Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
1605. amacska (válaszként erre: 1600. - Claudia24)
2011. aug. 1. 09:12
én mosószappannal dörszöltem ki,átmostam szivaccsal nos a folt megmaradt,de huzattól nem látszik,,,,jelenleg basebool sapkát hordok,mert fodrászra nem jut és már igen fehérlik a hajam,de inkább a macskám egészsége mint a hajam
1604. timycat (válaszként erre: 1603. - Claudia24)
2011. júl. 31. 23:15

a gond az hogy teljesen eltüntetni nagyon reménytelen... persze idővel múlik az intenzitás

Én szárazon beledörzsölnék egy kis szódabikarbonát (szagtalanít és az atkák sem csípik így érdemes x időközönként amúgy is átszórni vele párnát, fotelt, ágymatracot) és alaposan kiporszívóznám. Ha van esetleg kárpittisztító géped akkor azt is be kéne vetni, miután kiporszívóztad a szódabikarbonát.


A kérdés az, hogy amúgy a cicus felmehet-e az ülőgarnitúrára? Ha nem akkor mindezek után célszerű hígított citrom/narancs esszenciával lepermetezni a bútort a citrus illatot ki nem állhatják a macskányok

1603. claudia24
2011. júl. 31. 23:06
????????senki nem tudja?????
2011. júl. 31. 11:10
Hát apám fafejű, szerinte a macska megél ezek nélkül is. Végülis megértem a hozzáállását, hisz régen sem oltogatták a macsekokat, meg ettek amit találtak. Na, de én nem akarom, hogy idejekorán elveszítsem egy olyan betegség miatt, amitől megóvhattam volna egy oltással. Tehát inkább lemondok egy-két dologról az Ő érdekében. :)
1601. timycat (válaszként erre: 1599. - Fülemüle01)
2011. júl. 31. 11:04
nagyon "jófej" vagy. Mi anyuék elől "titkoljuk", hogy pénzt "ölünk" az állatkáinkba
1600. claudia24
2011. júl. 31. 11:00
Sziasztok!Egy éve örökbefogadtam egy cicát eddig alomba pisilt de tegnap rápisilt a szövet üllögarniturára egy olyan kérdésem lenne hogy azt mivel tudom kiszedni mert borzaszto büdös:(???????valaki tud segiteni?
2011. júl. 31. 10:42

Köszi lányok a sok infót. Mint kiderült itt is van egy állatorvos, csak annyi, hogy előre kell szólni neki, hogy szeretnénk oltatni, mert meg kell rendelni-e az oltóanyagot. A szomszédom már megrendelte két kiscicájának, hát kiváncsi leszek mennyi.

Én ráköltenék sokat, de pl. apám előtt titokban kéne beoltatnom, mert ő hülyeségnek tartja. Ebből adódóan fizetni is nekem kell mivel még nem dolgozok zsebpénzből oldom meg. A lényeg mindenképpen beoltatom, mert előző cicám is macskanátha okozta tüdőgyusziban halt meg. :(

2011. júl. 30. 11:45
Amikor hozzánk került a cica, az összes beadható védőoltás végösszege 36 ezer lett volna, csak a kötelezőket kapta, így is 16 ezer volt....befogadott cica, és lakásban tartjuk, ezért döntöttünk, úgy, hogy nem oltatjuk be az összes variációt....azért ezek húzósak így....
1597. d62762eb79 (válaszként erre: 1596. - Vicki78)
2011. júl. 30. 07:53
és az vajon melyik lehet, a sima vagy a fordított?:o
1596. vicki78 (válaszként erre: 1588. - Fülemüle01)
2011. júl. 29. 20:55
Ma voltam oltatni a kicsit,5300 ft a kombinált.(Budapest)
2011. júl. 27. 18:27
nagy bamba! :D köszönöm az infókat! :)
1594. timycat (válaszként erre: 1592. - Judith.budapest)
2011. júl. 27. 18:25
Mindig elfelejtem, hogy nekem már nagy bamba macskáim vannak, szóval igen a kölyköket kétszer kell oltani, aztán pedig már csak évente
1593. sysy76
2011. júl. 27. 18:07

Sziasztok.


Most találtam rátok, szivesen olvasgatok.

2011. júl. 27. 17:26
nálunk 9 és 12 hetesen kellett oltatni, és kétszer 8000ft volt
1591. timycat (válaszként erre: 1590. - D62762eb79)
2011. júl. 26. 16:31

nálunk is ezek az árak, annyi különbséggel, hogy a mi állatorvosunk leukózis, meg vírusos hasnyálmirigy-gyulladás (mind2 gyógyíthatatlan) ellen csak vérvétel után ad vakcinát, mivel ezek a nyavalyák már benne lehetnek a cicában csak mivel erős az immunrendszere nem jön elő, de a szuri előhozhatja, ha épp gyengébb az immunrendszer; vagy mit mondott nekünk... ekkor 15ezer. Sajnos mi nem olthattuk be ezek ellen, az én cicáim már összeszedték a vírust csak nem jön ki rajtuk, mivel egyébként makkegészségesek. Én anno nem is tudtam, hogy léteznek ezek a nyavalyák, csak a szomszédba került egy gyönyörű brit lánycica; átjárt hozzánk játszani Matkányommal egyidősek voltak, imádták egymást, aztán a szomszédunk minden erőfeszítése ellenére 1,5 havi kezelgetés után a lánycica kb 1 éves korában belehalt a vírusos hasnyálmirigy-gyulladásba. Utólag kiderült, hogy a tenyésztőnek nevezett "lelkiismeretes macskagyáros" terjesztette a kórt... az én cicusaim nem betegedtek meg, de már bennük van :(


Ha az állatorvos azonban azt mondja neked, hogy be lehet oltani Lénát ellenük ne sajnáld érte a pénzt, mert a sima oltást csak évente kell ismételni, a leukózis elleni vakcina meg úgy tudom élethosszig védettséget ad. Ennyit bőven megér egy egészséges cica

1590. d62762eb79 (válaszként erre: 1589. - Fülemüle01)
2011. júl. 26. 15:53
7500 a teljes (amiben leukózis elleni izé is van), a "sima" az 3500, legalábbis nálunk.
2011. júl. 26. 12:49

Na sikerült utána néznem. 6-8 hetes korban kell az elsőt majd két hét múlva ismétlés. Akkor Léna baba utazik csütörtökön. :)

Akkor már csak az árak érdekelnek. :)

2011. júl. 26. 12:41

Sziasztok,


Nálatok mennyibe kerül a cica kombinált oltása? hány hetes kortól lehet? és milyen gyakran kell?

Nálunk csak a szomszéd városban van csak állatorvos, ezért kérdezem, nem akarom felesleges stressznek kitenni Lénát, mivel autónk sincs így vonattal kéne menni. :)

2011. júl. 23. 11:06
ez már így is marad, mert szürkületben vadásznak, majd jön a hajnali őrület is...ilyenkor játszani kell vele, ki kell dögleszteni....ha éjjel hagy aludni, az jó, mert nálunk éjjel is ment a móka, mint a babáknál, adjál enni, játszunk, elég sokára állt be a reggeli 4 órás etetésre, azt most is tartja, addig piszkálódik, míg nem kap enni....
2011. júl. 22. 20:59
Nem bííírok vele :D estére mindig megőrül. :D nappal meg csak alukál. :D
2011. júl. 22. 06:06
Végre minden rendben! Jól eszik, nagyokat dorombol, és az orra is rendben....a melegtől lehetett, hiába, nekünk ez az első igazi nyarunk együtt, tavaly aug.-ban került hozzánk, és pont olyan pici volt, mint Léna...most 25 fok van a lakásban, ez a téli hőmérséklet is, mert itt a 10.-en télen is jó meleg van, pedig szinte minden radiátor el van zárva, csak a fürdőszoba fűt...
1584. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1583. - Fülemüle01)
2011. júl. 21. 18:13
jaj hát akkor ő még nagyon édi :))) vidd el a dokihoz és ő szinte pontosan meg tudja mondani,h mennyi idős,meg ad neki féreghajtót,átnézegeti.
2011. júl. 21. 06:57

Én sem terveztem, hogy fürdetem, de mivel ismeretlen eredetű a cica, na meg hemzsegtek a bolhák,muszáj volt. Vettem neki advocate cseppet, de mivel a pontos korát se tudom nem mertem azt használni. Kétlem, hogy lenne 9 hetes.

Csinálok majd képet, csak éppen nyaral Rodoszon a fényképező tesómmal. :)

1582. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1580. - Timycat)
2011. júl. 20. 20:38
Én nem merem megfürdetni,párszor már fürdettem,de nem volt benne köszönet :) utálta,megijedt,mint mindentől,de nagyon,és karmolt elég komolyan...ugyhogy hanyagolom a fürdetést,nyáron mindig kis koszos a drágám :)) nem is kap annyi puszit! :))
2011. júl. 20. 18:59
akkor jöhet az új fotó, legalább látjuk mennyit tisztult, és mennyit ment össze a mosásban-:)))
2011. júl. 20. 15:00
Túl vagyunk a fürdésen! :) Egyáltalán nem volt vészes, még a hajszárítót is tűrte igaz hárman csináltuk az egészet. :) A sok bolha elkábult a sampontól, így mind egy szálig kitudtuk fésülni. Léna meg szebb, mint valaha. Remélem sikerült jól megszárítani és nem fog megfázni.
1579. judith.budapest (válaszként erre: 1578. - Fülemüle01)
2011. júl. 17. 16:29
én csak egyszer követtem el vele a fürdetést, az összes bolha maradt, a macsek meg kiakadt....ők mosakodnak, a bolhát leghatásosabban a bolhafésű és a bolhairtó használatával tudtam kiirtani, de sokáig tartott....a bolhafésűvel hamar ment...tehát előbb irtani, aztán fésülni, mert az leszedi a petéket, és az élőket is kiirtja....a fürdetéstől kiméld meg , mert a macskák utálják a vizet
2011. júl. 17. 14:38

Sziasztok,


Szerintetek egy ilyen pici cicust mint az enyém már megfürdethetek? Mert vakarózik gondolom bolhás, rendeltem is neki ilyen spot on-t de előtte érdemes lenne megfürdetni. Nálatok, hogy zajlik egy fürdetés és milyen gyakran?

1577. judith.budapest (válaszként erre: 1582. - Timycat)
2011. júl. 16. 17:20
Köszi az infókat! Szőrcsomók ellen a z anti hairballt adom neki reggel, azt a whiskas gyártja, szőrcsomót sosem hány, csak a kaját....ma még nem evett, csak egy kis sajtot...husit is kapott, főve, kockázva, ha tényleg nem múlik, elmegyünk a dokihoz....kézből eszeget meg érdeklődik, hogy mi mit eszünk....azért a jövő héten, ha nem múlik, megnézetem...
1576. judith.budapest (válaszként erre: 1575. - Timycat)
2011. júl. 15. 06:47

Sajnálom! őszinte részvétem !!! Jó utat Marci a mennyekbe!!!


Mit lehet tenni? Ha nincs kamera, ami felvette, szemtanú, akkor csak helyi dolgot lehet...névtelen levél a postaládába, amelyik biztositja arról, hogy figyelitek, és amint lesz szemtanú, feljelentés lesz a vége, meg börtön, mert ez állatkinzás...talán visszafogja magát.....én ennyit gondolok, ami nem törvénybe ütköző....

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook