Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zalán: ezt a nevet szeretnénk adni a születendő fiunknak, de visszariaszt a jellemzése: önfejű, makacs, harcos, egoista... fórum

Zalán: ezt a nevet szeretnénk adni a születendő fiunknak, de visszariaszt a jellemzése: önfejű, makacs, harcos, egoista... (beszélgetős fórum)


1 2
2018. febr. 6. 23:07
Kedves, rugalmas Zalánok... ?? 😆
53. ab61752c45 (válaszként erre: 52. - Agi Bretagne)
2018. jan. 26. 13:57
ugyan erre nem lehet adni.régen mindenki kati,mari,erzsi volt,mit törődtek vele,mit jelent.sok százezer emberre úgy sem lehet ráhúzni ugyanazokat a tulajdonságokat.
52. Agi Bretagne (válaszként erre: 51. - Clarah)
2018. jan. 24. 21:13
Mi sem, sôt halmozottan nehéz a név választás, párom és a családnév francia.. neki nem úgy hanzanak a magyar keresztnevek (amihez ô ragaszkodik) mint egy magyar fülnek.. Neki pl igen jól cseng a Béla, Ernô, Jenô, amit ma nemigen adunk kisfiuknak. S ezért a Zalánnak roppantul megörültünk, hogy imadjuk mindketten a hangzasat!! Gyonyoru név! És azután kivancsisagbol elolvastam, milyen személyiségjegyeket vonz a név magával..brrr. bár ne tettem volna..
51. Clarah
2018. jan. 23. 22:35
Jómagam nem egy leírás alapján választottam nevet.
2018. jan. 20. 23:22
Kedves, nyugodt Zalánok?? 😆😆 koszi
49. Agi Bretagne (válaszként erre: 41. - Izis)
2018. jan. 20. 23:21

Koszonom szepen! Igen, én is gondoltam erre, hogy ami egy anyanak nem hangzik tul jok, az nem rosz az ervenyesulesben..

Koszi a biztatast.

48. Wodu (válaszként erre: 43. - Ab61752c45)
2018. jan. 20. 19:59
Szép név a Dóra mindég is tetszett,nálam is van a családban Dorina.
47. jozsi.38 (válaszként erre: 46. - Ab61752c45)
2018. jan. 20. 19:07
én meg egy olimpikon kajakos, Storcz Botond után neveztem el Botondnak, plusz egyébként is tetszett a név. A születése után fél-1 évvel bejött a bariköztbe egy ugyanilyen nevű szereplő is, mindenki ezt vágta rá, ahogy kimondtam a nevét, barátok közt. Kínomban röhögtem rajtuk
2018. jan. 20. 14:17
a lányom nevét egy manöken után választottam.Patz Dorottya? hát néha úgy is néz ki.pedig honnét tudhattam volna?
2018. jan. 20. 14:12

[link]


Itt is megnézheted, ha hiszel az ilyesmiben.

44. ab61752c45 (válaszként erre: 32. - Flóra76)
2018. jan. 20. 13:57
valaki azt mondta,hogy a gyerek választja ki a nevét.én biztos nem,világéletemben utáltam.
43. ab61752c45 (válaszként erre: 40. - Wodu)
2018. jan. 20. 13:54

nekem mindig tetszett a Dóra,illik a vezetéknévéhez.

sokszor mondták,olyan szép,mint a neve.

2018. jan. 20. 13:49
a sógornőm a fiának a neve.néha összekeverem,melyik a zsombor,mi a zalán ? a lány neve szilárda.bizony ő,olyan,mint a neve.
41. Izis
2018. jan. 20. 13:30
Gyönyörű név. Miért riaszt vissza a jellemzése. Önfejű: megvalósítja amit akar, Makacs: nem tudja befolyásolni senki, harcos: addig fog menni mig el nem éri a célját, egoista: meg lesz mindene. Minden olyan tulajdonság, amire a mai világunkban szükség van ahhoz, hogy sikeres légy. Amugy meg lesznek jó tulajdonságai, amik ellensúlyozzák. Én attól féltem, amikor a gyerekem megszületett, hogy bak lett. A legrosszabb jegy. Hordozza is. De ma már örülök. Ritka céltudatos, okos, realista. Add csak neki azt a nevet amit szeretnél.
40. Wodu (válaszként erre: 39. - Agi Bretagne)
2018. jan. 20. 12:41

Nézz ki valami jó tulajdonságokkal bíró kereszt nevet...nem baj ha az meg nem tetszik...a lényeg,hogy jó jellemzést adjon a születendő gyermekedről.

Személy szerint,úgy fogom hívni,hogy jól érezzem magam ha megszólítom,s nem érdekel,hogy milyen a jellemzése!


Ha olyan csillag jegyben születik ami nem tetszene nekem,mit tanácsolnál?

Hamarabb szülessen egy császárral,vagy tovább hordjam még nem jön a jó csillagjegyű hónap?


Végül is mindegy,a jó humort már most örökli,mert az mindég jelen van nálunk!

2018. jan. 16. 08:52
Sziasztok, pár pozitiv példának még nagyon örülnénk, köszi!! 😆
38. Panna.33 (válaszként erre: 24. - Agi Bretagne)
2018. jan. 15. 01:54

A neten olvasott jellemzést nem kell komolyan venni.;)

Szép név a Zalán, biztos nem véletlen, hogy megtetszett. :)

2018. jan. 14. 22:34

Fogalmam sincs mi a lányaim nevének a jellemzése.

És nem is érdekel.. :)))

Van aki így választ nevet, van, aki úgy.

Ha téged zavar, meress másik nevet.

36. Agi Bretagne (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2018. jan. 14. 20:36
És a csaladi neveitek..?? Megegyeznek a valóságos jellemekkel.., hasonlóak -e?? Koszi
35. Agi Bretagne (válaszként erre: 32. - Flóra76)
2018. jan. 14. 20:35

Ez egy kérdés volt?? 😆 Arrol van szó, hogy elolvastam, sajnos, mot ir az internet a névrôl, milyen jellemet vonz magához.. s ez megijesztett, akár hiszek benne (kérdésedre:igen, talán, kicsit) akár nem. Ezért szorulok segítségre. Ha tudsz, mondj ellent , kérlzk, ennek a jellemzésnek, ezzel tudsz segiteni.

Ha ilyen kérdést vetettem fel, akkor nyilvan nem vetem el annak lehetoseget, hogy igaz lehet.. udv

34. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 20:33
Nem hiszek ebben. Persze ismerem a családban előforduló nevek jelentését, de csak játék:)
33. Agi Bretagne (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2018. jan. 14. 20:30
Köszönöm szépen!!! 😆
32. Flóra76 (válaszként erre: 2. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 20:28
Szerinted a neve jelentése határozza meg az ember személyiségét...most komolyan!
31. Enik09 (válaszként erre: 28. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 19:55
Nincs mit! Válasszátok bátran! Hajrá Zalán! :)
30. spinneli (válaszként erre: 25. - Agi Bretagne)
2018. jan. 14. 19:52
Egy Zalán nevű kisfiút ismerek, nagyon bájos, kedve,s kenyérre kenhető, nyugodt természetű közel sem olyan, mint a leírásban.
29. Agi Bretagne (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2018. jan. 14. 19:50
Lehet. Köszi
28. Agi Bretagne (válaszként erre: 26. - Enik09)
2018. jan. 14. 19:50
Nagyon köszönöm!!! :-)
2018. jan. 14. 19:38
Ne is haragudj, de ilyesmiben hinni butaság.
26. Enik09
2018. jan. 14. 19:38
Egy jó ismerősöm fia Zalán. Makacsság, és önfejűség egyáltalán nem jellemző rá. Nagyon könnyen barátkozik. Jó a humora, ezáltal szeret is a középpontban lenni, mindig megnevetteti az embereket. Túl szorgalmasnak nem mondanám, főleg tanulásban, de sportolni nagyon szeret. Most 10 éves. Egyébként szerintem nevelés kérdése hogy milyen lesz a gyerek, nem azon múlik, hogy mit jelent a neve.De ha valaki ebben hisz elfogadom, tiszteletben tartom. Ismerek egy másik Zalánt is, na ő meg egy kis ördög. Nem mondanám rá hogy rossz, de rettentő eleven, egy igazi energiabomba. :) Ő 8 éves.
2018. jan. 14. 19:04

A jellemzés: Makacs, rugalmatlan és nehezen alkalmazkodó. Szereti a kihívásokat melyért képes küzdeni, környezetében akaratát minden esetben beteljesíti.

Továbbiak

A Zalán nevet viselő férfiak nagyon erős akaratú, hirtelen természetű emberek, akik nem ismernek akadályokat. Azt szeretik, ha az akaratuk, terveik és a vágyaik megvalósulásában senki nem akadályozza őket. Ha mégis lenne olyan ember, aki szembe szállna egy Zalán nevet viselő férfival, ne lepődjön meg, hogy olyan harcosra akad, aki nem egykönnyen adja fel a küzdelmet.

Végül pedig:

Életfeladatában megjelenik a célok segítése és támogatása. Szorgalmas és kitartóan küzd azokban a helyzetekben, ahol céljai vannak, de sokszor rugalmatlan és makacs. Igazán akkor tud kiteljesedni, ha megfelelő feladatokat és felelősséget kap. Fontos neki, hogy az elhatározásait véghezvigye. Rendkívül tudatosan és célszerűen építi fel az életét. Nem hagyja kibillenteni magát az elhatározásaiból, terv szerint halad előre. Akaratát érvényesíteni akarja a környezetében. Nehezen alkalmazkodik, nehéz meggyőzni. Képes az érzelmeit háttérbe szorítani ha érdekei ezt diktálják. Ez ütközési pont lehet kapcsolataiban. Az adottságait arra tudja leginkább használni, hogy mások érdekében kiálljon és szót Ezért hivatásában egyféle érdeklődőként kell megjelennie. Képes a környezetét vezetni és irányítani, ezzel kivívhatja környezete elismerését. Problémái az önfejűséggel és a makacssággal adódhatnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook