Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
1545. Zsuzsó64
2011. júl. 9. 14:20
Ma sikerült egeret találnia a kertben. Átment fiatal cicába, fogócskázott vele. Persze annyi esze volt, hogy árnyékba vigye az asztalunk alá. Szegény cini próbált a leanderek között elbújni, néha eléggé furcsa hangot adott ki, de macsekunk elemében volt... aztán megunta. Őrizte, de már nem kergette. Mondtam a férjemnek, jó lesz, ha eltünteti, mielőtt a lakásban köt ki. Akkor vízbe fojtja, de megláttam a vödör alján és olyan aranyos volt az egérke, hogy nem engedtem. Kidobadtam vele a szomszéd garázsos, gazos helyre. remélem nem jön vissza, mert a macsekunk még félóra múlva is kereste és szaglászott a leanderek között. Nem mozdult onnan. Kérdeztem tőle, hova tűnt a cini, mire állandóan lázas keresésbe fogott. Jó fej!!
1544. judith.budapest (válaszként erre: 1539. - L_oreal)
2011. júl. 9. 05:51
Büdös dögök ezek-:))) Azt csinálnak, amit akarnak, mi meg imádjuk őket....a miénket nem tudtuk rászoktatni a kaparófára, a jutalomfalatot bezabálta, mi meg kapartuk a fát,a szőnyeg és az ágy na az igen, meg a fotel...mindent kikezdett, a tapétáról nem is beszélve..a férjem 4-kor felkel enni adni neki, aztán otthagyja, most meleg van...vagy nem ízlik...és olyan királyi fenséggel jár a lakásban, hogy meg kell zabálni..persze azt nem hagyja, csak , ha ő akarja....
1543. Zsuzsó64
2011. júl. 8. 17:27

Ha nem beteg, akkor biztosan történt valami.

Volt, hogy az az alom nem tetszett neki, vagy a fertőtlenítő.

1542. timycat (válaszként erre: 1534. - L_oreal)
2011. júl. 8. 15:45
valami változás történhetett; nekem anno még a himalájaim csinált ilyet, mikor egyetemre mentem, előtte mindig együtt aludtunk; aztán hirtelen "eltűntem". Hétvégenként meg rám volt tapadva, meg sem tudtam tőle szabadulni; sőt gyakran előfordult, hogy ült az ölemben és engem is lepisilt. Aztán hozzászokott a hiányomhoz, de ez eltartott egy jó fél évig; nyáron otthon voltam, így nem volt gond, következő ősztől már nem pisilt "félre"
1541. l_oreal (válaszként erre: 1537. - Zsuzsó64)
2011. júl. 8. 15:38

El nem tudom képzelni, mitől borult ki annyira, hogy nem tud elmenni a wc-ig :( Remélem, hamarosan minden visszaáll a régi kerékvágásba, mert ez így nagyon bosszantó :(

Mindenkinek, aki írt, köszi a hozzászólást!

1540. l_oreal (válaszként erre: 1536. - Evawitch)
2011. júl. 8. 15:37
Nem tudok semmi olyanról, ami lelki bajokat okozhatna nála. Szerintem most is eléggé dédelgetem, foglalkozunk vele mindannyian. Majd beszélek a fejével :)
1539. l_oreal (válaszként erre: 1535. - Judith.budapest)
2011. júl. 8. 15:36
Nem baj, azért köszi :)
2011. júl. 8. 12:03
hú...nem hittem volna, hogy ilyen bosszúállóak...most nagyon melege van szegénynek, de zuhanyozni nem szeret, ezért csak keresi a hűvös helyet, de azt a panelban nem talál....van ugyan légkondink, de nem üzemeltettük még be az idén....
1537. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1534. - L_oreal)
2011. júl. 8. 10:29
Biztos, hogy lelki probléma. A mienk, ha megharagszik, vagy nagyon nem foglalkozunk vele, akkor "bosszúból" csinál ilyet. ) év alatt vagy 10-15-ször, tehát nem naponta. De akkor egymás után.
1536. Evawitch (válaszként erre: 1534. - L_oreal)
2011. júl. 7. 20:23
Valami lelki baja lehet. Nem történt semmi érdekes az utóbbi időben?
1535. judith.budapest (válaszként erre: 1534. - L_oreal)
2011. júl. 7. 20:12
ilyet még nem is hallottam, sajnálom, én nem tudok erre mit tanácsolni...
1534. l_oreal
2011. júl. 7. 20:08

Sziasztok!

Két cicám van, egy fiú és egy lány. Mindketten a lakásban élnek, 7 évesek. A lány az utóbbi egy hétben már legalább ötször nem a wc-jükbe pisil, hanem a konyhában különböző helyeken. Az almot naponta kétszer cserélem. Ma épp a csere után ment a konyhaszekrényhez...Hát, mint mondjak???

Tudtok valami használható ötletet, hogy erről leszokjon, ill. mi lehet az oka?

Köszi

1533. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1532. - Timycat)
2011. júl. 4. 14:09

Mennyire egyformák ezek a férfiak!


A páron is gügyög a macsekhoz, s ha rákérdezek, nekem miért nem "gügyögsz"? Ő olyan picike! Mármint a cica, őt félteni kell.

Tényleg lehet tudni, hogy kihez beszél a családon belül is.

1532. timycat (válaszként erre: 1530. - Judith.budapest)
2011. júl. 3. 23:41

:D

Igen van ilyen, valahogy az ember velük jobban elengedi magát. Párom mikor valahol a házban nagyon mézes-mázasan beszél, hívogat akkor tudom, hogy a macskákkal beszélget, őket keresi, nem engem... nem mintha bármi feszkó lenne közöttük csak így face to face nem drágaságomozzuk meg szerelmemezzük egymást

1531. d62762eb79 (válaszként erre: 1530. - Judith.budapest)
2011. júl. 3. 06:13
ez most érzékeny pontot talált...
2011. júl. 3. 05:40
Tegnap munkából későn esett haza a fiam, és már öltözött is , hogy megy bulizni....futólag beszéltünk, de közben a filmet is néztem, megunta, a semleges válaszokat és kérdezte, van valami baj? Mondom nincs! Akkor beszélj velem úgy mint a macskával!!!! -:))))) Hát igen...
2011. júl. 3. 05:32
Nekem a frontline mellett más bolhairtót is ki kellet próbálni, de nem szüntette meg egyik sem véglegesen, csak a bolha fésű, az kiszedett petét, bolhát, mindent, így ha egy is túlélte volna az irtást azt a fésű kiszedte, hátránya, hogy a pattogó bolhákat meg kell fogni, de a kettő együtt biztos, és nálunk már jó ideje nincs bolha, előtte meg folyton venni kellett az irtót...
1528. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1525. - Timycat)
2011. jún. 30. 08:34
Ivartalanítás után a cicánk nézte a többi fiúcicát , ment utánuk, emelte a farkát és remegett, ahogy azok spriccelnek. Legközelebb az orvostól megkérdeztem, létezik, hogy nem jól sikerült a műtét, kinevetett. Attól tud ő is úgy pisilni, csak nem lesz bűzös a vizelet. Addig az alom miatt rendesen ülve pisilt. Tavasszal történt, az ösztön bennük marad, talán azért is tünedezett el. Kukkoló macskánk lett!:))
1527. judith.budapest (válaszként erre: 1525. - Timycat)
2011. jún. 30. 07:30
Tudjátok nincs nagy tapasztalatom, de a három hónappal előtti ivartalanitás még nem biztos, hogy teljesen kiüritette a hormonokat....és lehet, hogy a petefészkek bennmaradtak, hogy ne hizzon el, meg kell kérdezni az orvost, hogyan végzik ezt lányoknál....nekem is egy éves a cicám, tavaly nyári, én februárban ivartalanittattam, szegény fiúka, sajnáltam utána, de tablettát nem szedhetnek, mint az emberek...ja...(a férfiakat is ivartalanitanán a változó korban, hány házasság lenne zökkenőmentes-:))))....)
1526. d62762eb79 (válaszként erre: 1525. - Timycat)
2011. jún. 30. 07:14

elméletileg a méhét is kiszedik a cicáknak ivartalanításkor, legalábbis a legtöbb helyen. szóval vemhes nem lehet. az meg, hogy összeharapdálták a nyakát, semmit se jelent. nálam az ivartalanított kandúrok gerjednek az egyik kisebb, szintén ivartalanított kandúrkámra. annak is össze van harapdálva a nyaka, pedig tuti h nem dürrög.

a vemhesség miatt sztem nem kéne aggódni, a betegség már neccesebb. bár ha rendszeresen kapja a védőoltásokat és csak egy-két hónappal maradt el, ha el is kap vmit, könnyebben megússza, mint ha sose lett volna oltva.

1525. timycat
2011. jún. 29. 21:44

Igen megnyugodtunk. Gizikét jobban "megvizsgálva" esélyes hogy fiúzni volt... össze van harapdálva a nyaka... remélem nem szedett össze semmi tüsszögő macskanyavalyát, mert pont néztem hogy májusban lett volna esedékes az oltása... mielőbb pótolni kell...

meg megkérdezem, hogy akkor most ez mi volt? mármint most volt 1 éves, 3 hónapja lett ivartalanítva... nem sikerült az ivartalanítás? vagy még a hormonjai tombolnak? És meddig tart, mert pont azért volt a műtét, hogy ne csavarogjon, ne nyaljon be betegségeket, plusz feleslegesen cicókat sem szeretnénk


Hallottatok már olyat, hogy ivartalanítás nem "jól" sikerült??? Mármint hogy mégis tüzel, abba bele sem merek gondolni, hogy még kölyköket is összehozott. Már nem tudok mire gondolni

1524. Zsuzsó64
2011. jún. 28. 15:01
Timicat ne aggódj meglesz...
1523. Zsuzsó64
2011. jún. 28. 15:01

Cimbi is csak a kertbe megy. ha elénk jön, akkor is megáll a kerítéstől egy méterre. Mégis fiatalabb korában elcsavargott, vagy nem tudom hol volt 2-3 napig.


A cc-ről annyit. mikor először vittük Balcsira, mondtam a férjemnek ne engedd ki a házból, míg körbe nem szaglászik. Á, ő vigyázz rá, csak egyí idegen macska elkergette, jött a nagy vihar, sehol nem találtuk. Amit a férjem tőlem kapott, minden este kiment hívogatni, mert nem szóltam hozzá, már egész Akali a mi macskánkat kereste, két hét múlva szólt a néni, akitől hoztuk, hogy szerinte őt látta, mert hasonlított a cicájára. Szaladtam és sziszegtem, mert nekünk a kígyósziszegés a hívójelünk. Soha nem felejtettem e, ahogy szaladt felém és az ölembe ugrott és nyalta az arcomat. Ilyet egy kutya szokott csinálni. Következő évben megint eltűnt, akkor már nem aggódtam érte annyira, két nap múlva meglett. Azóta sokkal jobban élvezi a nyaralót, mint mi, főleg, ha hátsó kert is van.

1522. d62762eb79 (válaszként erre: 1521. - Timycat)
2011. jún. 28. 14:11
hát...így más a helyzet.:(
1521. timycat (válaszként erre: 1513. - D62762eb79)
2011. jún. 28. 12:20

Bizakodok, de már hülyének néznek, hogy korzózom a környéket ciccegve, gizizve (Gizi a becses neve) Már a környék összes cicája követ esténként, azt hiszik őket hívom, de remélem hazatalálnak.

Ami a naivitását illeti, hogy ő kijárós, de a telkünk 2 méteres kőkerítéssel van körbevéve, az udvart nem hagyta el még, legalábbis nem vettük észre és így eddig csak a mi kutyánkkal találkozott, aki ugye nem bánt, sőt játszik velük, de cicám nem tudhatja, hogy az idegen kutyusok bántanak :(

1520. timycat (válaszként erre: 1518. - D62762eb79)
2011. jún. 28. 12:11

állatorvos mondta, hogy ha még csak patkányméreggel mérgeznének, az végez szegénykékkel pár óra alatt, de a növényvédők... barátnőm cicája egy hétig szenvedett, napi 2szer vitte állatorvoshoz infúzióra, ecsetelésre, mert végig marta a nyelőcsövét, légútjait, véreset pisilt, kakilt stb de még így sem pusztult el. Végül el kellett altatni.

Kegyetlen kínokat bírt ki, szó nélkül

1519. timycat
2011. jún. 28. 12:06

Igen undorító a helyzet állattartás ügyileg Magyarországon!!!

Ami durva, hogy jobb környéken lakunk, belváros 2 perc sétával, itt gyönyörű, hatalmas házak épültek az elmúlt 10-15 évben és rendszeresen itt dobják el az állatokat, mert ugye nekünk biztos van pénzünk és etetjük, befogadjuk őket... ja 1-2 állatkát igen, de már kirakhatnánk a "megtelt" táblát.

Nekem a 6 cicából (illetve szegény Gizzanccs még mindig nincs meg, így 5) 3 van utcáról. 2 testvérpár volt, úgy kb 3 hetesen egy összekötött szatyorban találtuk behajítva őket a kapun... a kapu 2 méter magas, szegények jó nagyot estek és biztos megfulladtak volna csak van egy westienk aki kegyetlenül ugatott így párom kiment hajnalban megnézni, hogy mi történt... visszanéztük a térfigyelő kameráinkat, de nem lehetett beazonosítani a "jóembert".

Ez a XXI. század fejlett Európa; sokat elmond az állatokkal való bánásmód egy társadalomról.

Ami szerencse, hogy nálunk nem jellemző a mérgezés. Ahogy írtam nálunk nem a környékkel van gond, normális, állatszerető emberekkel vagyunk "körülvéve"

1518. d62762eb79 (válaszként erre: 1517. - Zsuzsó64)
2011. jún. 28. 07:33

:(((

direkt macskáknak?

nem hiszem, h van macskaméreg, illegális is lenne (gondolom...)szóval a jó öreg patkányméreg lehet vmi kajába becsomagolva...én még a patkányokat se mérgezném ilyennel (amíg fel tudtam járni a padlásra meg volt, aki segítsen, addig borsot, erős paprikát szórtunk ki végig, el is tűntek a patkányok)

az állatorvos meg nem ért rá...na jellemző.tisztelet a kivételnek.

utálom ezt a világot, mondtam már?

1517. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1516. - D62762eb79)
2011. jún. 28. 07:01

Nálunk kimondottan a macskáknak raknak ki. Jelentősen apadt a számuk, az biztos.

Tényleg annak kéne kipróbálni a mérget, aki kiteszi. Az ablakom alatt haldoklott egy ilyen cica, egy óra múlva már könyörögtem az állatorvosnak, hogy jöjjön ki és altassa el, kifizetem. Mondjuk egy "jó" dokit fogtam ki /akkor még nem volt cicánk, így a telefonkönyvből hívtam/ közöltre, hogy hozzá nem ér, mert mi van, ha megharapja. De akkor hogy akarja az szurit beadni?! Végül a szomszéd segített igaz az ő kertjében történt. Iszonyatos emlék!

2011. jún. 28. 06:47

nálunk a határban "szokás" kidobni a kutyákat. Békés megyében élek, nem jó hely, bár vannak rosszabbak is. van nekem határban zsákban kidobott kutyám, akit befogadtam, miután a lábát amputálni kellett, mert a zsákot összekötő kötél a lábára csavarodott. tavasszal mérgezte meg valaki az egyik kinti macskámat. asszem eléggé ismerem a helyzetet, sajnos:///

(nem a kutyáknak szórják a mérgeket, legalábbis itt tahófalván, hanem a patkányoknak-egereknek...és az eljárós macskák ettől mérgeződnek)

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook