Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
1425. judith.budapest (válaszként erre: 1424. - Zsuzsó64)
2011. jún. 8. 10:23
Lehet, hogy a korral jár, a miénk még kamasz, de tényleg nincs szaga, állandóan mosakszik...az almot, meg naponta cserélem, néha a saját szagomat érzem rajta, a krémet, amit azán lenyalogat....most szerencsére jól eszik....visszagondolva....egy elhasználódott műanyag csipesszel játszott, ami porladt szét és lehet, abból eszegetett....talán azért volt rossz a gyomra...
1424. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1423. - Judith.budapest)
2011. jún. 7. 12:15
az étvágya nem a legjobb, így kényeztetjük,felix, stb a kedvenceit kapja. szárazat ritkán eszik, így abból is azt kapja perfectet. Amióta megjelent, azt szereti. Egyébként sem szagtalanok, azért cica, állatszaguk van, szerintem. Mondjuk a nyakörvnek is van szaga, de ez belőle jön, bár most nem lehet megint érezni, legalább is nem annyira.
1423. judith.budapest (válaszként erre: 1421. - Zsuzsó64)
2011. jún. 7. 09:43
Én minden nap beleszagolok a bundájába, amikor reggel eljövök otthonról, és búcsúzkodunk...az enyémnek semmi szaga nincs, mert arra vigyáznaiuk kell, hogy szagtalanok maradjanak, ez az észrevétlenség titka...elképzelhető, hogy olyan kaját kap, ami kipárolgást okoz? a kutyáknál lehet érezni, ha olyan a száraztáp
1422. timycat (válaszként erre: 1421. - Zsuzsó64)
2011. jún. 6. 18:42
Na ez érdekes... :S
1421. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1420. - Timycat)
2011. jún. 6. 15:41
Köszi szépen, megnyugtató lenne, ha nem lenne erősebb szaga, mint általában. Bocsi, de szabály szerint egy kicsit büdösnek érzem, az almot használja, azt nem érzem büdösebbnek, de a cicát magát igen.
1420. timycat (válaszként erre: 1419. - Zsuzsó64)
2011. jún. 6. 14:44

Nem hiszem... az embereket is megviseli a hőség, pláne a cicákat, akiknek mindezt bundában kell elviselni.

Az enyémek is alszanak egész nap, főként a hideg padlón, aztán éjjel felélednek.

Az evéssel mondjuk nálunk nincs gond, de szerintem ez azért van, mert sokan vannak és tudják, hogy ha ők nem eszik meg akkor megeszi a másik, azt meg ugye nem szabad hagyni!

De 1-2 cicánál szerintem nem megy ez a verseny-evés, ezért lehet hogy csak csipeget, ilyen hőségben nekem sincs étvágyam...

1419. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1416. - Judith.budapest)
2011. jún. 6. 12:28

Az enyém is keveset eszik és láthatóan fogyott is. Kujtorog a kajáért, aztán alig eszik valamit. Én is éppen mondtam a férjemnek, vigye el orvoshoz, nincs-e valami baja. Azon kívül csak alszik, mondjuk az nem újdonság, de alig eszik még a finomságokból, sőt hideg teát cukor nélkül, hígítva, a víz helyett nagyobb kedvvel issza.

Remélem nem beteg!!

1418. judith.budapest (válaszként erre: 1417. - Timycat)
2011. jún. 6. 10:22
Rendben, köszönöm!
1417. timycat (válaszként erre: 1416. - Judith.budapest)
2011. jún. 5. 21:31

Ilyen nálunk is szokott lenni mikor vadásszák a bogarakat. Az enyémek a cserebogárra hajtanak. Anno kihívtuk az állatorvost és ő mondta, hogy a macskák nem tudják megemészteni a bogarak kemény kitin-páncélját ezért rossz a gyomruk és nincs étvágyuk.

Ne engedd, hogy bogarásszon!

2011. jún. 5. 08:36

Az én cicám most a melegben fele annyit eszik....a férjem aggódik, hogy valami baja van, elég vékonyka lett, de a nózija nedves és hűvös...nálatok?

Egyébként attól tart, hogy csótányirtás után, megevett egy mérgezett bogarat, mert vadászni látjuk, hogy vadászik, de akkor gondolom nem lenne ilyen nyugodt....

1415. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1413. - Timycat)
2011. jún. 3. 14:30

Szerintem is szoktak beszélgetni. Az enyém vissza is felesel, a hangsúlyból látszik, ha valami nem tetszik neki. Vagy egy olyan rövid nyávogásszerűt is szokott kiadni mielőtt elmegy a helyére, mikor mondom neki, hogy most hagyj békén nem érek rá.

Férjem vigyorogni szokott, hogy még valaki, aki visszabeszél. Tényleg válaszolnak.

1414. judith.budapest (válaszként erre: 1413. - Timycat)
2011. jún. 3. 06:13
Örülök, hogy ennyit irsz, legalább szerzem a tapasztalatokat....6 cica, nagyon szeretheted őket...nálunk is nagy kedvenc a Hici....és én szoktam vele beszélgetni....ha valami baja van, ő is tud szemrehányóan viselkedni, meg nyávogni...aztán egy darabig kerül minket, nálunk a mit hoztál nekem a szatyorban, az nagyon aranyos, a bevásárló szatyrokat körbeszaglássza, majd bújik bele, és ugye mindig kap valamit...
1413. timycat
2011. jún. 2. 22:59

Ti is szoktatok beszélni a cicákkal. Most nem arra gondolok, hogy beszéltek hozzá ő meg csak néz, hanem frankón válaszol és ti értitek. Vagy csak én golyóztam be... de ma úgy lecseszett a himalájaim (Samu), hogy csuda. Hatalmas vihar kerekedett nálunk egyik percről a másikra és én nem voltam itthon, hogy őt beengedjem az udvarról pedig retteg a vihartól és a szél befújta az esőt a teraszra is így bőrig is ázott. Mikor megálltam a ház előtt még be sem tudtam állni az autóval, mert konkrétan elém állt és úgy mondta, hogy az valami csuda. Nem tudtam beállni előbb őt kellett áttörölgetni, megszeretgetni és egy kis szárított halacskával kiengesztelni. Teljesen ki volt borulva....


Bocs, hogy ennyit írok, de 6 cicám van, 6 egyéniség, megvan ki kivel van haverságban, ki kire féltékeny, ki kivel alszik vagy osztja meg a kajáját és kivel nem. Szóval van történés nálunk bőven

1412. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1411. - Timycat)
2011. jún. 1. 20:45

Szerintem megmutatta, hogy úgyis ő győz!!



Nem semmi, jót nevettem.

1411. timycat
2011. jún. 1. 18:11
Na ma a Marci cicám (házi vörös) konkrétan megevett egy kaktuszt, mármint egy letört öklömnyi kaktusz ágat. Hihetetlen volt, először csak játszadozott vele, paskolgatta, majd rágta és látszott, hogy szúrja a mancsát, nyelvét, de annál bőszebben támadta, végül ő győzött, de az egész macska tiszta kaktusztüske volt... lehet, hogy Marcikám értelmi fogyatékos???
1410. judith.budapest (válaszként erre: 1409. - Zsuzsó64)
2011. máj. 31. 18:02
ma egy kis méhecskét fogott a lelkem....csapkodta, csapkodta, futtatta, féltem, megszúrja, de ügyesebb volt, elképzeltem, ha a nyelvét böki meg, mi lesz...na szerencsére minden ok. volt...
1409. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1408. - Judith.budapest)
2011. máj. 30. 18:16
Nálunk a bogár, a légyfogás csak egy darabig volt érdekes. Jobban szerette a pillangókat hajkurászni. Akkor meg is ette őket. Most unottan nézi, ahogy elrepülnek előtte. Komolyodik, már érett korú.
1408. judith.budapest (válaszként erre: 1407. - Judith.budapest)
2011. máj. 30. 17:38
reggel látott a szúnyoghálón kivül egy bogarat, vagy legyet, szerencsére bukóra volt az ablak állitva, volt is nyávogás, hogy akkor azt most hogyan vadássza le, mert nagyon szeretné....vadi új a szúnyogháló, ha kiszakitja, a férjem meneszti, legalábbis ezt igérte...remélem, kibirjuk a nyarat szaggatás nélkül...
2011. máj. 29. 07:51
Sziasztok! Hú...nálam is van vadulás, meg karmolásnyomok, de azért ez félelmetes....a kilógó szemfog nálunk is megvan, bár az egyiket valamiben letörte....akkor a miénk egészen simulékony, pedig azt hittem vad...én nagyon gyengéden és szép szavakkal bánok vele, csak a család pasi tagjai durvulnak vele, azoktól meg ő kap....a végén meghátrál...lehet ez is kell a hierarchia kialakulásához...
1406. timycat
2011. máj. 25. 21:41
Hát az én cicám -a 11 éves himalájai (Samu)- tegnap átharapta a kisujjamat vadulás közben... horrorisztikus volt... hatalmas szemfoga van, normál állapotban kilóg a szájából... rettentően fájt, vérzett, de ma már hajlik úgy ahogy. Persze őmacskasága még rám volt megsértődve, hogy kiabáltam
1405. amacska (válaszként erre: 1396. - Eperkehercegnő)
2011. máj. 25. 08:17
ilyenek a cicók!
2011. máj. 25. 06:44
Sziasztok! Lassan Visszatérek, még ez egy húzós hét, utána kicsit könnyebb...szinte csak aludni járok haza, meg a háztartást megcsinálni....abban is segitségre szorulok....tegnap a fiam porszivózott.....este kilenckor fogtam hozzá vasalni....teljesen össszetörten ébredtem, még a macska is kerül.....ráadásul a mesim is megjött félidőben....remélem csak a változókor kezd beköszönni,meg a hajtás, mert orvoshoz a legkevésbé nincs most időm menni...arról nem beszélve, hogy nincs is bizodalmam hozzájuk...szóval puszillak benneteket...a jövő héten jövök...
1403. Zsuzsó64
2011. máj. 24. 14:23
Látom, mindenkinél henyélnek a macsekok és pihi van!
1402. timycat (válaszként erre: 1400. - Eperkehercegnő)
2011. máj. 22. 14:28

Akkor levonja a konzekvenciát!

nem tudom, én bírom mikor előjön Matkányból a vadállat, én szoktam húzni, hogy kattanjon be ;)

1401. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1400. - Eperkehercegnő)
2011. máj. 22. 11:34
Megnyugszik egy kicsit. Bár eléggé makacsok tudnak lenni!!
2011. máj. 22. 10:33
Akkor megnyugodtam. Nálunk nem csak cirozás közben jön ez elő, inkább játék közben durvul el a helyzet. Most azt vezettük be, hogyha rosszalkodik, 5 percre kizárjuk a szobából. Mikor lletellik az 5 perc, mint a kisangyal olyan lesz.
1399. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1398. - 0f332c4ec9)
2011. máj. 18. 08:53
Jópofák!! Összeszűkül a szemük, szinte látszik a harag benne. Olyankor rá szoktam szólni: Ne merészeld!! Tudom, hogy ugrana a bokának, vagy a kéznek. Érdekes, mintha levegőt venne és próbálna lenyugodni, s nem támad, legalább is engem. Kiválaszt valaki mást helyettem, pedig a férjemet talán jobban imádja, de 3-4 hetes kora óta én táplálom. Viszont minden mozdulatát, szeme villanását felismerem, hogy a végén mindig hozzám jön, ha valamit akar, mert a többiekkel nehezebben ért szót.
1398. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1396. - Eperkehercegnő)
2011. máj. 17. 21:53
Nem csinálsz semmit rosszúl. Az enyém kijáró,8 éves lesz nyáron,és ha a lakásban játszunk vele,ő is imád vadúlni. A kis hóhányó...:) Imádom amikor ideges! Amikor hátracsapja a füleit,hát attól kész vagyok.
1397. timycat (válaszként erre: 1396. - Eperkehercegnő)
2011. máj. 17. 20:36

Semmit! A macskák ilyenek. Az én 11 éves himalájaim is beszokott így kattanni játszás, simizés közben. Hagyd ott, maradjon csak magának.

Én úgy vettem észre az enyém így jelzi, hogy köszi gazdi, de elég volt.

Vagy nálatok nem játszás, simizés közben jön az őrület?

Mert van egy sziámim is. Ő szokott vadállatosat játszani, mikor becserkész és megtámad hangos morgás közepette. Ő 2 éves és nála csak játék, de elég durva tud lenni.

Szerintem nem tudsz vele mit csinálni. Azt mondják a házi macskákat nem tudtuk megszelídíteni, azok ugyanolyan vadállatok, mint egy tigris csak kicsiben, sőt rosszabb, mert kedvtelésből öl. Az agresszivitást nem tudod belőle "kiverni".

Valahol azt olvastam, hogy az a cicus, amelyik este vacsoráért dörzsölődzködik a lábadhoz, ha reggel úgy ébred, hogy 20 kilóval nehezebb, akkor már te vagy a reggelije. Ösztönlények, nem akarnak senkinek sem megfelelni, maximum csak eltűrnek minket, nem tudjuk őket megváltoztatni.

2011. máj. 17. 19:20

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem cicusügyben. Van egy maccsom, 9 hónapos, kislány. olyan környéken lakunk, ahol nem merem kiengedni az utcára, igy 100%-ig szobacica. Rengeteget játszunk vele, az idő nagyrészében édes, igényli a dusizást, dorombol, szoval mint egy jó cicus. Viszon van, hogy bekattan, harap, karmol, nagyon csúnyán viselkedik.már kitapasztaltuk, hogy mikor támad, lehet látni a tekintetén. Mit csinálok rosszul?

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook