Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A ducikat is elveszik, ugye? fórum

A ducikat is elveszik, ugye? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A ducikat is elveszik, ugye?

104. 34c48a3825 (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2012. júl. 16. 15:45
És igazad is van. Mindkettő szélsőség.
103. spinneli (válaszként erre: 91. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:45
Az én szótáramban a sovány ugyanolyan egészségtelen kategória, mint az elhízott.
102. 34c48a3825 (válaszként erre: 100. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:43

Igazad van. Most a túlsúlyod miatt vagy egészséges.

Bárki, aki mást mond, hazudik.

Az is hazudik, aki merészel nem elhízni.

Az is hazudik, aki sportol, mert azzal téged néz le.

Sőt, mindenki dögöljön meg, lehetőleg most rögtön, mert a létezésük is a te lenézésed.

Csak az számít, hogy az ember ne vigyázzon magára, különben téged néz le azzal, hogy létezik.


Jajjanyám.

101. 34c48a3825 (válaszként erre: 99. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:41

A frusztrációidnak nem hiszem, hogy a topic témája az oka.


Meg hát nem is én, szóval ehhez hozzá sem akarok szólni.

100. zsoka1984 (válaszként erre: 94. - Emagdi)
2012. júl. 16. 15:39
Nem hát, azon kivűl hogy férjem ronda és csak azért kellettem neki, mert jobbat nem talált, aztán nincs végzettségem és egyéb sértegetésen kivül, nem néz le senki.
99. zsoka1984 (válaszként erre: 90. - 34c48a3825)
2012. júl. 16. 15:35

Képzeld 60 kiló voltam és rákos. Most tünet mentes vagyok 6 éve.

A who-ról meg a hülyeségeiről meg van a véleményem.

Amúgy honnan tudod mi a végzettségem? Ja csak vékonyak diplomáznak, mert neki az eszük is több.

Mert te most hol sportolsz?

98. 34c48a3825 (válaszként erre: 96. - Mazsinka)
2012. júl. 16. 15:33

Egyedi példák mindenre vannak. Nagyobb ESÉLLYEL nem lesz cukorbeteg, rákos, infarktusos, stb. egy nagyjából egészséges életet élő ember.

Ez megér egy kis sportot, azt hiszem.

2012. júl. 16. 15:32

Igen, elveszik nem kell parázni...de elég szomorú, ha a testsúly kb. ebből az egy szempontból számít.

Ha ki van pipálva a faszi, akkor mindegy?

96. Mazsinka (válaszként erre: 90. - 34c48a3825)
2012. júl. 16. 15:30

"Az őskorban az átlagéletkor 30 év volt. Gondolkozz már!"


A paleosoknak lenne ehhez egy-két szava.

Hogy előjönnek-e a betegségek? Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Sajnos, ez lutri, nagy része. A nagyim 86 éves, túlsúlyos, él, mint Marci Hevesen.


A fogyáshoz 80 százalék táplálkozás és 20 százalék sport kell, úgy tudom.


Én is jobban örülnék, ha tudnám, hogy az a brokkoli, amit az imént megettem, majd meggátolja, hogy rákos legyek, de sajnos rengeteg ellenpéldát tudok mondani a környezetmből: az étkezésére odafigyelő, sportos lány meghal 25 évesen rákban és társai...:(


Ettől függetlenül én is odafigyelek.

95. 34c48a3825 (válaszként erre: 91. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:30

Igen, a szépség számomra is az egészséggel egyenlő, nem az arc formájával.

Sokkal szebb egy picit szabálytalan arcú, egészségtől kicsattanó, sportos testű lány, mint egy babarcú, 15 kg túlsúllyal.

94. emagdi (válaszként erre: 91. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:29

mint ember, nem vagy kevesebb, ezt nem is állította senki.


itt most arról van szó, hogy pusztán esztétikailag egy formás test sokkal vonzóbb mindenki számára, mint egy deformált.

93. 34c48a3825 (válaszként erre: 89. - Ea9c1e506c)
2012. júl. 16. 15:29

A koleszterin szint genetikus és nem testsúlyfüggő, de ebbe fölösleges is belemenni. Nézd, amíg a kövér emberek sokkal nagyobb hányada betegszik meg vagy hal meg idejekorán, addig két eset lehetséges:

1, megvárni, amíg kialakul a betegség és sírni, hogy de hát én azt hittem, hogy majd nem esek bele a többségi százalékba és én leszek a kivétel

vagy

2, mozogni, sportolni, picit másképpen enni és nem adni esélyt az életmódbetegségeknek.


Ugyanis aki nem betegség miatt elhízott ( ez kb 3%-a az összes elhízottnak), az magát betegíti meg az életmódjával.


És itt tényleg lényegtelen, hogy talál-e magának valakit, aki hajlandó elvenni. A saját ÉLETE és annak a MINŐSÉGE a tét.


Nézd, nekem közel 40 évesen, 3 gyerek szülése után nagyon könnyű lenne elhízni. De felelek a gyerekeimért annyival, hogy minél tovább és minél egészségesebben éljek. Pedig a férjem szeretne akkor is, ha 80 kiló lennék. De nem ez a fontos.

92. emagdi (válaszként erre: 89. - Ea9c1e506c)
2012. júl. 16. 15:28

az a baj, hogy önsanyargatásnak nevezed.

fel lehet úgy is fogni, hogy racionálisan (odafigyelve) étkezel, és mozogsz is. ez nem sanyargatás, hanem pont az, hogy önmagadért megteszed azokat az alapvető dolgokat, amitől egészséges maradhat a tested.


persze, én is imádom a csokit, meg a pizzát, és ha tehetném éjjel-nappal azt enném. de tudom, hogy ez semmiféle szempontból nem lenne jó. néha eszem, de tudom, hogy akkor a következő napokban azt le kell dolgozni.

91. zsoka1984 (válaszként erre: 85. - Mazsinka)
2012. júl. 16. 15:27

A kövérekre lehet mindent mondani, de a soványakra nem, ez megy az agyamra, csak az lehet szép aki sovány, meg egészséges. A többi ronda és fél lábbal a sírban van.

Én is szeretnék valamennyit fogyni, mert ezt sokallom, de nem tartom magam kevesebbnek mint a vékonyak.

90. 34c48a3825 (válaszként erre: 86. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:25

Az őskorban az átlagéletkor 30 év volt. Gondolkozz már!


A betegségek pedig nem most jönnek elő, hanem majd 40-50-60 éves korodban.

Magas vérnyomás, cukorbaj, köszvény, szív-és érrendszeri panaszok, magasabb rák-kialakulási arány stb.


Nem egyszerűbb sportolni és egészséges életet élni, mint végzettség nélkül a who-t szidni, most komolyan? :) Igaz, sportolni nem lehet a monitor előtt ülve :)

89. ea9c1e506c (válaszként erre: 83. - 34c48a3825)
2012. júl. 16. 15:23
Ezzel az a baj, hogy aki arra hajlamos, annak egy "ideális" súlyt tartani nem megy másképp. Csak önsanyargatással. És tudod, nem mindig egészségtelen egy túlsúlyos ember. Unokabátyjám 93 évet élt jelentős túlsúllyal. Ilyen típus. Apukámat az orvos visszaküldte kolesztern vizgsálatra, mert nem hitte el, hogy az ő túlsúlya mellett normális a koleszterinja. Sógoromra, aki meg genetikalilag vékony lenne, de egyszer mégis felszalad rá 10 kg (apumon van vagy 35 plusz), máris elszállt a koleszterinje.
88. emagdi (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:23

bocs, de megint csúsztatás...

senki nem mondta hogy az anorexiás nő szép. az egy betegség. pont mint a kövérség.

de ne magyarázzuk meg azt, hogy valaki elhízott (és azért elhízott, mert nem tesz érte, hogy ne az legyen) azzal, hogy az is ronda, ha valaki csont sovány. elég széles a mezsgye a kettő között, amin mozogni lehet, s ami cél lenne kb mindenki számára :)

2012. júl. 16. 15:23
Aki Egyiptom-mániás és duci, az menjen Egyiptomba nyaralni, ott meg fognak őrülni érte a férfiak. Töltődjön fel az érzéssel, nyerje vissza az önbizalmát, aztán ezt sugározva jöjjön haza, és rá fog találni a szerelem. ;)
86. zsoka1984 (válaszként erre: 82. - 34c48a3825)
2012. júl. 16. 15:21

Nem azt mondtam, hogy az a szép hanem azt, hogy az gusztustalan, de a kilátszó bordák azok szépek.

Van plussz súlyom amitől, semmilyen betegségem nincs, egész nap mozgok kocsi helyett biciklivel járok eredmény nem sok.

Régen is voltak kövér emberek sőt az őskorban is és mind cukorbetegségben hallt meg.

Mert a who azt mondta.

85. Mazsinka (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:21
Én úszógumis vagyok, de ismerek közelről olyan lányt, aki csontkollekció. Úgy érzi, így szép, pedig nem az. És most nem az irigység beszél belőlem. Semmi formája nincs, egy pálcikaember. Inkább nézzek ki így, mint most, mint olyan soványan, mint ő. Nem vonzó, nem csinos, nem kívánatos. Ha férfi lennék, nem kezdenék vele, se melle, se feneke, se csípője, egy hurkapálca. Az egyetlen dolog, ami hajt előre a fogyásban az, hogy egészségesebb leszek, esztétikusabb. Így is fel tudok csinosan öltözni, ha akarok, így is tudok jól kinézni. Az ember persze szeretne mindig jobban tetszeni magának és másoknak, a baj ott kezdődik, amikor már ez betegesen elfajul.De persze első az egészség.Bár szerintem ez nem függ össze annyira a kilókkal, mint azt sokan állítják.
2012. júl. 16. 15:20

Na, akkor kapaszkodjatok meg! Szerintem Rubint Réka helyes. És helyes a volt angoltanárom is a 30+ kiló súlyfeleslegével. Felteszem, ugyanazért: megtalálták magukat, elégedettek, boldogok, adnak magukra, és ez sugárzik róluk... És mindkettőnek van férje, gyerekei... Nnnna.


Amúgy nekem egy barátnőm egyszer azt mondta, utálja a kék szemű pasikat... Túl hideg... Na milyen szemű pasiban találta meg au Igazit? Naná, hogy kék! :))

83. 34c48a3825 (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:15

Még valami: az egészséges élet nem sanyargatás, hanem jóleső érzés. Hetente többször mozogni azt, ami jól esik, endorfint szabadít fel és energiát ad-nem sanyargatás.

Jókat enni, de nem rengeteget-nem sanyargatás.

Hanem maga az élet.

82. 34c48a3825 (válaszként erre: 81. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:14

Fel sem merül az EGÉSZSÉG, mint lényegi faktor? A kövérség a WHO szerint betegség, mert életminőség romlást okoz ÉS bele lehet halni a szövődményeibe.


Minden épeszű ember a sport mellett kardoskodjék inkább, semmint verje az asztalt, hogy többszörösen úszógumis has igenis szép! NEM az a fontos. A fontos az EGÉSZSÉG.

2012. júl. 16. 15:11

Öszintén normális az, hogy ezek a lányok egész életükbe sanyargassák maguk, azért hogy a nagy többségnek megfeleljenek ,mert csak akkor foggja őket valaki szeretni, ha a BMI indexnek megfelel a súlya. Akkor lesz ugye egészséges is?

Egy barátnőm halálát végig néztem anorexiás volt és a szülei értetlenségét is és a fájdalmát is.

Mert vékonynak kell lenni mindenkinek mert csak akkor ember.

Mert hát milyen gusztustalan az az úszó gumi, meg hurka. De ha kivan az összes bordája az szép az a tökély.

80. olgi78 (válaszként erre: 73. - 130454e42d)
2012. júl. 16. 15:11

Valóban ez a lényeg.

És többek között ez az egyik ismérve - a férfinak!

2012. júl. 16. 15:10

Mi az, hogy ne vacsorázzon? Úristen. Rendben van, ha valakinek gazdag a lelkivilága, 23 éves vagyok, nekem is az. De azért nem ártana egy kicsit racionálisabb talajra lépni. Nem azért KELL lefogyni, mert senki nem fog elvenni.. hanem azért, mert nem akarsz majd meghalni, amikor a gyereked csak 10 éves lesz. Akármilyen szövődményében a kövérségnek. Inzulinrezisztens és PCOS-es vagyok. Diétázom. Életem végéig. Igaz, én 172 centihez 69 kg vagyok, 60 lenne az ideális, de komolyan.. kedves Író, nem bántani akarlak, de kapard össze magad, menj el edzeni, egyél rendesen, napi 5*, kérj tanácsot hozzáértőktől.


Persze, ha élvezed a mártírkodást, az más. Csak ameddig így állsz magadhoz, más sem fog másképp.

Tiszta szívemből sok sikert kívánok neked. Remélem, egyszer majd összeszeded magad, és nem külső tényezők fognak téged alakítani, hanem TE a külső tényezőket.

78. 34c48a3825 (válaszként erre: 75. - Zsoka1984)
2012. júl. 16. 15:06

A teltkarcsú azt jelenti, KARCSÚ és telt a lényegi helyken, ilyen pl. Sophia Loren. Rajta nincs 10-20kg plusz :)


20 kg fölösleg az megterheli a szervezetet és 20 kg zsír cipelése nagyon megbetegíti a szervezetet hosszú távon. Lehet ducizni azt, aki 20 kiló fölösleget cipel, de semmiképpen nem teltkarcsú.

77. agis
2012. júl. 16. 15:06
Nem feltetlenul boldogabb,vagy sikeresebb aki nem bir sulyfelesleggel. Azt mondanam hogy tovabb el es tobbet tud megtapasztalni. Vannak gebe lanyok is akiket nem vesznek el. A szemelyiseg erosen befolyasolo tenyezo lehet. Ugy gondolom, hogy ha valaki csinos is es vekony meg lehet kibirhatatlan (mint pl en):)
76. olgi78 (válaszként erre: 68. - Tundike77)
2012. júl. 16. 15:03

Igen. :)

A háttérben esetlegesen meghúzódó egészségügyi probléma felismerése – a fogyáshoz vezető út első lépése.

75. zsoka1984 (válaszként erre: 71. - 34c48a3825)
2012. júl. 16. 15:01

Oké én konkrétan a ducikra gondoltam és nálam a duci jelentése az 10-20 kiló súly többlet nem azokra akiken van 30-50 kiló plussz.

A telt karcsú sem az 50 kiló súly feleslegről szól.

Akkor szerintem mi itt nem értjük egymást és egy telt karcsú nő igen is szép lehet sokszor szebb mint vékony társaik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook