Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsírvesztés, izmosodás fórum

Zsírvesztés, izmosodás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. vigike (válaszként erre: 121. - Csikil4ny)
2017. jan. 26. 00:15
Igen, én is így próbálom! Maradok a tejnél, viszont amit csak lehet, lecserélek zsírszegényre. Én úgy érzem, nekem kell ennyi!
121. csikil4ny (válaszként erre: 120. - Vigike)
2017. jan. 25. 21:20
Én is fogyasztok tejet (így ahogy írod: kávéba, zabkásába, fehérje turmixba) s fogytam mellette 23 kilót, csak számolni kell vele. Aki meg nem akarja nem fogyasztja, ennyi.
120. vigike
2017. jan. 25. 20:59

Köszi a választ!

Én még csak most kezdek átállni, de sajnos nem megy egyszerre minden, hogy lemondjak olyan termékekről amiket eddig ettem, ittam.


Eddig ch függő voltam de most pár napja igyekeztem visszafogni magam (sikerrel) és megemelnem a fehérje adagomat. A zöldséggel még mindig hadilábon állok de már így is többet eszem amit eddig.

A zsírral pedig még teljesen hadilábon állok! Bár ezen is változtattam mert most már a light-os, zsírszegény dolgokat veszem de a kávé+tejről még nem szoktam le. Ritkán eszem zabkását de azt is tejjel főztem. A fehérjeturmixot szintén tejjel iszom. Vízzel nekem nem olyan sűrű.

119. Arón1 (válaszként erre: 118. - Vigike)
2017. jan. 25. 19:51
Nézd meg a tej összetételét! 2 dl tejben van 6 gramm fehérje, 10 gramm ch és 4 gramm zsír. Ezzel szemben 10dkg sovány túróban 14 g fehérje, 4 g ch, 3 g zsír. A kávéba kókusz tejet tesznek vagy vannak már a táp.kieg. gyártóknak fehérje cappuccino készítményeik.
118. vigike
2017. jan. 25. 19:38

Ha tejterméket esznek a sportolók, testépítők, akkor a tejet miért nem részesítik előnyben? Mi a baj vele, miért nem jó fogyasztani?

Minden testépítő vízzel főzi a zabkását. Kávéhoz mit használnak?

117. vigike
2017. jan. 22. 22:30
Az edzéssel kapcsolatban még biztos lesznek kérdéseim.
116. vigike (válaszként erre: 115. - Gribedli***)
2017. jan. 22. 22:22

Oké, köszönöm!

Még jövök...

2017. jan. 21. 14:43

Ha egy ch mellé eszel fehérjét, nem csökkented a ch tartalmát.


Megetted, vagyis megetted, miért csökkenne attól a ch tartalom, hogy mást is eszel mellé? Lehet, hogy lassabban emeli a vércukrodat, ha több rost van mellette és fehérje is, de ettôl még nem lesz kevesebb a ch.


Bcaa: ha éhgyomorra edzel, ajánlatos edzés előtt szedni. Amùgy edzés után is és közben is szokták.


Edzés utáni ch, az mint írtam, lehet szőlőcukor vagy dextróztartalmù gyümölcs is, mert ennyi egyszerű cukrot (kb 30g-40g-ról beszélünk), egy kiadós edzés után az izmok fel tudnak szívni. Ha éhgyomorra edzettél, akkor pláne.


Mindez csak a szőlőcukorra és dextróztartalmú gyümikre vagy glükózra vonatkozik. A sokat emlegetett fruktózt nem tudják tárolni az izmok, hanem azt el kell égetni a nap folyamán mindig.


Olvasd el még egyszer, amit írtam az étrendeddel kapcsolatban, hogy miket egyél mikor mert ott írtam tippeket fehérjére.


Szerintem nem válik károdra egy tápanyagtáblázat sem, amit pl kitehetsz a konyhába és így mindig tudod, hogy miben mennyi van. Hidd el, akik kalóriát számolnak meg makrókat, azok sem teszik örökre, mert 2 hònap alatt annyira rutinná válik, hogy kívülről fújod:) így megnézheted te magad is a kedvenceid fehérje és ch tartalmát, és minél hamarabb nekiállhatsz

114. vigike
2017. jan. 21. 00:55

Ja igen és még egy kérdés az előzőekhez...

A fehérje kell az izomépítéshez. Mikor fogyasszam? Azt nem edzés után kell? Persze tudom, hogy bármikor lehet de edzés utánra is mondják.

113. vigike (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2017. jan. 21. 00:09

Tehát akkor súlyzós edzés előtt egyek egy kis ch-t, edzés után pedig több ch-t? Lassú vagy gyors felszívódásút?

A kardio után is milyen ch-t fogyasszak?


Ok, igyekszem valahogy jól összeválogatni a fehérjémet és elhagyom a vajat is. Igyekszem light verzióra átállni.


Quinoát már nézegettem, hogy veszek. Milyen íze van, mihez hasonlít? Ezt kipróbálom vacsorára!


Bulgurt, barna rizst és kuszkuszt mikor ajánlott enni?


Ha egy ételnek magas a ch tartalma, viszont lassú vagy közepes a GI-je akkor mikor ajánlott enni? Vacsorára lehet, ha lassú felszívódású? Tehát ha mondjuk a napi ch-ba még belefér akkor akár este is lehet enni magas ch tartalmú ételt ha alacsony vagy közepes a felszívódása?


Ki fogom próbálni még a Szafi Fitt termékeket is mert nagyon alacsony a ch tartalmuk.


Valamint szeretném bevezetni az étrendembe a mégtöbb fehérjét de annyira nincs ötletem! Változatos fehérje kellene, hogy meg tudjam enni minden nap. Majd körbenézek a neten. Tényleg nagyon kimaradt az étkezésemből eddig. Sajnos nagyon ritkán eszek fehérjét. Hát a rossz szokások... :/


Ja igen... Azt akartam még kérdezni, hogy ha éhgyomorra csinálom a kardiot akkor nem kell innom utána BCAA-t? Valami aminosav vagy mi miatt?


És válaszolva az előbbi kérdésedre is... Reggel nem kívánok sok ízt. Azért ettem csak ilyen "szerényen". De talán a sajt még belefér. Vagy még gondolkodom, hogy mit tudnék enni. Akkor még annyira nem vagyok kívánós, de éhes igen. Nem kívánom nagyon az ízeket csak a ch-t.


És még egy kérdés: ha ch-hoz eszek fehérjét, akkor azzal csökkentem az étel ch tartalmát?

Egy ideig este kuszkuszt ettem Riomare tonhalkonzervvel. Volt, hogy főztem bele brokkolit is. Gyors, finom, jóllakok vele és van benne fehérje. :) Nagyon kevés kuszkusszal ettem, mégis jóllaktam. De nem tudom, hogy ehetem-e vacsira a ch miatt.

2017. jan. 19. 13:33

Még a szénhidrátokról szeretném mondani, hogy kardiót jobb éhgyomorra csinálni és csak utána enni (de abban lehet szénhidrát is bőven, sőt még szőlőcukor, dextróztartalmú gyümölcs is).


Az sùlyzózás előtt pedig kell a ch, ezèrt a napi összes ch 15%a is mehet. Edzés után pedig még egy ideig magasabb az anyagcsere, meg az izmoknak is kell a ch, ezért edzés utánra lehet időzìteni a napi ch 40%át.


Ebből lejött, hogy az edzés köré kell időzìteni a legtöbb ch-t, és nem fog hízlalni, hanem segít a zsírtalanabb, feszesebb alak elérésében.

111. gribedli*** (válaszként erre: 109. - Vigike)
2017. jan. 19. 13:06

A reggelidbe vajazás helyett tehetnél tojást vagy sajtot vagy felvágottat.


Igaz, én vegán vagyok, úgyhogy ha engem kérdezel, sós reggeliként pl tofuból csinálnék körözöttet és azzal enném a kiflit, nem vajjal, ami csak zsír de semmi fehérje.


És ha már sós reggeli, akkor meddig tart hozzátenni a szendvicshez uborkát, paradicsomot? És mindjárt fehérjében gazdagabb reggelid van.


Az ebéded jó.


Uzsonnára innám a fehérjeturmixot és vacsorára egy tartalmasabb dolgot. Fehérje+ zöldség azt mondod, kevés, hát akkor lehetne pl quinoa+zöldség. A quinoában jó minőségű fehérje van. Igaz, ch is van bőven, de mint írtad, amúgy is valami olyat ennél vacsira, szóval akkor már inkább legyen quinoa, mert nagyon laktat, minthogy tészta, amiben tùl kevés a fehérje és több is benne a ch.

110. vigike (válaszként erre: 109. - Vigike)
2017. jan. 19. 12:48
* sajtos pogit akartam írni a sajtos zsömi helyett... :)
109. vigike (válaszként erre: 108. - Gribedli***)
2017. jan. 19. 12:46

Értem...


Igen, a fehérjére és a zöldségekre kellene valamit kitalálnom! Voltak próbálkozásaim fehérjés kajákkal de szerintem mivel nem vagyok benne ezekben a dolgokban, nem tudom hogyan "tálaljam", hogyan tehetném ehetőbbé a hétköznapokban, hogy jól is lakjak. Hiányzik az étrendemből de nem tudom hová besúvvasztani mert nem eszem sokat egyszerre. És sokszor nem tudok plusz étkezést sem betenni mert ha dolgozom, ezt nem tudom megoldani. Ha itthon vagyok pihenőnapon, akkor persze meg tudnám oldani csak még ki kell találnom valami számomra ehető dolgot.


A folyadékfogyasztás a másik mumusom. :/


Most írok egy példát a mai étrendemre:


Reggeli: tk. kifli, margarin, 1 dl tejeskávé

Ebéd: 250 g lencsefőzelék (zablisztes), 1 marék vegyes mag

Uzsonna melóhelyen: valószínűleg 1 sajtos zsömi, párizsi saláta. Ez is Lidl-ös. Megnéztem a ch tartalmát, nem sok, kb. 5-8 g.

Itthon késő este: általában fehérje turmix rostokkal de van, hogy kell még ennem valamit. Lehet, hogy ma egy kis húslevest eszek előtte update cérnametélttel.

Szerintem bőven nincs meg a napi 120-150 ch fogyasztásom. De a fehérje sincs!


Gondolom itt inkább ahogy írtad, a fehérjére kellene koncentrálnom, hogy abból vigyek be többet. Egyébként jó ez az étrend ch fogyasztásilag? Ha igen akkor ha emelem a fehérje adagomat és zöldséget is eszem akkor mivel lesz másabb a testem? Gondolom az izmoknak kell a fehérje...


Majd jövök holnap is ha tudok, de most készülnöm kell...

108. gribedli*** (válaszként erre: 107. - Vigike)
2017. jan. 19. 11:18

Attól nem kell félned, hogy "túl szálkás, tùl izmos" eszel, hiszen, ha nekiállnál testépíteni, akkor is ahhoz kell vagy 4-5 év, hogy olyan szép érett izmaid legyenek, plusz nekik sem lâtszik egész évben, csak szálkásításkor.


Ezért ezt egyből kipipálhatjuk, hogy a legtöbben még akarva sem lesznek olyanok, nemhog félniük kelljen, hogy túl izmosak.


A szénhidrát... nem kell félni a szénhidráttól (persze a túl sok sem jó, de mint írtam, az izmoknak is kell a ch) nem is ezt írtm az étrendedre, hogy ez nem jó, inkább az lehet a gond, hogy kevés a fehérje és kevés a zöldség. Viszont sok a gabona. Ahelyett egy csomó értékesebb dolgot is ehetsz. Jól teszed, ha ezen változtatsz. Biztos találsz valamit, ami ízlik.


Persze, nehéz elvonatkoztatni attól, hogy egy bizonyos típusù reklámban azt mondják, hogy edd ezt, idd azt, holott kik reklámozzák, nem attól lettek ilyenek. Ez a marketing.


Az sem mindegy, hogy mire valaki befutott edző lesz, addigra már sok ève edz és sok éve ìgy él, ezért nem szabad kiindulni az alakjából. Nem lesz olyan alakod, ami nekik van a videón, ha a videóikat csinálod mert egyszerűen azok a videók a tömegeknek lettek kitalálva, aki meg bemutatja őket, rendszerint máshogy edz a hétköznapokban.


Akármilyen inspiráló neked Enikô vagy Szandi alakja, neked nem lesz elég hozzá az ő edzéseiket nyomni, noha kezdetben biztos jól jön az átmozgatás.


És ha nem tetszik Rr alakja, megnyugodhatsz, az ô videóitól nem lesz olyan alakod. Igaz, ő legalább leközli ùjabban az edzését, vagyis hogy a kondiban mit csinált, bazi nagy sùlyzókkal edz. Neki ettôl ilyen az alakja, nem a videóitól. No meg volt idő, amikor tuti, hogy szedett növekedési hormont, mert előtte "normàlis" volt, aztán egyszerre csak 1 èv alatt hirtelen extrém kigyúrt. Ez szerek nèlkül nem történik meg. Nem olyannál, aki màr vagy 10 ève edz, és a 10 év alatt mindig normál alakja volt. 10 év után nem változik ennyit mindössze 1 èv alatt valakinek az alakja.

107. vigike
2017. jan. 19. 10:23

Nahát! Elolvastam a hozzászólásokat! :) Hát mindenkinek van egy véleménye az biztos! Köszönök minden hozzászólást! Nem baj az, ha mindenkinek van valami véleménye, nem vagyunk egyformák és nem gondolkodunk egyformán. Nyilván aki igyekszik odafigyelni a táplálkozására és sportol valamit, azt fogja vallani amit tapasztal saját magával szemben. Van akinek így sikerül lefogynia, izmosodnia stb., van akinek úgy.

Nyilvan aki személyi edzőnek tanul, az jobban benne van a témában és neki fontosabb egy szálkás, izmos test mint egy olyannak aki csak jól akar kinézni.


Nekem pl. Rubint Réka nem példakép mert az ő teste nekem már nem tetszik, túl izmos, nem nőies szerintem. Viszont vannak olyan tornái, amikre tornázom.

Norbi étrendjét sem követem és sok olyan terméke van amit nem vásárolok de köztük is akad olyan amit szívesen megveszek mert jó alternatíva.


A DW termékek közül is vannak olyanok amiket vásárolok mert szintén jó alternatíva. Szeretem a tésztát és ezért beiktatok olyan ételeket is ami tésztás. A DW-nek a tésztái 34 g szénhidrátot tartalmaznak, a Zéro-6 lisztkoncentrátum pedig 6 g szénhidrátot. Szerintem ezzel semmi gond nincs, ha ezt eszem vagy ezzel főzök, sütök. Plusz a Norbi lisztje.


Aki hozzám közel áll az Péntek Enikő. Ő pl. nem követi ezt a szigorú diétát, ő is megeszi reggelire a rozskenyeret és ebédre is eszik még szénhidrátot. Nem jár konditerembe, mégis egy szép izmos, feszes nőies teste van. Az ő teste tetszik és valami hasonlót szeretnék. Tetszik a felfogása is és az életmódhoz való hozzáállása. Mármint ami a kajálást, sportot illeti.

Ha esetleg érdekel valakit, belinkelek ide két beszélgetését:


[link]


[link]


A tervezgetés jó dolog, én is alkalmazom de van mikor nem megy egyéb okok miatt. Az engem is frusztrál. De hát emberek vagyunk, nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnénk.


A rostokat a lisztfélékből, korpás kifliből és a fehérjeturmix-szal igyekszem pótolni ami tudom, hogy kevés és azt is tudom, hogy kevés zöldséget eszem. Sőt, szinte semmit. Ezen igyekszek a jövőben változtatni mert kell a szervezetnek.

A fehéjeturmixom is norbis, tele van rosttal plusz még adok hozzá lenmagpelyhet, chia magot és néha kevés zabpelyhet. De van mikor útifűmaghéjat is.


Az ebédem mikor mit. Változatos, normális kaják. Amiket a családnak főzök. Krumplit ritkán eszek.


Amin változtatni szeretnék az az, hogy több zöldséget egyek, több folyadékot igyak és vacsorára kitalálni olyan ételt ami laktat de nem hízlal. Na ezt nehéz! A fehérje zöldség nem elég mert éhes maradok.


A súlyzóktól nem félek de mivel eddig nem igazán csináltam súlyzós gyakorlatokat csak ritkán, ezért nyilván előbb az 1 kg-ossal kezdek. Aztán emelni fogom a súlyokat. Így is izomlázam van Béres Alexandrától. :D Én még nagyon az elején vagyok, nem szeretnék megint beteg lenni a túleddzés miatt. Fokozatosan emelem a súlyokat is és a torna nehézségét is.

Grib köszi a segítséget a torna megtervezésében!


Biztos nem értettétek vagy nem jött le, hogy mit szeretnék...

Nem szeretnék túl vékony, szálkás, és nagyon izmos lenni. Szeretnék egy kis izmot magamra pakolni, feszesedni, formásodni. Nem szeretnék olyan diétát ami túl sok megvonással jár. És itt nem azt értem, hogy csokit zabálok és telezabálom magam mert nem! Egyszerre nem is tudok sokat enni és nem is tudok napi 5-ször étkezni mert a munkahelyem nem olyan ahol bármikor el tudok menni kajálni. 8 órából van fél órám szünetre.


A folyadékbevitellel vannak gondjaim. Tudom, hogy ez is nagyon fontos! Túl sokat kell járnom budira ha sokat iszom. Szerintem nálam ez duplán annyi mint másnál. Lehet, hogy nem jól iszom? Túl sokat iszom egyszerre?


A zöldségekkel hadilábon állok. Nincs olyan tékezésem amihez szívesen ennék. Inkább magában tudnám elképzelni. Vagy nem tudom... Nem vagyok hozzászokva. Gyümölcsöt is keveset eszem, ezt a turmixba szoktam tenni egy keveset. Általában most pár szem fagyasztott áfonyát és szedret. De néha eszek magában más gyümölcsöt.


Most megnézek egy hónapomat, hogy mennyit változok, ha heti 5 napot tornázom. Vegyesen van felépítve az edzésem, van benne 2 nap kardio intervall is. 5 hét múlva kíváncsi leszek az eredményre.


Sajnos nem tudok most sűrűn jönni, de nyugodtan kommenteljetek hideget-meleget! Csak egymást ne fikázzátok! Mindenkinek megvan a saját véleménye, tartsátok tiszteletben! Van aki így étkezik, van aki úgy. Nyilván mindenkinek más vált be. Nem kell egymásra erőltetni! Ha leírjátok, hogy ki hogy étkezik, hogy sportol, az is elég. De ne essetek egymásnak! Ok? :)

106. csikil4ny (válaszként erre: 86. - Insecure)
2017. jan. 18. 17:07

Én pl. nem úgy látom, hogy bármi káros, akár furcsa lenne a twrvezgetésében. Aki főz a családjának/magának az is megtervezi a heti menüt. Én pl. két naponta főzök, mert szeretek és belefér az időmbe. A maradékot meg lefagyasztom, így ha valamikor nem lenne időm frisset főzni, van mihez nyulni.


Mondjuk nekem nem sokat kell számolgatni: húsevő vagyok. Viszont ha nincs kontroll, akkor hízok, tehát van kontroll.

105. insecure (válaszként erre: 103. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 15:37
Fusson és ne zabáljon!
104. gribedli*** (válaszként erre: 102. - Ade2e414b4)
2017. jan. 18. 15:35
Igen, de közben ő az, aki jobban rágörcsöl erre.
103. gribedli*** (válaszként erre: 101. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:34

Haha, ennek a tanácsnak biztos nagyon örül majd!


Tőled többet vártam, ùgy beharangoztad, hogy ez mind mekkora hülyeség, hogy reméltem, konkrètabb vagy.

102. ade2e414b4 (válaszként erre: 101. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:31

Neked amúgy mi a problémád?:D Nem igazán értelek. Felidegesítetted saját magad azon, hogy ő igyekszik tudatosan étkezni, és odafigyelni a testére - mert szerinted ez biztos nagyon rossz neki...:D Fura.


A fórum címe "zsírvesztés, izmosodás" - ez pedig egyértelműen olyan dolog, ami nem fog összejönni tudatos táplálkozás és edzés nélkül.

101. insecure (válaszként erre: 100. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 15:24
Az a tanácsom a fórumindítónak, hogy nézze meg a nevetséges étrendedet, egye meg a reggeli vajas kenyerét, aztán fusson jó messzire.
100. gribedli*** (válaszként erre: 98. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:22
Akkor milyen használható tanácsod van a fórumindító szâmára offolás helyett?
99. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:19

Mindenhonnan?? Nekem ehhez mi közom?


Tudod,sokkal nagyobb gâznak tartom, hogy kifejezetten plöttyedt testű anorex beteges csajokat fotoshoppolnak, és azt tolják az emberek arcába.


Az igaziság, a természetesség, a valódi egészsèg nem igényel fotoshoppot. Màrpedig ehhez nem a hazugságon, csodabogyókon keresztül vezet az ùt, így hótt nem értem, hogy ezen a valódiságon mi szégyellnivaló vagy kritizálnivaló van. Nem az olyanok okozzák a te frusztráltságodat mint én, hanem a sok retusált kép és a sok plasztikázott nő, akiket látsz, belefutsz. Tehát felesleges kivetítened rám. Ez a te problémád.

98. insecure (válaszként erre: 96. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 15:13
Képzeld, én is sportolok és odafigyelek az étkezésemre.
97. insecure (válaszként erre: 95. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:12
Persze ott van a másik véglet is, a plus size. Az ugyanennyire gáz.
96. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:11
A legnagyobb gáz, hogy te hozzászólsz egy témához, amivel semmi dolgod, csak hogy közléskényszerből elmondhasd, hogy aki sportol vagy odafigyel az étkezésére az biztos csak felületes liba lehet. Ilyen is van természetesen, de nem mindenki ilyen.
95. insecure (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 15:11

Mindenhonnan erőszakosan jön az ember képébe ez a hülyeség, és zavar.


Szerintem az, amire pl. te buzdítod a "népet" az nem egészséges, inkább beteges.

94. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:08

De igen, leülök a gyerekeimmel enni, egyáltalán, sokszor megkóstolják az enyémet is, mert finom.


Az életem nemcsak a külsőről szól, de igen, számít az is. Személyi edzőnek tanulok, kicsit hülyén venné ki magát, ha plötyi testtel akarnám megmondani a duciknak, hogy mit csináljanak, hiteltelen lenne az egész. Én sem mennék olyan fodrászhoz, akinek csúnya a haja, érted. De nem a leendő munkám miatt fektetek rá hangsùlyt, hanem legfőképp az életminőségem és a közérzetem miatt, plusz már előtte is törődtem ezzel, az edzősség utólag jött, mert lehetőség nyílt rá.


Ettől függetlenül szerintem neked van valami bajod, ha téged az idegesít, hogy mások törődnek magukkal, hiszen én semmit nem mondtam arra, hogy téged ez nem érdekel. Sőt, ha téged nem érdekel, akkor nem is értem, miért kattogsz ezen. Valami károd származik abból, ha mások edzenek, és egészségesen esznek?

93. insecure (válaszként erre: 92. - 8a65af67ce)
2017. jan. 18. 15:06
Szerintem a témában írtam. Találva érzed magad? Hasonló típus vagy?
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook