Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zalán: ezt a nevet szeretnénk adni a születendő fiunknak, de visszariaszt a jellemzése: önfejű, makacs, harcos, egoista... fórum

Zalán: ezt a nevet szeretnénk adni a születendő fiunknak, de visszariaszt a jellemzése: önfejű, makacs, harcos, egoista... (beszélgetős fórum)


1 2
24. Agi Bretagne (válaszként erre: 17. - Wodu)
2018. jan. 14. 18:54
Igen, lehet higy kicsit gáz, de csupán megerôsítésre vágyom a párommal, hogy a neten olvasott jellemzést nem kell komolyan venni. Mert ha komolyan vesszük, akkor inkább nem választjuk ezt a gyönyörû nevet. Köszi ha ebben segíteni tudsz. Ha nem, kérlek, ne keserits.. koszi
23. Agi Bretagne (válaszként erre: 18. - Iszkiri)
2018. jan. 14. 18:51
Koszonom szépen.
22. Agi Bretagne (válaszként erre: 19. - Globus)
2018. jan. 14. 18:48
Bárcsak mi se néztuk volna meg. Akkor most nem kérdeznélek benneteket..:-)
21. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2018. jan. 14. 17:20
Nem rémlik, hogy találkoztam volna, de nekem tetszik.
20. fincsi5 (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2018. jan. 14. 17:03
Bene, mint keresztnévvel találkozott már valaki?
19. globus (válaszként erre: 18. - Iszkiri)
2018. jan. 14. 17:01
Így van. Bennünket olyan szinten nem érdekel a név jelentése, hogy mai napig egyikünkét sem néztük meg. Sőt azt sem, hogy összeillik-e a horoszkópunk. Tények beszélnek, többi smonca.
18. iszkiri (válaszként erre: 2. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 16:59

Nézd!

Nekem van 2 Zalán nevű ismerősöm. Még gyerek mindkettő. Az egyik valóban nehezen kezelhető. De azt elhiheted, hogy a nehezen kezelhetőségének semmi köze nincs a nevéhez.:)


Valamelyest megértem, hogy érdekel a név jelentése. Sokan választanak nevet a gyereküknek a jelentése alapján. Mert milyen szép is az, ha csupa jó tulajdonsággal ruháznak fel valakit csupán a neve alapján! De bizony nem a név teszi az embert.

Ha nektek a Zalán tetszik, akkor ne riasszon vissza az, hogy mit olvastál a jelentéséről. Egyébként én sehol nem látom azokat a jelzőket, amiket te írsz.


Kicsit hasonló példát említek. Volt egy kolléganőm. Ő a kislányának csak azért nem akarta az áhított nevet adni, mert van egy ismerőse, akinek a kislányát úgy hívják, de ő butácskának tartja azt a kislányt. Na és mi van akkor, ha én meg azt mondom: ismerek egy olyan kislányt, akit szintén úgy hívnak, és a világ egyik legbájosabb, legaranyosabb, édes, imádni való kislánya?

Akkor most számít valamit is a név?


Szóval a helyedben én nem hezitálnék, ha a Zalán tetszik, akkor add a fiadnak azt a nevet. :)

17. Wodu (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2018. jan. 14. 16:55
Nem a névvel van a gondom,hanem azzal,hogy milyen problémát okoz a szülőnek a név jelentése...és ez csak a kezdet!
16. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - Wodu)
2018. jan. 14. 16:49

Már miért lenne gáz?

Szerintem magyaros, nem gyakori, a hangzása is jó, különleges is.

De kinek a pap, kinek a papné.

15. Wodu (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2018. jan. 14. 16:45
Szerintem gáz az egész.....szegény gyerek!.)
2018. jan. 14. 16:41
Nyugodtan ad neki ha ezt akarjátok, nekem tetszik.
2018. jan. 14. 16:36

Egyébként egy ember jellemét két dolog alakítja: egyrészt, hogy milyen tulajdonságokat hozott magával a génekben, másrészt sok múlik a kisgyermekkori nevelésen. Mit engednek meg neki, milyen példákat lát maga előtt, megtanítják-e arra, hogy a viselkedés terén is vannak határok, elvárások, hasonlók.

Egyáltalán nem a néven múlik a jelleme, de az kell, hogy elégedett legyen vele.

2018. jan. 14. 16:00
Közösségi embert ismerek ezzel a névvel, régen nem volt egoista, most sem tűnik annak
11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 15:50
"szláv eredetű, jelentése: sós kő. Más elképzelés szerint a Zalán név török eredetű, jelentése: dobó, ütő. Bizonytalan..."
10. Agi Bretagne (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. jan. 14. 15:47
Tehát milyen jelentést tulajdonitanak neki?? Koszonom szépen.
9. Agi Bretagne (válaszként erre: 6. - Kisj)
2018. jan. 14. 15:42
Nem tudom. Ezért szeretném ha valaki ezt el tudna velem hessegetni..
8. Agi Bretagne (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2018. jan. 14. 15:41
Sajnos, de. Nehéz ugy kivalasztani egy nevet, hogy a neten nem irna k jokat rola. Ezerr lenne szuksegem pozitiv visszajelzesekre, aki ismer Zalánokat.. koszi
7. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2018. jan. 14. 11:32
Jézusom! Ez ugye nem komoly?
6. kisj
2018. jan. 14. 10:08
Gondolod, hogy valakinek a keresztneve határozza meg a jellemét?
2018. jan. 14. 07:42

Rákérdeztem a név jelentésére, Wiki szerint teljesen mást jelent, olvass utána te is:


[link]

2018. jan. 14. 05:02
A "Lelki köldökzsinór" c. könyvre hivatkozom, mikor ezt írom: Kérdezd meg a babát a pocakban. Gondolom, szoktál vele beszélgetni. Válassza ki ő a nevét. :) Én anno azt kértem, rúgjon, ha tetszik a név, amit kimondok. :)
2018. jan. 14. 00:35

Az, hogy egy név illik-e a viselőjéhez egyáltalán nem biztos. Arra gondolj, hogy a vezeték nevéhez hogyan passzol, becézhető-e? Ne arra, hogy mi a jelentése. Az aki a Rómeó nevet adja a fiának, még nem biztos, hogy hősszerelmes lesz egész életében. :)

Persze, ha téged már most zavar ez a jelentésbeli dolog, akkor azt hiszem jobb, ha más nevet választasz. Van sok szép, régi magyar utónév ami közül lehet választani.

2018. jan. 14. 00:19

Sziasztok, kérlek, segitsetek véleményekkel, tapasztalatokkal ha ismertek Zalán nevu férfit, fiut.

Ez a kedvencunk, de a neten eléggé egoista, csakis a sajat vagyait beteljesito, majdhogynem eroszakos, egoista jellemzest kep ez a szép név.. Ti is ezt látjátok, keményfejûek, rugalmatlanok, nehezen kezelhetoek a Zalán nevû ismeroseitek?? Koszonom a valaszokat!!! Halasan.

2018. jan. 14. 00:15
Zalán név: ezt a nevet szeretnénk adni a születendô fiúnknak, de visszariaszt a jellemzése: onfeju, makacs, harcos, egoista..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook