Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » WC papír guriga - Ne dobd ki, inkább alkoss! fórum

WC papír guriga - Ne dobd ki, inkább alkoss! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: WC papír guriga - Ne dobd ki, inkább alkoss!

1 2
31. winny (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. dec. 13. 16:20

Nagyon kreatívak vagytok.

Jól néz ki a vár.

2011. okt. 12. 08:58
megcsináltuk a várat tegnap délután a picimmel...hát szuper lett!!!ja és nem utolsó sorban az alkotás alatt csend béke és nyugalom volt:))))
2011. jan. 25. 15:44
Ügyes vagy!A gyermekeket gondolkodásra készteti ami később a kreativitáson gyümölcsözik.A készen kapott előre gyártott játékok szépek igényesek de általában,tartalmatlan a gyermekek gondolkodásához!
28. maya80
2011. jan. 24. 13:32
Nagyon jó ötleteket adtál; köszönöm!
27. syria (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2011. jan. 23. 09:14
Semmi baj. Én meg azt felejtettem el leírni, hogy félbe kell vágni, így kapunk jó kis konténereket a magocskáknak.
26. Ncilány (válaszként erre: 20. - Syria)
2011. jan. 22. 11:57
Most látom.. Bocs
25. Ncilány (válaszként erre: 16. - Rolvisa)
2011. jan. 22. 11:55
Félbehajtani 2 X er, mint 1 négyzet. Elvágni, földel feltölteni és mehet a mag. Így szoktad?
24. doxikri (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2011. jan. 22. 10:52

Na, erről beszéltél, Nyuszó-Muszó???


[link]


Fantasztikus amiket ebből csinálnak, de itt nagy szerepe vann a megvilágításnak is!!!

Mindenesetre türelem az kell hozzá bőven!! :)))))

2011. jan. 22. 09:27

Anno a nagy fiamnak mindig szobrokat rajzoltunk rá, mert vmiért ha BP-re mentünk minden szobornak fel kellett sorolni a nevét, hogy ki kicsoda amíg eljutottunk a nagyihoz. Tehát profik vagyunk Petőfiben, Kossuth, Gellért püspök..stb. Meg is álltunk az autóval és felgyalogoltunk a püspökhöz, hogy megnézzük van-e szakálla és milyen.

Csináltunk még tutajt, krokit, hidat, autópályát. Rengeteg állatot aminek a törzse volt a guriga, akár oroszlán, akár zsiráf...stb.

22. Lhara
2011. jan. 22. 09:16
Szép emlékeim idézted most fel bennem ezzel a cikkel. A lányom kisóvodás korában sok-sok figurát készítettünk közösen a gurigákból színes papírlapokból kivágott kiegészítőkkel... kis malac, tehénke, kakas, bagoly, nyuszi, különböző emberi karakterek és már nem is emlékszem mindenre így hirtelen és a lányom sincs itt, hogy segítsen... úgy 27-27 év után nem is csoda. De már azóta egyszer felemlegettük a lányommal, aki immár harminc évesen művész-tanárként éli az életét. Tehát ez az apróságnak tűnő, akkoriban néhány hétig remek közös szórakozást nyújtó tevékenység felidézése még ennyi év után is mosolyt csal mindkettőnk arcára. Nagyszerű játék volt.
2011. jan. 22. 09:10
Ezek szuperek. A hörcsögnek mi is csináltunk labirintust, meg én az ovinak bevittem. Abból lett két ajándék télapóra meg karácsonyra. Ez a tápkocka is szuper. És építkezni is fogunk belőle, ugyanis megint van egy nagy szatyor 2 fajta méretű gurigánk.
20. syria (válaszként erre: 16. - Rolvisa)
2011. jan. 22. 09:02
Ezt én is alkalmaztam azzal a kiegészítéssel, hogy a karton kétszeri összenyomásával "négyszögesítettem a kört", így szorosabban álltak egymás mellett a kiszuperált fémtálcán.
2011. jan. 22. 09:01
Mi is csináltunk már távcsövet a srácokkal, de várat még nem, de így majd lesz az is! Köszi az ötletet!:-)
2011. jan. 22. 00:15

De jó:)mi régen a szépen meghegyezett ceruzának a lejövő részéből alkottunk,pl.: amikor a sárgát hegyeztük,akkor egyben maradt amit lehegyeztünk róla,és papírra ragasztottuk,olyan volt mint egy napocska,színes grafitjából is hegyeztünk le fa forgács nélkül,és azt elsatíroztuk egy kis darab papírral,és szivárványt csináltunk belőle:)

Én is kedvelem a száraz virágokat,sok mindent lehet belőle készíteni:)

2011. jan. 22. 00:03
Köszönjük a kreatív ötleteket!!! :)
2011. jan. 21. 23:28
Veteményezni is lehet bele.Tálcára állítom a földdel megtöltött gurigákat és mehet bele 1-2 szem mag.Gurigástól megy majd ki a szabadba a helyére. A papir idővel elbomlik.A gyökerek nem sérülnek.Olyan mint egy tápkocka.
2011. jan. 21. 23:07
Az adventi naptár legutóbb nálunk is gurigákból volt... :) Óriás "szaloncukrok" lettek belőlük, amiben elrejtettük az ajándékokat.
14. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 13. - Dolores007)
2011. jan. 21. 22:49
Akkor neked tetszik a portál színe :)
2011. jan. 21. 22:42
A guriga hosszában félbevágva nagyon jó képkeret sztem. Már nagyon régóta akarok csinálni. Nálunk narancsságra a fal, nagyon jól nézne ki egy pár kép a falon narancsra festett kerettel. Senki sem mondaná meg, hogy W.C. papír guriga.
2011. jan. 21. 22:30
Ügyes. Gyerekoromban imádtam ilyesmikkel fabrikálni. A guriga kedvenc volt :) Talán apám nem vette észre, hogy eltel "egy pár" év, és még mindig azért nem dobja ki :D
11. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. jan. 21. 22:14

;)

Én tavaly megcsináltam az Adventi naptárat.Nagy sikere volt:D

Ingyen reklám,)

Van kép a krea naplómban.(31.)

10. Hoxa
2011. jan. 21. 21:52

A profik olyanokat is csinálnak gurigából, hogy papírból kis figurákat kivágnak és a lyukba ragasztják. A gurigán átnézve látható a figurákkal kialakított kép.

Ezt még nem próbáltam, de nagy vágyam, hogy egyszer elbíbelődjek ezzel. Bár több időm lenne.

2011. jan. 21. 21:50
Nagyon ötletes én a bonbon dobozokat is elteszem és tea filter tasakjait és képkeretnek bár mi képet lehet ragasztani régi nem használt ruha mintákból montázst csinálni .növények levelei és üveg lapok közé virágokkal csodás képeket lehet csinálni jó szórakozást köszönöm néha nagyon jó dolgokat lehet alkótní sok mindenből
2011. jan. 21. 21:43
Nagyon kééész, jó!
2011. jan. 21. 21:36
Mi szelektíven gyűjtünk dolgokat, így a WC-papír guriga eddig oda került. Ez után lehet, hogy én is készítek belőle tárgyakat az unokáimnak. Anno, a fiaimnak is készítettem sok mindent papírból.
2011. jan. 21. 21:34
Menő!Ezt kipróbálom!Köszi!
2011. jan. 21. 21:31

Mi is gyűjtjük ezeket, nagyon jó ötlet a vár és a virág. Szerintem meg is csináljuk, kimentettem a cikket.

Távcsövet már csináltunk mi is :)

2011. jan. 21. 21:20
a vár az tuti ötlet volt.Most még kicsik a lányok, de nyáron megcsináljuk mi is :)))
3. martin3 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. jan. 21. 21:09
köszi az ötletet, mi is gyűjtögettük, hogy csinálunk valamit, így a vacak téli estéken jól jön 1-2 remek kreatív ötlet!:)
2011. jan. 21. 21:09

Bár nem vagyok még anya,de ez nagyon aranyos..:)

Én régen a hörcsögeimnek tettem be alagútnak:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook