Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zabkása, zabpehely jó fogyi idején? fórum

Zabkása, zabpehely jó fogyi idején? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 28. 18:08

Én nagy zabpelyhes vagyok, kifejezetten megszerettem.

Jó úgy is, hogy este beáztatom tejbe vagy joghurtba, és reggel gyümölcsöt beledarabolva eszem. Egy pohárka joghurt így nem is megy le egy étkezésre, marad a következőre is. (Olyan 3 deka zabpehely fér bele egy másfél decisbe kényelmesen.)

De zöldséglevesbe is szoktam beledobni szintén olyan 3 dekányit, amolyan leves-betétnek.

Múltkor simán reszelt almával ettem, csak úgy elkeverve. Ittam rá jó meleg (üres) teát, és úgy jóllaktam, hogy csuda.

Kenyér nálam alig fogy, de nem követek semmiféle előírást, főleg ha a fiam itthon van. Éppen most ettünk almás-sajtos melegszendvicset.

Hogy mit mivel eszem együtt...ezt az irányzatot sem követem. Ez természtesen nem tanács, csak én vagyok. Eddig már a hetedik kiló ment le csak a kis odafigyeléssel, és annyi mozgással, amennyi csak telik tőlem. Úgy nagyjából július óta, amikor egy laborlelet révén kiderült, hogy minden paraméterem rendben van, és nem a pajzsmirigy miatt híztam meg. Javul a közérzetem, és könnyebben is mozgok persze. Ráérek: sem alkalom, sem fogadalom nem köt, és általában egyedül vagyok. A fiam ha itthon van, nem korlátoz semmiben, és elég önálló ahhoz, hogy a segítségem nélkül is tudjon enni. Tudom, hogy sokan több gyerekre, házastársra is főznek, jóval kevesebb az idejük, erejük, és nem tudnak csak magukkal foglalkozni. Tisztelem is azt, aki így is képes annyi energiát előszedni, hogy a saját egészségével is törődjön.

24. csigabaga (válaszként erre: 23. - Megi04)
2011. aug. 4. 19:26
Igyekeztem mindenhol megírni, hogy az A..o márkájú vaníliás szójatejet próbáljátok, mert az a finom! De drágább is, mint a vékonyabb dobozos "ellenfele".
23. megi04
2011. aug. 3. 22:59
Hát nem tudom....Én próbáltam a szója tejet....Olyan förtelmes ízt,még sosem éreztem! A nagyobbik fiam,vagy a párom legel fel mindent,amit én kipróbálok,de valahogy nem jön be...De ezt még ők sem tudták meginni...Ekkor a kutyának kiöntöttük,mire a kutya úgy nézett,mintha azt kérdezte volna: Képes lennél megütni egy szemüveges kutyát?? Lehet,hogy több féle van,de amit én vettem,az förtelmes volt! Ekkor gondoltam,kipróbálom a szója kakaót... Az is a csapban végezte! Pedig esküszöm,utálok pazarolni!
22. Gy.Ibi
2011. aug. 3. 21:52

A zabpehelynek 50 körül van a glikémiás indexe,a zabkorpának nagyon alacsony.Inkább azt javasolnám.

Csinálhatsz belőle palacsintát,én sósat is szoktam,sajttal töltöm meg.

21. -Gemma- (válaszként erre: 17. - 4c07880d46)
2011. aug. 3. 20:53
A napi összes kalória a lényeg. Én a vacsiról sosem tudtam lemondani, mégis fogytam akkor is ha este 9-kor ettem. Az nem mindegy, hogy mit és mennyit.
20. csigabaga (válaszként erre: 17. - 4c07880d46)
2011. aug. 3. 20:53
Én reggelire enném, vagy ha vacsira, akkor jóval lefekvés előtt. Ha lehet, növényi tejjel készítsd, ne keverd a szénhidrátot állati fehérjével.
2011. aug. 3. 20:52
sőt, ha nem akarsz főzicskélni, 2 perc a mikróban, és megpuhul. És tényleg nagyon jó, laktat, kipucolja a bélfalra rakódott salakanyagot. Először puffaszthat, de idővel hozzászokik a szervezet.
18. -Gemma- (válaszként erre: 14. - 4c07880d46)
2011. aug. 3. 20:52
Zabkorpából nekem jobban ízlett, az állaga olyan lett mint a tejbedara, csak finomabb. Felforralod a tejet, bele pár szem édesítő (vagy kis cukor), néhány kanál zabkorpa, lefeded, elzárod a gázt és kb. 10 percig állni hagyod. Én mindig diétás lekvárral ettem. Jó laktató.
2011. aug. 3. 20:47
Köszönöm mindkettőtöknek! Ha mondjuk eszem egy tányér ilyet vacsira, le tudok dobni valamennyit mozgás mellett? 5-6 kilót szeretnék...
16. csigabaga (válaszként erre: 14. - 4c07880d46)
2011. aug. 3. 20:30
Miel77 jól írja. De ha sokáig áztatod, akkor is finom, puha lesz!
15. miel77 (válaszként erre: 14. - 4c07880d46)
2011. aug. 3. 20:26
jaja ha nem szereted ropogósan, akkor lassú tűzön kell főzni mintha tejbegrízt csinálnál. Kb. 10 perc és puha lesz :) én édesítővel és fahéjjal szoktam ízesíteni, sztem nagyon fincsi tejbezabi :))))))
2011. aug. 3. 19:56
Valaki írja le, legyen szíves, hogy kell csinálni finom zabkását! Én egyik nap tettem tejbe zabpelyhet, de olyan volt, mintha papírgalacsint ennék :-( Főzni kell a tejben?
2011. aug. 3. 19:31

Nem győzöm mindenhol leírni, hogy én a diétám alatt szinte mindig ezt reggeliztem. Zabpehely + szójatej (A..o márkájú vaníliás szójatejjel - nagyon finom és az a csepp cukor kell..) Gyakran tettem hozzá búzacsírát és búzakorpát is.


Mellesleg 17kg-ot fogytam - életmódváltással.

12. miel77
2011. aug. 3. 19:24
10 deka 372 kcal ami nekem itthon van, de én ált. 3 dkg eszem egyszerre egy kásában, szóval úgy már nem olyan sok. De itt nem csak a kcal tartalom számít. Hanem nagyon jó rost forrás a zabpehely, alacsony glikémiás indexű, sokáig eltelít. Én pártolom nagyon :) aztán mindenki döntse el, akarja-e enni. Nálam inkább ez mint a kenyér.
2011. aug. 3. 19:23
Én azt hallottam, azért jó szénhidrát forrás, mert fokozatosan szívódik fel, nem dobja meg majd ejti le a vércukor szintet.
2011. aug. 3. 19:17
Én úgy tudom, hogy nem kevés a kalóriatartalma (390), de mértékkel alkalmazva kiváló kiegészítője a fogyókúrának.
2011. aug. 3. 19:16
Igen szénhidrát, de jó féle. És jó ch-ból kell a szervezetnek ebből van energia. Én akkor fogytam a legtöbbet, amikor zabkását ettem napi kétszer :)))
2011. aug. 3. 19:14
Úgy tudom, nagyon jó!
2011. aug. 3. 19:10
Szerintem a zab is szénhidrát, még ha több is benne az okosság, de Ti tudjátok!
2011. aug. 3. 19:04
Az egyik legjobb :))) még zabpehely diéta is van :)) sőt a poci laposítására kifejezetten jóó a zab :)))
2011. aug. 3. 19:01
A mennyiségtől függ, de nagyon hasznos tápanyagok vannak benne, és laktat.
2011. aug. 3. 18:47
Igen jó
2011. aug. 3. 18:46
Reggelire igen.
2011. aug. 3. 18:43
igen
2011. aug. 3. 18:37
Zabkása zabpehely jó fogyi idején?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook