Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Wertheim műtét után... Meg tudná osztani valaki velem a tapasztalatait? fórum

Wertheim műtét után... Meg tudná osztani valaki velem a tapasztalatait? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Eria67 (válaszként erre: 29. - Rado54)
2014. szept. 5. 19:57
Szia Dóri. elküldtem a privit.Csak azért kérdeztem az intenzivet, mert nekem mondta a doki és kértek is vért/irányitott véradás/ amire a társam és a lányom már volt is. Az ITO-ra vihetünk magunkkal valamit? És látogatható? Üdv. Erika
29. rado54
2014. szept. 5. 19:37
szia Erika,igen voltam az intenziven és két adag vért kaptam,de ez Téged ne befolyásoljon mert az intenziven csak 3-napig voltam a vér miatt,különben második nap vissza az osztályra,nem kaptam még meg a privit de várom:))
28. Eria67 (válaszként erre: 26. - Rado54)
2014. szept. 5. 18:21
Szi Dóri. Kösz a biztatást. Igen, tudom. hogy ez nem a kisérletgetés ideje fel is adtam azt a c vitaminos dolgot, most már kezdem elfogadni a tényt és knnyebb mint az első sokk után. Te voltál intenziven és kellet vért kapjál? Amúgy a vágás engem nem foglalkoztat annyira. Van aki segitsen természetesen, nagylányom akire számithatok,/fiam is van csak ö kint van Angliába/, édesanyam is velünk él és társam is van. Biztos vagyok benne, hogy mindent megtesznek majd értem ahogy én is mindent a gyógyulásért. Küldtem neked privit is. Üdv.Erika
27. rado54 (válaszként erre: 15. - Zsofi17)
2014. szept. 5. 09:56
szia Zsófi,téged is az nap műtőttek mint engem és most mi van Veled???jó lenne ha írnál:))üdv.Dóri
26. rado54 (válaszként erre: 24. - Eria67)
2014. szept. 5. 09:55
szia Erika,24-mindjárt ittvan és akkor tú leszel rajta,tudod már,hogy ki operál és amugy melyik korházban fognak műteni.ne félj a c-vitaminos teréápiát nagyon kevés orvos vállalja,hivatalosan nincs is én úgy tudom,persze lehet találni orvost aki beadja de...,ne idegeskedj és az sem biztos,hogy a pisival gond lesz most és a műtét útán is nyugalomra van szükséged.probálj terheket lerakni magadról most csak rólad szóljon minden,gondolom van párod add át azokat a dolgokat amiteher a számodra és csak magaddal foglalkozz:))a gyógyulás az meg jön magától is ha sokat pihensz,és örülsz a második lehetőségnek.nekem azt tanácsolták és megfogadtam,hogy naponta többször azóramutató járása szerint simogatom a hasamat és elfogadtam,szeretem és nem okoz problémát,hogy "tokától-bokáig" vágva vagyok,bár nekem közel 4-hónap után a sebem már csak egy enyhén rózsaszinű vonal:))nyugi és csak azzal foglalkozz,hogy hip-hop túl leszel rajta és aztán ráérsz azzal foglalkozzni hogy mi a maradvány a műtét útán,majd akkor arról is beszélünk:))gondolok Rád,vigyázz magadra,üdv.Dóri
25. Eria67 (válaszként erre: 15. - Zsofi17)
2014. szept. 3. 12:35
szia Zsófi. remélem jól vagy, nem írtál a műtét óta. Mi van veled? üdv.Erika
24. Eria67 (válaszként erre: 23. - Rado54)
2014. szept. 3. 11:45
Szia Dóri, örvendek, hogy írtál. Megvan a műtét időpontja, e hónap 24-ke. Kösz a biztatást, de rettegek a szövödményektől, az inkontinenciától főleg. Tudom nincs sok választásom. Épp most olvastam az intravénás magas dózisú C vitamin teráiáról, állitólag hatásos,de akkor miért nem ezt csinálják? ez a tipikus vergödés csak,probálok kapaszkodni mindenbe, habár tudom, hogy nincs sok értelme. Örvendek, hogy jól vagy,és hogy rád találtam. üdv.Erika
23. rado54 (válaszként erre: 22. - Eria67)
2014. szept. 3. 07:30
szia Erika,gondolom Nálad is műtét lesz a vége,de azért jó a Wertheim-mert ott kipakolnak mindent és lemennek a kismedencébe is ott is takaritanak igy sokkal jobbak az esélyein.Ne félj túl leszel rajta és aztán már csak a lábadozás marad,Engem a baross u-ban műtöttek a Máté doki,lassan vissza kéne menni kontrollra de mivel jól vagyok nehezen szánom rá magam,vigyázz magadra és ha túl vagy rajta jelentkezz:)))szia Dóri
22. Eria67
2014. aug. 27. 15:05
Sziasztok, Erika vagyok, 46 éves. egy hete tudtam meg , hogy méhnyakrákom van, a mütét időpontja még nincs kitűzve, valamikor szeptember közepe táján lesz. Kérdezném, hogy valakit műtöttek az Onkológiai Központban, esetleg ismeri valaki Krascsenits doktort. Örvendek hogy rátok találtam, teljes gyógyulást mindenkinek.
21. rado54
2014. aug. 19. 20:00
sziasztok,persze valamennyi vizeletet tudok üriteni és csak az agyamban:( érzem ha pisilni kell,a sugarat azért nem fogadtam el (29)ebből kettő hüvelyi a többi hasi mert igy is van gondom a pisi,stb,nem kell hogy még szétégessék az amugy sem jól múködö beleimet-hólyagomat,nekem azt mondta az orvosom,hogy lehet hogy sokáig kell várni de vissza jön a pisi inger,találtam egy oldalt ahol a Wertheim mútétesek rehabja volt és ott adnak jó ötleteket,hogy lehet a pisit "előállitani" de attáé egy jó ötletet mérni fogom hogy mennyi marad a hólyagban,nagyon jó,hogy van ez az oldal,mert Wertheim műtétet nem sokan csinálnak az országban,igy legalább tudjuk,hogy a másik miről beszél.a rehabos oldalon írták,hogy nagy türelem kell,hogy minden a helyére álljon és jól müködjön,majd meglátjuk.
20. Pidor2
2014. aug. 19. 17:43
A műtéti szövettanom nekem is negatív lett,nem érte el a rossz a mirigyeket,de én vettem fel 25 sugarat.Nekem ajánlották,és nem mertem nemet mondani.Na nem volt egyszerű,de végigcsináltam.
19. Pidor2
2014. aug. 19. 17:41
Sziasztok.Engem 2011.04.15-én műtöttek,Dr.tarnai és Dr.Novák.Már 3 év eltelt,és jól vagyok,pár dolgot leszámítva.A mai napig nem érzem ha pisilnem kell,de ez állítólag normális.meg is tanultam vele élni.rado 54,Nekem úgy mondta a dokim,ha a kikatéterezett mennyiség nem több mint 1dl.akkor abba lehet hagyni.Vagy malamennyit azért bírsz produkálni?Sajnos az én esetem egy kicsit más,mert Nekem kilyukadtak műtét közben a hugyvezetékeim és a hólíagom,így 9 hónapon keresztül mindkét vezetékemben katéter volt és a holyagomban is az a zacsis.De rendbe jött,most 3 év után már csak a jobb oldali vezetékemben van katéter.Székrekedésem nekem is van,sokszor kell a hashajtó!Ha egy évig nem jönnek vissza az ingerek sajnos nem is fognak!De amúgy jól vagyok,és ez a lényeg!
18. rado54
2014. aug. 19. 09:24
a mútéti szövettanom negativ lett de ajánlották a hüvelyi sugárt 2-db de azt elutasitottam,negativ szövettannnal minek sugár,hogy még az is rontsa a dolgokat,nekem mondta az orvosom,hogy mútét után semmi nem lesz a régi,hát nem hazudott:( semmi nem olyan mint előtte volt,mióta itthon vagyok természetgyógyászhoz járok,stimulálja a hólyagot,vastagbelet hogy renbe jöjjenek,és naponta iszom 1/2 liter macskakarom teát,ennyi,most itt tartok de türelem lányok rendbe jövünk mert ha ezt tuléltük akkor dolgunk van még itt:)))))
17. rado54
2014. aug. 19. 08:39
sziasztok 2014.05.08-án volt vertheim mútétem,na pisilni csak katéter de már félek amikor kell mert fáj,székrekedésem kb,3-hónaspig volt most lassan de az kezd beállni mert este 2-dulkolax és reggel egy kávéskanál utifúmaghéj,én minden kapható hashajtot kiprobáltam még a bélmosot is (na az hatot)most itt tartok a sebem gyönyörü de a mellékhatások brutálisak.engem a baross u-ban mútőttek az I.klinikán Dr.Máté Szabolcs reggel én voltam az első és este 1/2 10-kor ébredeztem,három hétig voltam korházban abbol 2 és 1/2 hétig bent volt a katéter,jól vagyok ? azt hiszem igen csak ne kellenna katéterezni.
2014. jún. 1. 12:00
sosem hallottam ilyen mutetrol.
2014. ápr. 25. 16:42
Sziasztok! Nekem 05/08-an kesz wertheim mutetem.30 éves vagyok,gyerekem sajnos nincs. Tarnai prof (is) fog muteni. Tudnátok segíteni mi várható műtét után? A vizelési és székleti problémáktól nagyon félek. Ez minden esetben szövődmény???
2014. febr. 12. 13:17
Nekem most volt Wertheim műtétem egy hete,most várok az újabb szövettani eredményre,attól függ mennyi sugár kezelést kapok! Nem nagyon tudom hogy ezután már mindig attól kell félnem mikor újul ki újra! Csak reménykedni tudok a legjobbakban!
13. nauzika (válaszként erre: 12. - Lycra)
2014. jan. 24. 13:13
Kedves lycra engem Tarnai dr ur mütött sajnos mivel az idegszálak sérültek a végbélnél igy az étkezés nem oszt nem szoroz a helyzeten én már fél éve tul vagyok rajta 3 naponta egy hashalyto éjszakára másnap reggel pedig 25 ml levolack szirup ez hatni fog rá egy orára és ajállom a probiotikumok szedését is Nothof Attiláné voltam kiskörösröl facebookon megtalálsz ha van még kérdés
12. Lycra
2014. jan. 6. 11:37
Sziasztok!Nagyon orulok hogy rá találtam erre az oldalra.Wertheim mutétem volt 2013 dec 12-én. 4 Orás volt a mutétem Szegeden.Dr Ungár prof,Dr Tarnai,és Dr Apro prof mutot.Csak szeretném megosztani amit én tapasztalok.A pisilás már megy kisebb nagyobb sikerrel,igaz erolkodnom kell.De a nagy dolog még csak hashajtoval.Amire akár 1 napot is várnom kell mire hat.A doki azt mondja ez normális mivel tobb ideget is át vágtak,és ido kell mire regenerálodik.Betartom a diétát ,sokat mozgok azt mondják az jot tessz a belekre és az emésztésre nézve.Ha lehetne adjatok tippeket mit egyek,vagy hogy mozogjak,esetleg tornázzak a lehetoségeimhez.Elore is koszonom,és mindenkinek jobbulást.
11. kati20
2013. okt. 26. 09:58
Szia.Remélem jól vagy és még jobban leszel ezenkívül egyéb panaszod nincs mert engem a Papp professzor örökre szét barmolt és nem tudom mit tegyek ezt az oldalt is azért hoztam létre hátha van valaki aki szintén így járt ezzel a műtéti eljárással
2013. okt. 21. 11:05
Sziasztok.2012.12.05-én volt a Wertheim műtétem,Dr Ungár Profeszor végezte el a közel 11-órás beavatkozást.Sikerült.de sérült a vesém és a húgyhólyagom.Akkor több mint egy hónapig katéterem volt.Azóta se érzem mikor kell menni pisilni,és préselve működik a dolog.
9. kati20 (válaszként erre: 7. - Miszti3)
2013. jún. 19. 07:17
Szia azt szeretném megkérdezni hogy hol rendelnek ezek az orvosok mert az onkologiai intézetben nem. Beszélnem kellene velük ha tudsz légyszives sgits Köszi KATI
8. kati20 (válaszként erre: 1. - Kathlee)
2013. máj. 17. 14:26
SZIA NEKEM VOLT ÉN IS OLYANOKAT KERESEK MINT TE MERT NAGYON NINCS RENDBEN VELEM VALAMI
7. Miszti3 (válaszként erre: 2. - Kathlee)
2013. máj. 14. 09:27

Az Ungár dr. a legtekintélyesebb orvos (Pálfalvi doktorral egyetemben) az onkológiai sebészet területén, hazánkon kívül is elismert szaktekintély. Hatalmas tapasztalata, és képzettsége van, melyet folyamatosan szinten tart, maga finanszírozta külföldi tanulmányutakon. Ha Ő operált, bizhatsz a teljes felépülésben!

Hogy vagy azóta, mert látom, hogy már decemberben operált?

2013. máj. 14. 08:52
KINEK WERTHEIM műtéte volt irjon
5. evamaria0803 (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2012. dec. 15. 15:42
Szerintem figyelik, hogy szól-e hozzá valaki. Biztosan kapsz választ a kérdéseidre!
2012. dec. 15. 12:54
Köszi, megtaláltam. Csak napok óta nem járt ott senki. :(
2012. dec. 15. 12:48

Itt nézz körül:

[link]

2012. dec. 15. 10:04
Sziasztok! Dec. 6-án műtöttek méhnyakrákkal, kivették a méhemet is. :( Ungár professzor műtött, tapasztalatokra lennék kíváncsi, főként a hasfalon kivezetett katéterrel kapcsolatban. Arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyi idő után tudott katéter ürítés előtt vizeletet produkálni önállóan. Nekem csütörtökön zárták el és azóta még nem sikerült, kicsit kezdek aggódni. Persze napközben csinálom 3 óránként, éjszaka 4, de semmi eredménye.
2012. dec. 15. 10:00
Wertheim műtét után... Meg tudná osztani vki velem a tapasztalatait?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook