majonéz/kemény/, ízesítem bors, só, fokhagyma, oregánó, bazsalikom, petrezselyem, citromlé, végén tejszínnel hígítom.


Egyébként mindegy az ízesítés, az a lényeg, hogy a majonéz nem tubusos cukros, hanem saját.

80. Bazsó (válaszként erre: 79. - Veres)
2007. jan. 29. 18:43

Egy kicsit majd én is megpróbálok.


Vereske ird már le légyszi a salátának milyen szószt szoktál csinálni.

79. veres
2007. jan. 29. 18:28
Tornázni kellene!!! Én most fogok elkezdeni, eddig csak hasizmoztam.
78. veres (válaszként erre: 77. - Miriam)
2007. jan. 29. 18:27
Benne van az a 6 kanál tejszín és stb, de a tejtermékek lassítják a folyamatot. Én az első héten ettem,hogy ne legyek annyira éhes, aztán nem, most felváltva. Igaz a harmadik nap már nem voltam éhes.
77. miriam (válaszként erre: 63. - Pofi)
2007. jan. 29. 18:07

Sziasztok!!

Köszi Pofi a biztatást ma elkezdtem az Atkinst!

Igyekszem tartani az alacsony ch 20 g mennyiséget.

Nem tudom ebbe beleszámít-e a tejföl tejszín egyéb adalék?

Sajonos nekem nincs meg a könyv ezért innen kell összeszednem minden tudnivalót. Azt sem tudom kell-e mellette tornázni? Vagy ráér később elkezdeni. Most belevetem magam a hírszerzésbe..

Mindenkinek kellemes hétkezdést kívánok!!!!!

2007. jan. 29. 14:42
100 grammra vonatkoznak! (szerintem, de majd HOXA helyesbít, ha tévednék:))
75. Bazsó
2007. jan. 29. 14:24

Nézegettem a tápanyagtáblázatot és nem találtam utalást a mennyiségre vonatkozóan.

Szerintetek mekkora súlyra vannak megadva az adatok?

74. Csutka
2007. jan. 29. 13:30
Helyesbítve: Semmi más vitamint nem szedek.
73. Csutka (válaszként erre: 72. - Bazsó)
2007. jan. 29. 13:29

Nekem is bejött a magnézium, meg néha kalcium utánpótlást is bevetek.

Semmi már vitamint nem szedek. Nem igazán hiszek bennük, mert sok cikket olvastam ebben a témában.

Inkább egy tálka savanyú káposztával oldom meg a dolgot. Azt még ráadásul szeretem is.

72. Bazsó (válaszként erre: 71. - Veres)
2007. jan. 29. 12:52

Nincs gond az ivással,napi 3l-t simán megiszok.

Köszönhető a *nak.

A lábgörcsre nem próbáltad a magnéziumot?


Régebben nekem is volt a terhesség után,és használt.

71. veres
2007. jan. 29. 12:33

Én is multivitamin és kalcium pezsgőtablettát iszok. Kalciumot a lábgörcs ellen. Ja és sokat igyatok!!!! Min. 2 liter!!! Azt olvastam a könyvben, hogy a súly osztva 3-al, ennyi dl-t kell inni naponta elvileg. Én majdnem 3 literrel kezdtem. Örülök, hogy végre elkezdtünk gyűlni.

Ja az ebédem: 1 csésze fejessaláta, 0,5 csésze brokkoli és ubi, 1 sült csirecomb.

70. Bazsó (válaszként erre: 69. - Rika)
2007. jan. 29. 12:26

Szia rika!


Téged még nem ismerlek,de bizom benne,hogy ez a jó kis csapat összehoz mindenkit,és hatalmas lendülettel égetjük a zsírokat.:)

69. rika (válaszként erre: 61. - Csutka)
2007. jan. 29. 12:05

Szia Csutka!

Én is szeretnék ilyen ütembe fogyni...:)

Most vagyok újra 1hetes atkins-es, mert a múlt7végén Romániába voltunk és ott mindenfélét összeettem. Na erre nem vagyok büszke.

68. Bazsó (válaszként erre: 66. - Mariann)
2007. jan. 29. 11:50

A pezsgőtablettákat nem igazán kedvelem,olyan fura az utóizük.Tabletta amit szoktam enni nagyon sok minden van benne és nem túl drága.


Remélem megkaptad az erőt:nem mondtam,hogy nyisd ki az ablakot mert akkora szél fúj,hogy így is odaért gyorsan.

67. Bazsó (válaszként erre: 65. - Bazsó)
2007. jan. 29. 11:45
Közben megtaláltam a választ,a multivitamin jó,az antioxd is jó.
66. Mariann (válaszként erre: 65. - Bazsó)
2007. jan. 29. 11:44

Régen, kezdő atkinsos koromban multivitami pezsgőtablettát ittam! Most megint veszek majd!:)Mást nem szedtem...


Tisztára belelkesedtem, hogy végre kezd összeállni egy Atkins-os kiscsapat!:) Örülök Nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook