Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
1575. timycat
2011. júl. 15. 01:22

Viszont ma szörnyű dolog történt velünk! Elgázolták Marci cicusunkat :((. Nem tudom mit keresett tőlünk 4 utcányira... kedden tűnt el és ma hívtak ismerősök, hogy van előttük egy nagyon hasonló cica elütve :(( Egyértelműen Marcikám az.


Csak azt nem értem, hogy lehet így halálra gázolni egy cicát egy egyirányú szűk utcában? Ismerősöm azt mondta mostanában több cicát és kutyát is találtak elütve, van egy új lakó az utcájuk végén... lehet hogy szándékosan ütik el a drágáinkat? Korábban nem fordult elő ilyen baleset, pláne nem több. Mit lehet ilyenkor tenni?

1574. timycat (válaszként erre: 1567. - Fülemüle01)
2011. júl. 15. 01:17

Szia!


Gyönyörű szép kismacsek! Tuti nem 100% házi macsek, valaki bekevert, valami kék colour-point lehet a "bűnös", de pontosan a fajtát majd nagyobb korában lehet megmondani. Én sziámit vagy himalájait tartanám esélyesnek. Mert sziámiból is van dúsabb, hosszabb szőrű és himalájaiból is van nagyobb fülű, hosszabb orrú; persze ezek fajtahibák (Samum 100% himalájai, de mégsem volt tenyészthető, előjöttek az "ősi" sziámi jegyek nála, amúgy ő is talált cica), de attól még gyönyörűek.

Sok örömet kívánok hozzá!

1573. timycat (válaszként erre: 1568. - Zsuzsó64)
2011. júl. 15. 01:12
:D
1572. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1571. - Judith.budapest)
2011. júl. 14. 22:09
DDDDD:))
1571. judith.budapest (válaszként erre: 1568. - Zsuzsó64)
2011. júl. 14. 21:35
-:))))) na jó nem tudta ő, hogyan kell hálálkodni, adta, amit tudott...
2011. júl. 14. 21:34
Isten hozott Léna baba! Ha megnő, akkor jobban lehet tudni, hogy miféle...most egy aranyos, cuki, valóban baba...sok örömet hozzá....jó egészséget a kicsinek....!!!!
1569. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1567. - Fülemüle01)
2011. júl. 14. 14:36
Oooh, nagyon aranyos és szép is!
1568. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1566. - Judith.budapest)
2011. júl. 14. 14:34
Meghálálta, az ablak alá kakilt.
2011. júl. 14. 11:59

Sziasztok!


Vasárnap találtam egy cicust és befogadtam. Szerintem nem sima házicica, van ötletetek, hogy milyen fajta vér csörgedezik az ereiben. Sziámi esetleg ragdoll? De lehet csak alapból lett ilyen szépike! :) Az adatlapomon találtok róla képet!

1566. judith.budapest (válaszként erre: 1565. - Zsuzsó64)
2011. júl. 14. 08:58
a süni biztosan jó néven vette az etetést, valószinú, azért merészkedett be, mert éhes volt és lehet szomjas is, ebben a szárazságban...szép tőled...
1565. Zsuzsó64
2011. júl. 14. 08:15

Tegnap találtam egy másik sünit, úgy láttam, nincs semmi baja.

Mondtam neki várjon meg, hozok valamit enni, a férjemnek meg, hogy ne engedje el addig. Ja, majd kézben tartom addig! de megértette a süni, nagyon ízlett neki a spagetti maradék hússal. Raktam még ki neki éjszakára is, most nem tudom, hogy ő ette meg, vagy a cicánk, mert rögtön ott volt és belekajált, aztán leült mellé, éjszakára kint is maradt.

1564. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1563. - Judith.budapest)
2011. júl. 14. 08:11

Remélem hamarosan rendbe jön!

Sajnálom nagyon!:((

1563. judith.budapest (válaszként erre: 1562. - Zsuzsó64)
2011. júl. 14. 06:54
Ma reggel kidobta a taccsot, szerencsére csak a fele ment a szőnyegre, készitettem a domestoszos vizet, erre elkezdte visszaenni a hányását, el kellett zavarnom onnan...éjjel 3 óra után már ráült a fejemre mert annyira éhes, aztán meg puff...kijön...mint a gyerek...éjjel nem hagy aludni, nappal meg takarithatok utána-:))))
1562. Zsuzsó64
2011. júl. 13. 22:42

Ebben a hőségben a mienk is melegebb volt, meg néha az orra is száraz, mint a tieteknek, azért kérdeztem a lázmérést.

Ma nem éreztem már!

Nem ütötte meg magát ugrálás közben?

Bocsi csak találgatok!

Olyankor a macsekunk sem szereti, meg ha idegen macskától sérül.

2011. júl. 13. 19:24
egyébként eszik, csak nem játszik, meg panaszosan nyafog, ha hozzáérünk, de ez is változó, mert éjjel meg nagyon aktív volt....
2011. júl. 13. 19:22
nem, nem mértem, csak abból gondolom, hogy száraz és meleg az orra, meg forró a teste....a szomszéd mondta, hogy lázas...
1559. Zsuzsó64
2011. júl. 13. 13:14

Lázas?

Meg tudtad mérni? És hogy?

Ilyen nekem soha nem sikerült!

Nagyon ügyes vagy!

2011. júl. 13. 06:28
elkiabáltam, reggel valóban jobban volt, de azóta folyamatosan lázas...viszont eszik, iszik, játszik, ürit, nagy baj nem lehet....
1557. Zsuzsó64
2011. júl. 12. 08:06

Matkány nem semmi színész!

Bár a cicák ilyenek, tudnak hatni az emberre!

1556. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1555. - Judith.budapest)
2011. júl. 12. 08:05

Mienk is melegebb volt egy kicsit, szerintem a hőségtől.

Inni, csak akkor iszik most, ha odatartom a locsolókannámat. Kinézte magának és amíg leteszem a növény mellé, akkor megy és iszik belőle. Nem merek tápot adni a növényeknek, bár először azt ivott./az orchidea ázott benne, ő meg lefetyelte belőle a vizet/ Tegnap este kijött utánam a kertbe, és nyávogott, amikor locsoltam a virágokat. Fogtam a kannát, ő meg bele a buksiját. Elég fárasztó guggolni mellette, mert közben mindentől frászt kap. Férjem meg vigyorgott, ha neki olyan víz kell, akkor biztosan jó neki. Persze majd a macsekot tápozzuk!!:)))

2011. júl. 12. 07:11

ma reggelre rendeződött........már hideg és nedves a nózija, inni ivott, azzal nem volt gond, inkább azt gyanitom, összeevett valamit, mert állandóan vadászik, és csak ő tudja mit talál....egyébként van az a rossz szokása, hogy kukázik is, ha fel tudja boritani, bizony belemászik, ás minden sarok a szekrény mögött, a mosógép mögött a kedvence....


Matkány nagy fazon-:)))))

1554. timycat (válaszként erre: 1553. - Judith.budapest)
2011. júl. 12. 00:21

nem lehet, hogy csak kiszáradt a macka a hőségben, lehet nem ivott eleget :S


Én ma olyan jót nevettem a sziámin... kiraktam szellőzni délután 3kor (már elmúlott az allergiája így véget ért a szobafogság, de neki nem tetszik) aztán elmentem bevásárolni, mire hazaértem a kapuban várt, lihegett mint egy kutya és látványosan összeesett a díszkövön, hívtam be, de csak lihegett és nyervákolt, fel kellett vennem és berakni a klíma elé, ott jött "rendbe".

Hihetetlen ahogy elő tudja adni magát :)

Télen sem szeret kimenni akkor a hideget nem bírja, szó szerint térdig fagy a lába. Erre ma párom nézte a cicót a klíma előtt és ilyet szól: te a Matkány csak szobahőmérsékleten működik :D

2011. júl. 11. 21:38
na, lehet beteg....száraz és meleg az orra....lehet, megfázott, de kilenc élete van, majdnem rázuhant a polcról a mosópor is azért mentem puszizgatni....tudjátok orrok összeérintése, és akkor vettem észre a bajt...volt már ilyen, magától rendeződött, remélem most is így lesz...szegény kis szíszám, pucukám, Hicikém, szóval értitek-:(((
1552. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1551. - Judith.budapest)
2011. júl. 11. 11:27

Hát azért ő is nagyobb lesz!

Ha belegondolok, amikor hoztuk, akkora volt, mint most a feje.:)))

1551. judith.budapest (válaszként erre: 1550. - Timycat)
2011. júl. 11. 06:27
ismerős...ha beül a fotelba, vagy a székre, arrébb nem menne, nem osztozik, arrébb kell tolni, hogy mindenütt keresztben fekszik, pont az útban, azon már ki sem akadunk, átlépjük, de akkor is képes a farkát alánk tolni, így aztán nagyon figyelni kell rá....neki most kitalálta a férjem, hogy egy vizes ruhát tesz le, azon fekszik,,,tegnap kettőt tüsszentett, de akkorát, csak néztünk...szóval egy gyerekkel felér....csak ugye sose nő meg-:))))
1550. timycat (válaszként erre: 1549. - Judith.budapest)
2011. júl. 10. 12:46
A mi cicáink a klima alatt fekszenek a grániton; mókásak ahogy bejönnek az udvarról és elhajítják magukat a kövön, végig nyújtóznak rajta és nem mozdulnak, így lábbal szoktuk őket arrébb tolni ha épp útban vannak
2011. júl. 10. 08:07
A cicánk felfedezte a ventilátort-:))) olyan édes, hűsöl előtte....először körbeszaglászta, majd megjelölte a pofácskáját jól hozzádörgölte, és néha, kifejezetten hűsölés miatt odaül elé....na én nem főzök semmit....gyerek a Balatonon...van még lecsó...majd főzök hétfőn, ha jön a gyerek, addig meg döglés...
1548. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1546. - Judith.budapest)
2011. júl. 9. 16:28

A pókoktól én is félek, ezért régebben visítottam, míg a férjem szintén pohárral a kezében megfogta és kivitte, de a kert hozzászoktatott. Sajnos én papirzsebkendővel akarom megfogni és úgy kirázni. Hát van, amikor nem éli túl! A legyet is megpróbálom először kitessékelni, ha nem fogad szót, akkor sajnálom, de nem éli túl.

Múltkor egy pici sünt találtam a kertben, nem mozdult. Piszkáltam egy kicsit, aztán vittem neki vizet, belenyomtam szegény száját, majd, hogy fordult, akkor csepegtettem belé, majd gallyakból egy kis fészket készítettem neki, hogy árnyékba kerüljön. Sajnos, hiába próbáltam itatni, meg etetni, másnap este elpusztult. Hessegettem róla a döglegyeket is. Annyira szomorú voltam, hogy elpusztult!:((

1547. timycat (válaszként erre: 1546. - Judith.budapest)
2011. júl. 9. 16:11

az egereket én is mindig rettentően sajnálom... gondoljatok bele, ülsz nyugodtan a nappalidban és egy szaglászos, hatalmas szőrös jószág kikapar onnan és nem hogy snasszul elharapja a nyakadat, hanem órákig kínozgat, pusztán játszásból. Csórikáim, de nálunk se pocok, se béka, se madár, se gyík; se semmi ami kisebb a macskáknál nincs biztonságban.

Ami a pókot illeti, én mindig menteném őket, de úgy megijedek tőlük, hogy rögtön az első reakcióm az hogy agyoncsapom; aztán sajnálom, de ez valami ösztön

1546. judith.budapest (válaszként erre: 1545. - Zsuzsó64)
2011. júl. 9. 14:32
Te is jó fej vagy, és jószívű, azért ezt nem mindenki tette volna meg egy egérért....ha felkerülsz a mennybe, lehet ez az egér lesz ott és az angyalok közé irányít...ki tudja...én hiszek a jóságban...a mennyek országában nem annyira, de az emberi jóságot nagyon díjazom, amikor a férjem a pókot pohárral fogja, és szépen kitessékeli a lakásból, mindig meghat, vagy ahogy a cicussal bánik az is....
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook