Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
1455. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1452. - Timycat)
2011. jún. 10. 16:51
Tényleg nem tipikus macsek! Jó olvasni auóz ilyen sztorikat. Mesélj még!!
1454. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1445. - Rétiszéna)
2011. jún. 10. 16:46
A kakaós csigát a mienk is szereti, sőt a legtöbb sütit.
1453. timycat (válaszként erre: 1452. - Timycat)
2011. jún. 10. 14:58
És rajta kívül van még 5 cicánk - 1 himalájai, 1 perzsa és 3 sima házi. Ők "normális" macskák, imádom őket, mind külön egyéniség, de Matkuszhoz képest a kanyarban sincsenek "hülyeség" tekintetében
1452. timycat (válaszként erre: 1451. - Rétiszéna)
2011. jún. 10. 14:56

Simán vannak édesszájú cicák. Az én sziámim -az ajtónyitogatós észkombájn- például nem szereti a húst, viszont imádja a nutellát, csokoládét, chipset és a gumicukrot is megrágja.


Most hogy így leírtam a hülyeségeit (póráz, szeret utazni, ajtót nyit, lehet hogy UFO-cica, de hogy nem tipikus az biztos.

Ha már nála tartunk: az Ebugatta műsort nézi, oda szoktam ültetni a TV elé és amíg megy addig rátapad a képernyőre, de ahogy vége ott is hagyja, van kedvenc youtube-videoja(rázzad bébi! - papagájos), mindig elkísér WC-re és ő húzza le, nem szereti a macskaWC-t ezért nem áll bele csak így "ráül" a szélére és úgy intézi, pisilni a cicás fürdőszoba zuhanyzó-lefolyójába jár, magának feltudja húzni a cicajátékokat(rálép ráharap a karikára ami a madzag végén van és felhúzza), imádja a zongorát-lépked a billentyűkön és a legpontosabb ébresztőóra (pontban reggel 7kor; az óraátállítás azért összezavarja)

Hát ő a Matkány így röviden. Korábban nem voltam oda a sziámikért, de tuti biztos, hogy ők a legokosabb házimacskák, örök életre beléjük habarodtam.

1451. Rétiszéna (válaszként erre: 1448. - D62762eb79)
2011. jún. 10. 13:08
Hát a hússal már mi is így teszünk. Mikróba tesszük minden kaját lefedünk stb. na de a kakaós csigát is kilopja?? Ki gondolta volna.
1450. d62762eb79 (válaszként erre: 1449. - Timycat)
2011. jún. 10. 12:48
ohh, milyen jótét lélek::::DDDDDD
1449. timycat (válaszként erre: 1448. - D62762eb79)
2011. jún. 10. 12:44

Igen ez ismerős, túljárni a cicák eszén. Nálunk a spájz a dugi hely. De a hagyományos kilincseket le kellett cserélnünk gombos-tekerősre, mert a rafkós sziámi elég hamar rájött, hogy is működik.


És azzal a sok agyával elkezdett minden ajtót nyitogatni... Mondhatom mi volt amikor reggel az akkor még csak 4 cica szétrángatta a száraztápos zacsit, gurgulázott a gyümölcsökkel, zöldségekkel. Vagy mikor a bejárati ajtó volt folyton nyitva, mert sziámink készséges, nem csak önös érdekből használta a tudását, a többi cicát is ki-beengedte vagy csak úgy játszásiból és ugye be már nem csukta... beengedett egy csomó rovart, volt a házban béka, sőt egyszer egy egér is (4cica mellett)

1448. d62762eb79 (válaszként erre: 1445. - Rétiszéna)
2011. jún. 10. 08:46

Rétiszéna,

nálam nincs olyan, h kenyértartó. azt simán kinyitják, tartalmát szétcincálják.


így a mikróban kell tárolnom a kenyeret.

ki kell játszani az agyukat, ami jobb, mint az enyém, de én azért kicsit több lehetőséggel rendelkezem:)


ha harc, hát legyen harc...:D

1447. d62762eb79 (válaszként erre: 1444. - Zsuzsó64)
2011. jún. 10. 08:43

Zsuzsó, örülök h jól van a macsekod.

írjál még regényt, szívesen olvasom, és sztem mások is.

1446. d62762eb79 (válaszként erre: 1445. - Rétiszéna)
2011. jún. 10. 08:40

büüüdös macska-büüüdös macska, miért szeretlek téged?

(idézet:)

2011. jún. 10. 08:24
Fúj büdös macska. A mienk egyik nap megette az ebédemet, amit munkába vittem volna. A kakaós csigám reggelre a földön hevert szétcincálva.
1444. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1443. - D62762eb79)
2011. jún. 10. 08:22

Hát ezeket nem hagytam neki! Khmm.. szoktam neki mondani és már arrébb is megy. Sokam mondták, hogy-hogy nincs szétszedve a kanapé és a fal. A szőnyeget kapirgálja, de most a mienket, ami szintén nem tetszik, mert eddig a fiúk játékszőnyegét lehetett, azért tartottuk meg. Rászólunk, akkor sértődötten odavánszorog és ott folytatja. Ha viszont ellenkezni akar, akkor a mienken a sor. Ha fel akarja hívni a figyelmet magára, akkor a kanapé szélén próbálkozik, de közben minket figyel, hogy mikor szólunk rá. A növényeimet is féltem, hamar leszoktattam róla. Amúgy oda fekszik, ahova akar a rongyára! Világos kanapénk van, szépen nézne ki, mivel kijár, akár esőben is, ha nem kapna puha takarókat, plédeket alvásra.

Egyébként érdekes, hogy a szőre a gyulladás alatt is fényes maradt, meg selymes. Most a szuritól nem büdös, csak állandóan bújik valakihez, ami rá eddig nem volt jellemző. Olyan aranyos volt tegnap is! Feküdtem és bebújt egészen az arcomhoz dugta a fejét, az egyik lábát pedig a karomra tette és így maradt pár percig. Utána azért keresett nekem dőlve egy kényelmesebb pozíciót.

Na most aztán regényt írtam !! Bocsi!:))

1443. d62762eb79 (válaszként erre: 1440. - Timycat)
2011. jún. 10. 07:23

timycat,

enyémek simán karmolják a falat, ohne tapéta. meg a plafon-szegélyre vagy mire vannak ráizgulva.

persze nálunk van néha forgalom a padláson, szóval arra is gerjednek, de igazából a szegély csak jó hely a karom-élezésre, amit ki is élnek rajta.

:))

1442. d62762eb79 (válaszként erre: 1435. - Zsuzsó64)
2011. jún. 10. 07:17

szia, sziasztok!

itt van a macsek tegnap reggel óta, de nagyon nehezen illeszkedik be. abban se vagyok biztos, h evett-ivott- e bármit, vagy hogy pis-kak volt-e, és ha igen, hova...pedig nem támadják az enyémek, csak érdeklődnek. ő pedig fura hangon morog.

kaland az élet://

2011. jún. 10. 06:01

hm....jaj....azt hittem csak a miénk ilyen megátalkodott tapétamániás...és kárpitölő...na akkor sok évig nem lesz nyugtunk, mert eddig egyetlen kaparófán nem élesitett a kis nyavalyás

-:))))

1440. timycat (válaszként erre: 1439. - Judith.budapest)
2011. jún. 9. 21:46
igen a tapétánál nincs jobb körmölőhely. Párom erőlködött egy mocskosdrága, olaszból beszerzett tapétát rakassunk fel, hát én tudtam mi lesz a vége... macskák attól a naptól elpártoltak a kaparófától és a kert nyújtotta lehetőségektől... ez volt tavaly, holnap végeznek a festők, leszedettük a tapétát és csak festés lesz/lett
2011. jún. 9. 16:57

A cicánk kapott egy új keresztnevet...a héten volt egy film, Nápolyt látni és...abban volt egy hasonló fekete macsek, akit Lazackának hivtak, azóta Kolompár Hilda Lazacka....

Plusz cicus nálunk sem kell, a miénk is befogadott...háláról nem tudnék beszélni, csak arról, hogy lassan átalakitotta az életünket, meg a lakást, leszedegettük a teritőket, a bútorhuzatot,a tapétát meg ő szedi apránként, persze azért nagyon szeretjük...a nemet is érti, csak olyankor ő másképp gondolja.....

1438. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1437. - Timycat)
2011. jún. 9. 10:57
Elég messze lakunk, és sajnos a házban már kettő cica van, a többiek egy kicsit morognak. A többi kertből jönnek a kóbor cicák, azért is.
1437. timycat
2011. jún. 9. 10:14

Valakinek 2 kiscica... aggódom értük eddig 4en voltak, kettőt most viszek gazdihoz, nem tudom mi lesz a másik 2vel. Az anyuk már tesz rá.


(a mama utca-cicája, nagybátyámék akkor vették észre, hogy odaszült mikor elővezette az apróságokat) A cicuskák kb 1,5 hónaposak lehetnek, szürke-cirmos kombináció, hát fajtára a tipikus: "apja ismeretlen anyja népszerű"

1436. timycat
2011. jún. 9. 10:12

Reméljük a híradó "macska-mentes" lesz.


Nekem egyedül a sziámim bírja az utazást. Van pórázkája és azzal kosár nélkül berakom az autóba, felül a kalaptartóhoz vagy alszik vagy nézelődik és kapkod az "elszaladó" fák után :)


Én sosem voltam oda a sziámikért - nagyobb szőrű cicákat kedveltem jobban) - de Matkánykám "megvett", tényleg a sziámi a legokosabb cicus, hihetetlen dolgai vannak...

1435. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1434. - D62762eb79)
2011. jún. 9. 08:24

Bekapcsolom a tévét, hátha látom benne... :))



Különben köszi az aggódást!

2011. jún. 9. 07:40
nekem most busszal hozza a kedvesem a macskáját, egy órányi út--remélem, nem lesznek benne a hírekben ("macska ugrott a sofőr fejére, árokba borult a busz). jajj...túl élénk a fantáziám:((
1433. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1432. - Judith.budapest)
2011. jún. 9. 07:34

Balatonra magunkkal szoktuk vinni. Az egész utat végig nyávogja, utána ugyanolyan jól érzi magát lent, mint mi. Ki-be járkál, kifekszik, napozik. Hazafelé szintén és közben nézz ránk szemrehányóan.

Amikor kicsiként onnan hoztuk, egész utat végigaludta, nem volt baj. Viszont előfordult már, hogy elengedte magát egy kicsit, mire hazaértünk. Évente utazik mégsem szereti az autót.

1432. judith.budapest (válaszként erre: 1429. - Zsuzsó64)
2011. jún. 9. 06:38
Van eszük az biztos! Tudják, ha viszik őket, abból baj lesz...pedig mi is azt tervezzük, hogy bemutatjuk neki a hétvégi házunkat, mert ott még nem volt...gondolom nem lesz egyszerű a szállitás, a liftet telebömböli majd, a férjem szerint nagy trauma lesz neki...kicsi korában vittük a Duna-partra...le se nézett, csak kapaszkodott belénk, a buksiját belénk fúrta, azt sem engedte, hogy letegyük...nem tudom mi lesz, mert azóta még sértődékeny is...majd kiderül...
1431. d62762eb79 (válaszként erre: 1429. - Zsuzsó64)
2011. jún. 9. 05:46

ez azért vmennyire megnyugtató. mármint hogy olyan betegsége van, amit kordában lehet tartani.

az enyémek is detto így viselkednek a macskakosárral:))

1430. timycat (válaszként erre: 1429. - Zsuzsó64)
2011. jún. 8. 23:33

Igen ez ismerős... a kocsiban meg végig remeg tőle az egész kosár, de mindig csak odafele.


Legutoljára a 10kilós cicám az orvosnál a 3cm-re nyitott cicakosárba úgy csúszott be, mint egy kígyó.

Mi nevetünk rajtuk, de hát szegénykéim komolyan féltik a kis életüket.


Nem tudom holnap is mi lesz... 2 (db) 1,5 hónapos, embert alig látott cicát kell gazdihoz vinnem, nagybátyáméknál szülte meg az anyjuk őket a garázs fölötti padlásra, olyan 1 hónaposan elővezette a cicusokat és azóta lelépett, úgy lehetett vele, hogy eddig én etettem, most ti jöttök... 40km-re viszem őket nem tudom mit fognak művelni szegénykék a dobozban, kocsiban :S


Nem kell valakinek még 2 cica??? Sima házi cicák, semmi extra, nagyon arikák. Nemüket nem tudom, mert elég vadak... szürke-csíkoskák. Baja és környéke játszik a gazdi keresésben, már ha én szállítom.

1429. Zsuzsó64
2011. jún. 8. 21:49

Elvittük orvoshoz, kapott egy szurit, fogínygyulladása van. Azt mondta, sok mindent nem tud csinálni, ez hajlam. Van olyan cica, amelyiknek havonta ad szurit a gyulladásra, van amelyiknek csak félévente kell, s van amelyiknek soha nem jön elő. Hát nekünk 8 és félév után egy rossz fog hozta elő.

De nagy fazon! A hordozóba alig tudjuk berakni, ott meg ki kell bortani, hogy az orvos megnézhesse, de a végén csak kinyitjuk az ajtaját és szépen besétál és lefekszik benne.

1428. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1427. - D62762eb79)
2011. jún. 8. 18:26
decemberben volt ilyen, kihúzták a fogát. Azóta többször is visszavittem, hogy nyáladzik, kapott gyógyszert. Amíg szedte, jó volt, utána megint kezdődtek a problémák. Addig az égvilágon semmi baja nem volt. Néha van szaga, néha nincs.
1427. d62762eb79 (válaszként erre: 1421. - Zsuzsó64)
2011. jún. 8. 14:29
nem eszik, fogy és büdös is?legalább egy netes állatorvost keress meg. nagyon rosszul hangzanak ezek a tünetek:(
1426. timycat (válaszként erre: 1425. - Judith.budapest)
2011. jún. 8. 13:01

Az én cicáimnak sincs szaguk, pedig van a palettán 1éves bakfis és 11 éves veterán... sőt még a nagyöreg illata a legfinomabb, olyan friss bundaillat, meg rét-illat ha kint heverészik a fűben.


Szóval szerintem a kor nem okozza náluk... de hogy akkor mi arról lövésem sincs

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook