Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
1635. amacska (válaszként erre: 1634. - Csibész25)
2011. szept. 10. 19:52
még fél,de hamar meg fog barátkozni veleteket ,valószinű azóta már az öletekben szuszog
2011. szept. 10. 16:17
Sziasztok! A segítségeteket illetve tanácsotokat szeretnénk kérni. Ma kaptuk meg a kiscicánkat. De szegényke nagyon fél, remeg és ha csak a közelébe megyünk fúj ránk. Ez normális így az elején? Gondolom idegen hely, idegen emberek. Mennyi ideig tart ez? Mit tehetünk? Próbáltuk simizni, a játékokat húzogatni előtte. Meg kaját mutatni, kapott tejet is, de egyenlőre semmit nem akar. Igaz még csak kb. 1 órája van velünk.
2011. szept. 4. 12:51
aranyos lehetett szegényke....
1632. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1631. - Borzoska3)
2011. szept. 2. 14:30
Nem tudtam abbahagyni a nevetést, amikor láttam, hogy próbál mindenbe kapaszkodni, aztán mégis zsupsz lett... Olyan bambán tudnak néha nézni,most is bámult csak felfelé. Pedig amúgy mindent ért, meg beszélget.
1631. Borzoska3 (válaszként erre: 1630. - Zsuzsó64)
2011. szept. 2. 09:39
Ilyen már nálunk is volt, szerencsére nem lett semmi baja, pedig nagyot puffant. Ha látom, hogy már az ágy szélén egyensúlyoz álmában, beljebb szoktam tuszkolni, erre felébred és nagyon sértődötten néz, hogy mit macerálom, amikor Ő alszik...
1630. Zsuzsó64
2011. szept. 2. 09:05

Ma reggel szegény macsekon nagyot nevettem.

A kanapé tetejére feküdt, elaludt, de olyan mélyen, hogy egyszer csak leesett. Olyan bután nézett körbe!... Fogtam letettem a rongyára, hogy ott nyugodtan tud aludni.Nem tudta eldönteni, hogy sértődötten visszamenjen, vagy elterüljön a helyén.

Győzött a lustaság és a kényelem...

Most horkol!:)))

1629. judith.budapest (válaszként erre: 1627. - Veresasszony)
2011. aug. 31. 10:01
szerintem ilyenkor az anyaság ösztöne dolgozik bennünk, amikor egy kicsi kiszolgáltatott állatot találunk...aztán felnőnek, és átveszik az uralmat, főleg a cicák....de a jó embereknek mindig megesik rajtuk a szívük....megértelek, nekünk is így lett cicánk, és utána már menhelyre nem viszi az ember, sőt teljesen elrabolja a szívét, mindent megbocsát neki, pedig rendesen amortizálják a lakást, és éjjel sincs mindig nyugodt alvás....
1628. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1627. - Veresasszony)
2011. aug. 30. 16:27

Ha mindig lesz rájuk időd, akkor fogadd be a másikat is. Bár nem olcsó mulatság az orvos, az oltás meg a kajájuk sem.

Nagyon rendes tőled, hogy hazavitted!!!

Én is hoztam haza egyszer egy jó bolhás picikét, egész éjjel fent voltam, mert állandóan sírt, reggel orvoshoz vittem, bolhátlanítottam,oltást kapott, aztán kerestem neki egy új gazdit, mert nekünk már van. Nagyon jó helyre került.

2011. aug. 30. 10:02
Sziasztok! Kétségbe estem. Találtam egy rettenetes állapotban lévő kiscicát. Gondolkodás nélkül haza vittem, elhatároztam hogy meggyógyítom, elvittem állatorvoshoz... éppen csak hangyányit javult az állapota... most viszont megint találtam egyet, ki van dobva a parkolóba. Mit tegyek? Megduplázzam? A Föld összes macskáját mégse fogadhatom be... ja és panel lakás, 7. emelet.
1626. timycat (válaszként erre: 1624. - Judith.budapest)
2011. aug. 27. 23:35
:D én még nem találkoztam olyan cicussal, amelyik ne lett volna meggyőződve róla, hogy ő maga egy testben az alfa és az omega
1625. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1624. - Judith.budapest)
2011. aug. 27. 07:27
Nagyon ismerős!)))
2011. aug. 27. 06:30
cicuka rendes, már amennyire tud, csak harap és karmol, de abban igaza van, mert mindig szeretgetni akarjuk, és ő már felnőtt, olyan méltóságteljes gőggel jön-megy, hogy csak irigyelni lehet...
1623. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1622. - Judith.budapest)
2011. aug. 16. 08:13

Nem irigyellek! Bár így sohasem unatkoztok, mindig elszórakoztat.:))

Ennyi mindent macsekunk még nagyon fiatal korában sem csinált.

2011. aug. 16. 07:17
tegnap befőztem a szilvát, reggelre szétszedte a száraz dunsztot.....hm....
1621. Borzoska3 (válaszként erre: 1620. - Judith.budapest)
2011. aug. 14. 20:33
Nálam a padlószőnyeget a macsekok már kinyírták :) Csak kettő van, de nem bírtam a napi vizes kefélést - csak azzal jött ki a macskaszőr a padlószőnyegből. A felújításnál mázas padlólapra cseréltem ki mindenhol a burkolatot, azóta béke van, csak előkapom a porszívót és kész.
2011. aug. 14. 09:54
sikerült rálépnem a szobában a padlószőnyegen egy szilvára.....a macska taposóaknákat helyezett el....ki akarja nyírni a családot...a padlószőnyeggel kezdi, aztán szépen sorban minket is....-:))))
2011. aug. 14. 09:37
nálunk a macska azt hiszi, minden az övé.....hoztam az apukámtól szilvát, persze belepiszkált a ládába, mert olyan jól gurul, és levedzik is, ha kinyírja , rátettem egy másik ládát, most a résen keresztül szedegeti ki a szilvát...csak pár szemet....nem nagy gond....
1618. Borzoska3 (válaszként erre: 1617. - Claudia24)
2011. aug. 13. 22:27

A lánycicákat tanácsos ivartalaníttatni, mert amikor "igaziból" elkezd majd tüzelni, hát az nem egy leányálom. Fajtától függ, de éjszaka arra ébredsz, hogy artikulátlan üvöltéssel hívja a kandúrt :) Na, az egy kész infarktus. Az első cicám perzsa kislány volt, és úgy üvöltött, hogy az ivartalanított kandúr kollégája sem bírta már idegileg - és láttam, hogy odamegy mellé és lekent neki pár kijózanító pofont.

Ha ivartalanítva van a pisijének nincs (vagy csak minimális) a szaga, mert nem termelődnek azok a hormonok, amikkel a kandúrt értesítené, hogy : fiúk, itt az idő !

1617. claudia24 (válaszként erre: 1615. - Hoodina)
2011. aug. 12. 23:37
Nem ivartalanitott és kislány cica :)kb másfél éves kis korátol velem van!!
1616. csibész25 (válaszként erre: 1615. - Hoodina)
2011. aug. 9. 20:01
Nem, 2 hónaposan akarjuk elhozni.
1615. Hoodina (válaszként erre: 1600. - Claudia24)
2011. aug. 9. 15:50
Ivartalanitott a cica?
1614. Hoodina (válaszként erre: 1611. - Csibész25)
2011. aug. 9. 15:47

Szia!

Sterilizáltatni betöltött 6 hónapos kor útán lehet.De az ideális 8-9 hónapos korban.

Nekem 4 cicám van,8-emeleti lakásban ,de különösebben nem kellett szoktatni ,hogy ki ne essen.Úgyanis ha nincs otthon senki minden ablak be van zárva.Igaz lehetővé lett téve ,hogy ablakpárkányra feltudjon ( késöbb) ugrani) és tud nézelödni bezárt ablaknál.A macska a magasságot érzékeli már pár hónapos kortól.Ha ivartalanitod ,nem is fog vágyni arra ,hogy lent legyen az utcán.Úgy mond nem hatja az ösztöne.Amig nagyon pici ,természetesen nem árt ha azokat a hézagokat amin kifér el kell takarni,mert ilyen kicsi korban nincs veszély érzete.Ahogy növekszik ,szépen kialakul benne az ,hogy az veszélyes számára .Mindenkép figyelni kell merre jár mit csinál.Nem árt ha egy állandó helyet jelöltök ki neki ,ahol alszik játszik stb..Alom helye,,az első perctől kezdve szoba tiszta lesz,,meg kell mutatni hol az alom ,rá kell tenni ,és hagyni ,hogy sajátmaga intézze a dolgokat.Legközelebb már oda fog menni ,ezt ha lehet ne a nyitott teraszra tegyétek,onan még leesne kiváncsiskodás vinné.

1613. timycat (válaszként erre: 1611. - Csibész25)
2011. aug. 9. 15:26
Mondjuk függ az emelettől is, nem hiszem hogy a 4.ről bármelyik cica csak úgy kiugrana... bár őrült kamasz macskánál sosem lehet tudni... olyat hallottam már, hogy cica kiugrott a 3.ról mert elrepült egy madár és eszét vesztve meg akarta fogni, végül is nem lett semmi baja csak egy kicsit sokkot kapott
1612. timycat (válaszként erre: 1611. - Csibész25)
2011. aug. 9. 15:24

Szia!


Szereljetek fel hálót, a kíváncsiságot nem lehet belőlük kinevelni.


Az ivartalanítást fiúknál már féléves korban megcsinálják, csajoknál úgy kb 1 évesen

2011. aug. 9. 14:51

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Nemsokára nekünk is lesz újra cicánk (kizárólag lakásban). A probléma az, hogy félünk attól hogy a cica esetleg ki akar majd ugrani az ablakon vagy az erkélyről. Lehet szoktatni hogy ne próbálkozzon vagy fel kell szerelnünk valami hálót. Két hónapos cicát akarunk. Eleinte gondolom nem tud olyan magasra felugrani. Sterilizáltatni mikortól lehet?

2011. aug. 9. 11:39
nos, valószínű kandúr.....ha sterilizáltatod, nem lesz büdös a pisije, és nem jelölget....
1609. claudia24
2011. aug. 8. 16:19
Köszönöm ,a válaszokat megprobáltam már mindent de még mindig érzem ,kárpittisztitot is bevettettem de ez a cili pisi nagyon erös :( kanapét sem merek cserélni mert félek az ujat is lepisili :(
2011. aug. 7. 16:42
Köszönöm!
1607. Zsuzsó64
2011. aug. 7. 14:16

Üdv Mindenkinek!


Nem győztem visszaolvasgatni!

Judit nagyon sok boldog szülinapot!

A nyaralás? alatt sem unatkoztunk a macsekkal, megint begyulladt a foga, így orvosnál is jártunk, aki kihúzta, meg az előző decemberi húzás maradványát is. 10 napig gyógyszerrel tömtük, ami nem igazán tetszett neki, de hősiesek voltunk a karmolásaival szemben. Igazán ő élvezte a legjobban a nyaralást.

Az orvos szerint előbb-utóbb ki kell húzni az összes fogát, ha egyszer az ínyén megjelent ez a macskákra jellemző gyulladás, de nem jelent semmit fog nélkül is jól elélnek az ővéi is!

Most szidjam a régi orvost?

Ja, hogy minden jó legyem! én is beszereztem egy gipszet, így nem mindig írok majd, inkább olvasgatlak benneteket.

Puszi Mindenkinek!

2011. aug. 5. 06:23
azt hiszem a cicám finnyás lett....válogat a kendermagban is .....de imádjuk.....
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook