Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Www.gas.hu-gázárcsökkentési lehetőség. Hallottatok már erről az új lehetőségről? Tapasztalatok? Vélemények. fórum

Www.gas.hu-gázárcsökkentési lehetőség. Hallottatok már erről az új lehetőségről? Tapasztalatok? Vélemények. (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. jan. 1. 17:03
Nekem eddig jó, még szeptemberben kötöttem velük szerződést, december 1 óta tartozom hozzájuk. Eddig semmi gond. Bízom benne, hogy a szerződés szerint járnak el. Az ügyfélszolgálatuk maximálisan udvarias volt a DÉGÁZ-zal ellentétben, pedig többhavi túlfizetésem volt. Én belevágtam, mert nem vagyok ellensége a pénztárcámnak. Az ember abba a boltba megy, ahol olcsóbban adják ugyanazt. Elvégre "nemcsak egy tarka kutya van a világon...
29. Hmkati
2010. jan. 1. 16:58
Egy ügynök keresett fel, olcsóbb gázszámlát ajánlva. Ekkor felelt pár kérdésre, de késöbb felmerültekre nem kaptunk kielégítő választ. Csakhogy közben elindítottuk a szolgáltató váltást. Milyen tapasztalatok vannak a Gas.hu-val.
28. berzsi
2010. jan. 1. 13:43
Én most 02.01-től fogok az EMFESZ-hez átszerződni.Eddig a TIGÁZ-nál voltam,de felháborító amit a TIGÁZ az elszámolásko művel.Történet a következő:én általánydíjas voltam a TIGÁZ-nál és az maradok az EMFESZ-nél is,a TIGÁZ most 12.28-án küldött egy levelet amibe közli velem,hogy 195000 ft.-os tartozásom van,Gondoltam ez csak egy levél,majd a számla lesz a biztos.Igen,jött is a számla ami egyszer 74600 ft.és egy az általány a 2009 évi utólsó 23024 ft-ról.Telefonáltam a TIGÁZ-nak,hogy nekem nincs tartozásom nem is volt sohasem és nem értem az ellentmondást sem a levél és a számla között.Az ügyintéző hölgy azt mondta,hogy nem tudja honnan van a levélben a 195000-es tatozás mert az nem igaz,de a 74000 ft-ot ki kell fizetnem,mert addig nem léphetek át az EMFESZ-hez amíg tatozásom van.Kérdeztem,hogy honnan ez a hatalmas összeg,mert az általányom 22-23 ezer volt mindig,azt mondja a hölgy,hogy ez egy becsült fogyasztás 02 01-ig,semmi leolvasás csak ők becsültek 3 szoros fogyasztást,mert én átlagosan 200 köbmétert fogyasztok,ez az összeg mármint a 74000 ft.meg 698 köbméter ára.Hát nem tudom ezt megteheti a TIGÁZ?Az ügyintéző igérte ugyan,hogy a többletet vissza utalják februárban,de ezt az összeget nekem január 6-ig kell kifizetnem,de miből ez nekem egy havi netto bérem.A TIGÁZ használja a pénzem egy hónapig.Békés boldog újesztendőt mindenkinek!
27. Serry (válaszként erre: 24. - 81002da781)
2009. szept. 27. 22:00
De nem automatikus a támogatás, hanem újra kell igényleni, vagyis szolgáltató változást kell bejenetetni.
26. lamoni
2009. szept. 26. 23:02

Sziasztok. Mi áprilisóta az EMFESZ-hez gas.hu-hoz tartozunk, és nekünk nagyon bejött.

Én a neten regisztráltam,pár perc az egész, majd a Tigáztól kijöttek órát olvasni, és átadtak minden adatot. Nekem nincs gondom velük, ha kérdés merül fel,akkor emailbe leírom és rövid időn belül válaszolnak. Nekem a Tigáznál mindig lassabb volt az ügyintézés.

2009. szept. 26. 22:53
Nekem ez a gas egyre jobban nem tetszik.Pld.Miért nem lehet személyesen irodában felkeresni őket?Ha valami gondod lesz hová fordulsz?Nincs ügyfélszolgálatuk csak telefonon tudsz velük beszélni már ha tudsz mert én próbáltam hívni az ügyfélszolgálatukat,lett volna néhány kérdésem de vagy 500Ft-ot eltelefonáltam percekig vártam de senki nem vette fel.Többszőr is próbáltam.
24. 81002da781 (válaszként erre: 9. - Kobagabi)
2009. szept. 17. 13:14

Nekem azt mondta a nő, hogy automatikusan adják, mert azt nem ők, hanem az állam adja, így ha átlépsz, a gas.hu-n is érvényes.


Én nyáron kötöttem szerződést, novemberben kezdem...

23. b2076ec79b (válaszként erre: 22. - B2076ec79b)
2009. szept. 17. 13:04
102,36Ft/m3 az áruk, évi 33.000Ft-ot sprórolnék vele per pillanat....
22. b2076ec79b (válaszként erre: 21. - 480b578442)
2009. szept. 17. 13:00

Bár egyszer kapnék egy 20e Ft-os gázszámlát :))

Mi is TIGÁZ-nál vagyunk, most megnézem a gas.hu-t :))

2009. szept. 16. 21:22

Nekem csak az a problémám velük,h sehogyan sem tudom őket elérni:)Hívtam az ügyfélszolgálatukat és pár percig hallgattam a zenét de senkit nem kapcsoltak.Akkor igy ,h fogok óraállást diktálni?

És még valami.A szerződéskor felírták kb.mennyi gázt fogyasztunk évente.Ha többet akkor is biztosítják a gázt?Mi eddig a Tigáznál voltunk illetve még vagyunk de roppant mérges vagyok rájuk!!!Tegnap akartam interneten óraállást diktálni amit már nem lehet mert zárolták.Ma bementem a Tigázhoz bediktálni az óraállást és nem fogadták el mert ők már kiküldtek (de én még nem kaptam meg)egy becsült értéket amit be kell fizetnem (kvázi 18000 Ft)és majd szept 30-án ha beviszem az óraállásomat a túlfizetést visszakapom mivel okt.1-től leszünk gasszosak.Csak kérdem én miért előlegezzek meg a Tigáznak 18.000Ft-ot nyári fogyasztásnak?Ja juniusig üres volt a lakás mert tavaly elköltöztünk ennek ellenére egész nyáron a Tigázhoz jártam mert május, junius hónapban 20.000Ft-os gázszámlát kaptam:)Szóval mostmár azért is elmegyek tőllük ennél rosszabb már nem lehet.

20. Serry (válaszként erre: 19. - Dorke)
2009. szept. 2. 15:23

Más szabadpiaci gázszolgáltatóról meg még én nem hallottam, tehát egyedül az EMFESZ-re lehet váltani


Az ÉGÁZ-DÉGÁZ is kínál szabadpiaci áron gázt.

19. dorke
2009. szept. 2. 14:50

a hálózathasználattal és az ezzel felmerültekhez szeretnék hozzászólni. A hálózat használatának díja törvényileg meghatározott, minden magyar gázfogyasztó ugyanakkora összeget fizet havi lebontásban alapdíjként feltüntetve a számlán függetlenül attól hogy melyik cégnél van. Ez az összeg a területileg illetékes elosztói engedélyesnek megy, tehát nem a TIGÁZ, FŐGÁZ, EMFESZ (gas.hu)-nak hanem a "karbantartó" cégnek...

Tehát ha valaki budapesti a FŐGÁZ-tól kapja a gázt, a FŐGÁZ kiadja alvállalkozásba a karbantartást, hibaelhárítás, éves óraleolvasás stb.. és ennek az alvállalkozónak megy az alapdíj.

ha valaki szabadpiaci gázszolgáltatóra vállt, semmilyen hátrány nem éri, a gas.hu-nál nincs hűség, valóban jóval olcsóbbak a többi cégnél (ezt hosszútávon éri csak meg nekik, mert ha emelnék az árakat az ügyfelek mennének az olcsóbb ajánlathoz), nem kell semmilyen átalakítás, és hát ugye ugyan arról a gázról van szó, mint a többi cégnél. Egyébként a számláik sokkal egyszerűbbek, köbméterben van megadva a fogyasztás nem MJ-ban. Ha valaki gázártámogatást kap az ugyanúgy megmarad, nem kell újrakérni. Ha jól tudom náluk nincs (legalábbis egyenlőre) kompenzációs díj sem. Az áraik követik a gázár változásokat tehát ha mondjuk a TIGÁZ, FŐGÁZ stb. emel akkor az EMFESZ is de az árkülönbözetet megtartják, csökkentéskor is ugyanez van, hiszen a szerződésbe az a havi aktuális ár kerül.

a váltás után már csak két hónap van (változott a törvény) ezalatt meg a két cég minden papírmunkát elintéz. Egy egyetem szolgáltató mindig drágább lesz, hiszen ő az iport cégtől veszi a gázt és még rárakja a saját költségeit. A két iportőr cég közül az EMFESZ az egyik...

Más szabadpiaci gázszolgáltatóról meg még én nem hallottam, tehát egyedül az EMFESZ-re lehet váltani ha valaki ugyanazért a gázért kevesebbet akar fizetni.... Ja ha a céggel bármi történik és nem tudna gázt adni akkor a területileg illetékes gázszolgáltató azonnal köteles visszavenni minden hátrányos megkülönböztetés nélkül(persze az ő árain), hiszen a cső, a gáz ugyanaz ez csak a számlázásról szól.

18. 480b578442 (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2009. aug. 1. 22:34

Ugyanmár!Szerintem nem ennyire vészes ez és szerintem nem is kell a TIGÁZNAK fizetniük pont a TIGÁZ vásárolja tőllük a gázt.Elzárni pedig ,hogy tudnák ha a szomszédok másik szolgáltatónál vannak?Persze a részletes szerződést még nem láttam gondolom abból helyeközel ezek kiderülnek.

Ahogy előttem mondták szerintem is mindegy kivel kötjük a szerződést a gáz ugyan onnan jön ugyan annyiért csak kikerülnek egy viszonteladót.Nyílván mint minden új dolgot az emberek fenntartással fogadják de szerintem nem lesz velük gond.

17. szitaszivárvány (válaszként erre: 16. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 29. 13:22

Nincs kizárva. De itt nem is ez a probléma. Hanem, hogy a szerződött cégek felé fizetett pénzünk tovább adja-e a TIGÁZ-nak. Mert hiába fizetek és x-nek, ha y fogja követelni a pénzt. És ha az a cég hibájából nem fog megérkezni, akkor sem fogja azt mondani a TIGÁZ, hogy sebaj, elnézzük nektek. :-(

Ne legyen igazuk! Mert tény, hogy a TIGÁZ monopolhelyzetben volt. Így legalább versenyezni fognak a fogyasztók miatt.

16. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2009. júl. 29. 13:14

Nincs jelentősége hogy ki a hálózat üzemeltetője. Cél hogy versenyhelyzet alakulhasson ki, éppen úgy mint a gépjármű biztosítások esetében. Ott nagyon jól működik a dolog alkusz cégeken keresztül.

Lehet hogy a gázszolgáltatót is évente fogjuk váltogatni?

2009. júl. 29. 13:07

Sziasztok!

Vannak TIGÁZ-os ismerőseim, akik a behajtási résszel foglalkoznak. Ők elég szkeptikusak, ugyanis ezek a cégek ált. Kft-k. Ti a cégeknek fogtok fizetni, és a szerződött cégetek fizet a TIGÁZ-nak. Ez addig szép és jó, míg működik. Ha a cég csődbe megy és nem teljesít a TIGÁZ felé, akkor a TIGÁZ rendszere tartozást fog mutatni és szép sorjában megszünteti a fogyasztóknál a gázszolgáltatást. És akkor a havi spórolás ide vagy oda. Nem kell elfelejteni, hogy a gáz csak a TIGÁZ hálózatán keresztül történik. :-(

14. Serry
2009. júl. 29. 12:08

Minden ár viszonylagos a szabad piacon és igazad van lehet a 3x-sát fizeti jövőre az aki most fix árast kér. Én ezért is várok.

Mert most elvileg szepttől megint esnek az árak.

13. 480b578442 (válaszként erre: 12. - Serry)
2009. júl. 28. 00:49
Pénteken kötöttem velük szerződést 79.95 Ft-tal.Most a TIGÁZnál 1 m3 107Ft.Ha ez brutto ár még akkor is olcsóbb de ha többre emelik mint a TIGÁZ gondolom még akkor is visszaléphetek hisz te is azt írtad visszaléptél.Ami pedig az 1 évig garantált fix árat illeti lehet az 1 év után még tripla ár is hisz most minden szolgáltatónak az az érdeke,h maguknál tartsák a fogyasztókat igy el kell húzniuk a mézesmadzagot:)
12. Serry (válaszként erre: 11. - 480b578442)
2009. júl. 27. 09:28

Csak annyit tennék hozzá,hogy az EMFESZT eladták és nem biztos,hogy a magyar kisfogyasztónak az jó.

Meg egy összehasonlítás: Ha most a jelenelgi szolgáltatónknál szabadpiaci gázt veszünk az 95 Ft/köbméter. Amire pedig a szerződésünk szólt az EMFESZ-szel az 98 Ft/köbméter volt. Ez akárhogy is nézem különbség ami alapból fent van. S míg az EMFESZ nem vállalta,hogy ez 1 évig fix ár marad ( aminek persze hátránya és előnye is van) Addig ez fix ár a mostani szolgáltatónál.

De lényeg ,ha most a kettő közt alapból 4 Ft a különbség én úgy gondolom,hogy ez megmaradhat továbbra is.

11. 480b578442 (válaszként erre: 10. - Serry)
2009. júl. 26. 01:15
Szerintem nem egészen igy van ez.Az Égáz,Tigáz stb.gázszolgáltatók is az EMFESZtől vásárolják a gázt és ők teszik rá a 8%-os hasznukat tehát neked a plussz 8%-od abból adódik,h kikerülöd a gázszolgáltatókat.Ha náluk csökkennek az árak csökken az emfesznél is.Azt pedig,h megéri e nincs azaz ember aki ezt most megmondja hiszen ha nem lesz gáz sehol sem lesz bármelyik szolgáltatónál vagy.Az viszont biztos,h ez most olcsóbb hozzájutást biztosít.
10. Serry
2009. júl. 18. 08:33

Szia!

Mi januárban találkoztunk az EMFESZ-szel, ugyanis ők azonosak a www.gas.hu-val. Akkor kezdeményeztük az átlépést. Ez szabadpiaci gázszolgáltatást jelent. Az ígértek szerint nekünk most 100 Ft/köbméter lenne a díj. De visszaléptünk a szerződéstől, mert annál a szolgáltatónál ahol most vagyunk a szabadpiaci gázvásárlás 95Ft/köbméter. De most nem éri meg szolgáltatót váltani, mert csökkennek a gázárak a piacon, ezért a többi szolgáltató is csökkenteni fog. Ami a lényeg míg az úgynevezett egyetemes fogyasztás a kőolaj árát kb 3 havi átfutással illetve egyes szolgáltatóknál 30 napos késéssel követi addig a szabadpiacon ennek hatása 9 hónap múlva jelentkezik. Tehát a mostani alacsony árak kb jövő tavasszal és fizetheted a fűtési szezonban a magasabb szabadpiaci árat. ( Gázszolgáltatónál dolgozik akivel erről beszéltem)

Érdemes ezen is elgondolkodni, hiszen hiába spórolsz most meg egy havi gázszámlát a nyáron,ha drágább télen.

A gázártámogatás jár, de ugye jövőre annak is változik megint a rendszere.

Szóval érdemes a szolgáltató váltással vagyis a szabadpiacra való kilépéssel várni egy kicsit.

2009. jún. 26. 11:10
Mi most gondolkozunk az átlépésen, tényleg 1 havit lehet spórolni vele. Nekem van már ismim, aki ennél van, és a gázártámogatást ott is lehet érvényesíteni. Már ameddig a drága kormányunk nem törli el:(
2009. jún. 26. 09:53
És mi van azokkal akik gázártámogatást kapnak? Azoknak is megéri átállni erre a szolgáltatóra? Kinek mi a véleménye tapasztalata?
7. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 6. - Csehild)
2009. jún. 25. 16:29
már az is valami
2009. jún. 25. 08:41
Mi már átléptünk,egy havi gázszámlát lehet vele megspórólni
2009. jún. 25. 08:35
És ti már ennél a szolgáltatónál vagytok? Valóban kevesebbet kell fizetni?
2009. jún. 25. 00:18
Nem átalánydíjas,mint az eddig megszokott szolgáltatóknál,itt a bediktált óraállás után számláznak ill.ha nem diktálsz havonta,akkor meg van állapítva hónapokra lebontva,hogy az éves fogyasztás hány százaléka jut az adott hóra.
2009. jún. 24. 17:44
már csekken is lehet fizetni
2009. jún. 24. 17:20
ja, igen. csak arra kell figyelni, hogy bankkártyáról húzzák le, a másiknál is adtak százalékcsökkentést.
2009. jún. 24. 17:15
Www.gas.hu-gázárcsökkentési lehetőség. Hallottatok már erről az új lehetőségről? Tapasztalatok? Vélemények.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook