Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsírvesztés, izmosodás fórum

Zsírvesztés, izmosodás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. vigike (válaszként erre: 28. - Lilimia)
2017. jan. 16. 16:45

Jelenleg semmilyen étrendem nincs csak próbálok kevesebb ch-t bevinni.

A cukorhoz azért ragaszkodom mert édesszájú vagyok. A DW-nek van egy eritrit+stevia+szuchralóz alapú édesítője, azt használom teához vagy amihez kell. Ezt sem lehet?

31. vigike (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 16:42
De persze, csak próbáltam magamtól. Régebben vezettem már a kalóriabázist de marha sok időt vett igénybe az állandó méricskélés. Meguntam.
30. vigike (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 16:40

:DD Oké, átírtam! Mert itt közben jegyzetelek papírra! :D

Szóval akkor 2 kg-os lábsúllyal mehet a segg?

2017. jan. 16. 16:39

Ami még érdekes lehet számodra az a HIIT edzés. Zsírt is éget, és izmot is épít. Edzés után elengedhetetlen a fehérje, ami lehet shake, tojásfehérje, vagy túró is.

A mindenféle "diétás" lisztek helyett érdemes lenne beszerezned ízesítés nélküli fehérjét (a Biotechnél biztosan van), és liszt helyett azt használni. Amíg Ch diétán voltam mindenhez azt használtam, amihez elengedhetetlen volt. A főzelékeket pedig jobb, ha önmagukkal sűríted be.

Az arányok tartása csak elsőre tűnik bonyolultnak. Nekem a mai napig hatalmas segítség a kaloriabazis.hu. A regisztráció után a rendszer a célod függvényében kiszámolja a minimum kalóriaszükségleted, és megad egy keretet, amin belül mozogva elérheted amit szeretnél. Mindent, de mindent rögzíteni kell (azonnal), ha nincs még a rendszerben, akkor felvinni, így a nap folyamán láthatod hogyan állsz, mennyit ehetsz még, és annak milyen arányban, mit kell tartalmaznia. Én a ketogén diétához használom, aminél nagyon fontos a pontosság, különben ha kiesik az ember a ketózisból, akkor cseszheti az egész napját, és minden áldásos hatást.

28. lilimia (válaszként erre: 19. - Vigike)
2017. jan. 16. 16:28

Miért ragaszkodsz ennyire a cukorhoz? Értem én, hogy függőség, de mindössze 3 hetet kell kibírni nélküle, és felé sem néz többé az ember.

Ha valóban működnének a Norbi termékek, és a jelenlegi étrended, jó eséllyel nem kellett volna segítséget kérned.

27. lilimia (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 16:22
Nem én találtam ki a 80-20 arányt, és nem is Tomi, hanem nálunk sokkal okosabb emberek. A blogon, és csoportban ott van az étrend, és számtalan recept. Az ételrendelés egy lehetőség, ahogy az is, hogy elmenjen az ember egy dietetikushoz, vagy Tomihoz egy személyre szabott étrendhez.
26. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Vigike)
2017. jan. 16. 16:04
Csak edzéssel nem fog menni. Senki sem tud olyan edzéstervet adni, amivel ùgy lemegy a hasad, hogy közben azt eszel, amit akarsz.
25. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Vigike)
2017. jan. 16. 16:02

Én egyáltalán nem eszem csirkét, és izmos vagyok, úgyhogy nem elengedhetetlen, garantálom, de való igaz, hogy az emberek nagy része ezt eszi amikor fogyózik.


Nem olyan macerás megtervezni a kajádat, csak egyszer kell leülnöd hozzá, de csak az edzéssel fogyni nem lehet. Szóval ha macerásnak is tartod, valamilyen szabályt muszáj magadnak adni, mert enélkül elmarad az eredmény. Alakulni akarsz, de nem akarsz hozzá tenni, mert "macerás"? Az egészséged megér ennyi macerát, nem?

24. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Vigike)
2017. jan. 16. 15:52

A plank-ot a push napon kellene csinálni, mert dolgozik a mell és a tricepsz is, szóval akkor már csináld együtt a push edzéssel és le van tudva. Tehát nem kell a 2 plank nap. Ez csak szerény véleményem:)))


Nem kell külön hasnap. Ha a plankot a mell napon (push) csinálod, az bőven elég, beszúrhatsz oda hasazást másmilyet is.


Bocs, hogy korrigálom, de a te érdekedben:) és így akkor ki is húzhatod a csütörtöki edzésből a plankot. Marad a kardió. Péntek jó, szombat pihi, ha így van idôd, de ha szombatra tennéd a kardiót, vasárnap pihenhetnél.


Mert ugye hétfőre tetted a láb-popsit, vasárnapra meg a kardiót. Így vasárnap is a lábaidat edzed meg hétfőn is egyből ráedzel a sùlyzóssal, hát szerintem hétfőn nem leszel ehhez elég kipihent.


Úgyhogy ha szombaton kardióznál inkább (úgyis előtte valô napon hátaztál), akkor vasárnap pihenhetsz és héfőn nemcsak lazázol, hanem rendesen edzel a valagra:D jó? Mit gondolsz erről?

23. vigike (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 15:43
Megmondom őszintén, hogy nem tudom, hogy kell-e fogynom vagy sem! Mert normál testalkatú vagyok, csak a hasam nagyobb. Ha fogyok, szerintem túl vékony lennék. Inkább át kéne alakulnom, formálódnom úgy, hogy lemenjen a felesleges zsír és izommá kell alakítanom. Ehhez kellene valami jó edzésterv.
22. vigike (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 15:41

Köszi a tanácsot! Igen, én is olvastam a százalékarányokról csak ez is olyan macerás.

Ne érts félre, szeretem a csirkét, csak tudod nem a szokványos diétás módban. Vagyis nem tudnám minden nap megenni a grillezett csirkemellet. Ha kókuszzsírban kirántom norbis panírral (ez ch csökkentett) akkor nem hiszem, hogy túl rosszat csinálok. Persze nem eszek minden nap rántotthusit de szeretem és nem szeretnék lemondani róla.

Nyilván figyelek a ch bevitelre és lehetőleg olyan ételeket részesítek előnyben, hogy minél több fehérjét vigyek be.


Na jó, miről kéne lemondanom? :/

21. vigike (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. jan. 16. 15:33

Úr isten! Milyen szakszavakat használsz! :D

Szerintem eddig nem jól csináltam! Nem jól állítottam össze az edzéseimet. Tényleg kéne írnom egy tervet.


Szerinted ez így jó lehet?


Hétfő: Alsótest (láb, popsi)


Kedd: Felsőtest Push nap (mell, váll elülső része, tricepsz)


Szerda: pihenő


Csütörtök: hasizom, plank + cardio


Péntek: Felsőtest Pull nap (hát, hátsó váll, bicepsz)


Szombat: pihenő


Vasárnap hasizom, plank + cardio


Az egésztest edzést azt hogy kell elképzelni? Mindenből csinálok egy keveset? Vagy köredzést?

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Vigike)
2017. jan. 16. 15:32

Ha nem kell fogynod, csak a súlyodon belül szeretnél több izmot és kevesebb zsírt, ahhoz is diétáznod kell. Jó, nem kötelező csirkén élned, de akkor is a makronutrienseknek azért a helyes tartományban kell lenniük, a kalória is fontos. Csak legfeljebb nem kevesebbet kell beállítanod mert nem fogyózol, hanem a te súlyodra igazìtva.


Pl az összes kalóriádnak az 50%ch, 30%fehérje, 20%zsír.


Ha emellett sem sikerülne a zsírtalanabb alak, akkor 40%ch, 40%fehérje,20%zsír


Ha még ekkor sem, akkor in estremis megpróbálhatod, hogy 50%fehérje, 30%ch, 20% zsír. De ez az utóbbi màr elég nagy önuralmat igényel. És hosszùtávon nem tartom jónak de van, akinél csak ez működik.


Mindezt az egészet következetes edzés mellett.


Egyébként az első verziót, 50/30/20, ami talán mind közül a legegészségesebb, meg lehet oldani növényi étrend mellett is könnyedén. Minél kevesebb ch, annál körülményesebb, de nem lehetetlen. Viszont az 50/30/20 lazán:) csirke nélkül:)))

19. vigike (válaszként erre: 16. - Lilimia)
2017. jan. 16. 15:14

Nem használok túl sok Norbis terméket. Időközönként veszek Norbi lisztet, műzliszeletet és lekvárt, szörpöt. De nem iszom minden nap, csak ritkán, ha megkívánom. Mégis valami alternatíva. Inkább a DW termékeket használom (tészta, liszt, cukor) mert jelentősen csökkentett a ch tartalmuk.


Igen tudom, hogy nagy százalékban az étkezés számít. De már annyi mindennel kísérleteztem és nekem ezek váltak be. Nekem nem működik az állandó csirke, saláta, puffasztottrizs cucc. Nem is kell annyit fogynom, hogy ilyeneken éljek! Inkább izmosodnom, formásodnom, feszesednem kell és egy kis zsírvesztés. Biztosan igazad van az étkezéssel kapcsolatban, ezt nem is vitatom! De mindenkinek ki kell alakítania egy saját étkezést ami működik nála és hosszú távon tartható, mert ez a lényege! Olyan ételeket enni ami jól hasznosul és hosszú távon tartható. Kinek ez, kinek az.


Az Update-s eladókat én kihagynám ebből mert ők csak eladók egy üzletláncban. Nem kikötés, hogy sportos, vékony testalkatúaknak kell lenniük. Bár tényleg jobb benyomást keltene az egész, ha azt tükröznének amit eladnak.

18. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Lilimia)
2017. jan. 16. 15:02

Ezzel egyetértek, hogy a norbi termékek baromság és hogy a diéta meghatározó a testkompozícióban ha nem is tulajdonítok neki 80%-ot, legyen inkább 50/50:)))


De ha a life tilt program is csak eladáson alapszik, mármint rendelj tőlük kaját, akkor végülis elmondhatjuk, hogy nincs semmi speciális összetevője azoknak sem. Szóval én biztos nem rendelnék egyiktől sem, hanem a saját makrók szerint kell összeâllítani az étrendet és elkészíteni. Nincs az a rendelt kaja, ami mindenkinek a pontos szükségletei szerint lett összeállítva, ha meg nem ilyen, akkor csak üzlet.


Más kérdés, ha étrendet lehet rendelni de az úgy van összeállítva, hogy előtte végeztek egy felmérést az adott emberen, és az alapján állítják össze, ez már közelebb áll a valósághoz.

17. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Vigike)
2017. jan. 16. 14:46

A popsit sem lehet mindennap. Persze attól függ, hogy milyen edzésről van szó. Nyilván súlyzó nélkül guggolhatsz is meg lábemeléseket is csinálhatsz mindennap mert nem volt súlyzó, de nem is fogsz tőle úgy alakulni.


Sokféle séma szerint lehet edzeni, de nagyjából egésztestedzést heti 3-nál többször ne, és ne is 2 egymás utáni napon.


Ha alsótestre és felsőtestre bontod, akkor felváltva, és pl ha hétfő alsótest, kedd felsőtest, betehetsz szerdára egy pihenőnapot, majd csütörtök-péntek edzés. Sőt, ha egy könnyű edzés, sorra kerülhet 3x de ha tényleg tùl könnyű, nincs is értelme.


Aztán ott van a nagyon népszerű push/pull/legs, ami egy olyan leosztás, hogy a push napon mellizom, váll elülső része, tricepsz dolgozik, pull napon hát, hátsó váll, bicepsz, lábnapon láb,popsi.


Ezeket egymás utáni napokon is csinálhatod, majd tartasz 1 nap szünetet és újra kezded a push-al és így tovább.


Hasizmot sem szabad mindennap edzeni, persze régen ezt mondták, de a hasizom (az egyenes hasizom, vagyis az, amelyik látszik ha kockás) az ugyanolyan gazdag fehér rostokban mint a mellizom vagy a többi, tehát a hasra is vonatkozik az a szabály, hogy ne mindennap.

2017. jan. 16. 14:26

Az összes LifeTilt program célja az életmódváltás. A diéta szó jelentése: étrend. A fogyókúrában, alakformálásban 80% a diéta, és mindössze a maradék 20% a mozgás. Ha nem racionalizálod az étrended, akkor nem fog működni, pláne nem tartósan.

A Norbi termékek ordenáré nagy baromságok. Már az is beszédes, mekkora különbségek vannak a Norbis, és mondjuk a Biotech eladói között. Az pedig még inkább, hogy vérvizsgálattal igazoltan ugyan úgy megdobják a vércukrot a termékei, mintha hagyományos fehér lisztes, fehér cukros vackok lennének.

15. vigike
2017. jan. 16. 02:11

Olvasgattam a blogot és nagyon jó! :) Jelentkeztem is a facebook csoportba! :)

Az étkezések nem az én stílusom, nem hinném, hogy ezen kéne élnem.

Én az életmódváltás híve vagyok és nem a diétáé. Puffasztott hülyeségeket nem eszek és nem is ízlik. Szeretek jókat enni és szeretem az ízeket. Grillezett kajákon nem élek de ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem eszek ilyeneket. Viszont módosíthatom a kajákat. Mondjuk egy finom lencsefőzeléket Norbi liszttel vagy zabpehelyliszttal rántok. Szóval vannak alternatívák de ezek a diéták soha nem jöttek be. Ettől függetlenül tetszik az oldal mert Bence nagyon jól bemutatja az edzéseket is, hogy kell helyesen kivitelezni. :)

14. vigike (válaszként erre: 13. - Lilimia)
2017. jan. 15. 23:39
Köszönöm szépen! :)
13. lilimia (válaszként erre: 1. - Vigike)
2017. jan. 15. 22:31

A LifeTilt kockahas programjához otthoni gyakorlatok is vannak. A hozzá tartozó diéta is remek (az eredményhez pedig elengedhetetlen), sokan úgy csinálták végig zseniális eredménnyel, hogy nem állt módjukban kiegészítőket vásárolni.


[link]

[link]

12. vigike (válaszként erre: 11. - Jajjj)
2017. jan. 15. 22:11

Köszönöm! :) Igazából vannak itthon DVD-im csak az a gondom, hogy össze kéne állítanom egy heti tervet. Nyilván próbálom megoldani abból amim van, pénzt nem költenék ilyenre.

Mennyi az a napi és heti mozgás amivel el lehet érni eredményt pár hónapon belül?

11. jajjj
2017. jan. 15. 22:03
www.fitnessblender.com csomó ingyenes otthoni torna, pár ezer forintért megvásárolható több hetes edzéstervek. Kardió, erősítő, pilates és jóga is van benne.
10. vigike (válaszként erre: 9. - Lonna4)
2017. jan. 15. 21:45
És jársz is azóta rendszeresen személyi edzőhöz vagy csak állapotfelmérésen voltál?
9. Lonna4 (válaszként erre: 6. - Vigike)
2017. jan. 15. 21:39
Itthon edzettem én is de elmentem megmutatni állapotfelmérés után mondtam mik azok az eszközök amik adottak. Kb 4 szer gyorsabb lett az alakulasom mint a magam feje után.
8. vigike (válaszként erre: 5. - Lonna4)
2017. jan. 15. 21:36
Köszi Lona4! De most tényleg nem megy! Talán majd egyszer... Kecsegtető és tényleg érdekel a dolog de most nem tudom megoldani egyelőre! :)
2017. jan. 15. 21:34
[link] betanitja és megírja tízezerert.
2017. jan. 15. 21:33

Péntek Enikő Zóna1, Zóna2 tornáit csináltam és Rubint Réka Napi 20 percesét. Van súlyzóm, lábsúlyom, ferde haspadom amit nem hasazásra használok hanem a másik végéhez teszek alá egy széket és kitalálok rajta gyakorlatokat.


Érdekelne az is, hogy kinek milyen tapasztalata van egy adott mozgásformával kapcsolatban. Pl. hasizomerősítés... Minden nap lehet vagy csak minden másnap érdemes, hogy regenerálódjon? Mert pl. a popsinál úgy tudom, hogy azt lehet minden nap edzeni. Egy feszes popsi mennyi idő és milyen hatékony gyakorlatok vannak rá? Azt mondják, a guggolás nagyon jót tesz neki. Mennyit kell guggolni egy nap? Hogy lehet jól összeállítani pl. egy popsifeszesítő gyakorlatot? Miből mennyit, hány körben stb.

2017. jan. 15. 21:32
2017. jan. 15. 21:15

A személyi edző drága, itthon tervezem a mozgást.

Gondolkodtam már személyi edzőben de anyagilag nem bírnám. Ezen kívül a beosztásomat sokszor átírják, így nem igazán tudok előre tervezni. Itthon pedig meg tudom oldani.


Tavasztól azt tervezem, hogy elkezdek futni.

3. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Vigike)
2017. jan. 15. 21:10
Nem tudom mennyit szántal rá, a leghatékonyabb a személyi edző. Ír egy programot állapotfelmérés után , megtanít hogy vegezheted a gyakorlatokat szabályosan. Pár hetente ellenőrzi és a fejlődésének megfelelően alakítja a programod.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook