Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg remekül fogyaszt a barnarizs, zabpehely, zabkorpa "trio"? fórum

Tényleg remekül fogyaszt a barnarizs, zabpehely, zabkorpa "trio"? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 29. 12:05

A témához csak annyit fűznék hozzá, hogy fogyasztani nem hinném, hogy fogyasztanak, de én pl. a zabkorpát nagyon szeretem, mert akinek ilyen lassú az anyagcseréje, mint nekem, annak bizony jól jön... :)))

Leginkább tejbezabit szoktam belőle csinálni, mikor édességhiányom van, kakaóval édesítővel nagyon fincsi (még a párom is szereti, pedig ő aztán mindent kerül, ami diétás. :D).

29. Jucusdiétája (válaszként erre: 14. - Anyu70)
2011. ápr. 29. 12:02
Köszi szépen a receptet, ezt ki fogom próbálni!!! :)
28. Ekka (válaszként erre: 26. - Bichi)
2010. szept. 20. 18:50

Igen, a naplómban írtam, hogy nem fogytam, de akkor még közöm nem volt a zabpehelyhez.

Egyébként én sem vitázom, nem szokásom:)

27. e974230abd (válaszként erre: 25. - Ekka)
2010. szept. 20. 14:21
Nem,buta mód azt gondoltam ,hogy diétánál egyik kategória SEM játszik...nálam nem,legalább is...
26. Bichi (válaszként erre: 24. - Ekka)
2010. szept. 20. 13:28

Itt semmikor, de a naplódban igen.

De mindegy, nem vitázni akarok, csak pont az ilyen általánosítások vezetnek egyeseket félre :o)

25. Ekka (válaszként erre: 20. - E974230abd)
2010. szept. 20. 11:57

Tényleg kár erre pazarolni! Sokkal jobb, ha az 1500kcal-ba "csokika", "sütike" ,"tésztácska" fér bele:)

Mennyivel, de mennyivel egészségesebb:D

24. Ekka (válaszként erre: 23. - Bichi)
2010. szept. 20. 11:56
..mert pl. még csak 2 hete eszem:D ...és mikor mondtam olyat, hogy nem tudok tőle fogyni?:)
23. Bichi (válaszként erre: 19. - Ekka)
2010. szept. 20. 11:02
Nem bántásból, de ha ez igaz ("Én pl. 10dkg zabpelyhet 2 evésre alig tudok megenni"), akkor hogy a fenébe tudsz hízni? Mi több, miért nem tudsz lefogyni?
2010. szept. 20. 10:52

Több éve eszem a barna rizst,nem fogyaszt(magas ka-

lória),de soká éhezem meg tőle és nagyon jól lak-

tat és így nem nassolok.

21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. szept. 20. 09:51

Kalória tartalom az egyértelmű.

Hogy milyen gyorsan szívódk fel, vagyis hogy milyen magasra dobja meg a vércukor szintet (glikémiás index), milyen heves inzulin reakciót vált ki, és hogy utána hogy fog visszazuhanni a vércukrod, minek következtében jön az édesség utáni vágy meg a falásroham... Hát Neked ez varázslás meg hiedelem?

2010. szept. 19. 22:29
750 kalória sok-e??Nos ezt te döntöd el!Attól függ mit eszel aznap még...de diétás zónában 1500 fölé nem nagyon érdemes menni,és ezt 750 kalóriában zabra"pazarolni"elég sok...persze csak szerintem...
19. Ekka (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. szept. 19. 22:14

Azért 10dkg zabpehely meg 10dkg "55" tojásos száraztészta, nem említhető egy lapon:)


Én pl. 10dkg zabpelyhet 2 evésre alig tudok megenni, vegyük azt, hogy 4x eszik valaki egy nap... akkor is csak 750kcal-nál jár!


Ez sok?

2010. szept. 19. 22:10
Kukkants rá a kalóriatartalmukra,és asszem meg is lesz a válasz...a többi varázslat,és hiedelem....
17. Ekka (válaszként erre: 14. - Anyu70)
2010. szept. 19. 22:03
:) Tényleg hihetetlenül telítenek, és ez a lényeg:)
16. Ekka (válaszként erre: 15. - Bichi)
2010. szept. 19. 22:02
Jó persze nem egy kg-ot "kell" megenni, de szerinem ezekből képtelenség sokat enni.
15. Bichi (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2010. szept. 19. 21:58

Én speciel pont annyit tudok barnarizsből enni,mint a simából...

Tényleg egészségesek több szempontból is, de ettől még nem fogyaszt.

Ha ebből eszik valaki sokat, ugyanúgy hízni fog...

14. anyu70
2010. szept. 19. 21:55

Én a zabkorpára esküszöm. Kétnaponta csinálok zabkorpából kekszet magamnak, és ha baromira édesség ehetnékem van, megeszek kettőt, egy pofa tejjel, és máris jól vagyok. Ha nincs időm leülni enni akkor is menet közben be tudok kapni egyet. A csokis rostkeskszet alakítottám át ehetővé, nekem az sajnos rettenetes volt. Jó hónapja másfél eszem rendszeresen, napi minimum 3-4 darabot, és minimum 3x megyek a kishelységbe is. Én, aki előtte heti 1-2x jártam arra! Jah, és ehhez rengeteg folyadék! Egyre gyakrabban kell sütnöm, mert a srácaim is rendszeresen rájárnak, nagyon ízlik nekik is. Ha valakit érdekel leírom a receptjét, meg felteszem a receptek közé is.

15 dkg zabkorpa leforrázva 2,5 dl édesítős tejjel, Ha kihűlt egy kemény massza lesz belőle. Ebbe egy tojás, 8-10 dkg light margarin, fél sütőpor. Ez az alaprecept. Ezt szoktam dúsítani, így mindig más lesz az íze: Egy ek. kakaó vagy kókuszreszelék, citromhéj plusz citromlé, apróra vágott egy két marék dió vagy mogyoró vagy aszalt gyümölcsök. Határt csak a fantázia szab. Sztem jó lehet úgy is, ha párolt reszelt almával forrázod le, és bele fahéjat. Meg is próbálom legközelebb. Szóval mindezeket összegyúrni, vizes kézzel góbócokat azt kilapítva sütőpapíron kis pogácsaféléket sütni. Kb 10-15 perc a sütőben. Mindegy a massza sűrűsége, volt, hogy kanállal kellett a tepsibe raknom úgy is isteni lett. De ha híg lehet sűríteni zabpehelyliszttel.

13. Ekka
2010. szept. 19. 21:54
Tényleg;)
12. Jéghegy (válaszként erre: 10. - Keszani)
2010. szept. 19. 21:52

Én szoktam tejberizst is készíteni:D

Vízben főzöm meg, aztán mikor megpuhult, mehet rá a tej+ az édesítő:)))

Ma is ez volt a vacsi:)

11. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Bichi)
2010. szept. 19. 21:51

Ettől nem tudsz hízni, már csak azért sem, mert úgy eltelít, hogy képtelenség sokat enni belőlük.


Nekem bejöttek. Ezeket ettem, zöldséget, meg cs.mellett- és sikerült 3 hónap alatt 14kg-ot fogyni.

Nem éheztem, a vérképem jobb mint valaha, és csak heti 3x 40 percet sportoltam:D

2010. szept. 19. 21:49

én zabpelyet imádom grapefruittal. a gyümit teljesen megtisztitom,még a belső "hártyátol" is, mert ekkor kicsöpög közbe a leve és átnedvesiti a zabpelyhet.


a zabkorpát pedig joghurtba szoktam.


barnarizst pedig mihez,mint a fehér rizst, kivéve a tejberizst, mert a barnarizs nemtudja annyira felszivni a tejet és nem puhul meg

2010. szept. 19. 21:49

barnarizs élettani hatásai:


hasmenés ellen, magas láz esetén

jótékony hatást gyakorol az egész bálcsatornára, nyugtatja és tisztítja

bőrbetegségeknél, hajhullás esetén érdemes fogyasztani.

jótékonyan hat a vérzsír és vérkoleszterin szintre

segíti a veseműködést, gátolja a vesekőképződést

méregtelenít, segíti a salakanyagokat eltávolítani a szervezetből (erre van is egy barnarizs diéta kifejezetten )

az idegrendszerre nyugtató hatást gyakorol


Értékes B vitaminok vannak héjrétegében. Ezenkívül tartalmaz fehérjét, rostot, cinket, folsavat, E- és B vitamint, kalciumot.

8. Bichi (válaszként erre: 2. - Ariadna)
2010. szept. 19. 21:48

A barnarizs kalóriatartalma speciel magasabb a fehérrizsnél, tehát ez marhaság.

Amiért ezek jobbak, az az, hogy tele vannak rosttal és egészségesebb össszetett szénhidrátforrások, mint a finomított változatok.

Amúgy meg pont annyira el lehet hízni tőlük, mint bármi mástól...

2010. szept. 19. 21:46
Zabkorpa a legismertebb élelmirostban gazdag tápanyagaink egyike, mely alkalmas a rosthiányos táplálkozás kialakulásának megelőzésére. Sokoldalú élettani hatása segít az egészséges táplálkozás kialakításában, ezáltal egészségünk megőrzésében. Csökkenti a koleszterinszintet, védi a gyomor és a bél nyálkahártyáját, segít a bélrenyheség megszüntetésében. Gátolja a zsírok és a szénhidrátok felszívódását, így fogyókúrázáshoz is sikerrel alkalmazható. Jó hatású a cukorbetegek diétájában is.
2010. szept. 19. 21:46
A zabpehely hatása nagyon kedvező a szervezet számára. A zabpehyely kalória tartalma igen alacsony, de viszont rostban gazdag, ami nagyon jót tesz az anyagcserének. Jelentős mennyiségben tartalmaz B1, B2, B3, B6 és K-vitamint, valamint az ásványi anygok közül kiemelkedő mangán-, magnézium-, réz- és foszfortartalma, de gazdag kalciumban, vasban és cinkben is.
2010. szept. 19. 21:44
Persze, hogy fogyaszt! Hiszen csak rost!!! Anyagcsere hipp-hopp felgyorsul tőle, és maga előtt tolja az összes "trutyit" a bélben:)
2010. szept. 19. 21:42
ÉS hogy eszitek? Milyen formában??? Van valami extra jó receptetek?
3. *bby* (válaszként erre: 2. - Ariadna)
2010. szept. 19. 21:40
ez így igaz. :)
2010. szept. 19. 21:38
Nem fogyaszt! Csak kevésbé hízlal, mint a finomított gabona!
2010. szept. 19. 21:36
Tényleg remekül fogyaszt a barnarizs, zabpehely, zabkorpa "trio"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook